Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ciężko będzie niedokładając kilkudziesięciu tysiecy do wymiany wzmacniacza, uzyskać znacząco lepsze granie.

można tylko nie ze wzmacniacza zintegrowanego.

należałoby zacząć od naprawdę dobrego pre a dopiero póżniej szukać końcówki.

A-klasowe końcówki Krella grają nieco inaczej niż integry-bardziej swobodnie,pełniejszym i bardziej nasyconym dżwiękiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pewnych powodów skazany jestem na integrę, więc nawet nie wspominałem o dzielonym wzmacniaczu.

 

Poza tym przy moich przyszłych kolumnach Studia 16Hz, które testowaliśmy ostatnio, wyszło że te 500 Wat to jest takie minimum do wsterowania Scan Speaków 2x22cm, 1x18cm, a pewnie lepiej by zagrało przy większej mocy.

Także, nawet jeśli końcówka, to z tych większych po 400 i więcej Wat.

Edytowane przez tybero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

skończyłem na razie swoje poszukiwania wzmacniacza, kupiłem 400Xi,

idealnie wpasował się między Ayona 07s i Sonusy Auditor M.

Kolumny wreszcie dostały tyle prądu ile lubią.

Jeśli chodzi o dźwięk, nie zauważyłem ani ostrości, ani suchot, może zaraz po włączeniu do sieci,

ale po rozgrzaniu cudnie, prawdziwie, rzetelnie.

Bez dodawania niczego od siebie, fakt wymagający jeśli chodzi o realizację dźwięku, ale co tam i tak mp3 nie słucham.

Poza tym bajka, szczerze polecam ludziom lubiącym prawdę

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

skończyłem na razie swoje poszukiwania wzmacniacza, kupiłem 400Xi,

idealnie wpasował się między Ayona 07s i Sonusy Auditor M.

Kolumny wreszcie dostały tyle prądu ile lubią.

Jeśli chodzi o dźwięk, nie zauważyłem ani ostrości, ani suchot, może zaraz po włączeniu do sieci,

ale po rozgrzaniu cudnie, prawdziwie, rzetelnie.

Bez dodawania niczego od siebie, fakt wymagający jeśli chodzi o realizację dźwięku, ale co tam i tak mp3 nie słucham.

Poza tym bajka, szczerze polecam ludziom lubiącym prawdę

Pozdrawiam.

 

A nie mówiłem? Szkoda tylko że tak rzadko można na tym forum przeczytać słowo dziękuję;)

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na dobre zestawienie, bo Sonusy grają po ciepłej stronie, więc chłodniejszy i bardziej rozdzielczy wzmacniacz pasuje idealnie.

Ayon jest bliższy charakaterem do 400Xi więc też pasuje.

Mam podobne zestawienie i uzupełniając to odpowienimi kablami jest bardzo dobrze.

 

Auditor M nie jest zbyt ciepłym monitorem. Wielu posiadaczy starych Sonusów w tym Auditorów bez M zarzucało mu brak owego sonusowego ciepełka. Auditor M jest po prostu naturalnie grającym głośnikiem, który pozwala usłyszeć prawdę o ludzkim głosie czy skrzypcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że tak ;)

Skoro to nie Sonusowe ciepłe brzmienie, to może nie do końca pasuje, bo Romulus40 już szuka lamp na zmianę w Ayonie żeby ocieplić trochę brzmienie.

NIe wiem jakie ma kable, ale ja bym tu sprawdził MiT'a.

Mam XLR Magnum MA i MH-770 i po wielu próbach okazało się że to jest to.

Pewnie wyższe modele będą jeszcze lepsze, ale na razie sama myśl o ich cenach nie pozwala mi nawet na test ;)

Edytowane przez tybero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem? Szkoda tylko że tak rzadko można na tym forum przeczytać słowo dziękuję;)

 

Ale jestem cham,

oczywiście, że bardzo Ci dziękuję,

bardzo przepraszam za niestosowność.

Dziękuję za rzetelność i doświadczenie, którym podzieliłeś się bezinteresownie.

Pozdrawiam.

 

No chyba, że tak ;)

Skoro to nie Sonusowe ciepłe brzmienie, to może nie do końca pasuje, bo Romulus40 już szuka lamp na zmianę w Ayonie żeby ocieplić trochę brzmienie.

NIe wiem jakie ma kable, ale ja bym tu sprawdził MiT'a.

Mam XLR Magnum MA i MH-770 i po wielu próbach okazało się że to jest to.

Pewnie wyższe modele będą jeszcze lepsze, ale na razie sama myśl o ich cenach nie pozwala mi nawet na test ;)

Nie szukam, tylko chciałbym zasięgnąć opinii, od tego do zakupu jest jeszcze długa droga.

A jak sam wiesz, nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej.

Teraz jest naprawdę cudnie, ale może coś jeszcze da się dodać to tego cudu...;)

Mam na razie liche kable, XLR neotecha, Chorda Odyssey 2 głośnikowy, zasilający fabryczny z pudełka Krella

wiem, wiem masakra, ale nie można mieć wszystkiego na raz, a i tak, na takim okablowaniu biję dużo droższe i nowsze konstrukcję jakie posiadałem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale jestem cham,

oczywiście, że bardzo Ci dziękuję,

bardzo przepraszam za niestosowność.

Dziękuję za rzetelność i doświadczenie, którym podzieliłeś się bezinteresownie.

Pozdrawiam.

 

E tam od razu cham... Zasłuchałeś się po prostu w swój system i zapomniałeś...;)

 

A tak na serio miło mi, że kolejna osoba doceniła zalety 400xi. Niektórzy na tym forum wyśmiewają moje polecanie tego wzmaka do różnych kombinacji... A ja polecam tylko to co dobrze znam i co wiem, ze ma szansę sprawdzić się w danym systemie.

 

Dla mnie połączenie Auditorów M z 400xi to po prostu strzał w dziesiątkę...wiedząc jak bardzo wybredne są te monitory.

 

Życzę wielu miłych weekendów z fajną muzyką. I opisz swoje wrażenia za jakiś czas jak już się osłuchasz z nowym nabytkiem.

 

Co do CD Ayona to na przyszłość mogę polecić model 2 i jeszcze lepiej 5. Oba oparte na świetnych przetwornikach 1704. Ale tylko wtedy jesli głównie słuchasz płyt CD. Można je trafic w atrakcyjnej cenie z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa w Ayonie 07s jest dość nietypowa, więc zamienników wiele nie ma.

Bieżącej produkcji też chyba nie, więc wersje "Cryo" odpadają, bo to też trochę poprawia dzwięk.

Myślę, że uda się to poprawić kablami.

No i nie bagatelozował bym zasilających kabli, bo dobry kabel duż zmienia.

Ktoś kiedyś napisał, że wnoszą większe zmiany niż głośnikowe.

Po ostatnich testach droższych zasilających, zaczynam rozumieć to stanowisko.

Edytowane przez tybero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry i dość tani zasilający do 400xi to Oyaide Tunami z wtykami Oyaide na rodzie. Złote dają zbyt ciemny dźwięk.

Magnum MA to dla mnie XLR wzorcowy do Krella. Nie wiem jednak czy zgra sie z Ayonem. magnum bowiem daje dużo niższego środka, swietnie prezentuje bas 400xi...warto spróbować jesli bedzie okazja. W cenie około 3500 PLN to świetny XLR.

Droższe Oracle to juz przesada cenowa do 400xi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

E tam od razu cham... Zasłuchałeś się po prostu w swój system i zapomniałeś...;)

 

A tak na serio miło mi, że kolejna osoba doceniła zalety 400xi. Niektórzy na tym forum wyśmiewają moje polecanie tego wzmaka do różnych kombinacji... A ja polecam tylko to co dobrze znam i co wiem, ze ma szansę sprawdzić się w danym systemie.

 

Dla mnie połączenie Auditorów M z 400xi to po prostu strzał w dziesiątkę...wiedząc jak bardzo wybredne są te monitory.

 

Życzę wielu miłych weekendów z fajną muzyką. I opisz swoje wrażenia za jakiś czas jak już się osłuchasz z nowym nabytkiem.

 

Co do CD Ayona to na przyszłość mogę polecić model 2 i jeszcze lepiej 5. Oba oparte na świetnych przetwornikach 1704. Ale tylko wtedy jesli głównie słuchasz płyt CD. Można je trafic w atrakcyjnej cenie z drugiej ręki.

Myślę o tej 280 cd, może jednak ona, tylko trochę mnie przeraża jej wiek, mogę kupić w ładnym stanie za 5000.

Ayony które wymieniłeś będą dużo droższe, a na razie muszę się rozejrzeć za dobrymi kablami, bo te które mam to badziew.

Jeszcze raz bardzo dziękuję i przepraszam.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Ayon'a 1sc razem z Magnum MA i MH-770 i też pasowały, ale 1sc ma na wyjściu 6N30.

Z 07s trzeba by sprawdzić, bo nie słuchalem w takiej konfoguracji.

Oyaide Tunami miałem do przedwczoraj razem z KAV500i i to był dobry wybór, pasował.

Teraz mam lepszy kabel i różnica jest bardzo duża, ale też i cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry i dość tani zasilający do 400xi to Oyaide Tunami z wtykami Oyaide na rodzie. Złote dają zbyt ciemny dźwięk.

Magnum MA to dla mnie XLR wzorcowy do Krella. Nie wiem jednak czy zgra sie z Ayonem. magnum bowiem daje dużo niższego środka, swietnie prezentuje bas 400xi...warto spróbować jesli bedzie okazja. W cenie około 3500 PLN to świetny XLR.

Droższe Oracle to juz przesada cenowa do 400xi.

Dzięki za podpowiedź, napewno spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę o tej 280 cd, może jednak ona, tylko trochę mnie przeraża jej wiek, mogę kupić w ładnym stanie za 5000.

Ayony które wymieniłeś będą dużo droższe, a na razie muszę się rozejrzeć za dobrymi kablami, bo te które mam to badziew.

Jeszcze raz bardzo dziękuję i przepraszam.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Nie bój się wieku 280. Bój się przeróbek w środku. Niektórzy domorośli wynalazcy robili z tym CD cuda. Nim kupisz poproś o pokazanie wnętrza. Jak sprzedający nic nie ma za uszami to odkręci tych kilka śróbek.

W 280 nie ma się co psuć a transport zastępczy bedzie dostępny jeszcze wiele lat. W razie problemów jest pod Warszawa dobry serwisant.

 

A i zainwestuj w podkładki pod kolce Twoich kolumn. Tanio i dobrze to te z Acoustic Revive za 500 PLN komplet 8 sztuk. Bardzo dobrze to Harmonixy... Można czasami kupic z drugiej ręki. To da więcej niż nie jeden kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam relację Grzegorza i opis różnicy między twoim, a moim wzmacniaczem.

Tego nie da się porównać bezpośnidnio, bo to jest inne granie.

Góra i średnica po stronie KSA, a dół po stronie KAV - to tak w skrócie.

Poza tym wyszło, że dołożenie drugiego basowego 22cm dużo zmienia w konsumpcji prądu.

No i moje pomieszcze jest dość dzwiękochłonne.

 

Można by kiedyś zrobić porównanie, ale to może jak już bedą nowe kolumny.

Edytowane przez tybero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Ayon'a 1sc razem z Magnum MA i MH-770 i też pasowały, ale 1sc ma na wyjściu 6N30.

Z 07s trzeba by sprawdzić, bo nie słuchalem w takiej konfoguracji.

Oyaide Tunami miałem do przedwczoraj razem z KAV500i i to był dobry wybór, pasował.

Teraz mam lepszy kabel i różnica jest bardzo duża, ale też i cena...

 

Też mam lepszy;) ale i kosztował cennikowo dużo więcej. Tunami można kupić z drugiej ręki za 1100 PLN i wystarczy spokojnie do 400xi na długi czas. Zaoszczędzoną kasę lepiej przeznaczyć na akcesoria antywibracyjne.

 

Nóżki w Krellu 400xi to jedyny badziew w tym wzmaku. Można zastosować nóżki Soundcare jakie stosuje standardowo w lepszym wzmakach Electrocompaniet. 200 PLN chyba za komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam relację Grzegorza i opis różnicy między twoim, a moim wzmacniaczem.

Tego nie da się porównać bezpośnidnio, bo to jest inne granie.

Góra i średnica po stronie KSA, a dół po stronie KAV.

przymierzasz się do Encore 3?

widziałem je na AS2014-to duża,ładnie zrobiona kolumna.

http://studio16hz.eu/produkty/modele-specjalne/41-encore-30

Edytowane przez triode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem zdziwiony działaniem absorberów pod CD i wzmacniaczem.

Ciekawe doświadczenie.

 

przymierzasz się do Encore 3?

widziałem je na AS2014-to duża,ładnie zrobiona kolumna.

http://studio16hz.eu/produkty/modele-specjalne/41-encore-30

 

Coś podobnego do Encore 3.0o, ale to będzie nowy model, oparty na SS: R3004, Illuminator 18cm, 2x Revelator 22cm.

Już testy przeprowadziliśmy w moim systemie.

Ale to jeszcze 2-3 miesiące zanim zostaną zbudowane.

Edytowane przez tybero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że miałem kolumny i na Revelatorze nacinanym i na Illuminatorze - bo wiem że kolega Triode plecie bzdury.

Ale Revelator nie zagra na sprzęciku - to są bardzo wyrafinowane głośnik i potrzebują właściwego im towarzystwa. Lampki i kabelki za parę zł odpadają.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dobrze że miałem kolumny i na Revelatorze nacinanym i na Illuminatorze - bo wiem że kolega Triode plecie bzdury.

a z którym Krellem grały?

sugerujesz,żebym zmienił zdanie?

napisałem nie lubię--a nie że są ..........

Xaviany Giulia i Giulietta,Akustyk RR to były najczęściej sprzedawane kolumny o niewielkim przebiegu jakie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revelatory srednio-niskotonowe są powszechniej stosowane ponieważ stanowią mniejsze obciążenie dla wzmacniacza.

Nie trzeba takich potworów jak do Illuminatorów.

No a producent kolumn chyba woli żeby sprzedać więcej niż mniej. No nie?

 

PS. Ja też wolę Illuminatory na średnicy i górze, niż Revelatory.

Edytowane przez tybero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrafinowani audiofile doskonale wiedzą, że rewelatory są bardziej wyrafinowane od iluminatorów pod względem brzmienia.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. Mi do wyrafinowania sporo jednak brakuje ;)

 

Słyszałem już takie wyczynowe kolumny, glośniki - na krótką metę, do oceny komponentów, kabli, owszem, ale nie na dłużej, nie ma przyjemności z obcowania z muzyką.

 

Wybieram to co mi przyjemniej gra.

Edytowane przez tybero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie musisz byc pod wrażeniem usług skoro aby o tym napisać zarejestrowałeś się wczoraj na tym forum.

 

Wszyscy zainteresowani Krellem wiedzą, że jest ktoś kto od lat zajmuje się Krellami i ma w tym olbrzymie doświadczenie. Pan Kałuża...

 

Witam,

dla ciekawości ja parę razy odbierałem sprzęt nie naprawiony od waszej wyroczni Pana Kałuży który nie naprawił sprzętu.

Jak chcesz potwierdzenia to zadzwoń do niego i zapytaj czy naprawił monobloki Krell KAS2 z Wrocławia albo Krell 280P albo Krell SACD MK1, MK2.

To że masz dużo wpisów nie znaczy że jesteś bogiem w sprzęcie audio albo że wiesz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszyscy zainteresowani krellami wiedzą też, że pan Cezary nie tylko naprawia, ale też wystawia rzeczone sprzęty na sprzedaż używając do tego celu m.in. kilku kont allegro. Oczywiście w opisie sprzętu dyplomatycznie nie wspomina o dokonanych naprawach, lubi natomiast podawać się za ich oryginalnego właściciela.

 

Kolego Maniak1974

 

Jak to jest z tym co napisał kolega Gonarek?

 

Prawda to czy fałsz?

 

To że masz dużo wpisów nie znaczy że jesteś bogiem w sprzęcie audio albo że wiesz wszystko.

 

Pewnie że nie wiem wszystkiego... Nie wiedziałem na przykład o tym, że ktoś naprawia trupy sprzętowe a potem je wystawia na Allegro z kilku kont...

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.