Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podales gotowy zestaw, a jak chcesz inny? Przecież wiadomo, że można kupić np. Lamm ll2.1, do tego kable IC aq sky i sieciowki i już sa inne kwoty.. Zabawa się dopiero zaczyna i to misie podoba dlatego teraz chyba bede szedl w monobloki.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki fajny sprzęt, a chcesz oszczędzać na XLR?

Polecam Van Den Hul The D-102 III XLR

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Van Den Hul The D-102 III XLR

VdH the Second XLR też zazwyczaj dobrze dogaduje się z serią KAV

 

zaczynam przygodę z XLR a swoją drogą to ponoć niezły kabel, po co przepłacać

Die Hard są ok, ale wśród przewodów PRO można nieco lepiej. Oczko wyżej i nadal w rozsądnych pieniądzach:

http://allegro.pl/mogami-ni-2549-interkonekt-symetryczny-xlr-75-cm-i5735199542.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 12:48

Użytkownik mztv dnia 13.11.2015 - 12:39 napisał

nie wróżę nic ciekawego z przygody z xlr za 68 zł.

68x2 ależ optymista z Ciebie

nie optymista a realista :)

http://www.hifi.pl/gielda/audio-lista.php?grupa=interkonektyxlr

Edytowane przez mztv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

nie optymista a realista :)

też jestem realistą i jeśli coś co kosztuje mniej a jest tak samo dobre tylko ma mniejszą renomę to nie przepłacam

Jeśli słuchałeś tych kabli i widzisz dużą różnicę to ok, ale podejrzewam że Proel DIE HARD DH240LU1 nie słuchałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie jest tak, że co kosztuje to jest dobre i tego nie da się oszukać. Faktycznie są okazje, ale wiadomo jak to z nimi jest.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie zacnej marki Krell

mój egzemplarz to Krell KAV300i

mam pytanie czy te kable XLR będą odpowiednie do połączenia Krella ze Stream Magic 6

http://abixolkusz.pl/proel-die-hard-dh240lu1.html

 

Jednak zdecydowałeś się na KAV 300i, mam nadzieje że Ci podpasuje i pogra dłuższy czas u Ciebie.

Co do XLRa to odpowiedni kabelek jest wskazany, niekoniecznie kosmicznie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi to pojecie względne. Trzeba kupić tak, aby wpasował się w system. Moim zdaniem do takiego sprzętu nie ma co kupować kabelka za kilka złotych i później zmieniać wzmacniacze bo coś grało nie tak itp.... To tak jakbys mial Ferrari i załozył chińskie opony. Są dobre modele, ale cyz naprawde porównywalne? Okaże się w praktyce w cięzkich warunkach zapewne.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kupić tak, aby wpasował się w system. Moim zdaniem do takiego sprzętu nie ma co kupować kabelka za kilka złotych i później zmieniać wzmacniacze bo coś grało nie tak itp...

 

Zgadzam się ,chyba że tylko po to by mieć możliwość porównania z wypożyczonymi polecanymi kablami do tego wzmacniacza. Czasami trzeba się przekonać samemu, a te kilkadziesiąt zł to żadna strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie zacnej marki Krell

mój egzemplarz to Krell KAV300i

mam pytanie czy te kable XLR będą odpowiednie do połączenia Krella ze Stream Magic 6

http://abixolkusz.pl/proel-die-hard-dh240lu1.html

 

Są ok jeśli na razie nie masz kasy a potrzebujesz XLR...

 

Ja miałem okazję używać przez kilka miesięcy kable XLR o jakie pytasz. Pisałem o wrażeniach na audiostereo.pl. Okazały się nie gorsze od Acrolinków za 1500, 3000, 6000 PLN...i to powiedział o nich pracownik sklepu audio, który razem ze mną porównywał pięć różnych Acrolinków z Die Hard. Jedynie słynne Acrolink 6300 kosztujące ponad 20 tyś PLN okazały się ZDECYDOWANIE lepsze.

 

Ja potrzebowałem pilnie XLR (bo Krell 400xi po RCA gra marnie) i kupiłem te Die Hard ,,na chwilkę". Zostały na kilka miesięcy. Zmieniłem je na wysoki model Cardasów a potem docelowo na MITa Magnum MA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Krella pierwszy raz podłączyłem dzisiaj około 18, słucham non stop do teraz, miałem obawy podłączając go cz będzie rozczarowanie czy zachwyt. Obawy były po przygodzie z Atollem gdzie miało być lepiej niż z Rotelem a było sporo gorzej.

Wracając do Krella pierwszy utwór wybrałem Adele Hello, z wypiekami na twarzy co to będzie, moje oczekiwania przeszły najśmielsze oczekiwania, nie spodziewałem się że mój system może zagrać tak spektakularnym dźwiękiem, że Ushery mogą z siebie wydobyć tyle niesamowitych dźwięków, odkrywam świat audio stereo na nowo.

Jednak zdecydowałeś się na KAV 300i, mam nadzieje że Ci podpasuje i pogra dłuższy czas u Ciebie.

tak i trochę dzięki Tobie dzięki Krell zostanie u mnie na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krella pierwszy raz podłączyłem dzisiaj około 18, słucham non stop do teraz, miałem obawy podłączając go cz będzie rozczarowanie czy zachwyt. Obawy były po przygodzie z Atollem gdzie miało być lepiej niż z Rotelem a było sporo gorzej.

Wracając do Krella pierwszy utwór wybrałem Adele Hello, z wypiekami na twarzy co to będzie, moje oczekiwania przeszły najśmielsze oczekiwania, nie spodziewałem się że mój system może zagrać tak spektakularnym dźwiękiem, że Ushery mogą z siebie wydobyć tyle niesamowitych dźwięków, odkrywam świat audio stereo na nowo.

 

Atoll i wiele innych firm ,,wynalazków" to lepiej można pominąć milczeniem...

 

Krell to Krell - mam na myśli to co robili to czasu odejścia z firmy jej założyciela. Odpowiednio użytkowany jest nie do zniszczenia i ma dobrą relację cena-jakość...Krelle to dobra inwestycja. Można je używać kilka lat po zakupie z drugiej ręki a potem sprzedać nie tracąc ani złotówki...

 

Ciesz się i nie zarzekaj...za kilka lat sprzedasz za sensowną kasę to co kupiłeś dziś i kupisz coś co znów odkryje stereo na nowo:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krella pierwszy raz podłączyłem dzisiaj około 18, słucham non stop do teraz, miałem obawy podłączając go cz będzie rozczarowanie czy zachwyt. Obawy były po przygodzie z Atollem gdzie miało być lepiej niż z Rotelem a było sporo gorzej.

Wracając do Krella pierwszy utwór wybrałem Adele Hello, z wypiekami na twarzy co to będzie, moje oczekiwania przeszły najśmielsze oczekiwania, nie spodziewałem się że mój system może zagrać tak spektakularnym dźwiękiem, że Ushery mogą z siebie wydobyć tyle niesamowitych dźwięków, odkrywam świat audio stereo na nowo.

tak i trochę dzięki Tobie dzięki Krell zostanie u mnie na zawsze.

 

To fajnie ze jesteś zadowolony! Jak potrzymasz go trochę pod prądem to jutro powinien grać jeszcze lepiej. Nie wiem czemu ale jak jest trochę rozgrzany gra lepiej. Ja w swoim wymieniłem po pewnym czasie terminale głośnikowe na WBT, bo te fabryczne nie są najlepsze, to kolejna mała poprawa. Pobaw się trochę z XLRami tu jest jeszcze doże pole do poprawy przy tym wzmacniaczu. Niestety większość kabli jakie polecają koledzy z klubu do tego wzmacniacza, to dosyć drogie kabelki. Z średniej półki które ja znam i dobrze graja to Albedo i Wile z drogich MITy.

 

Pozdrawiam Łukasz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGS ciesze się, ze Krell Ci sie podoba. Dobrze wspominam ta markę, ale naprawdę zainwestuje w IC, albo chociazby wypozycz troszke lepsze dla porównania za kaucją, achociaz te nowe trzeba troche wygrzać. Będziesz zadowolony.

tak na spokonie na %% piszac prosto po meczu sugeruję, abys przynajmniej tydzień dwa pobawił się z systemem który masz, a póxneij pobaił się okabowaniem i nie tylko mówię o IC, ale o głośnikowym i zaislającym.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aqs, aktualnie używam u siebie takiego wynalazku, własnoręcznie zlutowanego: http://www.schulz-kabel.pl/product/796/mk-4-podwojny-przewod-mikrofonowy-4x012mm2-symetryczny.html

Kosztuje śmieszne pieniądze i jest sporo lepszy od Proela DieHard, którego zresztą też mam. Jest zlutowany w taki sam sposób jak Mogami z linku wyżej.

Też kiedyś przesiadłem się z Rotela 980 na KAV-300i. Ja, jak ja, ale w największym szoku była moja żona. Wrażenia dość dokładnie opisałem kiedyś w klubie Rotela, gdy koledzy zaczęli robić z 980 przedsionek high-endu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kabelki do kav300i to u mnie sieciowka Wile wniosła bardzo dużo dobrego grania + głośnikowe Wile + xlr neotecha 3002 7N , polecam to połączenie. Wg mnie dobra sieciowka jest obowiązkowa i jak koledzy pisali wymienić te lipne terminale głośnikowe. Ja zapodalem CMC są tańsze od WBT ale bardzo solidnie zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

szczerze powiem że jestem w pełni usatysfakcjonowany graniem po rca, dzisiaj faktycznie gra jeszcze lepiej po całej nocy w standby, dźwięk jest niesamowity nasycony muzykalny rewelka

Co jeszcze może się poprawić po połączeniu XLR

Edytowane przez aqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiem że jestem w pełni usatysfakcjonowany graniem po rca, dzisiaj faktycznie gra jeszcze lepiej po całej nocy w standby, dźwięk jest niesamowity nasycony muzykalny rewelka

Co jeszcze może się poprawić po połączeniu XLR

Podłączysz dobre xlr-y z dobrego źródła to zobaczysz , będzie to miła niespodzianka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy znacie ten kabel http://allegro.pl/supra-eff-i-powered-by-avcorp-neutrik-xlr-1m-i5267745519.html

co sądzicie o nim,

przeznaczam do 5 stówek na kabel który będzie najlepszy do KAV300i z waszego doświadczenia

Posrebrzana miedz w połączeniu z Krellem i CA to niekoniecznie dobry plan. Jeżeli masz kolumny grające po ciemnej stronie mocy to można spróbować, ale w przeciwnym razie istnieje spore ryzyko, że zrobi się jazgotliwie. Zwróć też uwagę, że oferowany tu przewód to nie jest fabryczny wyrób Supry, którego recenzję sprzedawca zamieścił w opisie aukcji. Recenzja dotyczy tego modelu: http://www.hifistation.pl/pl_PL/p/Supra-EFF-I-XLR-1m/473 , natomiast przedmiot na aukcji to jedynie kabel Supry cięty ze szpuli, ale konfekcjonowany już we własnym zakresie przez sprzedawcę.

W każdym razie bez możliwości odsłuchu zdecydowanie odradzam ten zakup. Jeżeli kupujesz w ciemno, to trzymaj się raczej przewodników z samej miedzi lub ew. węglowych. W kwocie do 500 zł, wybór na rynku wtórnym masz już całkiem sensowny. Dwa wspomniane wcześniej modele VdH, a także Kimber Hero czy Cardas Crosslink w fabrycznej konfekcji to przykłady porządnych łączówek, których wersje XLR mieszczą się w tym budżecie i nie pogryzą się z Twoją elektroniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Posrebrzana miedz w połączeniu z Krellem i CA to niekoniecznie dobry plan. Jeżeli masz kolumny grające po ciemnej stronie mocy to można spróbować, ale w przeciwnym razie istnieje spore ryzyko, że zrobi się jazgotliwie. Zwróć też uwagę, że oferowany tu przewód to nie jest fabryczny wyrób Supry, którego recenzję sprzedawca zamieścił w opisie aukcji. Recenzja dotyczy tego modelu: http://www.hifistation.pl/pl_PL/p/Supra-EFF-I-XLR-1m/473 , natomiast przedmiot na aukcji to jedynie kabel Supry cięty ze szpuli, ale konfekcjonowany już we własnym zakresie przez sprzedawcę.

W każdym razie bez możliwości odsłuchu zdecydowanie odradzam ten zakup. Jeżeli kupujesz w ciemno, to trzymaj się raczej przewodników z samej miedzi lub ew. węglowych. W kwocie do 500 zł, wybór na rynku wtórnym masz już całkiem sensowny. Dwa wspomniane wcześniej modele VdH, a także Kimber Hero czy Cardas Crosslink w fabrycznej konfekcji to przykłady porządnych łączówek, których wersje XLR mieszczą się w tym budżecie i nie pogryzą się z Twoją elektroniką.

Wielkie dzięki

co do dźwięku to właśnie takiego jak i mam teraz poszukiwałem, więc nie koniecznie chciałbym go zmieniać, no może jakieś niuansiki, to w czym bym chciał żeby było jeszcze lepiej to przestrzeń, jest ok ale myślę że może być lepsza po połączeniu XLR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.