Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym złożyć jakiś retro zestaw Nada w rozsądnej cenie. Chciałbym abyście mi coś doradzili. Będzie to grało z kolumnami AE NEO 3 (dość dynamiczne, nie buczą, nie kłują w uszy, alu membrany). Myślałem o jakimś CD 514 lub 5425 (ten pierwszy raczej trudno upolować) do tego tuner 4150 lub 4225. No i wzmacniacz z czym będzie największy problem bo wybór jest dość duży. Np. 314, 3020e, 3240PE może 3140? Nigdy żadnego z tych klocków nie widziałem na żywca, do tego muszę zamawiać w ciemno. Pomożecie mi to jako tako skompletować żeby pasowało do siebie brzmieniowo i wizualnie? Wiem, że Nad zmieniał chyba szerokość jak i kolor swoich klocków tu nie chciałbym dać ciała. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Znalazłem prawie złoty środek do klipsch rp280.

Byłem na odsłuchu w salonie. Podłączyłem atoll100, marantz i Pioneer. Modeli nie pamiętam. To co najbardziej przypadło mi do gustu to nad356.

Mam teraz dylemat co wybrać... a nie mam możliwości słuchania innych modeli.

Biorę pod uwagę również 326, chociaż go nie słuchałem.

Priorytetem jest pilot, wyjście na sub i pre amp na przyszła końcówkę. Bas fajnie gdyby miał mały kontur, średnica chętnie mocno do przódu, szczegółowość.

Mam dokupienia oprócz tego 319 oraz zestaw NAD 3300

oraz CD NAD 5000.

Źródło na razie cdx880. Ale chętnie zmienię.

Muzyka hiphop, vocaltrance.

Do produkcji basu mam dodatkowo 115sw.

Proszę o poradę.

 

 

 

Mam też do kupienia ładna c370.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz NADa jeśli Ci się podobał. Nie oglądaj się na opinie, bo to Tobie się ma podobać.

Pożycz sobie do domu, żeby się upewnić ze to napewno to czego chcesz i w Twoim oteoczeniu nadal jest dla Ciebie akceptowalne.

A jak się znudził za jakiś czas to sobie znów zmienisz ;)

Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym złożyć jakiś retro zestaw Nada w rozsądnej cenie. Chciałbym abyście mi coś doradzili. Będzie to grało z kolumnami AE NEO 3 (dość dynamiczne, nie buczą, nie kłują w uszy, alu membrany). Myślałem o jakimś CD 514 lub 5425 (ten pierwszy raczej trudno upolować) do tego tuner 4150 lub 4225. No i wzmacniacz z czym będzie największy problem bo wybór jest dość duży. Np. 314, 3020e, 3240PE może 3140? Nigdy żadnego z tych klocków nie widziałem na żywca, do tego muszę zamawiać w ciemno. Pomożecie mi to jako tako skompletować żeby pasowało do siebie brzmieniowo i wizualnie? Wiem, że Nad zmieniał chyba szerokość jak i kolor swoich klocków tu nie chciałbym dać ciała. Z góry dzięki.

Miałem AE Neo 3 v2 + C370. Grało to za bardzo środkiem. Przy głośniejszym słuchaniu męczące granie. NAD-a raczej bym omijał. AE potrzebują ciepłego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ale mam nowe kolumny z 5 letnia gwarancja i nie zamierzam ich zmieniać.

Jak do każdego sprzętu trzeba dobrać cały tor.

Ja nie słucham jazzu, muzyki poważnej czy rocka.

Muza elektroniczna i rap także klipsch do tłuczenia zostaje.

Jest też nowy produkt yamaha 803d. Myślę żeby go sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ale mam nowe kolumny z 5 letnia gwarancja i nie zamierzam ich zmieniać.

Jak do każdego sprzętu trzeba dobrać cały tor.

Ja nie słucham jazzu, muzyki poważnej czy rocka.

Muza elektroniczna i rap także klipsch do tłuczenia zostaje.

Jest też nowy produkt yamaha 803d. Myślę żeby go sprawdzić.

klipsch do elektroniki ? Przyjemnych odsłuchów życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem AE Neo 3 v2 + C370. Grało to za bardzo środkiem. Przy głośniejszym słuchaniu męczące granie. NAD-a raczej bym omijał. AE potrzebują ciepłego wzmacniacza.

Wcale się nie dziwię, czego się można spodziewać po kolumnach z 13 cm basowcem ?

Mam Nad375bee i kiedy ma być ostro, z wykopem to tak jest np: AC/DC , kiedy ma być ciepło i łagodnie tak właśnie jest np: Diana Krall ;) Pozdrawiam :)

Edytowane przez marian.ch

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwię, czego się można spodziewać po kolumnach z 13 cm basowcem ?

Mam Nad375bee i kiedy ma być ostro, z wykopem to tak jest np: AC/DC , kiedy ma być ciepło i łagodnie tak właśnie jest np: Diana Krall ;) Pozdrawiam :)

Otóż można :)

Również posiadam C375. + Studio 60 v5 - Te kolumny mają woofery 14cm każdy, (z tym, że x3, większa powierzchnia membran) i dają taki bas, że aż strach.

Co do reszty zgadza się :)

 

Poza tym, to NAD gra średnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż można :)

Również posiadam C375. + Studio 60 v5 - Te kolumny mają woofery 14cm każdy, (z tym, że x3, większa powierzchnia membran) i dają taki bas, że aż strach.

Co do reszty zgadza się :)

 

Poza tym, to NAD gra średnicą.

Rozumiem że miałeś coś innego na myśli.

Teraz doczytałem ze zrozumieniem, mój błąd, przepraszam.

Chodziło Ci zapewne o to, że AE ma woofer 1x13 cm, więc basu odda w skali 13cm.

Studio 60 v5 ma woofery 2x14cm = 28cm skala basu, trzeci woofer jest mid-range.

Ok, teraz jest jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nieaktualne. Kupiłem jeszcze starszego 3140 (porządny bas do tego o co trudno w nad'ach średnica nie jest na pierwszym planie). Jest na forum jakiś magik który siedzi we wzmacniaczach tej firmy i przygarnie go na jakieś spa?

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nieaktualne. Kupiłem jeszcze starszego 3140 (porządny bas do tego o co trudno w nad'ach średnica nie jest na pierwszym planie). Jest na forum jakiś magik który siedzi we wzmacniaczach tej firmy i przygarnie go na jakieś spa?

 

Jakie miasto ? Robiłem niedawno 3130 dla kolegi i wyszedł fajnie. Teraz robię właśnie parę nadów - w tym jednego w wersji włoskiej. Nie robię tego zawodowo ale dla "sportu" aby się z wykształceniem nie zapomnieć :-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wielbicieli NAD. Chyba uwaliłem swój amplituner T737. Namieszałem w ustawieniach i wpadłem na "genialny" pomysł aby go zresetować z tyłu panela. No i po tym cisza. Pali się dioda przy włączniku ale nie reaguje na przy załączaniu ani na pilota. Ręce mi opadają.... Może, ktoś z Was ma jakiś pomysł jak go reanimować lub naprawić w granicach rozsądku ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wielbicieli NAD. Chyba uwaliłem swój amplituner T737. Namieszałem w ustawieniach i wpadłem na "genialny" pomysł aby go zresetować z tyłu panela. No i po tym cisza. Pali się dioda przy włączniku ale nie reaguje na przy załączaniu ani na pilota. Ręce mi opadają.... Może, ktoś z Was ma jakiś pomysł jak go reanimować lub naprawić w granicach rozsądku ?.

. Problem rozwiązany. Uff co za ulga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że miałeś coś innego na myśli.

Teraz doczytałem ze zrozumieniem, mój błąd, przepraszam.

Chodziło Ci zapewne o to, że AE ma woofer 1x13 cm, więc basu odda w skali 13cm.

Studio 60 v5 ma woofery 2x14cm = 28cm skala basu, trzeci woofer jest mid-range.

Ok, teraz jest jasne :)

 

Pewny jesteś, że sobie można tak radośnie mnożyć? Masz 14, a nie 2x14=28...

 

Witam

noszę się z kupnem wzmacniacza NAD C356 BEE ma on grać z shappire 25 ,muzyka jaką lubię to metal ,ale zacząłem czytać wasze opinie i nie wszystkie są pochlebne ,doradżcie proszę brać go czy może coś innego

Nikt Ci nie doradzi, a słuchanie się jest idiotyczne. Słucham metalu, hard rocka, jazzu m. in. na 319, 270, 370, 325BEE, 372...Posłuchaj. 356BEE daje 2x80/8 więc kopa będzie na pewno mieć - pytanie jedynie o kolumny (bas w głośnikach z małymi przetwornikami - wiem jak grają moje 2x20 cm, a jak chodzą np. 3x16).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Panowie posiadam obecnie wzmacniacz Nad 326 z którego jestem bardzo zadowolony jesli chodzi o dźwięk. Gra to z kolumnami Dynaudio Emit M20. Nosze się z zamiarem zakupienia mocniejszego wzmacniacza do tych kolumn. Zastanawiam się mocno nad Nad'em 356, który jest wydajniejszy prądowo , jednak niestety nie mam jak odsłuchać tego wzmacniacza. Tutaj pytanie do Was czy ktoś porównywał te dwa modele jak 326 i 356? Czy 356 dźwiękowo dużo się różni od niższego modelu? Wyczytałem , że ponoć gra jaśniej i z mocniejszą wyższą średnicą co nie koniecznie by mi się podobało. Czy różnice są duże, czy raczej niuanse, a tylko moc większa? Fajnie jakby był ktoś kto porównywał te dwa wzmacniacze bezpośrednio.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Passion22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a nie możesz sobie pożyczyć do siebie i sam ocenić? Najlepsze porównanie to takie zrobione przez Ciebie w Twoich warunkach.

Osobiście jak zmieniam, to najpierw jadę do sklepu żeby porównać wiele urządzeń a potem kilka z tych najlepszych tam oceniam w domu.

Przyznam ze miałem już takie sytuacje ze sprzęt w sklepie mnie zachwycił a w domu wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Panowie posiadam obecnie wzmacniacz Nad 326 z którego jestem bardzo zadowolony jesli chodzi o dźwięk. Gra to z kolumnami Dynaudio Emit M20. Nosze się z zamiarem zakupienia mocniejszego wzmacniacza do tych kolumn. Zastanawiam się mocno nad Nad'em 356, który jest wydajniejszy prądowo , jednak niestety nie mam jak odsłuchać tego wzmacniacza. Tutaj pytanie do Was czy ktoś porównywał te dwa modele jak 326 i 356? Czy 356 dźwiękowo dużo się różni od niższego modelu? Wyczytałem , że ponoć gra jaśniej i z mocniejszą wyższą średnicą co nie koniecznie by mi się podobało. Czy różnice są duże, czy raczej niuanse, a tylko moc większa? Fajnie jakby był ktoś kto porównywał te dwa wzmacniacze bezpośrednio.

 

Pozdrawiam.

Witaj.

Ja kiedyś miałem okazję porównywać bezpośrednio oba wzmaki ale to było doś dawno temu i z tego co pamiętam c356bee miał więcej basu ale takiego ciągnącego się. Czuć było większą moc ale mam wrażenie że c326 był jaśniejszy. Kurde to było tak dawno że nie wiem czy czegoś nie poknociłem. Bardziej pamiętam porównanie c356 z moim c356 po modzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pamiętam porównanie c356 z moim c356 po modzie.

...no właśnie. A jak wygląda różnica po modzie? Jestem ciekawy, bo zastanawiam się nad zmianą, a być może taki mod wprowadzi istotną różnicę. Teraz korzystam z końcówki tego C356 ale jeśli gra jest warta świeczki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

jakie kolumny polecacie do Nad`a 372 ?

Pokój ok 25m2 muzyka jakiej słucham to praktycznie każda poza polo oraz hard rocka.

Zależy mi na bardzo dobrym stereo, "głębokiej" scenie, dobrze brzmiącej górze oraz solidnym basie.

poprzednie kolumny do Dali Zensor 7. Słucham najczęściej z maliny z HiFiberry Digi+ oraz Cd Nad C 542.

Budżet to 4 tys.

Wiem, że takie tematy już były ale zależy mi na świeżym spojrzeniu na sprawę :)

z góry dzięki za odp. !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do mojego Nada mam podpięte MA gs20 i jestem mega zadowolony. Bez problemu ogarniają moje 20m2 i myślę że i w 25m2 dały by radę. Można by się pokusić o gs60 ale to już wydatek ok 5500zł :-(

Można by spróbować też MA rs8 lub czegoś od Heco?

Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wszystkim kolegom i koleżankom .

Jestem posiadaczem NAD C352, który gra z podstawkami Indiana Line Tesi 260 poprzednio był Marantz 511 ale w porównaniu z Nad to inna bajka. W głośnikach usłyszałem wiele więcej. Podstawki tylko dla tego, że nie ma więcej miejsca. Rozstaw między nimi to 1,80, stoją przy samej ścianie. Od ich frontów do moich uszu jest około 2,5 m, z racji wygody bo słucham leżąc . Nie jestem żadnym tam audiofilem ale lubię słuchać muzyki ( blus, jezz, soul, elektronika) słucham jej góra do godziny 9 na skali Nada. Bardziej lubię szczegóły w muzyce jak opuszki palców jadą po strunach, dźwięk talerzy, skrzypiec itp. obecnie będę dokupować do Nada Dac Magic100, który będzie modowany, muzyki słucham głównie w plikach FLAC i mam jej bardzo dużo, dużo czasu kupowania CD i zgrywania do Flack. Czytając 108 stron postów w tej grupie to już sam nie wiem czy dobrze zrobiłem kupując mojego Nada a nie np. 370 . Obecnie mam troszkę odłożonych pieniędzy około 3k i myślę nad zmianą podstawek na jakieś z zakresu 2-3k. Może podpowiecie jakieś propozycje do odsłuchu i napiszecie czy warto zmienić 352 na 370.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Pierwsze co mógłbym Ci zaproponować to zamiast dacmagica+mod zainteresuj się daciem xiangsheng 05A. Miałem go u siebie i polecam :-)

Co do zmiany wzmaka to polecę Tobie to co sam posiadam czyli c356bee po modyfikacji. U mnie gra on z MA gs20 i do muzy której słuchasz rewelka więc może kolumna typu MA gs10 spełni Twoje oczekiwania (są obecnie dostępne na necie do kupienia).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Pierwsze co mógłbym Ci zaproponować to zamiast dacmagica+mod zainteresuj się daciem xiangsheng 05A. Miałem go u siebie i polecam :-)

Co do zmiany wzmaka to polecę Tobie to co sam posiadam czyli c356bee po modyfikacji. U mnie gra on z MA gs20 i do muzy której słuchasz rewelka więc może kolumna typu MA gs10 spełni Twoje oczekiwania (są obecnie dostępne na necie do kupienia).

Pozdrawiam.

Cześć dziękuję za pomoc. Mój nad też jest po modzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.