Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie...może tak zacznę...wiadomo że gra cały system i to nie jest żadne odkrycie... dobrze zestawiony Krell potrafi dać wiele przyjemności ze słuchania muzyki...

dobrym przykładem jest Moreno który zestawił 400xi z Sonus Faber i chwalił sobie te brzmienie

 

..znajomy z Łowicza który od wielu lat słuchał lampy wstawił ostatnio do siebie Gryphona Diablo....efekt jest taki że Diablo

poszedł na sprzedaż i powrócił do lampy.....wiem że dla wielu nie ma to żadnego znaczenia i dobrze! :)

 

 

Diablo to chyba z niczym nie gra dobrze. Nawet Sonusy zmasakrował i zepsuł ich dźwięk. Nie dziwię się że kolega sprzedał. Bardziej się dziwię że kupił. ;) ten wszak wiele obiecuję swoim wyglądem i słynną marką ale średnicę ma masakryczną.

 

Moim zdaniem dobrze dobierając kable da się w Krellu uzyskać bardzo przyjemną średnicę. Nigdy to nie bedzie barwa lampy ale da się spokojnie słuchać muzyki barokowej, wokalu w muzyce chóralnej XIII wieku... Ja prawie nie słucham rocka a kolka lat spokojnie wytrzymałem z 400xi. Wysokiej klasy miedziane kable głośnikowe i obowiązkowo interkonektory XLR np. MIT Magnum Ma zapewnią wiele miłych doznań, bez syczących sybilantów.

 

Poza tym pamiętajmy że 400xi to wzmak za 5000 PLN i nie oczekujmy mega cudów. Za te piniądze daje bardzo wiele a ile to już zależy od odpowiedniego zestawienia systemu. Systemu w którym 400xi powinen być najtańszym komponentem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, ze starszymi Cd Krella musisz bardzo uważać, bo w razie awarii lasera może być duże kaka. Szczególnie dotyczy to KAV-250/1 (laser co prawda nadal dostępny, ale w tym modelu są niestandardowo wyprowadzone złącza i może być spory problem z instalacją zamiennika) oraz KAV-300 (nie wiem czy w PL jest ktoś kto potrafi naprawić posypanego VRDS'a)

Cena powyżej 4000 pln za którykolwiek z nich to już bardzo drogo, a powyżej 5000 pln zaczyna się rozbój. Jeden artysta na alle wystawia teraz KAV-300 za 6500 pln. Nie wiem skąd się tacy ludzie biorą.

A i jeszcze jedno - niech Cie nie skuszą odtwarzacze serii 'SACD Standard' dostępne w 3 wersjach (Mk. I, II, III). Pomimo atrakcyjnych cen należy ich unikać jak ognia! Niesamowita wręcz awaryjność napędu niezależnie od wersji, przy czym w przypadku mk. I i II wystąpienie usterki praktycznie kończy życie odtwarzacza bo nikt, łącznie z fabrycznym serwisem Krella nie jest już w stanie tego naprawić.

 

Jak coś to ja zajmuję się naprawą kompaktów Krell, Levinsona itp.

Ogólnie mówiąc naprawiam cały sprzęt audio z wysokiej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak coś to ja zajmuję się naprawą kompaktów Krell, Levinsona itp.

Ogólnie mówiąc naprawiam cały sprzęt audio z wysokiej półki.

Witam,mogę szczerze polecić usługi Pana Cezarego naprawdę zna się na tych klockach naprawił mojego krella szybko solidnie ,a przede wszystkim uczciwie,czego nie mogę powiedzieć o fachowcach z Sulechowa.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mogę szczerze polecić usługi Pana Cezarego naprawdę zna się na tych klockach naprawił mojego krella szybko solidnie ,a przede wszystkim uczciwie,czego nie mogę powiedzieć o fachowcach z Sulechowa.Pozdrawiam

 

No faktycznie musisz byc pod wrażeniem usług skoro aby o tym napisać zarejestrowałeś się wczoraj na tym forum.

 

Wszyscy zainteresowani Krellem wiedzą, że jest ktoś kto od lat zajmuje się Krellami i ma w tym olbrzymie doświadczenie. Pan Kałuża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo to chyba z niczym nie gra dobrze. Nawet Sonusy zmasakrował i zepsuł ich dźwięk. Nie dziwię się że kolega sprzedał. Bardziej się dziwię że kupił. ;) ten wszak wiele obiecuję swoim wyglądem i słynną marką ale średnicę ma masakryczną.

 

Moim zdaniem dobrze dobierając kable da się w Krellu uzyskać bardzo przyjemną średnicę. Nigdy to nie bedzie barwa lampy ale da się spokojnie słuchać muzyki barokowej, wokalu w muzyce chóralnej XIII wieku... Ja prawie nie słucham rocka a kolka lat spokojnie wytrzymałem z 400xi. Wysokiej klasy miedziane kable głośnikowe i obowiązkowo interkonektory XLR np. MIT Magnum Ma zapewnią wiele miłych doznań, bez syczących sybilantów.

 

Poza tym pamiętajmy że 400xi to wzmak za 5000 PLN i nie oczekujmy mega cudów. Za te piniądze daje bardzo wiele a ile to już zależy od odpowiedniego zestawienia systemu. Systemu w którym 400xi powinen być najtańszym komponentem...

Mowisz o cenie za uzywany obecnie model bo jesli się nie mylę ostatnia cena sklepowa to cos koło 16 tys zł. Krell nie ma syczacych sybilantów. To nie denon czy cambodża za 2 tys zł. 400tka bardzo dobrze róznicuje nagrania , więc te nagrane mięsiscie i ciepło zagraja własnie w taki sposob. Jesli ktoś przesiada się z mało neutralnej lampy na cos takiego jak Krell , nie wspominając o Gryphonie, to nie ma siły by dzwiek mu odpowiadał bo to zupełnie inna bajka. Moim zdaniem dużo lepsza i prawdziwsza niż upiekszone , podkolorowane granie lampowych wzmacniaczy. Oczywiscie lampa lampie nie równa i ja zdaje sobie z tego sprawę więc prosze nie łapac mnie za słowa wyrwane z kontekstu. Faktem jest ,że w dobrej konfiguracji 400tke potrafi zagrac piekna srednicą , ciepło i obszernie ale nigdy nie bedzie to ciepło i srednica jak z lampy ale akurat dla mnie to zaleta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedź, sorry że tak pòźno się odzywam ale byłem na wyjeździe.

 

Wiem, że najprościej powiedzieć o źle dobranej reszcie systemu czy też o słabej akustyce ale to chyba nie to.

 

Krella przetestowaliśmy też w innym systemie, inny ciepły dac, inne kolumny i grało to bardzo podobnie jak u mnie więc wg mnie krell poprostu tak gra.

 

Oczywiście nie jest tak żeby się nie dało słuchać, nie kuje w uszy , mało tego jest naprawdę dobrze jednak w poròwnaniu do nada brakuje mi ciepła, choć reszta jest na dużo wyższym poziomie.

 

Być może uda się kiedyś odsĺuchać ciepło grającego kav 300 u kogoś z forum, jestem bardzo ciekawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie znasz wszystkich zainteresowanych krellemi

Wszyscy zainteresowani krellami wiedzą też, że pan Cezary nie tylko naprawia, ale też wystawia rzeczone sprzęty na sprzedaż używając do tego celu m.in. kilku kont allegro. Oczywiście w opisie sprzętu dyplomatycznie nie wspomina o dokonanych naprawach, lubi natomiast podawać się za ich oryginalnego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy możecie doradzić Integrę która mogła by zastąpić KAV 300i która zagra z 280CD w podobnym charakterze lecz na wyższym poziomie szczególnie jeśli chodzi o muzykalność, cieplejszą barwę, bardziej wygładzony dźwięk?

 

Dodam że przesłuchiwałem 400xi i dla mnie jest za ostro czyli nie ten kierunek, mimo że dynamika, detaliczność i bas pisząc w skrócie jest lepszy niż z mojej 300i i w tym aspekcie poprawa jest tez mile widziana.

 

Rozważałem KAV 500i ale wydaje mi się że to będzie jakby połączenie cech 300i i 400xi z tego co już poczytałem na forach?

Porównywał ktoś w bezpośrednim odsłuchu 300i do 500i?

 

Jakie inne wzmacniacze polecanie do przesłuchania w budżecie do 10-12tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pass INT 150, Accu E-450/460, tak na szybko. Poprzednio uzywalem 400xi.

..propozycje dobre ale w tej cenie raczej się nie zmieścisz....

Koledzy czy możecie doradzić Integrę która mogła by zastąpić KAV 300i która zagra z 280CD w podobnym charakterze lecz na wyższym poziomie szczególnie jeśli chodzi o muzykalność, cieplejszą barwę, bardziej wygładzony dźwięk?

 

Dodam że przesłuchiwałem 400xi i dla mnie jest za ostro czyli nie ten kierunek, mimo że dynamika, detaliczność i bas pisząc w skrócie jest lepszy niż z mojej 300i i w tym aspekcie poprawa jest tez mile widziana.

 

Rozważałem KAV 500i ale wydaje mi się że to będzie jakby połączenie cech 300i i 400xi z tego co już poczytałem na forach?

Porównywał ktoś w bezpośrednim odsłuchu 300i do 500i?

 

Jakie inne wzmacniacze polecanie do przesłuchania w budżecie do 10-12tyś.

KAV 500i to potwór...poza FBI najlepsza integra ze starej szkoły....z całą pewnością CD 280 to właściwy wybór do 500i

...jakie masz kolumny?... bo o kable nie pytam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..propozycje dobre ale w tej cenie raczej się nie zmieścisz....

 

KAV 500i to potwór...poza FBI najlepsza integra ze starej szkoły....z całą pewnością CD 280 to właściwy wybór do 500i

...jakie masz kolumny?... bo o kable nie pytam:)

 

Usher Dancer mini one diamond DMD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zainteresowani krellami wiedzą też, że pan Cezary nie tylko naprawia, ale też wystawia rzeczone sprzęty na sprzedaż używając do tego celu m.in. kilku kont allegro. Oczywiście w opisie sprzętu dyplomatycznie nie wspomina o dokonanych naprawach, lubi natomiast podawać się za ich oryginalnego właściciela.

 

Dziękujemy za informację. To cenne wyjaśnić pewne kwestie.

 

Może Pan Cezary ma coś do powiedzenia? Wyjaśnienia? Wytłumaczenia?

 

...nie znam kompletnie tych kolumn....

 

Ja trochę znam i nie dziwię się, że nie zgrały się idealnie z 400xi...

 

Ciekawe tylko jakie kable zostały zastosowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za informację. To cenne wyjaśnić pewne kwestie.

 

Może Pan Cezary ma coś do powiedzenia? Wyjaśnienia? Wytłumaczenia?

 

 

 

Ja trochę znam i nie dziwię się, że nie zgrały się idealnie z 400xi...

 

Ciekawe tylko jakie kable zostały zastosowane?

 

Całość WILE (Sound ART)

 

Nie szukał bym problemu w okablowaniu czy kolumnach, nie chodzi o to że się nie zgrywa 300i czy 400xi.

Z obecnej konfiguracji jestem bardzo zadowolony i nie szukam zmian bo gra źle!

Pisząc "ostro" nie mam na myśli ostrości przeszkadzającej w słuchaniu. Po prostu charakter wzmacniaczy KAV jest obiektywnie daleki od wzmacniaczy uznawanych za ciepłe.

Bardziej chodzi mi o dalszy rozwój mojego systemu i podałem w jakim kierunku chciałbym iść... Chyba na 400xi nie kończy się świat wzmacniaczy?

 

Kolumny krótko określił bym jako przejrzyste z świetną górą pasma, muzykalna średnica dół pasma charakteryzuje się dość obfitym basem dla tego potrzebują wzmacniacza szybkiego dynamicznego z dobrze kontrolowanym basem i tu seria KAV wyciąga z tych kolumn co najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może to jest kwestia kolumn?....

 

Mirosław słuchałem zestawienia 280cd i 400xi z PARADIGM SYGNATURE S6 V3 tez na okablowaniu WILE u Rafała i takie miałem odczucie....On zresztą podobnie.Przy kawałkach rockowych gitarowych było super, ale przy muzyce nastawionej na wokale bardziej nastrojowej brakowało już barwy i wygładzenia, spokoju w przekazie. Umówiony jestem na odsłuchy u siebie jeszcze raz dla upewnienia się, może z Usherami będzie łagodniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Przy kawałkach rockowych gitarowych było super, ale przy muzyce nastawionej na wokale bardziej nastrojowej brakowało już barwy i wygładzenia, spokoju w przekazie.

...w sumie potwierdziłeś to o czym wcześniej napisałem....Krella nie kupuje się dla pięknych wokali, gładkości brzmienia czy barwy....

....jeżeli Ci tego brakuje w dzwieku to myślę że dni Krella są policzone....

...nie martw się tym...tą drogę trzeba przebyć:) ..teraz czas na inne wzmacniacze Vitus, Gryphon może Accuphase

....albo lampa...zawsze jest coś za coś....przyjemnej zabawy w poszukiwaniach..:)

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w sumie potwierdziłeś to o czym wcześniej napisałem....Krella nie kupuje się dla pięknych wokali, gładkości brzmienia czy barwy....

....jeżeli Ci tego brakuje w dzwieku to myślę że dni Krella są policzone....

...nie martw się tym...tą drogę trzeba przebyć:) ..teraz czas na inne wzmacniacze Vitus, Gryphon może Accuphase

....albo lampa...zawsze jest coś za coś....przyjemnej zabawy w poszukiwaniach..:)

 

Wydaje mi się że skończy się chyba na końcówce Krella lub Levinsona, lampa to raczej nie moja bajka jak na tą chwilę. KAV 300i i 400xi stawia wysoko poprzeczkę dla wzmacniaczy z tego zakresu cenowego wiec trzeba się wysilić w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że skończy się chyba na końcówce Krella lub Levinsona, lampa to raczej nie moja bajka jak na tą chwilę. KAV 300i i 400xi stawia wysoko poprzeczkę dla wzmacniaczy z tego zakresu cenowego wiec trzeba się wysilić w poszukiwaniach.

 

Mięsisty kabel byś zastosował i będzie ok wokal i średnica. Takie niuanse załatwia się kablami. Również tymi zasilającymi oraz akcesoriami audiofilskimi różnego rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięsisty kabel byś zastosował i będzie ok wokal i średnica. Takie niuanse załatwia się kablami. Również tymi zasilającymi oraz akcesoriami audiofilskimi różnego rodzaju.

 

Chętnie bym wypożyczył jeszcze XLR MITa który polecałeś żeby sprawdzić jak to się ma w stosunku do WILE tylko zdaje się ze z MITów wchodzi w grę tylko najwyższa półka? Możesz powtórzyć który model polecasz?

 

Mięsisty kabel byś zastosował i będzie ok wokal i średnica. Takie niuanse załatwia się kablami. Również tymi zasilającymi oraz akcesoriami audiofilskimi różnego rodzaju.

 

Już znalazłem XLR MIT Magnum MA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ostatnio odsłuchy kilku XLR do Krella kav 500 i kolumn Thiel 2.4. Kilka kabli opisałem wcześniej. Dzięki namowie kolegi AERO pożyczyłem od niego kabel MIT 350 CV Reference (którego już nie oddałem ;)).

Pewnego wieczoru przyszedł do mnie Pan Tomek z firmy Esoteric z plecakiem kabli....głośnikowe, sieciówki, XLR. Jakoś nic nie chciało się zgrać z systemem, dopóki…..nie wyciągnął jednego kabla……ku zaskoczeniu wszystkich MIT znalazł godnego konkurenta, to XLR accuphase.....tam jest chyba tylko jeden model nawet bez specjalnego oznaczenia.

Najpierw posłuchaliśmy mojego zestawu na kablach VDH Magnum (kable tanie ale w moim systemie do Thieli wpasowały się idealne) z Mitem, było super. I wpięliśmy tego accuphase. Kabel ten zagrał prawie jak MIT.....tylko bardziej lampowo. Nie miał takiego dociążenia dźwięku, był mniej przestrzenny, odrobinę gorszy bas.....za to wysokie tony cudownie gładkie....Idealny do muzyki gdzie pojawiają się instrumenty dęte i dużo góry, coś wspaniałego ;). Należy dodać też że cena 2.5 razy mniejsza. Moim zdaniem warto go spróbować.

Szkoda że na dwa kable nie miałem wtedy funduszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy możecie doradzić Integrę która mogła by zastąpić KAV 300i która zagra z 280CD w podobnym charakterze lecz na wyższym poziomie szczególnie jeśli chodzi o muzykalność, cieplejszą barwę, bardziej wygładzony dźwięk?

 

Dodam że przesłuchiwałem 400xi i dla mnie jest za ostro czyli nie ten kierunek, mimo że dynamika, detaliczność i bas pisząc w skrócie jest lepszy niż z mojej 300i i w tym aspekcie poprawa jest tez mile widziana.

 

Rozważałem KAV 500i ale wydaje mi się że to będzie jakby połączenie cech 300i i 400xi z tego co już poczytałem na forach?

Porównywał ktoś w bezpośrednim odsłuchu 300i do 500i?

 

Jakie inne wzmacniacze polecanie do przesłuchania w budżecie do 10-12tyś.

 

Widzę kolego doludzi , że masz te same spostrzeżenia co ja z kav 300i, u mnie też nie jest żle ale też nie jest tak jakbym chciał w senscie brakuje wspomnianego ciepełka. Wg mnie taki jest charakter grania krella....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolego doludzi , że masz te same spostrzeżenia co ja z kav 300i, u mnie też nie jest żle ale też nie jest tak jakbym chciał w senscie brakuje wspomnianego ciepełka. Wg mnie taki jest charakter grania krella....

 

W zestawieniu KAV 300i z 280CD u mnie jest całkiem przyjemnie, o starości nie ma mowy, lecz nie nazwał bym tego ciepłym graniem.

Natomiast przymierzałem się do wymiany 300i na 400xi i w takim zestawieniu nie jest już tak przyjemnie. Dla mnie 300i jest lekko ocieplona w stosunku do 400xi i dla tego ogólnie gra przyjemniej z 280CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawieniu KAV 300i z 280CD u mnie jest całkiem przyjemnie, o starości nie ma mowy, lecz nie nazwał bym tego ciepłym graniem.

Natomiast przymierzałem się do wymiany 300i na 400xi i w takim zestawieniu nie jest już tak przyjemnie. Dla mnie 300i jest lekko ocieplona w stosunku do 400xi i dla tego ogólnie gra przyjemniej z 280CD.

 

To, że ja napisałem w swoich wypowiedziach , że u mnie zbyt ostro to bardzie porównanie do nada, gdzie jest dużo ciepełka.

AAA odnosnie kabli to to ja zauważyłem, że jak kabel ociepla nam granie, łagodzi górę to tracimy na czymś innym, np scena i przestrzeń się pogarsza.. więc nie wiem czy nie lepiej pójść w cieplejszego wzmaka, oczywiście to jest moje osobiste spostrzeżenie, moge sie mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAV-500i w porównaniu do KAV-300i gra płynniej, swobodniej, przestrzenniej, cieplej - szczególnie na średnicy, wyższej średnicy, gdzie 300i gra charakterystycznie.

Więc możecie tego posłuchać na próbę.

 

Ja zdecydowałem się na 500i, bo ciężko mi było usłyszeć cos lepszego do grania "live".

Oczywiście, że lampa brzmi przyjemniej, ale jeśli chce się uzyskać efekt bycia na koncercie, to niestety pozostaje tranzystor i to dużej mocy, dużej wydajności prądowej, czyli raczej produkty amerykańskie.

 

Ja to wszystko okraszam lampowym ARC CD8, kablami MiT, Acoustic Zen, Electraglide i kolumnami na SS i jest bardzo fajnie, podoba mi się.

Ciężko będzie niedokładając kilkudziesięciu tysiecy do wymiany wzmacniacza, uzyskać znacząco lepsze granie.

Może w przyszłości FBI ;)

Edytowane przez tybero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.