Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym nabyć NAD 3400 po wakacjach. Czy jest jakaś meta w Polsce gdzie to jest możliwe, czy musze walczyć z e-bay'ami?

 

Ile wejść ma NAD 3400 - input. Moj NAD 3020 jest dość ubogi - 3+1 (TAPE, AUX, TUNER + PHONO).

NAD C320 ma ich już całkiem dużo, ale to kompletnie inna epoka/rzecz. Zastanawia mnie NAD 3400 - bo chciałem podłączyć kilka rzeczy i potem nie grzebać w sprzęcie - nie przełączać kabli.

Czy wzmacniacz posiada podział Main in/pre out?

Jak oceniacie dynamikę NAD 3400. Jaka jest przestrzeń?

 

Jaki CD pasuje do zestawu NAD 4300M, 6300M, 3400M(?to jest monitor jak rozumiem) + CD NAD 5000?

Jaki CD pasuje do zestawu NAD 4225, 3020 + CD?

 

Mariusz, czy mógłbyś powiedzieć coś więcej o NAD 5000? (Rozumiem z postów powyżej, że go nabyłeś).

Jakie jest porównanie z innymi CD NAD. Jaka jest jakość wykonania. Rozumiem, że CD 5000 jest z serii Monitor, więc frontpanel metal etc. Czy szuflada jest z plastiku? Czy mechanizm jest głośny etc.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rootlin,

http://www.polkaudio.com/forums/showthread.php?t=71546

masz link z fotami, zerknij sobie.

Dla mnie to wzorcowy wzmak z calej produkcji NADa, neutralny, dynamiczny, przejrzysty, przestrzenny,

nawet powiedzialbym sterylny, wyraznie odbiegajacy brzmieniowo od innych wzmakow NADa, ktore posiadam i posiadalem.

Cd5000 jesli chodzi o wykonanie niczym nie wyroznia sie w stosunku do innych cd NADa z tego okresu, nie sprawdzalem frontpanelu i tacki czy metalowe, nie robi mi to roznicy, naped dziala bardzo cicho(podczas wczytywania i odczytu), tacka odrobine hałasuje przy wsuwaniu i wysuwaniu, w odniesieniu do nowszych NADow czyta bezblednie i szybko wczytuje. Brzmienie szybkie, przejrzyste(chyba najbardziej przejrzysty z cd NAD, z ktorymi mialem do czynienia), neutralne i dynamiczne. Ze wzm 3400 tworzy prawdziwie audiofilski duecik. Posiada przepiekny wyswietlacz w kolorze rubinowym. Ciezko powiedziec, ze jest lepszy od innych cd NAD, po prostu ma charakter, ktory

komus spodoba sie badz nie, osobiscie wole np 502, ma wiecej ciepelka analogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie klubowicze !!!

Właśnie kupiłem sobie NAD C 372

Czy ktoś mi wytłumaczy po co producent dodaje takie dziwne wtyczki z zakrętkami???

Instrukcja obsługi jaką wydaje Trimex to takie dno, jakiego w swoim długim życiu jeszcze nie widziałem, ale skubnąć klienta na 4kzł to potrafią. Dno Panowie dno.

To nie unia europejska tylko azjatycka.

Teraz siedzi moje biedne dziecko i tłumaczy oryginał.

Pozdrawiam Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOY,

Nie kumam o jakie wtyczki chodzi, moze cyknij jakies foty, to pomyslimy co to za ustrojstwo.

Z instrukcją masz racje, za 4 kawalki zrobili kiche niesamowitą. Kilka moich NADow kupilem z instrukcjami i wszystkie obcojezyczne pomimo zakupu u polskiego dystrybutora.

Jakie pierwsze wrazenia z odsluchu tego wzmacniacza?, ja nie mialem okazji posluchac 372.

Pozdrawiam i zycze milych chwil z muzyka w towarzystwie 372.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariuszdab

Przesiadłem się z Yamaha AX 590 miał 12 lat.Trochę mulił na niskich tonach dudnił na niektórych płytach, było to na tyle irytujące że powiedziałem dość.

Czas na NAD-a.

Trudno mi coś teraz powiedzieć bo gra 2 godziny.

Na razie bez rewelacji, trochę się grzeje i "pachnie" nowością.

A foty tych wtyczek wyglądają tak.

post-17441-100009679 1248205834_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauwazcie, ze wtyk RCA, ale jako forma zaslepki. Szukalem jakichkolwiek informacji na ten temat i nic nie znalazlem. Powyzej padlo dobre pytanie, ile tych wtykow?, czy sa zroznicowane kolorami?.

Mam kilka teorii na ten temat, ale to tylko domysly i spekulacje, wiec chwiowo nie wypowiem sie.

WOY, napisz ile sztuk tych wtykow. No i napisz jak gra nowy nabytek, oczywiscie w Twoim odczuciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyki są 2 tak jak na zdjęciu bez zróżnicowania kolorów.

Budowa do złudzenia przypomina zworkę, bo gdy go podłączyć do gniazda zamknie obwód.

Mocno intrygujące.Są w pełni metalowe.

Po ok. 4 godz. grania trochę słabo schodzi w najniższe rejony bas, musiałem go podkręcić. Stereofonia na niezłym poziomie, lecz bez fajerwerków.Wysokie czytelne bez świstów, jak to czasem prezentowała Yamaha.

Dzięki za zainteresowanie obiecuję dalej informować co z dźwiękiem

Pozdrawiam Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Pytanie zamieszczone. Odpowiedz jest z regoly w 1-2 dni.

Mam inne pytanie dotyczące zworek. Mam NAD C340. Zastanawiałem się nad wymianą w nim zworek.

Robiliście to? A jeśli tak, to jakie są efekty. Czy jeśli wstawie tam skrócony interconnect

to bedzie jakaś zauważalna zmiana? Słyszałem o tym różne plotki.. Prosze o jakieś opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytułem wstępu wyjaśniam że jestem miłośnikiem ciepłego ciemnego brzmienia, „kocham" popisy sekcji rytmicznej i nie jestem fanem chirurgicznej precyzji. Lubię dźwięk podbarwiony w jego średniotonowej i niskotonowej części.

A sam NAD ? To bardzo kulturalne i wygładzone dźwiękowo urządzenie. Brak w nim co prawda szaleństwa jakie miała moja Yamaha (niestety było to czasem okupione dudnieniem basu i szorstkością wyższego zakresu średnich) NAD w tym miejscu jest spokojny i nie nerwowy. Bas na żadnej z płyt nie „muli" i czy to będzie automat perkusyjny z Ministry czy Frank Beard z ZZ TOP, jest ok. Gra równo i szybko. Słychać najdrobniejsze perkusyjne przeszkadzajki, a gitara basowa nie robi za plamę dźwiękową na tle bębnów, czuć że „ma struny". Nareszcie słyszę jej czytelną grę (piękne pochody basowe Goulda z Faith No More). Nie znaczy to jednak że niskie częstotliwości są dominujące.

Środek jest spokojny i nie natarczywy. Męskie wokalizy piękne. Brak w nich syczących sybilantów i dokuczliwych naleciałości źle nagranych rockowych płyt. Gitary mają ładną pełną barwę.

No i góra. Tutaj trochę mało się dzieje, ale ja tak lubię. Nie znoszę kłujących „szpileczek" i przegiętej barwy talerzy perkusyjnych. Brr...

To jednak nie „koc", muzyka ładnie „cyka", kiedy trzeba „poświstuje", ale ogólnie zachowawczo i delikatnie.

Stereofonia bardzo dobra(jak na te kloce JBL). Dynamika wyśmienita.

Ze strony technicznej drażni pilot 23cm długi, 41 przycisków, wypadający przewód zasilania ze wzmacniacza, dziwne wtyczki oraz temperatura (NAD się grzeje jak piec zimą).

To tyle. Chętnie odpowiem na pytania.

Pozdrawiam Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam NAD-a c372, z JBL-ami, tyle że TL 260. Udało mi się uzyskać na tym sprzęcie fajną średnicę i wysokie, słucha się wspaniale, ale bas? Ten wzmak, mimo duzej mocy, ma coś z prezentacją tego zakresu nie teges. No rozumiem, że utrzymać JBL-e (30cm low bas/ 17cm mid bas) w ryzach, to trzeba pieca, ale na 2,5 drożnych celestionach f28 i paru innych łatwych do napędzenia kolumnach 8ohm, zawsze bas jakością odstawał od reszty. Jakiś taki bez jaj, rozmiekczony, bez zejścia i definicji. Niby power jest, ale nie do końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT

Potwierdzam że jakiś niedosyt pozostaje i bas rzadko zapuszcza się w rejony zupełnie niskiego dołu. Zauważyłem też że soft clipping jak mam wyłączony, to jest mniej bałaganu na scenie i nasycenie basu jest pełniejsze. Stary wzmak grał niby pełniej ale okupione to było na głośniejszych fragmentach dudnieniem. Widać nie można mieć wszystkiego.

Zauważ też, że to zwykła budżetowa konstrukcja, w kraju gdzie powstał pracują na niego 2 tygodnie. Nasze realia to co innego. Dla pociechy pozostaje że w Chinach pewnie by za niego kupił dom i kawał ziemi.

Pozdrawiam Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam odpowiedz z NAD Support w sprawie tych wtyczek:

 

***

 

MOJE ZAPYTANIE

"NAD c372 Strange plugs.

Hi,

 

We have a problem in our "Vintage NAD lovers club" on 'Audiostereo' forums.

 

We all collect vintage NADs, and ofcourse buy new ones, and one of us just bought new c372. With it, there were two strange silver plugs - on one side they end with RCA. Both silver.

 

We recon they fit to one of RCA channels, but why and what for we could not find.

 

Thanks for reply, best regards

Maciek

 

ps. Here is a link to a toppic on our audio forums where on the end a photo of plugs is posted.

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=39840#k"

 

ICH ODPOWIEDZ:

"re: NAD c372 Strange plugs.

Dear Maciej,

 

I think the plugs you got were for the Main In/Preout loop through noted on page 3 and 4 of the Owners manual.

 

The plugs you received are not factory issued, the ones that come standard can be ordered via your country's distributor.

 

Best regards,

 

NAD Electronics

(mg) "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOY, otrzyałeś zworki firmowe normalne do tego c372?

Moim zdaniem te wtyczki to nie są zworki, ale jesli nie ma zworek a sa te wtyczki... hmm.. wychodzi na to ze to moze zworki. Tylko jak w nie wkrecic kable i czemu nie ma ich w komplecie... Prawdziwie detektywistyczna sprawa. Wyglada na to ze nie sa firmowe/fabryczne. Byly w pudelku z nowym sprzetem? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rootlin

Bardzo Ci kolego dziękuję za pomoc.

Muszę jednak coś wyjaśnić. Zworki były fabrycznie wpięte w gniazda MAIN IN do PRE OUT 2 i wszystko ok. Tak miałem również w poprzednim wzmaku. Tylko po kiego do pudła dołożyli dodatkowo te wtyczki, to mnie męczy. Wtyczka z litego metalu, rozkręca, jak bym ją wetknął w którekolwiek pojedyncze gniazdo, to zamknął bym w nim obwód, po co? w jakim celu?

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT - W takim wypadku musialo by byc tych zatyczek tyle ile gniazd.

 

Ten wzmacniacz nie ma przedwzmacniacza w komplecie. W tej serii przedwzmacniacze są zewnętrzne.

Rozumiem takie zatyczki jeśli było by superczułe wejscie na phono - to mialo by jakis sens. Niestety nie ma, jest zwykłe - takie jak inne wejscia. Problem więc pozostaje.

 

A NAD mowi ze nie są to wtyczki firmowe. To co? Dodaje je dystrybutor?

Sam juz nie wiem o co tu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.