Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mariuszdab,

Dzięki, będzie to grało tylko pod słuchawkami AKG 701 i wzmakiem słuchawkowym. Potrzebny jest ładny kontrolowany basik,jasna śrenica i otwarta góra, jakaś sensowna przestrzeń i rozdzielczośc też by była pożadana. Raz słuchałem to na NADzie (521) i było co potrzeba.Słyszałem własnie o 514, że jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 514 gra w glownym systemie i jest dobrze, ale wole 5000 oraz 5440. One chyba maja bardziej dobitny srodek, poza tym maja niezly bas i mocno akceptowalną przejrzystosc. Mysle, ze bardzo dobrym i uniwersalnym cedekiem bylby model 540 i w niego bym celował, aktualnie jest na Allegro. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Cięzko jest mi opisać jakoś bardzo rozbudowanie moje odczucia ze słuchania 3400. Po prostu nie mam praktycznie żadnego porównania z innymi wzmacniaczami czy kolumnami. Mogę się odnieść tylko do mojego pierwszego 705. Tak jak wspomniałem już po pierwszym słuchaniu, trochę byłem rozczarowany, dżwięk był czysty i ładny, wszystko doskonale słychać, ale jakiś taki za mało głęboki, za mało ciepła... Może po prostu niepotrzebnie nastawiłam się na jakąś miażdżacą różnicę w stosunku do 705 :) Może w moim małym pomieszczeniu i z małymi głośnikami nie da się wydobyć z niego tego co naprawdę potrafi, moze po prostu on jest lepszy przy głośniejszym słuchaniu i z jakimiś innymi dużymi kolumnami? Kiedyś pewnie sprawdzę :)

Jednak ostatnio podłączyłem sobie jeszcze raz 705 i ze ździwieniem stwierdziłem, że nie ma takiej róznicy jaką wyczułem przy pierwszym włączeniu 3400. Wtedy miałem wrazenie, że 705 milej jak dla mnie gra (moze to dziwne, ale tak było), tym razem stwierdziłem, że to jednak 3400 daje mi więcej przyjemności ze słuchania. Moze to kwestia, ze do cichego (takiego normalnego, pokojowego) słuchania dopasowałem sobie ustawienia regulacji tonów (a można tu się pobawić). Także teraz jestem za 3400. Dziwne stwierdzenie, ze dopiero teraz ;) Nie dotykałem jeszcze przełączników z tyłu. Kiedyś spróbuję sprawdzić jak wpływa to na dźwięk. Brakuje mi jednak trochę pilota, czy wiadomo jaki uniwersalny mógłby z nim zadziałać?

Podsumowując: za mało słuchałem różnych zestawów (a raczej w ogóle innych nie słuchałem), zeby móc się precyzyjnie o tym wszytskim wypowiadać, jednak w planie mam dalej testować różne klocki NADa. A w fotelu przed sprzetem siadam z przyjemnością i o to chyba tu chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczow,

zakupilem NAD-a 3300 i mam kilka pytan:

1. do czego sluzy BASS EQ, to dla mnie zagadka, bo obojetnie czy wciskam czy nie nie slysze zadnej roznicy, czy to normalne, czy tez oznaka ze cos nie dziala?

2. COPY to tez dla mnie zagadka, do czego sluzy?

3. czy pokretlo glosnosci zawsze sie troche chybocze?=jest troche niestabilne i nieznaczne slychac trzaski przy regulacji niskiego natezenia dzwieku, co zrobic?

4. za wzmaka dalem 650 zl czy to dobra cena?,

nie mam zadnego porownania z innymi modelami, czy NAD 3300 to dobry sprzet i czy bede zadowolony, slucham jazzu i elektroniki

Zaufalem glosom na Waszym forum i kupilem tego NAD-a 3300, czy ktos moze mi go bardziej przyblizyc

Z gory dziekuje Wam za komentarze i fachowe porady

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

jeszcze raz w sprawie NAD-a 3300, bo zauwazylem wczoraj przy odsluchu, ze wzmacniacz ten ma piekna harmonie=zrownowazone pasma dzwieku, ale bass wcale nie jest gleboki, glosniki nie przenosza nazwijmy to 'dudnienia' tak jak inne wzmacniacze

czy to dla NAD-a normalne?

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem posiadaczem cd nad monitor series 5300.Moja praśba to jakies info na temat tego cd.Jezeli

takie już są to przepraszam ale niestety mam bardzo mało czasu na szukanie i wogule na 'siebie';).

(co do link-ów to prosze w języku polskim).Kupiłem go do systemu z amp.nad 3240pe,kolumny phanar compact 2,kabelki monster black mini.Zastąpił on cd h/k model 7xxx (nie pamiętam).Urządzenia te były zupełnie przypadkowo dobrane ponieważ sporo czytałem o audio i wiedzałem że są to dobre marki i uderzyłem w pewniaka jak się okazało trafnie może dlatego ze był to pierwszy system stereo (pierwsza miłość ;) ).Dynamika,ciepło,muzykalność,mam nie duże doświadczenie w takich opinach ale tak mi się wydawało i wydaje.Podpinając cd nad w zamian h/k zgodze się z opiniami że monitor series to wyższa pułka i tak powinien grać.Faktycznie pierwsze wrażenie sprawiło że to "level" wyżej ale to ciepło i muzykalność jakby uciekło(tak odczyłem)Moja druga prośba to jakieś sugestie do reszty kolejnego systemu dotyczące wzmacniacza używanego (nie koniecznie nad-a ale czemu nie) i monitorów diy lub też uzywanych ale w bdb. stanie dlatego że mój budżet to max 2000zł.Miło było by wrócić do tego ciepła i muzykalności... pomieszczenie to około 20m.muzyka różna i tutaj też ważna żecz są częsci systemu różnicujące jakóść nagrań a tamten system był uniwersalny wszystko brzmiało równie przyjemnie(bo o to chyba chodzi).Z góry dzęki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, cieplo, muzykalnosc i NAD, hmmmm.........polecam zdecydowanie wzmacniacz 3020, tyle, ze to juz bedzie staruszek. Polecam rowniez 304(znakomity pod wzgledem muzykalnosci i ciepla)oraz 314, tylko ten jest juz bardziej przejrzysty a zarazem detaliczny. Byc moze sprawdzi sie rowniez 302, ale tego nie sluchalem. Mialem amplituner 701, ktory jest podobno zrobiony na bazie wzmaka 302 i bylo wspaniale, cieplo, muzykalnie i dynamicznie, ogolnie jest awersja do amplitunerow, ale w tym konkretnym przypadku goraco polecam.

Co do cd NADa posiadam 5000 z grupy Monitor Series i potwierdzam, ze ciepla w nim malo. Jesli ma byc cieplo i muzykalnie, to numer jeden - 502, lekko za nim 5425, 5420, 512.

Jesli chodzi kolumny, to w moich NAD-systemach sprawdzily sie B&W601s2, B&W602s2, Epos ELS3, Epos M5,

Eposy bardziej zywiolowe i przejrzyste.

Jako przyklad moze sluzyc jeden z moich systemow, ktory charakteryzuje sie przyjemnym, cieplym, bardzo muzykalnym ale jednoczesnie neutralnym, dynamicznym i dostatecznie detalicznym dzwiekiem,

a mianowicie wzm 3020, cd 502 oraz Eposy ELS3. Siada sie w fotel i natychmiast zapomina o sprzecie i analizie poszczegolnych dzwiekow, sluchajac po prostu muzyki:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3020 - polecam wersje 3020i (ma preout/main in, jest made in china, ale to nie zmienia jakości).

Faktycznie 3020 to staruszek, ale ma swój niepowtarzalny charakter i wielu wyznawców do dziś. Zaliczam się do nich oczywiście (mam 3020e). W moim przekonaniu oprócz ciepła 3020 odznacza się również doskonałą stereofonią. Bardzo ładnie buduje scenę, chociaż przy bardziej wymagających głośnikach niedomaga troszke (kupiłem właśnie kolumny podstawkowe ATL HD 306s i C340 zdecydowanie lepiej się przy nich sprawdza). 3020 jest bardzo dobrym wzmacniaczem do zasilania wszelkiej maści monitorów. Pociągnie też większe klocki, ale kosztem dynamiki. Parametry 2x40 8ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3400 jest taki jak opisales powyzej, poza tym cos od dluzszego czasu nie pasuje mi w basie, raz ze jest dosc szczuply a takze cos w nim gdzies podbarwia. Jak jest muzyka wokalistyczna np Evora, tam gdzie nie ma duzo bebnow, jest naprawdę wspaniale, tyle ze dosc chlodno. Natomiast np Garou czy Kelly

Family cos z tym basem sie dzieje, nie potrafie tego okreslic. Moze jest to wina kolumn, ale zarowno

B&W601S2 jak i EposyM5, to wspaniale monitorki. Ilosc basu mozna skorygowac potkiem, ale analiza nastepuje u mnie zawsze w polozeniu "0".

340 nie jest rozwinieciem czy kontynuacja 3400. Jest to wzmacniacz zblizony do 320, byc moze teoretycznie jest to nastepca 314, podobno sympatyczna maszynka.

Niedlugo bede mial plyty Eliane Elias, flac przekonwertowany na cd i wypalony na zlotym(24 karatowym) nosniku, to potestuje brzmienie klockow.

Do 3400 spróbuję jeszcze zapiac Tannoye M2,5 i zobacze co bedzie sie dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup byle jaki aby pasowal kolorem, szerokoscia i funkcja nad link. Pomysle, moze ja bede sprzedawal

412 w bardzo ladnym stanie, praktycznie z radia nie korzystam. Radio to radio nie ma sie co pakowac w koszty. Z nowszej linii moze byc 420, w zasadzie w odniesieniu do 412 zyskujesz RDS, tyle ze za 420 musisz dac okolo 5 stow, a za 412 okolo 250 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musialem wylaczyc Bypass i dalem basu na ponad 3/4 i jest calkiem do przyjecia, oczywiscie w NAD3400, a przelacznik niskich dalem na poziom - 50. Monitory EposM5 generuja malo basu z racji swojej wielkosci i srednicy glosnika, wiec musialem podeprzec sie regulacja. Slucha sie przyzwoicie, ze zmiana kolumn jeszcze nie kombinowalem, to tak w kwestii informacji bieżących, moze to komus pomoze, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są Wasze doświadczenia jeżeli chodzi o współpracę wzmacniaczy NAD z kolumnami podłogowymi?

Kokretny przykład: mój NAD 319 + nie moje kolumny Paradigm 7v.5 = za dużo kiepskiego basu. Pokój prawie 30 m2. Regulacja tonów wyłączona, lecz nie słucha się tego za miło. Wiem, że Paradigmy są znane z dużego basu, ale tu jest już przesada i brak kontroli. Dźwięk jest dość ciepły, jednak pływa i scena jakaś bez ładu i składu. Wzmacniacz nie ma większego problemu z wysterowaniem tych dość dużych kolum, ale dźwięk dla mnie jest nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jest problem z akustyką pomieszczenia, albo za dużo głośników siedzi w tych Paradigmach na ten metraż. Słuchałem jeszcze na wypożyczonym Rotelu 972 i efekt był podobny. Będziemy kombinować z ustawieniem, chociaż nie wiem co to pomoże bo już teraz stoją prawie 1 metr od tylnych i bocznych ścian. Poziom natężenia dźwięku jest duży, ale nie można osiągnąć pożądanej dynamiki i barwy. Dźwięk nie wygasa, nie kończy się odpowiednio szybko, tworzy się trudna do zniesienia ściana dźwięku z bardzo podkreślonym basem i przełomem średnich i wysokich. Nawet spokojnych kawałków jazzowych słucha się niespokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konradskala, U mnie 319 gra z cd NAD514 i Elacami109,2 i tak jak wspomnialem jest w miare przyzwoicie

jest to w Twoim przypadku ewentualnie problem akustyki pomieszczenia, na pewno nie wina wzmaka czy tez

problem kolumn. Nie wierze w niedopasowanie glosnikow, one tak daja jak daje wzmak, a to niezłe kolumny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariuszdab - Dzieki za odpowiedz w sprawie tego 3400. Bardzo chcialbym uslyszec to 3400 kiedys, w szczegolnosci w porownaniu z nowszymi modelami NAD. Szkoda ze nie ma zadnych spotkan z odsluchami w okolicach Warszawy. Miał być klub, ale jak znalazłem na forum temet umarł w 2005 roku. Teraz podobno klub dziala w podziemu (mroczna muzyka w tle).

 

Co z tym NAD 5320 za 40+PLN. Gra czy jednak laser był FE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie prosze o pomoc,

moze ktos sie odezwie

 

Witam klubowiczow,

zakupilem NAD-a 3300 i mam kilka pytan:

1. do czego sluzy BASS EQ, to dla mnie zagadka, bo obojetnie czy wciskam czy nie nie slysze zadnej roznicy, czy to normalne, czy tez oznaka ze cos nie dziala?

2. COPY to tez dla mnie zagadka, do czego sluzy?

3. czy pokretlo glosnosci zawsze sie troche chybocze?=jest troche niestabilne i nieznaczne slychac trzaski przy regulacji niskiego natezenia dzwieku, co zrobic?

4. za wzmaka dalem 650 zl czy to dobra cena?,

nie mam zadnego porownania z innymi modelami, czy NAD 3300 to dobry sprzet i czy bede zadowolony, slucham jazzu i elektroniki

Zaufalem glosom na Waszym forum i kupilem tego NAD-a 3300, czy ktos moze mi go bardziej przyblizyc

Z gory dziekuje Wam za komentarze i fachowe porady

Pozdrawiam

Jacek

Witam ponownie

jeszcze raz w sprawie NAD-a 3300, bo zauwazylem wczoraj przy odsluchu, ze wzmacniacz ten ma piekna harmonie=zrownowazone pasma dzwieku, ale bass wcale nie jest gleboki, glosniki nie przenosza nazwijmy to 'dudnienia' tak jak inne wzmacniacze

czy to dla NAD-a normalne?

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Witam ponownie

>jeszcze raz w sprawie NAD-a 3300, bo zauwazylem wczoraj przy odsluchu, ze wzmacniacz ten ma piekna

>harmonie=zrownowazone pasma dzwieku, ale bass wcale nie jest gleboki, glosniki nie przenosza

>nazwijmy to 'dudnienia' tak jak inne wzmacniacze

>czy to dla NAD-a normalne?

>Pozdrawiam

>Jacek

 

Nie miałem okazji obcować z modelem 3300, moge Ci jednak powiedzieć, że nieco schłodzony i spłycony bas jest charakterystyczny dla wielu NADów. NAD charakteryzuje się purystycznym audiofilskim brzmieniem, minimalizmem i dokładością. To wszystko z wyłączeniem kilku modeli, które się odznaczają na tym tle (na przykład wcześniej wspomniany 3020).

 

'Dudnienie' jest efektem raczej nie porządanym którym charakteryzują się niskiej jakości sprzęty.

Bas powinien być krótki, jak najbardziej punktowy i ladnie wypełniać przestrzeń. Niezależnie od tego, jest tak jak mówisz: Sprzęty NAD zostały w większości oszczędnie wysposarzone w bas, ale jest to bas wysokiej jakości i z klasą. :)

 

Może to kwestja głośników? Jakie głośniki?

 

Faktycznie w niektórych NADach bas potrafi być płaski. W moim C340 jest płaski troszke, za to bardzo kulturalny. Jest dobra równowaga tonalna, bas nie zagłusza i nie zniekształca brzmienia. Jest poprostu mało "soczysty", nie żywy. Troche płaski i martwy, ale za to dokładny, punktowy, szybki kiedy trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rootlin,

Sprzet pod haslem 5320 wg wiedzy jaka udalo mi sie zdobyc czyta blyskawicznie nawet skrajne sciezki zapodane bezpośrednio po sobie, czyli np 1 utwor a nastepnie 15, potem znow 1.

Nie był sprawdzany pod wzmakiem. Czyta idealnie oryginaly oraz cd-r.

W odniesieniu do kwoty zakupu nie oplaca sie placic za wysylke, 21 sierpnia jade na Mazury, to odbiore osobiscie. Wracam 26, to dam znac czy jest ok i jak brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konradskala, 8 Sie 2009, 20:34

>Albo jest problem z akustyką pomieszczenia, albo za dużo głośników siedzi w tych Paradigmach na ten

>metraż. Słuchałem jeszcze na wypożyczonym Rotelu 972 i efekt był podobny. Będziemy kombinować z

>ustawieniem, chociaż nie wiem co to pomoże bo już teraz stoją prawie 1 metr od tylnych i bocznych

>ścian. Poziom natężenia dźwięku jest duży, ale nie można osiągnąć pożądanej dynamiki i barwy. Dźwięk

>nie wygasa, nie kończy się odpowiednio szybko, tworzy się trudna do zniesienia ściana dźwięku z

>bardzo podkreślonym basem i przełomem średnich i wysokich. Nawet spokojnych kawałków jazzowych

>słucha się niespokojnie.

 

no niestety bas z Paradigmów z tej wersji się bardzo mocno "niesie" po pomieszczeniu, trzeba dużego i mocno wytłumionego pokoju żeby było dobrze... podratować sytuację można przytykając bas reflexy (tylko nie zatykając całkowicie) poprzez wsadzenie cienkich rurek, albo grubych słomek, bas się robi bardziej sprężysty i się tak nie niesie po pomieszczeniu

dobre wytłumienie pokoju załatwia też problem ze "ścianą dźwięku"

 

nie wiem w jakim stopniu NAD 319 gra podobnie do 3240PE - ale ten drugi się zgrywa świetnie z moimi 9v5

miałem tez NAD c270 (końcówka mocy, to samo co NAD c370 - poprzednik c372) i to było koszmarne połączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacek11, 10 Sie 2009, 08:15

 

>Ponownie prosze o pomoc,

>moze ktos sie odezwie

>

>Witam klubowiczow,

>zakupilem NAD-a 3300 i mam kilka pytan:

>1. do czego sluzy BASS EQ, to dla mnie zagadka, bo obojetnie czy wciskam czy nie nie slysze zadnej

>roznicy, czy to normalne, czy tez oznaka ze cos nie dziala?

 

BAS EQ obcina albo zmniejsza poziom najniższego basu, nie pamiętam dokładnie ale z tego co wyczytałem przy moim 3240PE to chyba przy 40hz, bardzo dobra funkcja "zabezpieczająca" do monitorków ale normalnie powinna być wyłączona bo czasami słyszalnie ogranicza bas :)

możesz to sobie sprawdzić patrząc na głośniki przy głośniejszym odsłuchu - utwór z mocnym basowym "pomrukiem" czyli takim gdzie membrama nieco bezwładnie się zaczyna ruszać, przy włączonym BAS EQ efekt ten znika, zostają tylko punktowe wychyły membramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.