Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie wzmak idealny. Takie połączenia ognia z wodą. Z jednej strony jest niesamowicie detaliczny, można wyłowić smaczki, których wcześniej się nie dostrzegało w dobrze znanych sobie nagraniach. Do tego szybkość i dynamika na bardzo wysokim poziomie. A przy tym wszystkim brzmi bardzo gładko, analogowo z odpowiednim wypełnieniem. Można słuchać godzinami. Dźwięk pozbawiony jakiejkolwiek ostrości, a wiadomo, że przy hornach trzeba z tym uważać. Z Krellem było trochę za ostro na JBL'ach. No i przede wszystkim jest fantastycznie neutralny, myślę że zagra dobrze z każdymi kolumnami, które nie potrzebują jakiejś wielkiej elektrowni.

 

Szkoda, że sprzęt jest u nas tak egzotyczny, mimo że mamy w Polsce dystrybutora. Nie wydaje się on jednak być zainteresowany promocją marki. Problem jest również z wypożyczeniem sprzętu, bo dystrybutor twierdzi, że "jest za dużo problemów". Koniec z końców kupiłem go od niemieckiego dealera, egzemplarz ex-demo z pełną gwarancją i za pół ceny. Nowy przekraczał mój budżet, więc gdyby nie taka okazja, nie mógłbym sobie na niego pozwolić.

 

Mógłbym jeszcze długo pisać, ale to jest klub Krella, więc jakby co to pisz na priv, bo nie chcę zaśmiecać tematu.

Edytowane przez Aero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Prosiłbym kolegów o informację (bo takowej w necie nie udało mi się znaleźć), czy mocne nagrzewanie się Krella KAV 500i przy wcale nie głośnym i długim graniu świadczy o tym, że ta integra oddaje pierwsze waty mocy w klasie A? Wzmacniacz oczywiście jest sprawny, pięknie brzmi i nagłaśnia. Pytam dlatego, bo czytałem, że tak mają niektóre wzmacniacze i chciałbym wiedzieć, czy w przypadku KAV 500i nie jest czasem tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Szukam tranzystora do Harbeth SHL5. Zastanawiam Się nad KAV-300i. Czy ktoś z klubowiczów ma doświadczenia z takim zestawem...ewentualnie z innym modelem Harbetha.

 

U mnie przez chwilę HL MkIII i potem SHL5 grały z KAV-500i, który jest nie tyle mocniejszy od 300ki bo to oczywiste co dźwiękowo wyraźnie lepszy. O klasę albo dwie.

Długie to współgranie nie było bo Harbethy SHL5 potrzebują lampy. Krell poszedł w kąt.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Chłopaki , jest wśród Was ktos zyczliwy , kto mieszka w okolicy zielonej Gory czy Boleslawca w dolnosląskim i posiada dzieloną konstrukcje Krella? Nie chodzi mi tu o jakieś przedpotopowe konstrukcje jak i te najnowsze . Powiedzmy , ze w gre wchodzą urzadzenia z lat gdy konstruował je jeszcze Dan ale nie starsze niż z konca lat 90. Chciałbym posłuchać jakiejś dobrej koncówki z pre tej marki i najlepiej gdybym mógł to zrobic u siebie w systemie. Zapewniam transport , wyrafinowane trunki jesli bedzie miał ktos ochotę i oczywiscie dobra muzykę. Pomożecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dyzman, końcówki KSA50/KSA100 z lat 80 są praktycznie nieśmiertelne i w dodatku banalne w ewentualnej naprawie.

Myślę że warto dać im szanse, szczególnie modelowi 50, to na nich Dan zbudował całą renomę firmy.

 

Preampy z tamtych lat są takie sobie, wyjątkiem jest KSL/KRC/KRCHR i KRC2/3.

 

Jak padnie Ci KSA-S to może być spory problem.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałeś o Krell KBL-z racji parametrów jest to wyjątkowy pre.

 

z końcówkami jak z każdym innym używanym ,sprzętem-trzeba dobrze trafić i serwisować.

 

a ile z Krella w graniu po rca,na moje uszy to trochę inny świat.

 

z końcówek akceptowalne z racji wieku i cen to FPB 200© i 300(c,cx)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz racje , może zbyt pochopnie spisałem na margines starsze konstrukcje. Niech bedzie , jak ktos może wpaść do mnie i z takim sprzetem , serdecznie zapraszam. Chciałbym sprawdzic co zyskam przesiadając się z mojej 400xi na dzielona konstrukcję . To nie jesst tez tak ze nic podobnego nie słyszałem , ale niestety zawsze było to albo w innym zupełnie systemie lub co gorsza na AUDIO sHOW a takie słuchanie to zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprawdzic co zyskam przesiadając się z mojej 400xi na dzielona konstrukcję .

 

Niestety nie znam 400xi... chciałem tego od forumowego kolegi kupić, ale Moreno człowieka z buta traktuje... czyta wiadomości i nic nie odpisuje... jak to można się na ludziach pomylić :)

 

Nie wiem czy znajdziesz kogoś komu by się chciało tachać sprzęt. Moja jest najmniejsza z rodziny i trzeba to w dwie osoby nosić :) Może jakiegoś handlarza namówisz ... A jakie masz dyzman kolumny? Osobiście mogę Ci polecić jak Triode FPB 300cx / KCT choć nie nastawiaj się myśląc o dzielonce na CAST'a jeśli nie będziesz miał CD z zestawu, to możesz śmiało szukać bez "x".

post-59356-0-99101400-1440599987_thumb.jpg

Edytowane przez zenon.kowalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak FPB wypada na tle Pass X np. x250, którego miałem i byłem oczarowany.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka maszyna na gołej ziemi, nie wypada, a fee :)

Racja, racja Panie ! … coś trzeba z tym zrobić :) W tych upałach Krelle się wyłączały od samego otoczenia… jesień idzie, to coś pograć trzeba :)

Edytowane przez zenon.kowalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam 400xi... chciałem tego od forumowego kolegi kupić, ale Moreno człowieka z buta traktuje... czyta wiadomości i nic nie odpisuje... jak to można się na ludziach pomylić :)

 

Nie wiem czy znajdziesz kogoś komu by się chciało tachać sprzęt. Moja jest najmniejsza z rodziny i trzeba to w dwie osoby nosić :) Może jakiegoś handlarza namówisz ... A jakie masz dyzman kolumny? Osobiście mogę Ci polecić jak Triode FPB 300cx / KCT choć nie nastawiaj się myśląc o dzielonce na CAST'a jeśli nie będziesz miał CD z zestawu, to możesz śmiało szukać bez "x".

No szkoda wielka ale mam nadzieję , że jednak znajdzie się ktos życzliwy i wpadnie do mnie ze swoim wzmacniaczem. Przyznam szczerze że nie mam cisnienia na zmianę czegokolwiek, wrecz przeciwnie , ale kusi mnie by sprawdzic ile zyskam przy przejsciu z kav 400xi na jakąś dzielonke. 400XI wciąz mnie zaskakuje oferując jakośc raczej niedostepną na tym przedziale cenowym . Ja się przynajmniej z niczym podobnym w tej cenie nie spotkałem.

Pytasz o kolumny. To Paradigm Reference S6 v3. W tym zestawieniu a więc z CEC-iem w roli zródła i okablowaniu WILE pasują idealnie. Kazdy aspekt jest na adekwatnym do ceny poziomie i to mi się w nich najbardziej podoba , że są takie równe , bez słabych punktów choc oczywiscie najwazniejsze w tym wszystkim że tworza z resztą synergiczne połączenie.

 

Panowie na co zwrócić uwagę przy kupnie Krell KAV300i co ewentualnie może w nich szwankować

Czy ktoś z klubowiczów nie ma na sprzedaż tego modelu?

Szwankowac może wszystko w zależnosci na co trafisz i jak się z nim obchodzono. A tak na powaznie najlepiej trafic sprzęt , który do tej pory był bezawaryjny i nie był grzebany w srodku. Zapewniam , że są jeszcze takie egzemplarze. Kumpel jakis czas temu taki egzemplarz sprzedawał. To swietne wzmacniacze i jeżeli trafisz na zadbany egzemplarz warto go kupic. W sprawnych egzemplarzach irytujące mogą być zaciski głosnikowe . Przy cięzkich kablach bywało że ukręcają się nakrętki , więc warto pokusisc się o ich wymianę np na WBT , z tego co wiem wpywa to również delikatnie na poprawę brzmienia. Inna irytująca troche rzecz to regulacja głosnosci. Co do awaryjnosci nie moge nic powiedzieć . Gdy u mnie grał nic nie szwankowało choćby w najmniejszym stopniu . Kolega uzywał przez wiele lat i tez nie miał najdrobniejszej choćby awarii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na weekend zabieram się do małego upgreadu swojej 400-tki. Mam zamiar wyczycic i przesmarowac wszystkie wew bezpieczniki płynami RESON-a . Robiliscie juz coś podobnego u siebie? Ja zrobiłem tak wczesniej z moim CEC-iem i kondycjonerem. Oczywiscie nie wspominam nawet o wszystkicj gniazdach i wtykach bo to robiłem już parę razy. W odtwarzaczu i kondycjonerze efekt był zaskakujący choc na początku nie do konca idealny. Spodziewałem się tego i dlatego operację tą podzieliłem na dwa etapy , zostawiając sobie Krella na pózniej .

Jedyną rzeczą do której mozna było się przez kilka tyg przyczepic to lekkie wyostrzenie góry pasma co na niektórych płytach dawało o sobie znac.Wyostrzenie znika z biegiem czasu i po kilku tyg uzytkowania dzwięk nabiera wręcz pewnego rodzaju zmiekczenia które przejawia się wyrównaniem krawędzi wysokich tonów , dodaniem spojnosci i gładkosci.

Wzrasta precyzja i kontrola , detalicznosc , przestrzennosc i przede wszystkim dynamika . Jedny słowem poparwiają sie wszystkie aspekty.

Myślę że ten sam zabieg w Krellu może dać podobny efekt a moze i lepszy. To jeden z najtanszych sposobów na polepszenie brzmienia jaki znam i który szczerze polecam kazdemu. Choćby przy samych wtykach i gniazdach.

Za pare dni napisze Wam kilka słow jak Krell na to zareagował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łatwo możesz przekonać się, jakiej potrzebujesz zmiany. Skombinuj dwa przedwzmacniacze: tranzystorowy i lampowy. Podłącz Krella tylko jako końcówkę mocy (volume na max i pre w gniazdo in cinch). W obu przypadkach stwierdzisz różnicę. Wtedy zdecydujesz, czy ujmuje Cię bardziej płynny i pełniejszy dźwięk, czy rozpoczniesz gonitwę za rozdzielczością. Wszelkie stany pośrednie też się uwidocznią. Po takiej analizie w 5 sekund rozpoznasz "swój" dźwięk przy wybieraniu innej integry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.