Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie słychać delikatne pyknięcie w kolumnach, w momencie włączenia z uśpienia, ale musi być cicho żeby to usłyszeć. Mam za to łup w kolumnach w momencie podłączenia wzmacniacza do zasilania, ale nie jest to jakieś specjalnie głośne.

Jeśli piszesz o 400xi to trochę dziwne, bo po podłączeniu zasilania wzmacniacz uruchamia się w trybie stand by i nie zauważyłem aby towarzyszyły temu jakieś dźwięki wydobywające się z głośników. Słychać tylko cykniecie przekaźników wewnątrz obudowy. Jedynie wejście i wyjście ze stanu stand-by jest słyszalne jako bardzo delikatne pykniecie w kolumnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz o 400xi to trochę dziwne, bo po podłączeniu zasilania wzmacniacz uruchamia się w trybie stand by i nie zauważyłem aby towarzyszyły temu jakieś dźwięki wydobywające się z głośników. Słychać tylko cykniecie przekaźników wewnątrz obudowy. Jedynie wejście i wyjście ze stanu stand-by jest słyszalne jako bardzo delikatne pykniecie w kolumnach.

Piszę o KAV-300i, 400xi zachowuje się tak jak opisujesz, z tym że "cyka" zdecydowanie głośniej niż KAV-300i. Mam w tej chwili oba, więc mogę sobie do woli porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam takiej końcówki.

Dynamika i szybki bas.

Dość rozdzielcze granie, dużo szczegółów, duża scena i dokładna stereofonia.

Obnaża niedostatki innych elementów toru

 

Dzięki za podpowiedź.

Chciałbym tą końcówkę podpiąć bezpośrednio do Cd Ayona z regulacją, myślisz że to dobry pomysł?

Miałaby napędzać kolumny SF Auditor M.

Da radę trzymać je za morde?

Pozdrawiam

Edytowane przez Robert_56545
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajon z lampkami na wyjściu ?

Tak, ma 5687 na wyjściu, ale to raczej bufor lampowy.

 

Pewnie, że będzie. 15cm głośnik to żadne obciążenie więc i za mordę nie ma co trzymac;)

 

Musisz posłuchać czy nie będzie za sterylnie i sucho. Ajon nie jest zbalansowany.

Ja wiem, że 15 to żadne obciążenie ale na niskich poziomach głośności Hegel H200 grał zupełnie bez basu,

Pass już dużo lepiej.

Wiem, że nie jest zbalansowany, to znaczy, że bez różnicy czy będę używał XLR czy RCA?

Pozdrawiam.

Emil, a może TY miałeś styczność z Markiem Levinsonem no 27, mam do kupienia

w pięknym stanie za 5300 i za cholere nie wiem czy warto?

Dzięki

Edytowane przez Romulus40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie to nigdy nie będzie, ważne żeby się podobało.

 

Co do tego 400xi to ja bym tyle za niego nie dał.

 

Chodzi mi o charakterystykę dźwięku, nie o finanse,

podobno integry Krella dobrze zgrywają się z Sonusami.

Chodzi mi o opinie obiektywna na jego temat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, a co sądzisz o 400xi od 1 właściciela za 5900?

Ja k....a zwariuje przez ten sprzęt i wieczne szukanie, tego co idealne.

 

Pozdrawiam.

 

Właściciel ma papiery, że to on kupił? Sprzęt z polskiej dystrybucji? Jeśli jest w idealnym stanie i czowiek kupił go w Audioklanie i ma od nowości to cena nie jest zła.

5000 PLN to cena za jaką sprzedaje się 400xi w ciągu kilku dni, ale Krell sprowadzany z zagranicy. I to była cena gdy jeszcze dolar był po 3.30PLN. Przy dzisiejszym kursie USD cena 5900 za ,,igłę" z dokumentami, kartonami, pilotem, 2 bezpiecznikami, przewodem zasilającym i szarym przewodem systemowym to jest cena ok. Ale musi być ten cały komplet.

 

Chodzi mi o charakterystykę dźwięku, nie o finanse,

podobno integry Krella dobrze zgrywają się z Sonusami.

Chodzi mi o opinie obiektywna na jego temat.

Pozdrawiam.

 

Do podłogowej Cremony? Wersja bez M?

 

Nic lepszego z tranzystorów w tej cenie do Cremony nie kupisz niż 400xi. Tylko pamiętaj, że Krell KONIECZNIE MUSI mieć połączenie XLR ze źródłem dźwięku. I to źródło MUSI miec symetryczną konstrukcję z prawdziwego zdarzenia a nie tylko XLR gniazda. Jeśli ma grać po RCA to są inne wzmacniacze, które mogą lepiej zagrać. Krell po RCA traci z 30% swojej wartości dźwiękowej.

 

I co ważne NIE POSIADAM aktualnie Krella 400xi i nie sprzedaję aktualnie Krelli...to tyle co do mojego obiektywizmu...

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel ma papiery, że to on kupił? Sprzęt z polskiej dystrybucji? Jeśli jest w idealnym stanie i czowiek kupił go w Audioklanie i ma od nowości to cena nie jest zła.

5000 PLN to cena za jaką sprzedaje się 400xi w ciągu kilku dni, ale Krell sprowadzany z zagranicy. I to była cena gdy jeszcze dolar był po 3.30PLN. Przy dzisiejszym kursie USD cena 5900 za ,,igłę" z dokumentami, kartonami, pilotem, 2 bezpiecznikami, przewodem zasilającym i szarym przewodem systemowym to jest cena ok. Ale musi być ten cały komplet.

 

 

 

Do podłogowej Cremony? Wersja bez M?

 

Nic lepszego z tranzystorów w tej cenie do Cremony nie kupisz niż 400xi. Tylko pamiętaj, że Krell KONIECZNIE MUSI mieć połączenie XLR ze źródłem dźwięku. I to źródło MUSI miec symetryczną konstrukcję z prawdziwego zdarzenia a nie tylko XLR gniazda. Jeśli ma grać po RCA to są inne wzmacniacze, które mogą lepiej zagrać. Krell po RCA traci z 30% swojej wartości dźwiękowej.

 

I co ważne NIE POSIADAM aktualnie Krella 400xi i nie sprzedaję aktualnie Krelli...to tyle co do mojego obiektywizmu...

Nie do Cremony do Auditora M.

Już bedzie inna opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do Cremony do Auditora M.

Już bedzie inna opinia?

 

Sam używałem 400xi z Auditor M i tylko mogę mówić o tym zestawieniu pozytywnie. Dla mnie super zestaw. Ale u mnie grał jeszcze z CD Krella na XLR co było bardzo ważne. Krell 400xi na RCA gra tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic lepszego z tranzystorów w tej cenie do Cremony nie kupisz niż 400xi.

 

Dokładnie, potem tylko Devialet!;) a tak na poważnie to gusta są różne i takie kategoryczne wypowiedzi są cokolwiek dziwne.

 

W tej cenie można kupić lepsze wzmocnienie, konkretniej końcówkę mocy. Dla kogoś z DACiem z regulacją głośności to będzie lepsze brzmieniowo rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.