Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem dla czego producenci wzmaków stereo tak bardzo się wzbraniają przed doposażeniem swych produktów o kilka udogodnień które w o wiele tańszych amplitunerach są normą ..?

 

Wystarczyło by moim zdaniem do takiego M6Si dodać:

- gniazdo internetowe lub wifi

- podstawowa obsługa z telefonu/tableta: on/off, volume, wybór źródła

- przyzwoite gniazdo słuchawkowe

- ciężki/zgrabny pilot z taniego Pioneer A30 za 800zł

- bezprzewodowy przesył muzy

- może hdmi dla Nc+

 

.. i z tym graniem oraz funkcjonalnością mamy sprzęt na lata i bez konkurencji w swojej cenie.

Edytowane przez birgman

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda firma ma swój plan na swoje zabawki.. dla mnie MF spoko sprzęt najgorszy wstyd to piloty...choć to nie ma wpływu na dźwięk ale jednak.. choć wolę MF z tym pilotem niż np marantza w tej cenie ze znacznie lepszym pilotem..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmawiamy o pomyśle na prezentację dźwięku .. - większość z tych firm jest głucha na potrzeby rynku.

 

Może Devialet

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubie MF i uwazam ze dzwiekowo to naprawde dobry poziom - ale z Encore to jest falstart niestety. TIDAL juz zaimplementowany - gra bez zajakniecia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też bez przesady Kolego MF MSsi kosztuje mniej niż np marantz 11 s3 który jest i słabszy mocowo jak i dla wielu dużo słabiej brzmiącym wzmakiem.. a do tego droższy o około 2 tys. więc z niektórymi klockami nie jest źle jeśli chodzi o cenę.. pewne rzeczy powinni poprawić jak choćby wspomniany pilot przez Kolege który pisał wcześniej.. lub cd mógłby czytać sacd ...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisać porównanie albo jak się ma do siebie: MF6i do MF5si / 6si (te wiem że są podobne) i w porównaniu z Roksanem Caspiana M2? Jest któryś z nich ewidentnie lepszy, czy raczej są inne po prostu?

M5 i M6 to praktycznie to samo brzmienie - nie moglem odroznic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś może wersje si w porównaniu do i? chodzi mi konretnie o MF 6i do 5si. 6si można czasem dostać w fajnych pieniądzach i się zastanawiam czy lepszy w porównaniu do poprzednika 6i.

Dokladnie o tych pisalem: mialem oba przez kilka tygodni - chcialem zmienic M5 na M6SI ale po odsluchaniu doszedlem do wniosku ze niepotrzebny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o MX-DAC i M6Si z Twoimi obecnymi kolumnami

 

Wcześniej miałem podpięty google chromecast bezpośrednio do wzmacniacza i grało to dobrze. Po wpięciu MX-Dac zagrało zdecydowanie lepiej, bardziej detalicznie.

Teraz zostały mi tylko kolumny do wymiany i koniec. Obecnie gra to z wysłużonymi już Linn AV5140 więc czas najwyższy na zmiany. Wciąż waham się pomiędzy Triangle Esprit Antal EZ (nówki) lub ATC SCM 40 starsza wersja (second hand) i ciężko mi się zdecydować

Edytowane przez winetou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam takie pytanie - jestem na etapie zakupu kabli do mojego systemu: Audiolab 8200CD, Musical Fidelity M6i oraz Argony 7L. Interkonekt jakiś w miarę solidny no-name, pewnie też z czasem do wymiany ale najpierw chce się zająć głośnikowymi. W chwili obecnej mam pożyczony Acoustic Zen Epoch i muszę go oddać. Zasadniczo mi to brzmienie pasuje ale w sumie nie mam porównania. Słucham głownie rocka, muzyki cięższej, gitarowej ale też trochę łagodniejszej, typu Sade, Kate Bush, klimatów jazzowych. Nie zależy mi na tym aby eksponować konkretne pasma, cały system wydaje się dosyć neutralny, może lekko ocieplony przez wzmacniacz więc na pewno dalszego ocieplenia nie szukam. Żeby nie przewalać tony kabli po recenzjach wybrałem sobie dwa kable, które powinny się wpasować chyba w system i preferencje - Telluriom Q black oraz WireWorld Oasis 7 i będę chciał ich posłuchać. Ktoś porównywał te dwa kable? Czego się spodziewać porównując jeszcze do Epocha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Squeezebox Touch - niedługo będzie siedem lat :)

 

£215 :)

 

 

To tylko potwierdza jak wielki blad Logitech popelnil rezygnujac z tego projektu... szkoda.

 

Malina £30 + DAC £30 + obudowa £12 + LMS software = high end network player :D

Uwielbiam audio!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Udało się odsłuchać i porównać moja M6i z M6si. Różnica jest (co skłania mnie do zmiany), jednak super cena za zamianę okazała się nie tak atrakcyjna jak to było przedstawione. Skłoniło to mnie do szukania.

Wyszukałem 2 takie aukcje.

 

http://www.ebay.pl/itm/Musical-Fidelity-kW250s-CD-DAB-Integrated-Amplifier-Preowned-/192078264760?hash=item2cb8c1b9b8:g:ScEAAOSwjDZYeQlV

 

oraz

 

http://www.ebay.pl/itm/Musical-Fidelity-Nu-Vista-M3-Integrated-Amplifier-and-Power-Supply-/192086543032?hash=item2cb9400ab8:g:mkcAAOSw241Yek7A

 

O MF kw250s poczytałem w starych wątkach. ale o Vista M3 juz mniej informacji.

 

I tu moje pytanie czy warto pchać się w któryś z tych sprzętów. Jakieś sugestie co do M6i i tych aukcji, które mi ułatwią wybór czy nowa M6si będzie lepsza po prostu od starych konstrukcji ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Jozeppe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe klocki ale bez odsłuchu trudno doradzić.Przy okazji - ile życzono sobie za M6si.

 

15000 wyjsciowa - 1000 rabat i za moja M6i 4500 zł.

 

Dodatkowo dostalem do odsluchu Lectora ZOE i Hybryde MV200 co sklonilo mnie do "podjecia decyzji o korektach mojego srodowiska" :)

 

Dlatego szukam czegoś hybrydowego a te 2 modele są. NA NU800 mnie nie stać, ubolewam nad tym no ale zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.