Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim Nadzie siada chyba potencjometr balansu, nieraz lewy kanał gra ciszej nieraz rzęzi a jak przekręcę całkiem w prawo to grają oba kanały.Czasami jak nie mogę wyrównać kanałów to wsadzam zapałkę między gałkę a obudowę i jakoś załapuje ale nie jest to konfortowe rozwiązanie.Chciał bym ominąć przedwzmacniacz w Nadzie[wykorzystując jego końcówkę] wpinając Kenwooda KA-4060R w bi-amping czy jest taka możliwość?

A skąd mamy wiedzieć o jakiego NADa chodzi ?

Potencjometr potraktuj z dwóch stron KONTAKT PR kilkanaście razy szybko kręcąc nim w pełnym zakresie ( bokiem palca wskazującego . Przykładasz do gałki , przyciskasz i przesuwasz ) .

Jak nie pomoże to dom wymiany . Co do ominięcia pre - jaki to model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd mamy wiedzieć o jakiego NADa chodzi ?

Potencjometr potraktuj z dwóch stron KONTAKT PR kilkanaście razy szybko kręcąc nim w pełnym zakresie ( bokiem palca wskazującego . Przykładasz do gałki , przyciskasz i przesuwasz ) .

Jak nie pomoże to dom wymiany . Co do ominięcia pre - jaki to model ?

 

Chodzi model c 356bee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy klubowicze!

 

Proszę o przyjęcie mnie w swoje szeregi i jednocześnie o poradę. Stałem się posiadaczem wzmacniacza 3130, zakup całkowicie w ciemno, sprzęt dopiero w drodze. Jednak już teraz proszę o propozycje dotyczące godnego odtwarzacza CD do tego wzmaka, oczywiście ze stajni NAD'a. Jeśli chodzi o moje preferencje muzyczne, to słucham raczej wszystkiego co dobre, w przeważającej większości jazz w szerokim pojęciu oraz rock z lat 70-tych i początku 80-tych, także sporo winyli w kolekcji. Preferuję sprzęt tzw. vintage, obecny zestaw to amplituner Yamaha CR-1020 i amplituner National Panasonic SA-5800, zespoły głośnikowe jakich używam to Monitor Audio R852MD Gold, JMR Millesime 2 (francuska manufaktura) i Kenwood KL 555A z 1969 roku. Źródła to odtwarzacz CD Marantz CD-63SE ATR Modifikation 2 (mocno zmieniona fabryczna konstrukcja) oraz gramofon Sony PS-11 z wkładką Stanton 500 MkII i oryginalną igłą. Czy 514 będzie godna tego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć. Możecie napisać jak w waszych systemach gra NAD C 546 razem z wzmakiem NADa 356? najbardziej interesuje mnie charakter basu, czy jest twardy, krótki i konturowy czy miękki, zaokrąglony? I czy waszym zdaniem to optymalny wybór cedeka do wzmacniacza NAD c 356?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

CZy ktos w okolicach Gliwic posiada moze NAD-a M3?

Szkam wzmacniacza do Monitor Audio Gold Reference 60 i sonus faber EA1 i bardzo bym chcial sprawdzic jak to bedzie brzmialo razem. Sluchalem MA GR60 z nadem c375 i brzmialy calkiem fajnie, ale mialem wrazenie, ze ten wzmacniacz nie byl wystarczajaco dobrej jakosci i nie bya to ta klasa dzwieku ktorej mozna oczekiwac po tych kolumnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć. Możecie napisać jak w waszych systemach gra NAD C 546 razem z wzmakiem NADa 356? najbardziej interesuje mnie charakter basu, czy jest twardy, krótki i konturowy czy miękki, zaokrąglony? I czy waszym zdaniem to optymalny wybór cedeka do wzmacniacza NAD c 356?

Pytanko nieaktualne. Miałem u siebie przez 5 dni cedeka NADa c 546 i zawód na całej linii - dużo basu i dalej bezbarwne, zamulone na średnicy i z paskudną górą granie. Porównywałem z cedekiem Vincenta cd 400 i ten cedek w każdym aspekcie zagrał duuuuużo lepiej od tego cedeka NAD-a z moim wzmakiem NAD c 356 i monitorami Castle Knight 2.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Z przyjemnością dołącze do klubu NAD. Posiadam wzmacniacz C356bee, kable głośnikowe Audioquest Rocket 33, tymczasowo kolumny Wharfedale Diamond 9.3. Odtwarzacz cd to narazie stary Denon dcd 520ae, ale też idzie do wymiany.

Oczywiście w tym zestawieniu okazało się, że to kolumny najbardziej ograniczają mojego NAD. Chcę lepiej w kwestii dźwięku na każdym polu - scena, plany, szczegółowość, rozdzielczość, jakość basu, separacja, itd.

 

Rozważam zakup nowych kolumn i mam na oku Focal Aria 906, Dali Ikon 2 mk2, B&W 685 s2, B&W cm5 s2. W wypadku B&W cm5 s2 zastanawiam się czy do obecnego wzmacniacza to nie będzie zbyt duży "wypas", bo nie będzie on w stanie wykorzystać potencjału tych kolumn.

Proszę o jakieś sugestie.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie potrafi wykryć tą czy inną usterkę tylko autoryzowany profesjonalny serwis, szczególnie serwis NAD skoro mowa o wzmacniaczu NAD.

Poza tym, gdybym miał taką możliwość , nie wyskakiwał bym z tym pytaniem tu na AS.

Kto co omija i jakim łukiem, to chyba nie na temat :)

Niniejszym pięknie dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wykrycia takiej usterki wcale nie trzeba nie wiadomo jakiego sprzetu, trzeba po prostu ustalic zrodlo brumu, czy jest to preamp, stopien koncowy czy zasilacz, do sprawdzenia napewno wszystkie kondensatory odsprzegajace do masy, prowadzenie mas i ich ciaglosc

 

na poczatek sam wykonaj prosty test, wez jakiegos starego cincha rozetnij go i zewrzyj zyly sygnalowe do masy, podepnij np do wejscia cd, wybierz cd i zobacz czt brumi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, chcę kupić tuner i kaseciaka do kolekcji, interesują mnie tylko:

Tuner - 4100 lub 4300

Kaseciak - 6100 lub 6300

Jeżeli ktoś z was będzie chciał sprzedać, lub znajdzie aukcję (tylko krajowe) to proszę o PW, będę bardzo wdzięczny.

Sprzęty mogą być uszkodzone lecz w miarę dobre wizualnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się dopisać do posiadaczy Nad c350.

Wzmacniacz został zmodyfikowany przez naszego nadwornego tunera Muda44 i powiem tam.

Przewalilem Marantze, Audiolaby, miałem u siebie Rotele itd i nie mogłem wydobyć z dźwięku tego czegoś.

Po modyfikacji mój Nad c 350 jest to istna petarda ilość szczegółów rozdzielczość dźwięku itd powala w porównaniu z innymi wzmakami które miałem u siebie.

Teraz gram z najtańszego streamera sieciowego czyli med8er x600 podłączonego po analogu i już jest świetnie a co będzie dalej to szok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kolega muda44 postanowił robić poprawki po inżynierach z fabryki NAD.

Najwyrażniej wszyscy inżynierowie z NAD-a są do zwolnienia :)

Przed modem dźwięk był wręcz zabrudzony sypał jakimś dziwnymi dźwiękami, o barwie nie wspomnę bo grał w miarę ale bez jakichkolwiek emocji.

Modyfikacja sporo zmieniła.

Ja również sceptycznie podchodziłem do tego typu wynalazków,ale to faktycznie działa i to jest niepodważalny fakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę, że modyfikacje mogą nie wnieść coś tam dobrego do brzmienia, ale uważam też, że jeżeli dana fabryka, a dokładniej jej inżynierowie zdecydowali tak zostawić, to moim zdaniem nie powinno się (przysłowiowego pyska), wkładać do żadnych przeróbek urządzeń.

Dodam, że mądrzejszą opcją według mnie, jest poszukanie i zakup elektroniki pod swoje indywidualne preferencje muzyczne, a wtedy nie trzeba nic modyfikować, tylko słuchać.

 

Piszę o tym, ponieważ ja też kiedyś szukałem rozwiązań w taki sposób.

Nie pomogło.

Dopiero zmiana elektroniki, (dopasowanie jednego do drugiego) naprawdę pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jesteś w wielkim błędzie.

Idąc twoim tokiem myślenia firmy tuningujace auta i nie tylko nie miały by racji bytu.

Zawsze coś można poprawić a skoro gorzej brzmiacy wzmacniacz można zakupić tanio plus mod w przystępnej cenie a zagra jak dużo droższa elektronika to po co przepłacać.

A to że inżynierowie danej firmy wiedzą najlepiej jak powinno się sprawować iż urządzenie napisz ten zarzut do AMG , Brabusa Alpine itd żeby nic nie robili,bo fabryka wie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie do motoryzacji kompletnie nie trafione, bo w motoryzacji podejmuje sie konkretne modyfikacje ktore wyraznie wplywaja na prowadzenie czy osiagi, i to nie sa wymiany na zasadzie wymienie sobie rure wydechowa czarna na srebrna tak jak to sie tutaj robi ze wzmacmniaczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumpalump - Krótko i na temat.

 

Jeśli ktoś uważa, że robienie modyfikacji za ponad 400,- zł w niewiele więcej wartym, przynajmniej kilkunastoletnim, wzmacniaczu ma sens, to ja nie mam więcej pytań... ;)

 

A analogia do motoryzacji faktycznie nietrafiona, jak słusznie zauważył Bumpalump :)

Ale skoro nalegasz, to proszę bardzo: zawsze można kupić za 1000,- zł starego VW Golfa i stuningować go za drugie 1000,- :)

Na pewno będzie śmigał lepiej niż o nowsze oraz np. dwudziestokrotnie droższe samochody! ;)

I co istotne: tuning głównie będzie polegał na wywaleniu bebechów z wydechu (w przypadku NAD przede wszystkim odłączany jest przedwzmacniacz) - rzekomo podniesie to osiągi, bo tak twierdzi jakiś mechanik; bywa, że tylko wydaje mu się, że jest mechanikiem ;)

A projektanci z VW mogą się tylko uczyć od "miszcza" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.