Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bije na głowę E11 - moim zdaniem.

 

No w sumie niekoniecznie jest czemu się dziwić ;)

B1 przede wszystkim ma 2 x więcej kondensatorów i tranzystorów.

Troszkę całkiem inna budowa. Jedynie chyba co było podobne w obu wzmakach to transformator zasilający.

Generalnie B1 to całkiem inny odmienny pomyśl na wzmacniacz od eMeFa.

 

...ale B1 był brzydszy od E11 ;))

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ok, nie wiem jak nowe modele obu marek. Ale moim zdaniem ówczesny Marantz bije na głowę ówczesny MF z serią Elektra. Fakt, może jest krzykliwy, ale uporządkowany.

Chyba, że ktoś lubi rozmymłany dźwięk. B1 ostatnio słuchałem znów - E11 to krok wstecz.

Ja bardziej dziwię się, że są piewcy całej serii Elektra. Kupując pierwszy wzmak miałem namowy na E10 lub E11 i na szczęście nie było do kupienia. Trafił się PM 7200 i choć teraz idzie w świat, to z lekkim żalem. Ale zastąpił go lepszy system dual mono.

Edytowane przez muddy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie wiem jak nowe modele obu marek. Ale moim zdaniem ówczesny Marantz bije na głowę ówczesny MF z serią Elektra. Fakt, może jest krzykliwy, ale uporządkowany.

Chyba, że ktoś lubi rozmymłany dźwięk. B1 ostatnio słuchałem znów - E11 to krok wstecz.

Ja bardziej dziwię się, że są piewcy całej serii Elektra. Kupując pierwszy wzmak miałem namowy na E10 lub E11 i na szczęście nie było do kupienia. Trafił się PM 7200 i choć teraz idzie w świat, to z lekkim żalem. Ale zastąpił go lepszy system dual mono.

Zalezy z czym go zestawisz. To dosc jasne. Na pewno nie te same kolumny do wyzej wymienionych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie MF sie skonczyl na serii A1.

Jestem uzytkownikiem tej marki ale na pewno milosnikiem nigdy nie bede.

Ciezko by bylo opisywac. Zaczynajac od awaryjnosci a konczac na polityce sprzedazy swoich produktow.

Nie zrozumcie mnie zle. Ja rozumie doskonale, ze brzmienie moze komus pasowac.

Z calym szacunkiem do tego producenta ale kolejny raz nie dam sie nabic w butelke kupujac jakis produkt z tym logo.

 

Najbardziej odpowiadal mi A1 tak jak wspomnialem w tekscie wyzej. W pozniejszym czasie mialem 2 koncowki M1 PWR, ktore tez swietnie u mnie graly (brzmienie daleko odbiegajace od charakterystycznego MF ocieplonego) po mimo klasy "D".

Pare lat temu ostatni wzmacniacz jaki mialem to M6i i byl to juz ostatni produkt jesli chodzi o wzmacniacze.

Do tej pory wciaz jestem uzytkownikiem streamera M1 CLIC i transportu CDT M1 co przyczynilo sie do zaprzestania obcowania z ta marka.

Tak jak pisalem, szkoda opisywac wszystko. Napisze w skrocie.

Streamer swietnie rozreklamowany przez producenta odnosnie swojej uniwersalnosci i obslugi po przez aplikacje z apple szybko stal sie bezuzyteczny. Aplikacja znikla z Applestore, brak jakich kolwiek update-ow. Teraz moge tylko powiedziec, ze z tym nowym IOSem ktory Apple wypuscilo Clic ledwo chodzi.

CD 3 raz w serwisie, tzn w sumie 2 raz bo po pierwszym razie kiedy go odebralem wygladal jakby wrocil z wojny (porysowany na maxa od frontu, nawet malutki wyswietlacz byl zalatwiony) Po rozpakowaniu wrocilem do sklepu-oddali inny w zamian. Ostatnimi czasy po wlozeniu plyty CD zapomina spowrotem oddac co wiaze sie rowniez z wyslaniem do serwisu.

Tak pisze tylko w skrocie na szybko.

Edytowane przez magico79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega tez mial Clic i mowil dokladnie to samo. Kupil specjalnie do systemu pod katem uniwersalnosci i latwosci uzytkowania z urzadzeniami Apple.

MF szybko zlikwidowalo aplikacje a o nowej "cisza". Jakis update tez by pasowalo zrobic od czasu do czasu.

Dlatego przegrali na rynku.

Edytowane przez Purple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - pod wzgledem awaryjnosci/serwisu glownie napedow to niewiele pewnie dobrego - tylko to pewnie dotyczy wiekszej ilosci sprzetow. Ja tylko mypowiadam sie ze wzgledu na to jak moj wzmacniacz gra i jak jest zrobiony - noe mam zadnych watpliwosci ze to jest dobra robota.

Jesli chodzi o nieszczesnego clicka to tez mi kiedys chodzil po glowie ale szybko go sobie wybilem jak troche poczytalem no i zadurzylem sie w Raspberry Pi :) - na dobre mi to wyszlo jak sie okazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najwazniejsze abys byl zadowolaony. Nie wiem jak jest zrobiona nowa seria z oznaczeniem "si" (nie chce wiedziec) podobno mocno poprawiony.

Pamietam M6i, w ktorym po zdjeciu obudowy w pokoju zrobil sie przeciag (tak bylo pusto). Wygladem zewnetrznym straszyl bardzo:)

Co do Clica to calkiem niezly streamer z dobrym przetwornikiem, gdyby nie zaniedbanie klienta z ich strony.

Awaryjnosc CDkow bardzo im przypadla do gustu.

Producent zabezpieczyl sie w ten sposob,ze nawet nie ma mozliwosci wyslania maila. jest tylko nedzny nr tel. ktory odbiera nie kompetentna pani.

Tak jak pisalem wczesniej. Z calym szacunkiem do MF ale chocby zrobili najlepszy sprzet na swiecie to bede go omijal szerokimi lukami:)

 

Milo wspominam natomiast serie A1. To byla klasa.

Antony opisuje swoja firme z 30 letnim doswiadczeniem, ze nie dal sie wciagnac w kino domowe :D

ale dal sie wciagnac w co innego, w negatywnym znaczeniu tego slowa "marketing"

Produkuje jakies bardziewne sluchaweczki i zestawy glosniczkow razem z odtwarzaczem winylowym. Aaaa smiech mnie ogarnia widzac to.

 

Anglicy maja dziwne poczucie humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy lubi to co lubi dla mnie też lepsze są wzmaki MF od Marantza a pod względem mocy dużo dużo lepsze.... 14 marantza to jedna wielka tragedia jak dla mnie niższe serie lepiej względem konkurencji . 11stka sprzęt ok jak komuś podpasi pod kolumny i do tego da kable odpowiednie to można słuchać nie mówię NIE ale generalnie wolałbym MF - brzmieniowo bardziej mi podchodzi , więcej kolumn napędzi i z większą ilością kolumn się zgra.. ale każdy wybiera pod siebie bo najważniejsze jest to co podoba się każdemu z nas :-)

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje fajnego wzmacniacza i chętnie bym uchem rzucił ale nie wiem gdzie w warszawie można - co do wypowiedzi lolka to w pełni się zgadzam i nawet powiem tak że dobra firma powinna kusić już w niższych modelach dokładając coś ekstra wraz ze wzrostem ceny - jest to co prawda niebezpieczne dla konta ale dla ucha frajda (są tacy rozpalacze apetytu ) ale czy MF? ostatni test w AV modelu 3 za banalne 7tys nie zachęca specjalnie do nawiązania znajomości (na dniach będę sekundował 8005 kontra 14 bo mam podejrzenia jak Lolek napisał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje fajnego wzmacniacza i chętnie bym uchem rzucił ale nie wiem gdzie w warszawie można - co do wypowiedzi lolka to w pełni się zgadzam i nawet powiem tak że dobra firma powinna kusić już w niższych modelach dokładając coś ekstra wraz ze wzrostem ceny - jest to co prawda niebezpieczne dla konta ale dla ucha frajda (są tacy rozpalacze apetytu ) ale czy MF? ostatni test w AV modelu 3 za banalne 7tys nie zachęca specjalnie do nawiązania znajomości (na dniach będę sekundował 8005 kontra 14 bo mam podejrzenia jak Lolek napisał)

 

Mało jest sklepów w Wa-wie?

Ja przy ostatniej wizycie w PL praktycznie wszystko odsłuchalem w stolecznym miescie.

Przygladajac sie polityce marketingowej wiemy, ze komponenty tego producenta bardzo szybko schodza w dol.

Jak dla mnie seria "3" jak i kazda inna MF nie zacheca.

Jako alternatywe w kwocie 7K moge podac 3 modele wzmacniaczy (jesli masz na mysli kupno M3), ktore sprawdza sie lepiej w twoim systemie muzycznym nie zaleznie od twoich preferencji/wymagan muzycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzięki za info że w warszawie jest dużo sklepów one nawet w necie mają cały asortyment - w necie........co to za 3 propozycje?

 

co do systemu to zaczynam go budować a moje preferencje tak ogólnie to brzmienie w stylu roksan kandy k2 z pewnością nie exposure audiolab czy denon - ciepło przestrzennie ale też z głęboką sceną płynne nie poszarpane mogę podarować neutralność dla tego czegoś co mnie trochę zaczaruje ze wskazaniem na dobry wokal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az tak zle jest z tym odsluchem w Warszawie?

 

Jesli takie sa twoje preferencje odsluchowe to na pewno bym wzial pod uwage hybryde Vincent SV237.

Brzmieniowo mozna dopasowac do swoich wymagan po przez upgrade lamp sterujacych.

 

Pozostale wzmacniacze jakie mialem na mysli to: Atoll IN200SE i Soul Note SA300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do atolla się zaraziłem po odsłuchu z sf toy tower to była bodaj setka (pierwszy z dwoma trafo) zabrakło sceny i ogólnie takie trochę kluski - choć nie ukrywam że tak w środku powinien wyglądać mój wzmacniacz z zewnątrz też ok wiec chyba jeszcze raz się przymierze - soul note zapamiętałem jako bardzo precyzyjny ale momentami szklisty do lamp to ja chyba głowy nie mam

Edytowane przez Marcepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim i w żadnym mam nadzieję - inaczej nie byłoby nas tu -nie raz zdarzało się słuchać na amplitunerze gdy w koncie stał wzmacniacz 3 razy droższy

 

kolejny test demaskujacy manipulacje marketingowe tak się składa że molestowałem dwa urządzenia z testu denona i marantza i marantz zjadł denona po pierwszych dwóch płytach - i pomyśleć że to prawie jedna stajnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketing? Akurat dobrze podeszli do tematu w tym tescie.w porownaniu do angielskich czasopism czy polsko-niemieckich.

Bez reklamy, pieniadze mozna robic tylko w mennicy :)

Co do japonskiego sprzetu to sie nie bede wypowiadal. Dla mnie ani Marantz ani Denon nie istnieje jak i reszta budzetowego sprzetu z JP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.