Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Ja z zapytaniem, drogo ? czy normalnie ?

 

http://allegro.pl/musical-fidelity-a2-a2cd-e-50-pilot-i6541750337.html

 

mogę osobiście odebrać, tylko ten tuner mi niepotrzebny....

 

Odpuść to!

Kupisz, za raz będziesz chciał sprzedać.

To nie jest sprzęt, którym będziesz się cieszył na długo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, ja słuchałem jakiejś elektry u kolegi i podobało mi się. Dużo dobrego czytałem o A2, poza tym mam wrażenie ze moje klipsche ładnie by się z grały z MF.

Dawaj jakąś alternatywę :)

Jestem nowy na forum, ale argument nie bo nie kiepsko. Tak jak wcześniejsze wypowiedzi dotyczące japończyków.

Ultro, czego szukasz jeśli chodzi o dźwięk. Czy aby to, żeby Klipsche trochę złagodzić? Bo to zestawienie Ci ogładzi nieco kolumny. Ja bym tego zestawu nie wziął, bo za bardzo robi kluchę z dźwięku.

 

edit:

Jeszcze co do alternatywy - NAD gra średnicą, ale może się podobać. Arcam jeszcze bardziej w stronę jasnej strony od NADa i MF.

Edytowane przez muddy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum, ale argument nie bo nie kiepsko. Tak jak wcześniejsze wypowiedzi dotyczące japończyków.

Ultro, czego szukasz jeśli chodzi o dźwięk. Czy aby to, żeby Klipsche trochę złagodzić? Bo to zestawienie Ci ogładzi nieco kolumny. Ja bym tego zestawu nie wziął, bo za bardzo robi kluchę z dźwięku.

 

edit:

Jeszcze co do alternatywy - NAD gra średnicą, ale może się podobać. Arcam jeszcze bardziej w stronę jasnej strony od NADa i MF.

 

Nie rozumiem pierwszej części twojej wypowiedzi. Uważam te moje klipsche za gówniane kolumny i chcę je złagodzić i dodać średnicy i wypełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pierwszej części twojej wypowiedzi. Uważam te moje klipsche za gówniane kolumny i chcę je złagodzić i dodać średnicy i wypełnienia.

Chodziło mi o to, że widzę tu często negatywne opinie o japońskich sprzętach. Może nie mam dużego doświadczenia, ale opierając się na własnym wrażeniu z odsłuchu można coś podpowiedzieć.

A wyżej była wypowiedź kolegi magico79, który był łaskaw poradzić - nie kupuj bo zaraz będziesz sprzedawał. Ok., tylko gdyby magico79 dorzucił, dlaczego wg niego będziesz chciał sprzedać byłoby super. Czyli jakiś argument przeciw, a nie zasada "nie bo nie". Może akurat Tobie by nie przeszkadzało to, co nie leży magico79.

Chyba bym na Twoim miejscu najbardziej celował w NADa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz, za raz będziesz chciał sprzedać.

To nie jest sprzęt, którym będziesz się cieszył na długo.

Możesz rozwinąć myśl?

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę kupić. Zastanowiło mnie to co napisał magico. Miałem jakieś 15 lat temu A2 przez chwilę, pozyczoną, i bardzo dobrze go wspominam. Plastyczny dźwięk z nasyconą średnicą, góra delikatna ale nie pozbawiona szczegółów.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja poki co to przesiadłem sie na M6 si..

ojjj..czystosc i muzykalnosc pierwsza klasa :)..az sie nie chce wyłączać.....

ale..... jest model M6 500i- czy ktos to słuchał? jakieś opinie? jak gra?

Brawo za zakup :)

 

6500 było opisywane w klubie ( nie pamiętam dokładnie w którym miejscu)

z tego co kojarzę bardziej ciepło brzmiący kojarzę z opisów osób posiadających w/w wzmak (m6si słuchałem, 6500 nie )

 

napisz z jakim

sprzętem towarzyszącym masz go podłączony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze rozstane sie z dacem Meridiana i jesli tak,bede szukal daca za ok 4000 nowy.W nastepnym Audio bedzie recenzja kilku w tym rzeczonego,poczekam.Mam jeszcze kilku innych kandydatow.Ale to zasilanie z puszeczki do golarki....

Edytowane przez zildjian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi test ( bodajże ) opisujący M5si

 

test w Audio

 

http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2656-musical-fidelity-m5si

 

kiedyś czytałem o moim wzmaku (Audio)

i musze przyznac że bardzo zbliżone były moje wrażenia słuchowe do tamtego testu (M3si)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Pytanie - czy mocne wzmacniacze Musical Fidelity typu A5CR lub E300 zawsze się mocno nagrzewają pracując z wymagającymi zestawami typu ATC ? Szukam mocnej końcówki mocy, która jednak da rade pracować w zamkniętej szafce z ograniczoną wentylacją - z tyłu zapewnia ją 2 cm szpara między szafką a ścianą, urządzenie będzie mieć też trochę sporo miejsca nad sobą rzędu 2-3 swoich wysokości. Niemniej z boku wzmacniacz będzie stał bardzo blisko ścianek szafki, z przodu będzie zamknięty drzwiczkami. Pytanie czy mocne Musicale nie ugotują się w takich warunkach, ew. nie podpalą szafki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat mam podłączonego V-DAC'a II do kolejnych moich wzmacniaczy. Ostatnio gra z dzielonym Naimem i nadal doskonale się sprawdza. Wymyśliłem sobie jednak, że pójdzie docelowo do systemu słuchawkowego, który buduję i używam w pracy. Na razie moje Grado SR80e grają z V-CAN'em II bez DAC'a, ale niedługo podepnę do niego V-DAC'a jak tylko znajdę dla niego następcę. Docelowo dojdzie jeszcze prawdopodobnie V-PSU II.

 

Pomyślałem, żeby zostać przy Musical Fidelity, tylko do domu kupić coś nowszego. MX-DAC jest trochę za drogi więc pozostaje mi V90 lub M1. M1 ma dziwne opinie, ale używki są coraz tańsze. Stereophile poleca inwestycję w V90-DAC. Ale może ktoś miał okazję porównać V90 z M1, a jeszcze lepiej te dwa z V-DAC'iem II i na własne uszy sprawdził różnicę? Z góry dzięki.

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno w którymś Audio była zbiorówka, w tym porównanie M6si vs H160

Z tego co pamiętam ( miałem w ręku ) były trzy wzmacniacze prezentowane Hegel ,MF i jeszcze jeden lampowo grający

 

MF wyszło że 75% Hegla reszta tego drugiego

 

cosik o Musicalu

 

http://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacz-cd-wzmacniacz/2587-musical-fidelity-m6scd-m6si

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.