Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co możecie powiedzieć o monoblokach KAS 2 Są na aukcji http://allegro.pl/krell-kas-2-monobloki-xlr-hiend-200-w-class-a-i5645783711.html zastanawiam się nad kupnem

Napędzały by kolumny b&w 800 pomieszczenie odsłuchowe to 50 metrowy salon

Miałem już dwa komplety Krell KAS2 i za każdym razem byłem pod wrażeniem wykonania i dźwięku to jest majstersztyk.

Wklejam zdjęcie na którym można zobaczyć jakie są duże, to kawał dobrego Hi-End

 

Miałem już dwa komplety Krell KAS2 i za każdym razem byłem pod wrażeniem wykonania i dźwięku to jest majstersztyk.

Wklejam zdjęcie na którym można zobaczyć jakie są duże, to kawał dobrego Hi-End

post-17031-0-51706900-1441868187_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam obecnie KAS2 i jest SUPER, poza jednym. Czekam jak sie spala i nie będzie zadego serwisu żeby je naprawić. :(

Mimo to ten dźwięk jest warty tych emocji ....

A jak rachunki za prąd? :) A dlaczego mają sie spalić ? Dlaczego czekasz na to ? Ty nie czekaj tylko słuchaj muzy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAS2 to już jest potęga, ale faktycznie z naprawi pewnie będzie słabo.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rachunki za prąd? :) A dlaczego mają sie spalić ? Dlaczego czekasz na to ? Ty nie czekaj tylko słuchaj muzy:)

Idzie zima więc co wydam na prąd to zaoszczędzę na ogrzewaniu :)

Czytałem kilka wątków o przepalaniu się i stąd obawy. Na razie jestem bardzo zadowolony, chociaż nazywam je potworami i tak się prezentują w salonie.

Może jednak ktoś zna jakiegoś magika co je serwisuje, żeby czasem zrobił kontrolny przegląd i żeby była pewność że dłużej mnie będą cieszyć?

 

Witam

Co możecie powiedzieć o monoblokach KAS 2 Są na aukcji http://allegro.pl/krell-kas-2-monobloki-xlr-hiend-200-w-class-a-i5645783711.html zastanawiam się nad kupnem

Napędzały by kolumny b&w 800 pomieszczenie odsłuchowe to 50 metrowy salon

 

Ja miałem B&W804N i na dłuższą metę trudno było słuchać, nawet z łągodnym Mcintoschem.

Przeszedłem na drugą stronę mocy i mam Dynaudio C4. Musiałem więc je trochę wzmocnić i dodać dynamiki. Dlatego zdecydowałem się na Krella.

Przed zakupem do B&W bardzo bym się zastanawiał i nie kupił bez odsłuchu. To jest bardzo energetyczny i dynamiczny wzmacniacz.

Chociaż z drugiej strony KAS2 gra naprawdę gładkim i słodkim dźwiękiem, więc może z wyższymi modelami B&W będzie ok.

Edytowane przez robszym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie zima więc co wydam na prąd to zaoszczędzę na ogrzewaniu :)

Czytałem kilka wątków o przepalaniu się i stąd obawy. Na razie jestem bardzo zadowolony, chociaż nazywam je potworami i tak się prezentują w salonie.

Może jednak ktoś zna jakiegoś magika co je serwisuje, żeby czasem zrobił kontrolny przegląd i żeby była pewność że dłużej mnie będą cieszyć?

 

 

 

Ja miałem B&W804N i na dłuższą metę trudno było słuchać, nawet z łągodnym Mcintoschem.

Przeszedłem na drugą stronę mocy i mam Dynaudio C4. Musiałem więc je trochę wzmocnić i dodać dynamiki. Dlatego zdecydowałem się na Krella.

Przed zakupem do B&W bardzo bym się zastanawiał i nie kupił bez odsłuchu. To jest bardzo energetyczny i dynamiczny wzmacniacz.

Chociaż z drugiej strony KAS2 gra naprawdę gładkim i słodkim dźwiękiem, więc może z wyższymi modelami B&W będzie ok.

Myślę , że w razie czego to bez problemu znajdziesz miejsca gdzie mozna cos takiego naprawić .

B&W to rzeczywiscie inna bajka niz Dynaudio i zdecydowanie bardziej będzie do KRELLA pasować choc Krell Krellowi nie równy. B&W odchodzi od estetyki jaką przedstawiały ich wczesniejsze konstrukcje. Mnie nigdy jakosdo siebie nie przekonały mimo ,że słyszałem nawet te najdroższe konstrukcje. Oczywiscie sama kolumna nie gra i na efekt koncowy zapracowuje sobie cały system ale coś było na rzeczy skoro w kilku kompletnie róznych systemach grały tak sobie. Na pewno nie grały na poziomie swoich cen.

Jeśli wzmacniacz gra w miarę gładko i ciepło to może takie połączenie się udać. Zresztą pewnych korekt mozna dokonac za pomocą okablowania czy doborem odpowiedniego zródła. Sposobów jest przynajmniej kilka tylko nie wiem czy to będzie dobra droga. Czy warto coś prostować by pasowało czy lepiej kupic idealnie pasujący element tej układanki? Tylko w taki sposob osiąga się synergie w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem B&W804N i na dłuższą metę trudno było słuchać, nawet z łągodnym Mcintoschem.

Przeszedłem na drugą stronę mocy i mam Dynaudio C4. Musiałem więc je trochę wzmocnić i dodać dynamiki. Dlatego zdecydowałem się na Krella.

Przed zakupem do B&W bardzo bym się zastanawiał i nie kupił bez odsłuchu. To jest bardzo energetyczny i dynamiczny wzmacniacz.

Chociaż z drugiej strony KAS2 gra naprawdę gładkim i słodkim dźwiękiem, więc może z wyższymi modelami B&W będzie ok.

 

B&W z serii 800 to jest prawdopodobnie fajny sprzęt do robienia masteringu i dla miłośnika słuchania skrzypienia siedzeń w sali koncertowej. Słuchałem niedawno przez dwie godziny modelu 800D w 40-50 metrowym pomieszczeniu i emocji w muzyce było tyle co kot napłakał. Potęga brzmienia, wolumen dźwięku, detale ok ale co z tego jak przyjemności z odsłuchu zero.

 

Krell i Dynaudio to sprawdzona kombinacja u wielu osób więc nie dziwi mnie że masz C4 - gratulacje z ich posiadania. Mam nadzieję, że mieszkasz w domku i możesz słuchać ich bez stresu, że komitet blokowy Ciebie zaatakuje za zakłócanie miru domowego;-)...

 

Nie korci Ciebie aby kupić do swojego systemu jakiegoś zacnego CD? Można teraz utrafić wiele dobrych odtwarzaczy w atrakcyjnych cenach. Dźwięk z odtwarzacza wysokiej klasy jest trudny do uzyskania nawet na najlepszych plikowcach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KST był tylko w wersji 100(Wat)

Połowę mocy oddaje w klasie A, reszte w klasie AB,gdzie KSA chodzą w do końca w klasie A.

Dźwiękowo KST i KSA różnią się nieco sposobem prezentacji. KSA brzmią nieco jaśniej niż KST. U mnie z jasnymi dynaudio lepiej sprawdził się KST

 

Potwierdzam że Krell i Dynaudio to świetne połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W z serii 800 to jest prawdopodobnie fajny sprzęt do robienia masteringu i dla miłośnika słuchania skrzypienia siedzeń w sali koncertowej. Słuchałem niedawno przez dwie godziny modelu 800D w 40-50 metrowym pomieszczeniu i emocji w muzyce było tyle co kot napłakał. Potęga brzmienia, wolumen dźwięku, detale ok ale co z tego jak przyjemności z odsłuchu zero.

 

Ee tam. Słuchałem nie raz b&w 805 (chyba diamond) na AN Conqueror i topowych końcówkach audiolaba lub Exposure'a (te stare) i była muzyka.

Jednak faktycznie chyna podłogówki 803/804 już gorzej, szczególnie na ML.

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ee tam. Słuchałem nie raz b&w 805 (chyba diamond) na AN Conqueror i topowych końcówkach audiolaba lub Exposure'a (te stare) i była muzyka.

Jednak faktycznie chyna podłogówki 803/804 już gorzej, szczególnie na ML.

 

Mi 805D bardziej podobały się od 800D, były bardziej muzykalne i miały świetną przestrzenność...a słuchałem ich podczas tej samej sesji odsluchowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniak1974

 

Dzięki. Trzymam za słowo, choć mam nadzieję że nieprędko skorzystam. :)

Przy okazji. Mam wymienione wszystkie kondensatory w KAS2 poza dużymi "szklankami". zastanawiam się czy warto wyłożyć trochę grosza i ich również nie wymienić. Te podobno najdłużej trzymają i nie dostrzegam obecnie mankamentów w dźwięku. Jak to sprawdzić i ile by to kosztowało?

Mam też preamp KRC-3 z wymienionymi kondami tylko w zasilaniu. Podobnie- warto wymienić resztę?

Edytowane przez robszym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Panowie, wczoraj pozbyłem się krella kav 300i i chcę pòjsć troszkę do przodu z dźwiękiem, zastanawiam się nad kupnem końcòwki mocy , mam dwie do wyboru, krella kav250a i kst100. Kav jest nowszy i wg mnie to jego zaleta, znowu kst jest częściowo w klasie A. Dynamikę i przestrzeń to raczej obydwa będą miały podobną. Zależy mi na lekko ocieplonej graniu, a może coś innego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardoz fajny pomysł przejścia, Daj znać jak cos wybierzesz i odczujesz róznicę.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tez zależy jakie PRE.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

KRELL ci tego nie zapewni nawet te starsze modele z serii A. Posłuchaj monobloków Electrocompanieta jak chcesz mieć

ciepełko z tranzystora.

 

Trochę o tym myślalem, nawet chcialem kupić electrocompanieta AW100 ale nie ma nic teraz na rynku niestety. Krell są więc taka decyzja, zobaczymy. Bardziej skłaniam sie ku kst100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę o tym myślalem, nawet chcialem kupić electrocompanieta AW100 ale nie ma nic teraz na rynku niestety. Krell są więc taka decyzja, zobaczymy. Bardziej skłaniam sie ku kst100

 

To musisz uzbroić się w cierpliwość......AW 100DMB to naprawdę genialna końcówka w pełni zbalansowana i z pre EC 4, 4.5 i wyżej po xlr zamiecie wszystko do 25 kzl. Ten zestaw wyrwał mi kumpel który zachwycił się EC i nie chciał już

oddać tylko wypłacił kasę. Gra tak gęstym dżwiękiem że specjaliści ze studia nagrań drapali się po głowie że Electrocompaniet tak dobrze brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem EC fajne brzmienie, ale nie końcówkę mocy, ale nie było super hiper. bylo bardzo poprawnie. AW 100DMB chętnie bym posłuchał. Jak się przechodzi z integry od zaraz na zestaw dzielony trzeba pamiętac, że wiąże sie to z dużymi nakładami. Konieczne jest bardzo dobre PRE, dodatkowe IC i na tym nie można oszczędzać, ale także kabel zasilający.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że wiąże sie to z dużymi nakładami. Konieczne jest bardzo dobre PRE, dodatkowe IC i na tym nie można oszczędzać, ale także kabel zasilający.

 

Duże nakłady ? komplet interkonektów xlr Sun Audio - 800 zl, pre EC 4 - koszt 2 tys.zl i 2 sieciówki - 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.