Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to miodzio :-)

Deck zaskoczy Cie, oczywiscie mocno na plus, tuner tez b.dobry. Nawet sam rozpatrywalem zakup, ale to bylo chyba 2 lub 3 tygognie temu i gosciu chcial 500 do reki. Za obecne pieniadze, to praktycznie

cena tunera a magnetofon w prezencie. Cos tam chyba delikatnie nie tak z otwieraniem kieszeni, ale to szczegol. Czy tak czy inaczej gratuluje dobrego zakupu i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nabyłem jeszcze NAD 402. Czy on łączy się NAD link-iem z NADem C320?

Ten NAD link to zwykły dwukierunkowy interkonekt?

Czy ma ktoś pod ręką jakąs specyfikacje NAD'a 402. Zastanawia mnie ilośc stacji jaką może zapamiętać. Widze że jest "made in china". Chyba nie da się go użytkować bez pilota systemowego.

 

Inna kwestja:

NAD 4300 Monitor Series

W sumie jest to model wyższy niż 4225, więc zastanawiam się czy posiada opcje automatycznego szukania stacji. NAD 4225 posiada funkcje "search" i gdy ten klawisz jest wciśnięty sam wyszukuje stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie nigdy w NADzie z taka galka nie mialem do czynienia, ale w innych tunerach, ktore posiadalem galka pelnila role - +, delikatnie ruszona szukala stacji, po przelaczeniu w tryb manualny

krecac galka jechalo sie z czestotliwoscia. Po przelaczeniu w tryb PRESET, krecac galka zmienialo sie zaprogramowane juz stacje.

Nie porównuj go do 4225, bo to inna bajka, tu zarty sie koncza, to jest linia MONITOR SERIES!!!

Predzej mozesz porownywac 4225 do 402.

402 jesli ma NAD LINK, to moze byc sterowana pilotem od 320, bez pilota manualnie wszystko tak samo chodzi, a nawet duzo wiecej. Pilot uaktywnia tylko podstawowe funkcje. Kable do NAD LINK, to zwykle "czincze" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten tuner NAD 4300 ma pilota? ;-) (musze wiedzieć - bo jak tak to będe go szukał, żeby skompletować).

 

Czyli generalnie jest lepszy od 402 / 4225?

Trudno mi określić ponieważ wciąż nie miałem styczności z innym niż 4225 i te najnowsze(właczałem sobie w salonie, ale to nie to samo co kilka dni w domu, a konkretnie kilka wieczorów z radiem..).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzsza polka NADa czyli Monitor Series z zalozenia powinna byc lepsza od serii podstawowej i prawdopodobnie a raczej na pewno tak jest z tym tunerem.

Widze, ze nie ma NAD LINKA, czyli jesli nie dziala bezpośrednio z pilotem, to znaczy, ze pozostaje manual :(

Napomknales cos o pilocie systemowym od wzmaka, sprobuj moze zadziala. Ja posiadam pilota od wzmaka

3400, ale nie mam jak sprawdzic, gdyz nie posiadam tunera do Monitor Series.

Nie sadze, aby tunerowi dedykowany byl oddzielny pilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :-)

 

Przepraszam za to bombardowanie pytaniami, ALE musze wiedzieć..

Musze zdobyć manual do tego tunera. Pilot systemowy do monitorów ma opcje do obsłgi tunera, ale ja niestety go nie posiadam. Mam tylko tego pilota do deck'a 6300 serii Monitor. Oprócz tego z NAD'em C320 miałem fabrycznie pilota NAD 450 (systemowy) do tego co da się połaczyć NAD-link'iem.

 

Widziałem na e-bay'u piloty NAD Monitor systemowe, jednak ich cena (40-70USD) to dość dużo.

Trzeba będzie poczekać aż ktoś puści na allegro, albo faktycznie będe musiał ebay.de przeszukać,

choć nie znam niemieckiego i nigdy tego nie robiłem. Na tym forum spotkałem się z opniami, że to bardzo dobre miejsce na zdobycie sprzetu. Cena transportu jest porównywalna z transportem z UK(ebay.co.uk) wiec sam już nie wiem.

 

Mam propozycje:

Skoro już istnieje klub to może spróbujemy udostępnić manuale do NAD'ów w PDF'ach do ściągnięcia.

Jeśli ktoś wyśle mi skany stron moge zamienić je w PDF, ponieważ posiadam Adobe Acrobat i lubie robic PDF. To ułatwiło by życie wielu nowym użytkownikom NAD'ów. ;-) W takim wypadku prosze o PM.

Linki do ściągnięcia manuali możemy zamieścić w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu mój NAD 3020e nie posiada pre-out/main in? 3020i juz posiada. :-(

 

Jaki jest najlepszy preamp NAD'a, godny polecenia np z serii monitor.

Czy NAD 3300 jako wzmacniacz jest rzeczywiście tak rewelacyjny?

Jak ma się on do 3020? (wiem jaka jest różnica mocy, etc, chodzi o brzmienie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie opowiedziec, to inna klasa brzmienia w kazdym zakresie. Jest fajny kpl na Allegro, stoi juz dlugo bo chyba cena zbyt wygórowana, nawet sam rozpatrywalem zakup. Max do 1000, to mozna za to zaplacic:

http://www.allegro.pl/item648532121_wzmacniacz_dzielony_nad_1000_plus_nad_2400.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ha! To Ty go kupiłeś! :) Rewelacja! Jestem bardzo ciekaw wrazeń. Z orgialna nalepką, 800 stów, ale myśle, że było warto bo żadko bywają. Teraz tylko pewnie brak Ci pilota.

 

Gdybym miał wtedy pieniądze to bym się nie zastanawiał.

 

Tymczasem (in other news): Na allegro pojawił się właśnie NAD S100 pre

http://www.allegro.pl/item666106766_nad_s100.html

Jakieś opinie na jego temat? Albo conieco więcej o tej serii?

Nigdy nie spotkałem się z takim.

 

Swoją drogą eleganckie miejsce do odsłuchu! Ciekaw jestem efektu.

To tak specjalnie czy poprostu nie ma jeszcze mebli. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiostereo.pl/NADS100_22627.html

uprzedzam odpowiedz - fotki S100. Przyznam, że wygląda zaje****. Kawał porządnego sprzętu.

Boki radiatory też fajne. Jak w Musical Fidelity A1(tam jest góra jak patelnia lub toster wygladajaca). Licze na to że cena jakoś spadnie i bedzie można to nabyć.

Jestem zachwycony wyglądem. Czy dobrze widze, że jest biały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się go kupić za 700 zł. Wydaje mi się, że na takiej inwestycji się nie straci, on będzie trzymał cenę. Jednak na razie nie sprzedaję :) Co do dźwięku to... przyzwyczaiłem się chyba już do mojego 705 :) W 3400 jest czyściej i dokładniej (jeśli tak to mozna nazwać), ale... czegoś mi jednak brak, jakoś za zimno :) Może to kwestia nie odpowiednich i za małych jak do takiego mocnego wzmacniacza głośników, które mam z uwagi na mały pokój, moze kwestia pobawienia się z korekcją tonów itp. Jest trochę róznych przełączników z tyłu. Będę się bawił :)

A pilota szukam....

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak gadasz, dokladnie, audiofilsko i dosc chlodno, ale bardzo precyzyjnie i przejrzyscie.

Nie przypomina tej muzykalnosci i ciepelka z 705, 3020, 304, ale nic dziwnego, inna liga..... i tak ma byc. Korekcją nie ma sie co bawic, wlaczyc BYPASS i tak sie przyzwyczaic sluchac. W tej pozycji moze miec troche malo basu, ale za to jakiej jakosci!!!!!:). Myslalem o pokombinowaniu z cieplym cedekiem, celowalbym na 100% w NAD502. O tych wszystkich psztykach napisze Ci na PW, do dzis nie mialem czasu, sorry, przebacz:). Gratuluje, najlepszy wzmak NADa w calej ich historii, jestem pod wrazeniem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ożywić troszke temat "klub miłośników starych NADów"... Może porozmawiamy więc o PROTON'ach.

Jak wiadomo PROTON był producentem NAD w latach 80-tych i 90-tych, a obecnie w ogóle nie zajmuje się produkcją audio-stereo.

 

W latach 80tych wiele sprzętów firmy PROTON było de facto projektami NAD zrealizowanymi troszke inaczej przez PROTON'a. Tam gdzie NAD wkładał tanie elementy PROTON, wykonywał te same projekty przy użyciu ekskluzywnych elementów. PROTON prawie w ogóle nie używał plastkiu.

 

Wiele produktów PROTONa jest bezpośrednio porównywanych do NAD'a - jest odpowiednikami sprzętów NAD'a. Sprzęty PROTON były prodkowane w tejsamej fabryce na Taiwanie co NAD. Łącznie z tym że na niektórych płytach lub komponentach PROTONa jest logo NADa jeśli przejrzy się bebechy.

 

Strona firmy PROTON (jak widać teraz tv i av)

http://www.protonav.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje rowniez pogadac o aplikacjach naszych NADow z kolumnami, tzn jaki efekt brzmieniowy wystepuje w polaczeniu z danymi kolumnami w naszych systemach. Ja wytestowalem do tej pory z NADami

B&W, Elacki, Eposy, Heco, JBL, Rogersy, KEFy starej serii Q. Chwilowo nie mam czasu na dluzsze opisy

wiec koncze. O Protonach postaram sie pogrzebac w HiFi i Muzyka z lat 98-99, bylo kilka testow tych urzadzen.

Do Maćka(kluzik) odnosnie NAD3400 - zadzwon do mnie, to wszystko wyjasnie - 695 982 792

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

mariuszdab,

Wiem, że posiadasz w swoich zbiorach C540 ale czy nie masz czasami problemów z napędem? Mój egzemplarz jest po wymianie mechanizmu z laserem dlatego, że na starym występował (nie zawsze) problem z odczytem ostatnich utworów na płycie. Po wymianie wcale nie zrobiło się lepiej gdyż obecnie słyszalne jest podwójne odgrywanie pojedynczych dźwięków i to niezależnie od położenia lasera na płycie. NAD zaczyna być coraz bardziej irytujący bo prócz pojedynczych błędów powoli zaczyna robić totalną sieczkę na całej płycie. Na diyaudio.com zalecali wymianę kondensatorów (4 szt.) ale to w momencie gdy player nie może odczytać płyty (No Disc). W innym miejscu ktoś proponował nakleić maty bitumiczne na docisk (plastikowa ramka) i to niby ma pomóc. Sam zastanawiam się, czy istnieje jakiś prosty sposób na być może wymianę mechanizmu Sanyo na inną markę (lepszą?)... tylko czy serwo będzie w stanie to obsłużyć? Jeśli wiesz coś w temacie to chętnie poczytam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha,

Właśnie dotarł do mnie NAD 4300 Monitor. Wspaniała sprawa. Stan bdb++. Gdyby nie jeden mały odprysk farby, praktycznie niezauważalny. Dzwięk jest bardzo "analogowy". Poprosiłem o porównianie osoby które z audio nie mają nic wspólnego NADów 4225, 420 i 4300 Monitor. 420 najbardziej cyforowy, nowoczesny i przjrzysty, ale mało muzykalny. 4225 zbieżny z 3020, ciepły i muzykalny, jakby pomiędzy 420 a 4300M.

Natomiast 4300M ma styl vintage. Świetny analogowy, ciepły dziwięk starego radia. Naprawde wspaniała sprawa. Jestem z niego bardzo zadowolony. Konstrukcja jest bardzo porządna. Sprzęt jest masywny jak na tuner. Pokrętło jest analogowe, przekręca częstotliwość, można nim fajnie zakręcić i samo się kreci a cyferki lecą - no właśnie - zamiast klasycznej skali jest wyświetlacz z cyferkami jak w 4225. Pod nim wskaźnik siły sygnału w małych zielonych prostokącikach. Można zapamiętać 8 stacji - każda z nich wskazana jest podświetleniem obok klawisza gdy jest aktywna.

Zamieszcze zdjęcie wkrótce! Sprzęt polecam polecam i jeszcze raz polecam. Warto mieć.

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja 540 gro i bucy :) bez dlugiego namyslu, zarowno oryginaly jak i wypalane, jak do tej pory nie mialem z tym zadnych problemow. Kupilem ja ponad rok temu i niewiele uzywalem, na temat tego cd czytalem jedynie recenzje w necie, dzwiekowo nie za bardzo mi odpowiada, trzymam go w zasadzie bardziej kolekcjonersko, przepraszam, ze niewiele pomoglem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam.. dzięki i za to, na tą chwilę nie podobają mi się napięcia w pewnych miejscach ma PCB. Zamiast +/-12V napięcie jest w okolicach +/-20V(!)

Osobiście nie porównywałem C540 do chociażby 5425 ale wg mojego kumpla (posiada oba) temu drugiemu do neutralności wiele brakuje; C540 już nie.

Mam prośbę.. mógłbyś sprawdzić jakie są u ciebie napięcia w miejscu oznaczonym kółkiem na zdjęciu?

post-18737-100009962 1247863832_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie ze stwierdzeniem, ze 5425 gra mniej neutralnie od 540.

Grają bardzo podobnie, tyle, ze 540 ma mniej powietrza miedzy dzwiekami, instrumentami.

Barwowo jest prawie identyczna, tylko jak zmieniam z 5425 na 540 mam wrazenie, ze podlaczylem

DVD, moze troche przesadzam, ale to slychac wyraznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.