Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zlokalizowałem przyczynę tych dźwięków. Pojawiają się gdy rusza, pracuje winda na klatce schodowej (w sumie nowy blok, nowa instalacja elektryczna).

Teraz pytanie jak temu zaradzić? :-/

 

Posiadam A5cr PRE / A5cr POW i podobne zjawisko. Buczą transformatory w zależności od obciążenia sieci elektrycznej.

Serwis polecił zmianę sprzętu na wzmacniacz o mniejszej mocy :).

Zastosowałem DC-Blocker Tomanka. Rewelacyjne urządzenie. Problem praktycznie wyeliminowany. A dodatkowo przyzwoita listwa z separowanymi gniazdami. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem DC-Blocker Tomanka. Rewelacyjne urządzenie. Problem praktycznie wyeliminowany. A dodatkowo przyzwoita listwa z separowanymi gniazdami. Polecam

Zastosowałem DC-Blocker Tomanka. Rewelacyjne urządzenie. Problem praktycznie wyeliminowany. A dodatkowo przyzwoita listwa z separowanymi gniazdami. Polecam

gdzie można nabyć w necie bez niepotrzebnych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od kilku dni jestem w posiadaniu wzmacniacza Musical Fidelity m3si. Generalnie jestem zadowolony.

Natomiast jest jedna bardzo irytująca sprawa, nie wiem czy to usterka i serwisować. W trybie stand by oraz w trybie normalnym czasem słychać taki pisk wydobywający się z lewej części wzmacniacza. Dźwięk ten nie jest cały czas, pojawia się na kilka chwil i zanika. Dźwięk ten nie przenosi się na kolumny.

 

Serwisować, DC blocker?

 

W trybie normalnym to rozumiem że jak gra wzmak ? A dla ciekawości czy brałeś wzmak do innego bloku ( mam na myśli inne osiedle) w którym jest winda i czy kiedy jest ona włączona dzieje się to samo ? Może nie musiałbyś kupować DCB, tylko coś z elektryką należy zrobić.. Miałeś wcześniej w tym mieszkaniu inny wzmak i nie miałeś problemów tego typu co przy MF ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Melduje się z A5 Cd Playerem. Czy pozytywnie jestem zadowolony? Hmm nie wiem gra jeden dzień i przepuściłem 3 płyty tylko.

 

Może orientuje się ktoś z was, lub osoba która posiada ten kompakcik czy szuflada od cd powinna wyjeżdżać na gwałt i się chować? ? Dodam że jest to trochę denerwujace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje się z A5 Cd Playerem. Czy pozytywnie jestem zadowolony? Hmm nie wiem gra jeden dzień i przepuściłem 3 płyty tylko.

 

Może orientuje się ktoś z was, lub osoba która posiada ten kompakcik czy szuflada od cd powinna wyjeżdżać na gwałt i się chować? ? Dodam że jest to trochę denerwujace

Sama się chowa? To chyba tak nie powinno być ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Chodzi o to że po nacisnieciu przycisku open szuflada się wysówa szybko i gwałtownie, po naciśnięciu closed gwałtownie się zamyka na końcu uderza o front przy domykaniu się. Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim. Zawsze było delikatnie, powoli bez szelestnie. A tu... hmm nie wiem czy tak ma byc czy nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że po nacisnieciu przycisku open szuflada się wysówa szybko i gwałtownie, po naciśnięciu closed gwałtownie się zamyka na końcu uderza o front przy domykaniu się. Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim. Zawsze było delikatnie, powoli bez szelestnie. A tu... hmm nie wiem czy tak ma byc czy nie???

W moim Marantzu tez gracji przy zamykaniu nie ma

 

w modelu 7001 KI delikatniej to wygląda

 

Spróbuj może tutaj :serwis http://musicalfidelity.rafko.pl/index.php?m=kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Możliwe, że zawitam do klubu MF ale zanim to nastąpi muszę się upewnić, ze nie robię błędu. Czy ktoś z Was słuchał bądź ma pewną opinie na temat końcówki P140-X z preampem 3A-X? Jest to chyba jeszcze starszy klocek niż A1. Ciężko o opinie na jego temat. Szukam wzmacniacza do AE NEO 3 (aluminiowe membrany). Kolumny te grają bdb ale mają trochę wyeksponowaną średnice. Szukam czegoś ciepło grającego i nie natarczywego w tym paśmie. Padło na coś z MF. W moim budżecie mam do wyboru tą końcówkę + pre, A1 (nie boję się ich wieku, zawsze można je wysłać na małe spa) lub X-A1 (prosiaczek). Tego ostatniego też nie znam (mało info na stronach PL). Nie wiem czy to prawda ale w recenzjach często powtarza się, że MF w nowszych wydaniach nie gra już tak ciepło i przyjemnie jak te starsze (np recenzja X-A2). Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Możliwe, że zawitam do klubu MF ale zanim to nastąpi muszę się upewnić, ze nie robię błędu. Czy ktoś z Was słuchał bądź ma pewną opinie na temat końcówki P140-X z preampem 3A-X? Jest to chyba jeszcze starszy klocek niż A1. Ciężko o opinie na jego temat. Szukam wzmacniacza do AE NEO 3 (aluminiowe membrany). Kolumny te grają bdb ale mają trochę wyeksponowaną średnice. Szukam czegoś ciepło grającego i nie natarczywego w tym paśmie. Padło na coś z MF. W moim budżecie mam do wyboru tą końcówkę + pre, A1 (nie boję się ich wieku, zawsze można je wysłać na małe spa) lub X-A1 (prosiaczek). Tego ostatniego też nie znam (mało info na stronach PL). Nie wiem czy to prawda ale w recenzjach często powtarza się, że MF w nowszych wydaniach nie gra już tak ciepło i przyjemnie jak te starsze (np recenzja X-A2). Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Może ciepła mniej ale i tak bardziej spokojnie i z odrobiną ciepła

 

w moim nie uskarżam się na nadmiar natarczywości

 

jak masz okazje spróbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o X-A1? Z czym to u Ciebie gra? Średnica nie jest zbyt natarczywa jak w przypadku wzmacniaczy NAD? U mnie NEO 3 + C320BEE nie da się słuchać na dłuższą metę przez podbitą średnice właśnie.

Niestety nie mój wzmak to MF M3 si nowa seria

 

średnicy natarczywej nie nazwałbym (reszta sprzętu o mnie )

 

kolumny tez nie nalezą do żyletek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Ja mam A5 CD PLAYER połączony z Roksanem i powiem tak daje po uszach że szkoda gadać to blu-ray Sonego gra miękko i dużo ciepłej niż ten Musical Fidelity. Dlatego go jadę jutro rano oddać i musze szukać czegoś innego typu Arcam, Naim... a gra to z MA RX8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze, że nowszy sprzęt MF to jakaś lipa (zła prasa zapewne ze względu na cenę) ale wszystko co wyszło po A3 to raczej już odmienna szkoła brzmienia. Wszystko zależy od gustów i reszty toru.

 

Znajdzie się tu ktoś kto odsłuchiwał kiedyś bądź wie na 100% jak gra P140-X + Preamp 3A-X ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Opisze go za 4 tyg. Bedzie docelowo zasilal ATC SCM11. Porownanie zrobie w stosunku do Creek Desiny2. Zrodlo chyba mniej wazne (w kazdym razie cd creek evo2), istotna bedzie roznorodnosc gtunkowa od jazzu do metalu poprzez rock. Okablowanie glosnikowe -Tannoy Reference van den Hul. Pre gramofonowego rowniez nie pomine. Chce sprawdzic xlr ze strem magic 6, w destiny one nie wystepuja.

Ciekaw jestem konfrontacji z Creekiem w kazdym razie mam je oba, choc obecnie w 2 roznych systemach.

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.