Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie srebny

 

Jeśli wiesz jak gra to warto się potargować.

Bo warto ;)

 

Znaczy sie cos jeszcze urwac z dwojki ? Mojej zony wujek go ma slyszalem, ale zupelnie nie mam odniesienia do mojego systemu, zbyt wiele zmiennych

Edytowane przez luk1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie srebny

 

 

 

Znaczy sie cos jeszcze urwac z dwojki ? Mojej zony wujek go ma slyszalem, ale zupelnie nie mam odniesienia do mojego systemu, zbyt wiele zmiennych

Weź pożycz podłącz u siebie jakby co wujkowi w ramach rekompensaty jakieś małe co nieco daj ;)

Jakby co targuj się będzie na dodatki kable...

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Z głośnością to kwestia jak np dana integra jest zrobiona.. dla przykładu nowe integry od MF np M6si czy też 500 -tka tam już od dołu czuć głośność,, to samo w nowych Accu czy Makach.. gdzie na godz. 11 to już jest szał..ale np w nowych Marantzach tez trzeba pokręcić żeby poczuć głośność.... co kto lubi..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie sądziłem że KW250s ma cyfrową regulację głośności, małe zaskoczenie. Jak jest z tymi wersjami firmware ? Która to jest ostatnia. Mój jest z 2007 roku z sierpnia i wersja 1.4

Dokladnie nie pamietam ale chyba 1.4 faktycznie jest ostatnia wersja

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz trochę popracuje u Ciebie poproszę o opinie :)

Pomieszczenie ma 16m2, kolumn Atc scm11 v3, cd creek evo2, tuner creek desiny2, gramofon technics sl-ql1 na wkladkach i igle shure, C/A stram magic6 v2. Listwa Sonus oliva, zasilajacy do mf Vdh, reszta zasilania Sonus oliva.

Po podpieciu MF czuc jego moc ewidentnie i natychmiast jakosc basu jest slyszalna-jest swietna wrecz. Wysterowanie jest idealne mocowo i nic wiecej nie trzeba.

Wracajac do pieca creeka D2 to brakuje jego pieknej kultury dzwieku, ktora jest mistrzowska i bezkonkurencji z jakimkolwiek wzmakiem, ktory do tej pory slyszalem.

Musical jest bardziej angazujacy rytmicznie, poprzez swietne prowadzenie basem. Wszystkie zakresy sa wyrownane i bez dominacji co potwierdzam. Mega dobry wzmacniacz pod Pink Floyd-tutaj jest rzez :)

Oklablowanie mam w 100% VDH, ktory byl swietny dla zestawu creeka, nie wiem czy nie warto pokombinowac w tej materi z musicalem w inna strone.

Do tej pory dobralem wszystko co sprzyjalo creekom i tu faktycznie jest dobrze w tym zestawie.

Generalnie moje atc sa chyba wygrzane, moze pograly ok.200h ale na pewno nie wiecej. Nie zbyt wiele czasu mieszkam w swoim domu.

Mam ochote podpiac jeszcze Tucana II, wiec stoje przed tematem wyboru co zostawic. Powstal dylemat i obecnie nadal mam oba piece.

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jimmi za opis :)

 

Wczoraj miałem okazje M6si posłuchać (salon w Gdańsku) w konfiguracji z Xavianem Ambra, odtwarzacz Oppo(model nie wiem... BDP 205 bodajże) kable tellurium black 2 głośnikowe,IC Albedo Monolith zasilające nie

 

spojrzałem

 

Oprócz tego co opisujesz dodałbym wspaniałe rejestry wysokie, wielowarstwowość ich ...świetnie sie słuchało, płyty które bardzo dobrze znam potrafiły jeszcze zaskoczyć w niektórych momentach odkryłem jeszcze dźwięki

 

które do tej pory gdzieś tam umykały nie zwracałem uwagi ...

 

Jedno co do kolumn zastrzeżenie to z innymi prawdopodobnie jeszcze lepiej byłoby (ATC nie słuchałem ale może te są bardziej dopasowane do reszty )w paru momentach bas za bardzo uwidocznił sie ponad miarę ...

 

Masz dylemat ...czas na Tucane 2 a potem jakby co prosim o kolejne wrażenia

 

pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W atc, ze wzgledu na oz, piec mozna krecic galka w prawo i delektowac sie basem a to bardzo wazne jest nieslychanie. Wlasciwie dlatego, owe atc sie u mnie znalazly.

W tym roku, Tukany juz nie bede chyba testowal. Pokombinuje z okablowaniem i mf bo warto postawic tu kropke nad i. Moj Ojciec twierdzi, ze jemu gra lepiej musical od desiny. Ja mialem 4 wzmacniacze creeka wczesniej i dlatego siedzi mi on gleboko w niektorych preferencjach.

 

Teraz slucham na Tannoy reference gold van den hul . hybrid bi-wiring.

Wczoraj miałem okazje M6si posłuchać (salon w Gdańsku) w konfiguracji z Xavianem Ambra, odtwarzacz Oppo(model nie wiem... BDP 205 bodajże) kable tellurium black 2 głośnikowe,IC Albedo Monolith zasilające nie

 

spojrzałem

 

Oprócz tego co opisujesz dodałbym wspaniałe rejestry wysokie, wielowarstwowość ich ...świetnie sie słuchało, płyty które bardzo dobrze znam potrafiły jeszcze zaskoczyć w niektórych momentach odkryłem jeszcze dźwięki

 

które do tej pory gdzieś tam umykały nie zwracałem uwagi ...

Sluchales nagrzany model, on gra lepiej po dluzszym czasie, kiedy to nabierze temperatury :), sprawdzi sie zimowa pora bo lubi ciepelko podac radiatorami.

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Wzmak wygrzany na etacie salonu ;)

 

Słuchałem ponad godzinę i z tego co zauważyłem dźwięk po pewnym czasie bardziej sie wykrystalizował więcej szczególików się pojawiło

 

Ps Nie sprawdzałem ciepłoty lecz na zimę to same plusy ;)

 

Ps 2 Podepnij Harmonixy jak byś miał okazje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie, jak pre gramofonowe pracuje w tym wzmacniaczu od strony technicznej. Chodzi mi o to, czy jesli wzmacniacz w Twoim wypadku wygrzany salonowo nie uzywal do prezentacji phono, to czy to pre jest rowniez wygrzane. Czy moze, dostaje prad po wlaczeniu go i jest niezaleznie a cos mi sie zdaje, ze wlasnie tak jest.

Zadko kto w salonie odsluchuje czarna plyte bo w kieszen lepiej misci sie cd heh.

Wlasnie slucham moich LP i gra coraz to lepiej a pewnie nie miales okazji posluchac w sklepie prezentacji od strony gramofonu ?

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako słuchacz cd ( inne formaty raczej sporadycznie) nie miałem okazji zapoznać sie w tym temacie

 

ze względów natury umiejscowienia gramofonu(lokalizacji) jestem słuchaczem srebrnej płyty

 

co nie oznacza że LP jest czyms złym wprost przeciwnie uważam za "arystokracje "ten rodzaj nośników

 

Kłaniam sie witaj.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesłuchaniu M6 si widze że może byc jeszcze lepiej

 

M3si gra bardziej średnicą co nie znaczy że brakuje reszty....z Xavianem gra spokojniej cieplej a zarazem w" miarę szczegółowo"

 

po przesłuchaniu w/w dochodzi parę rzeczy które sa mniej przedstawione w moim ( na swoja cene mysle że warty zwrócenia uwagi)

 

Harmonix 120 natomiast w stosunku do poprzednika (Audioquest Rocket 33) sprawil ze pojawiło sie więcej dźwięku ,blasku a zarazem spokoju

 

Tym którzy maja zamiar posłuchać go informuje ze tzwwygrzewanie nie nalżey do krótkich (150 godzin co najmniej) z dnia na dzień byłem świadkiem otworzenia sie większej przejrzystości ( mulił długo ;) )

 

Polecam poczytać w klubie Harmonixa http://www.audiostereo.pl/klub-zwolennikow-przewodow-firmy-harmonix-hijiri_133622.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypróbuj kable PAD, też należą do muzykalnych, ale imho są bardziej uniwersalne

 

Harmonixy obecne na dzień dzisiejszy wystarczająco dobrze sie sprawują ;)

 

przydałoby sie co innego wymienic np cd....

 

Jakie PAD-y miałeś na myśli ?

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.