Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A coś z kolumn używanych dostępnych na alg.. jak np TANNOY S6LR, SYSTEM AUDIO AURA 1, DALI LEKTOR 1, WHARFEDALE EVOLUTION 8, CANTON CHRONO 502, DALI IKON 1 lub jakiś innych

A czego sluchasz? jaka prezentacje dzwieku lubisz?

Sluchales juz jakiegos MF? ale z tych nowszych M3, M6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie słucham progressive rock, stary Genesis, Pink Floyd, The Doors itp, jak i również muzykę wokalną Lorena McKeenitt itp. M3 słyszałem u brata kolegi. Miał jakieś kolumny wolnostojące tannoy bodajże. Niestety kolega wyjechał za granice i nie mam z nim kontaktu. Chcę kolumny podstawkowe bo pomieszczenie w którym będzie stał wzmak jest niewielkie. W przyszłości sprzęt pewnie przejdzie do salonu. Posiadam CASTLE RITCHMOND 3i - myśle że raczej się do niego nie nadadzą. Poza tym chce je szwagier. Sprzęt chcę zakupić jak najszybciej puki kasa się jeszcze nie rozeszła. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

 

 

Do jakich kolumn chciałbyś podpiąć?

 

Do Monitor Audio PL200 teraz mam Denona 2020 i to byl najlepszy wzmacniacz do tych kolumn w cenie do 7k Tak sie wlasnie zastanawiam czy moge wydobyc wiecej z tych kolumn jakims innym wzmacniaczem.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. MF6500i gra ciepło, z mega kontrolą ale stosunkowo wolno. Nie jest to dynamit w kwestii szybkości grania.Ale barwa, detaliczność w średnicy wymiata.

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie same superlatywy i tez duzo o cieplejszym graniu i wspanialych wokalach, kontroli na basie itp. Wszystko fajnie, tylko nie potrafie zrozumiec czemu do tak drogiego sprzetu daja pilot z targu ?:) chyba do trzymania w szufladzie....

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie same superlatywy i tez duzo o cieplejszym graniu i wspanialych wokalach, kontroli na basie itp. Wszystko fajnie, tylko nie potrafie zrozumiec czemu do tak drogiego sprzetu daja pilot z targu ?:) chyba do trzymania w szufladzie....

No niestety tez tego nie rozumiem... tylko do najwyzszych serii sie postarali (AMS, NuVista)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Proszę Was o radę.

Mam obecnie MF E11. Generalnie jestem z niego zadowolony, ale mam możliwość zakupić E100 za ok 1200 zł.

Czy warto zmienić E11 na E100, czy jest duża różnica w brzmieniu tych wzmacniaczy?

A jeśli jest, to głównie w jakich aspektach brzmienia? W czym jest lepszy E100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o radę.

Mam obecnie MF E11. Generalnie jestem z niego zadowolony, ale mam możliwość zakupić E100 za ok 1200 zł.

Czy warto zmienić E11 na E100, czy jest duża różnica w brzmieniu tych wzmacniaczy?

A jeśli jest, to głównie w jakich aspektach brzmienia? W czym jest lepszy E100?

Tu znajdziesz troche:

http://www.stereo.net.au/forums/topic/89619-musical-fidelity-elektra-e100-integrated-amplifier-problem-fixed/

Mysle ze google translator moze pomoc jesli nie po drodze z angielskim.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odroznic urzadzenia z nowszych serii od tych starszych - starsze cechuje taka troche leniwosc :) graja milo dla ucha, cieplym dziwekiem lecz niezbyt rozdzielczo.

Nowa seria gra inaczej - nie jest tak miekko i misiowato, sporo szczegolow i bas bardzo dobry, roznorodny i trzymany w ryzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Musical E11 to wzmacniacz sprzed dekady, nijak ma się do współczesnych, bardzo dobrych i równo grających serii M3si, M5si, oraz M6si. Nawet starsze M3 i M6 bez literki S to zupełnie inne granie i dużo gorsza liga. Musical Fidelity idzie w góre i to bardzo wyraźnie.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E10/E11 to były bardzo dobre piecyki. Mam nadal E10, leży sobie w pudełku, żal mi się z nim rozstać mimo, że nie gram na nim z cztery lata. To piecyk z łagodną górą ale uważam, że strasznie dużo szczegółów nie obcina. Bas jest spowolniony, nie trzyma czasem tempa ale gra przyjemnie. Można go słuchać i słuchać. Z Klipschami powinno być ok.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical E11 to wzmacniacz sprzed dekady, nijak ma się do współczesnych, bardzo dobrych i równo grających serii M3si, M5si, oraz M6si

 

Porównanie bez sensu.

E11 to sprzęt absolutnie budżetowy kiedyś w cenie poniżej 2kzł.

Nie byłbym tak absolutnie pewny czy taki M5 czy M6 jednoznacznie byłby lepszy od choćby starych A308 czy A1008 (ten był niewiele droższy od M6).

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie bez sensu.

E11 to sprzęt absolutnie budżetowy kiedyś w cenie poniżej 2kzł.

Nie byłbym tak absolutnie pewny czy taki M5 czy M6 jednoznacznie byłby lepszy od choćby starych A308 czy A1008 (ten był niewiele droższy od M6).

Ja tez nie - ale pewny jestem co do tego ze brzmia inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu byłem zachwycony E10. Porównywałem z innym w tej cenie i nie było konkurencji dla niego. Ale było to prawie dwie dekady temu. A2 też mi się bardzo podobał, klasa i dojrzałość brzmienia była wyższa niż w E10 ale sygnaturą tak bardzo się nie różniły.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.