Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy jeden egzemplarz demonstracyjny od dystrybucji. Jak najbardziej można przyjechać i zapoznać się z urządzeniem.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniasz sygnaturę dźwięku M5si vs M6si?

 

Nie sluchalem ich w tym samym systemie grajacych obok siebie - M6 odbieram w piatek. Moje wrazenie jest takie ze zmiany sa kosmetyczne. M6 jakby minimalnie wiecej kontroli mial nad trudnymi muzycznymi momentami - jakies szybkie i skomplikowane przejscia w sensie dynamiki - tuatj jakbym slyszal lepsza integracje dzwiekow - jest tu bardziej spojny - ale to tylko w tych trudniejszych momentach.

Ja nie mam kolumn specjalnie wymagajacych ale potrafia zejsc bardzo nisko w impedancji do ok 2 Ohm przy super niskich dzwiekach (np sciezki dzwiekowe albo muzyka organowa) i mam nadzieje ze M6 bedzie tutaj troszke lepiej panowala nad tymi dzwiekami.

Nie spodziewam sie rewolucji ale delikatnego progresu i to w naprawde wymagajacym materiale.

A jakie sa Wasz spostrzezenia? Na pewno porownywaliscie je "leb w leb" :) ze sie tak wyraze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne. Jeśli ktoś nie ma wymagających kolumn to można zrobić dobry interes kupując M5si zamiast M6si.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam szanowne grono MF :))

 

Mam takie pytanko czy jako dac brzmieniowo Musical Fidelity M1CLiC jest dobry mogę go kupić za 2700zł zastanawiam się nad nim oraz nad cambridge audio stream magic 6 nie wiem co lepiej brzmi i spasuje się z moimi gratami .. Pomóżcie proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

;-)

Korci mnie do zmiany na mocnego Musicala lub Hegla H300 choć nie wiem czy nie będę tego żałował ..

 

Dziękuje za reflex, faktycznie Sprzedający ogłasza model M6l a ja przeinaczyłem.. na M6si

 

Rozumiem że same konstrukcje różnią się sporo bo ceny ofertowe to 9 vs 14k

No tak, to zmienia postać rzeczy..

Edytowane przez birgman

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy mial ktoś możliwość porównać musical fidelity m6si z naim supernait2 lub hegel h160?

 

Pożyczyłem M6si na tydzień a to wrażenia z 1 dnia..

Po kilku latach z Naimem trochę nim przesiąkłem ;-) każdy inny wzmacniacz niestety porównuję do Naima. Przez ostatni tydzień miałem Hegla H160 i pomimo że w testach cmokano iż lepszy od SN2 a nawet od 200/202 to jak dla mnie bezbarwny sprzęt: dużo basu, góra bardzo jasna, wysokie kłujące po uszach ale niezła stereofonia i przestrzeń.

Trochę przesuszył mi cerę..

Nie odważyłbym sie puścić na nim Rocka.

 

Za to ten Musical no to już inna bajka; bardzo mocarny sprzęt i to słuchać, piękna barwa świetny bas choć nie tak konturowy jak w Naime, góra, średnica szczegółowa a wysokie bardziej detaliczne niż w SN2 zHCDR.

Bardziej przestrzenny i z lepszą stereofonią niż Naim Supernait 2 choć nie tak rytmiczny.

 

Bardzo poukładany dźwięk z potężną mocą którą naprawdę czuć (około 300 W przy 4 omah) - Audio Physic Tempo 25 wysterował lepiej niż ww Naim z zasilaczem.

Mógłbym z nim żyć ;-)

 

Polecam zwłaszcza lubiącym Naimowe klimaty - naprawdę warto skosztować

Świetny do Jazzu, popu, muzy klubowej, chillout-u

 

Mega obciachowy i żenujący pilot jak na sprzęt z aspiracjami do "Hajendu"..

Mój teść 20 lat temu używał takiego z tv OTAKE ..

Edytowane przez birgman

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skądże.. nigdzie nie napisałem że do rocka jest zły.

Poprostu wymieniłem gatunki na których go dzisiaj słuchałem bo są mi bliższe.

Amen

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.