Skocz do zawartości
IGNORED

pomóżcie wybrać do 20k


xatt

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się rozkręciłem w tym pisaniu, że zapomniałem o ważnej rzeczy:

 

PS. AA w Audiostrefa, nie polecam z ważnego powodu. Miałem go na odsłuchu w domu, uszkodzony pilot wzmacniacza, naprawiali (wymieniali), wady CD, przy włączeniu przewijania na podsłuchu potrafił się zaciąć i zawiesić całkowicie, tylko wypięta wtyka zasilania pomagała. Poza tym, to wersja zielona (wyświetlacz i diody), sprzed dwóch lat, obecna nowa seria jest niebieska (niestety), oczojebne diody we wzmacniaczu i cały podświetlany wyświetlacz CD też na blado niebiesko. Wg. mnie wielka kupa.

 

Dodam jeszcze jedno, zacząłem dokładnie tak jak ty, posłuchałem CREEKa i szczęka mi spadła, chodziłem koło tego chwilę i zabrałem do domu. Tak mnie porwał całym sobą, że zapłaciłem i pełna radocha, nie przestawał grać tydzień i przyzwyczajony już trochę do brzmienia, pojechałem do innej firmy, tam włączyliśmy właśnie AA, potem CA, jeszcze potem Vincenta itd... wróciłem do domu i oddałem CREEKa, potem już tylko pod górkę, aż do Primare i tak mi zostało :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie kupowalbym nowych klockow utrata wartosci przy tej cenie moze ,,zabolec,, a to ze najdzie Cie na zmiany jest pewne jak to ze nigdy nie wygram w totka.

 

Kupujac sprzet skoncentruj sie na takim ktory w przyszlosci da sie sprzedac tzw bezpieczne marki.

 

20 kola to juz kupa kasy i mozna zlozyc cos fajnego i jesli to maja byc jakies emocje to amplifikacja lampowa wskazana.

 

Bede nudny ale Manley Stingray jest moim ulubiencem jesli idzie o uniwersalnosc i brzmienie w tej grupie bo zagra z wiekszoscia kolumn.

 

Audio Note Oto SE spiewa tez uroczo ale tu juz bez skutecznych paczek sie nie obedzie zostaja jeszcze ,,chinskie trampki,, ale im to ja niestety nie ufam.

 

Co do zrodla koncentrowalbym sie na transporcie i DAC u jest troche na rynku w roznych cenach.

 

Moim zdaniem kolumny sa najwazniejszym elemetem systemu (napewno wielu sie z tym nie zgodzi) i to od nich nalezy zaczac uprzednio okreslajac czy ma to byc lampa czy tranzystor i do nich juz dobierac reszte.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>robix

 

Myślę, że z racji tego że pytający kolega planuje przeprowadzkę, nie wie dobrze gdzie docelowo sprzęt będzie stał i w dodatku nie wyklucza potem kolejnych przeprowadzek to nie kładłbym takiego nacisku na kolumny. Wielkość pokoju na elektronikę wpływu miała nie będzie (chyba że pokój to hangar a wzmacniacz 2x50W;))), a więc inwestowanie w nią wydaje się sensowne. A świetne kolumny grające teraz np w 12m2 (kolega pisze, że ma mały pokój, ile nie wiem tyle założyłem) mogą się okazać już nie takie "świetne" w np. w 20m2. To co piszesz ma sens (większa część kasy na kolumny) przy założeniu, że pomieszczenie jest znane i raczej nie będzie zmieniało metrażu. Wogóle w tej sytuacji (przeprowadzki) to kolega ma nieciekawą sytuację, niesprzyjającą wydawaniu tak dużej kasy. Z racji takich zmian, jeśli chodzi o kolumny to może bardziej uniwersalne będą jakieś monitory+standy? (są takie, które spokojnie np pokój 20m2 obsłużą). Zawsze to więcej możliwości ustawienia, łatwiej się z gratami przeprowadzać itp, a wcale monitory nie muszą być gorsze od podłogówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz xatt o to właśnie chodzi. Ten wątek powinien dać Ci do myślenia. Pewne rzeczy wychodzą w praniu. Dlatego nie warto się spieszyć. Świat audio nie jest aż taki wielki i możesz się dowiedzieć wielu ciekawostek w miarę upływu czasu np. tego co napisał Shrek.pl o AA dostępnym w w Audiostrefa. W wypadku tych droższych urządzeń sprawa jest o tyle problematyczna że często w sklepach są pojedyńcze egzempalrze, a nie nówki z magazynu zapakowane w kartonach. Dlatego napisałem Ci 3 miesiące to jest MINIMUM. Ten czas szybko zleci i warto czekać. Jeśli te nowsze wersje AA mają jak napisał Shrek.pl oczojebne diody to to trzeba rozważyć i ewentualnie odpuścić sobie zakup, bo wierz mi że tak banalna sprawa też nie jest bez znaczenia.

 

Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz. Tych najnowszych wersji nie słuchałem, ale moim zdaniem posłuchać i obejrzeć nie zaszkodzi:

 

Electrocompaniet PI-2 + PC-1

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To taki dodatek żebyś się za bardzo nie nudził. hihi ;)

 

Część osób sugerowało Ci sprzęt z drugiej ręki. To jest pewne ryzyko, ale za tą samą kwotę możesz dostać coś o wiele lepszego. To zawsze jest dylemat. Jak to człowiek zaufany, który dba o sprzęt i sprzęt zostanie dokładnie sprawdzony w serwisie to można się zastanowić. Przy takiej kasie (ja, zaznaczam ja NIE Ty) pojechałbym sobie obejrzeć np. takie źródło:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam jednak wrażenie że tą opcję wolisz pominąć.

 

Zgadzam się z tym co napisał clo2. Biorąc pod uwagę zmianę pomieszczenia i to że z doborem komumn może być róznie inwestowałbym w elektornikę.

 

Nie chcę Ci już więcej mieszać w głowie. Życzę żeby zakup był udany i spełnił Twoje oczekiwania, a czy to będzie Creek, Primare czy coś innego to sprawa drugorzędna. Powtórzę tylko ostatni raz jak zdarta, przeskakująca płyta nie kupuj nic wcześniej niż za 3 miesiace. Ja na Twoim miejscu czekałbym spokojnie pół roku.

 

A jak już kupisz to COŚ, pochwal się, coby nam wszystkim pogniły wątroby z zazdrości. hihi ;)

 

powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xatt,

rozumiem Cię, że chciałbyś mieć wszystko nowe, śliczne i pachnące, ale trzeba pamiętać, że zapach nowości szybko się ulatnia, a brzmienie pozostaje,

dlatego uważam, że zakup używanych klocków za tę cenę przyniesie Ci o wiele więcej muzycznych uniesień i satysfakcji na dłuższą metę,

w każdym razie życzę miłych odsłuchów, niesamowitych wrażeń i bólu głowy 'od przybytku' :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już kupować AA paganini/pucini to nie w audiostrefie a w salonach top hifi - napewno taniej niż 12Kzł.

Inna sprawa, że mało co mają na stanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co...słuchałem już kilku zestawów...W warunkach studyjno-sklepowych WSZYSTKIE dla mnie grały cudownie (cena oscylowała w granicach 13-20 tys. a ja nie jestem żadnym profesjonalistą-melomanem); Ale niestety do domu mi wypożyczyć za kaucją nie chcieli, a w Białymstoku niestety zbyt wielkiego wyboru takich audiofilskich sklepów nie uświadczysz :( Ale przede wszystkim jestem pewien jednego: Ludzie - dla mnie od tego słuchania i zmieniania sprzętów już kręci się w głowie...naprawdę...i mam taki mętlik, że naprawdę nie wiem co mi się bardziej podoba a co nie, chciałbym już mieć za sobą to całe wybieranie i chyba się zdecyduję na cd+wzm primare, tylko kolumny to wielki znak zapytania....chyba Paradigm Studio 100 v.3...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prostej przyczyny - mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że godnie prawisz :-)

 

Baaaardzo dobry wybór sprzętu, co do kolumn nie zabieram głosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się zdecyduję na cd+wzm primare, tylko kolumny to wielki znak

>zapytania....chyba Paradigm Studio 100 v.3...

 

jesli primare - to seria 30 rozumiem???

 

co do kolumn - ja bym sie jeszcze nie spieszyl - dali icon sluchales? - trzeba posluchac!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lesio, 25 Lut 2008, 23:10

 

>Polecam posluchac kolumny proaca

 

Gigantyczne uogólnienie. Bo np. pomiędzy modelem Studio 100 a modelem Studio 130 jest wielka przepaść jakościowa (rzecz jasna Studio 100 są o niebo lepsze). A przepaści cenowej nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pójdziesz w moją stronę, co polecam z całego serca, to poszukaj blisko, a nawet kopnij się

wcześniej umawiając z salonem na odsłuch w Warszawie na przykład i posłuchaj ESA (masz 4 punkty

i oni mają i kolumny i będą mieli Priamre serii 30)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja u dystrybutora Primare w Poznaniu dałem się skusić i pomalutku zbieram siano na zmianę

moich AP na Credo 3, ale baardzo powolutku, bo AP grają mi wyśmienicie i tez Ci polecam,

ale Esy będą docelowe już na dożywocie raczej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare A20 mk2 miałem kilka lat i na tamten czas byłem zadowolony.... dopóki nie porównałem z Classe CAP150..

Skok jakości niesamowity a za 5-7k zł można już kupić krella, Audioneta, Classe bez problemów (nawet tu w ogłoszeniach) do A20 bez porównania.. może 30 jest aż o tyle lepsza.. nie wiem ale polecam jednak jeszcze chwilę cierpliwości.

 

Cd kupowałbym raczej do 4000 bo powyżej to trzeba dać 10k żeby słyszeć poważny wzrost jakości i tu Primare może być lub tańszy AUDIOLAB.

 

Kolumny.. oczywiśćie IMAGINATION które można kupić za 6k.. ale trzeba u dystrybutora.. lub jak chcesz miększe to Vienna A lub Harpię bym spróbował..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>xatt

 

z racji tego o czym na wstępie wspominałeś, że kolumny mogą wędrować wraz z tobą do innego lokum i sytuacja może się zmieniać (tzn wymiary pokoju) to mogę jeszcze doradzić aby część z tej kwoty wyasygnować na jakiś przyzwoity wzmacniacz słuchawkowy i przyzwoite słuchawki. Może się okazać, że jak kupisz duże kolumny które za jakiś czas będziesz musiał wstawić do za małego dla nich pomieszczenia (i wyjdzie przysłowiowa d...) , to to rozwiązanie może się okazać wtedy zbawienne;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>xatt

>Wiecie co...słuchałem już kilku zestawów...W warunkach studyjno-sklepowych WSZYSTKIE dla mnie grały

>cudownie

 

Mhm... do czasu.

 

>Ale przede wszystkim jestem pewien jednego:

>Ludzie - dla mnie od tego słuchania i zmieniania sprzętów już kręci się w głowie...naprawdę...i mam

>taki mętlik, że naprawdę nie wiem co mi się bardziej podoba a co nie, chciałbym już mieć za sobą to

>całe wybieranie

 

O tym właśnie pisałem. Najmądrzejsze co możesz teraz zorbić to... wyluzować. Opuścić sobie wszystkie pomysły związane z zakupami na powiedzmy 2 miesiące i odpocząć. Temperatura Ci opadnie, poczytasz jeszcze trochę forum, odkryjesz JAKI DŻWIĘK CI ODPOWIADA (bo z tego co piszesz, różnic póki co nie zauważyłeś) i jak Ci się to wszystko wyklaruje kupisz w końcu coś sensownego.

 

>i chyba się zdecyduję na...

 

A jesteś pewien że za pół roku nie będziesz narzekał ?

 

Posłuchaj starego wilka, wyluzuj.

 

powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Amplifikator G + Bitofon, na pewno z wypozyczeniem nie będzie problemów, ewentualnym serwisem ani z odsprzedażą po latach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to może byc rewelacja - co prawda testowałem Amplikatora 2003 z Bitofonem i fabrycznymi kolumnami amplifkatora ( Etera Fibra ). dla mnie bomba - klasa, dynamika, lokalizacja- po prostu żywa muzyka. Kluczowe znaczenie ma tutaj Bitofon - te źródło masakruje. dla mnie spokojnie konkuruje z Accuphase DP-67 i nie przegyrwa. Panowie - Klasa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Przyjaciele - wiem, wiem, że doradzając cierpliwość macie rację...ale to tak można w nieskończoność! czekać i szukać, słuchać i czekać i szukać i tak w kółko.......A ja chciałbym JUŻ :) a Teraz konkrety:

wzmacniacz - Primare I30

cd - Primare cd31

kolumny - ESA Credo 3 (bądź dali ikon 8 jak pojawi się wąż w kieszeni:)

kable - ?

 

aha - pomyślałem też sobie, że dobrze mieć też jeszcze 2 wzmacniacz - lampowy do muzyki klasycznej, ale pytanie: czy można podpiąć dwa wzmaki pod jedną parę kolumn?

 

Pozdrawiam serdecznie i naprawdę dziękuję Wam moi Drodzy na wasze porady, wyczuwam ogromną w nich życzliwość i Wasze doświadczenie, do którego mi jeszcze baaardzo daleko....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>czy można podpiąć dwa wzmaki pod jedną parę kolumn?

 

Raczej nie. Chyba żeby kupić przełącznik albo zrobić samemu jeszcze lepiej. Ale pamiętaj, że do lampy też trzeba szukać specyficznych kolumn. Nie każde się do lampy nadadzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny wybór. Zarówno wzmacniacz jak i CD z serii 30 to BARDZO dobre urządzenia. Bardzo audiofilskie, a przy tym jeszcze stylowe.

 

Moim zdaniem, jak posłuchasz klasyki na Primare, to potrzeba posiadania drugiego wzmacniacza do klasyki ci przejdzie. Tym bardziej, że logistycznie byłby to koszmar. 2 wzmacniaczy do 1 pary kolumn nie podłączysz (chyba że w bi-ampingu, ale nie o tym tutaj rozmawiamy).

 

Teraz tylko kolumny i kable do smaku. Proponuję kupić elektronikę, zainstalować w domu, i wtedy pożyczyć 2-3 z góry upatrzone kolumny. Najlepiej zrobić to przez jeden sklep - wtedy nie będzie z tym problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"wzmacniacz - Primare I30 cd - Primare cd31 kolumny - ESA Credo 3 (bądź dali ikon 8 jak pojawi się wąż w kieszeni:)"

 

Okay, więc elektronika na razie zaklepana. I nie daj sobie wmówić, że to koniecznie musi być coś innego, decyzja jeswt, i już. Bo inaczej będziesz tak do niechlubnej śmierci ganiał. Teraz kolumny. Credo 3 to pięknie grający sprzęt, ale bardzo wymagający w stosunku do pomieszczenia. Ten bas nie znosi ograniczeń. U mnie w 20 m2 wszystko było bajka, a bas fatalny. One muszą mieś świetny akustycznie pokój, sądzę że przynajmniej 25 m2. Jeśli nie możesz tego zapewnić, szukaj innych kolumn. Do pomieszczenia o nieznanych parametrach sugerowałbym raczej jakieś spore podstawkowce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Moim zdaniem, jak posłuchasz klasyki na Primare, to potrzeba posiadania drugiego wzmacniacza do klasyki ci przejdzie.

 

IMHO I30 to raczej glownie do klasyki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

kupiłem primare serii 20 bo nie widziałem zasadniczej różnicy między nimi a 30 - a przepłacać 2x tyle mi się nie chciało. Uważam, że dokonałem dobrego wyboru. Kolumienki - focal chorus 807v - tak jak radziliście, podstawkowe, nieduże, ale grają extra i wg mnie dopełniają całości. W sumie kosztowało mnie to wszystko mniej niż założyłem i jestem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

kupiłem sobie dodatkowo na allegro taki wzmacniacz: Sansui A40 - słyszał coś ktoś coś o nim? (nie słuchałem bo jeszcze nie przyszedł...a chciałem mieć coś vintage dlatego kupiłem, ...niedrogo...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gratuluję zakupu. Primare to wspaniale grający sprzęt - moim zdaniem łączy "muzykalność" z "analitycznością". Szkoda, że odpuściłeś 30, bo to znacznie lepsza seria... No, ale 20 też gra przyjemnie...

Miłych wieczorów i cierpliwości w wygrzewaniu... Naprawdę jest ogromna różnica w dźwięku płynącym ze świeżo rozpakowanego sprzętu a takiego, który pograł 200h... Jeśli zdarzy Ci się chwila zniechęcenia ("gdzie szczegóły z góry pasma? Gdzie bas? Gdzie selektywność?") - nie martw się, tylko daj pograć sprzętowi kilkanaście godzin cichutko... Wszystko się wyklaruje.

Co do kabli - poczekaj 3-4 miesiące i wtedy zacznij dobierać. Póki co, weź jakieś Kimbery (jeden dystrybutor chyba) albo DNM Reson - naprawdę fajnie grają - i poczekaj. Na to jest zawsze czas.

A podstawki masz?

Pozdrawiam

Pat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mam - Fidek..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

.spodobały mi się z wyglądu, są masywne, choć do focali pasują niestety...tak sobie...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.