Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Pioneer Klub
IGNORED

Klub Miłośników CD Pioneer Reference


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 29.10.2021 o 15:57, przemass napisał:

Też wzdycham do takich. Posiadam obecnie PD-8500

Na Allegro pojawił się pd-91

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/pioneer-pd91

 

Szkoda tylko że dzisiaj ceny za te odtwarzacze są delikatnie pisząc - niepoważne.

W dniu 31.10.2021 o 11:19, jarr napisał:

Witam. Zakup Pioneer a 70 da. Pozostawił daleko w tyle te wszystkie marantz, nady audiolaby

Pozazdrościć tylko, móc mieć wszystkie wzmacniacze produkowane przez te firmy 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Cześć. Stary wątek i nie wiem czy tu jeszcze ktoś zajrzy, ale potrzebuję porady.

Generalnie najbliższe mojemu sercu jest Sony i w dużym salonie zestaw z klocków klasy ES stoi i gra w miejscu reprezentatywnym. Natomiast jest także w moim sercu miejsce i dla Pioneera. Odtworzyłem sobie po latach zestaw, który służył mi przez ponad dekadę w najlepszych latach młodości (CT-S505S, CR-777, VSX-804RDS). Zrobiłem na nim najlepsze domówki z których każda miała swoją historię (jedna na ponad 50 osób w mieszkaniu kamienicy na warszawskiej Pradze Pn) i złożyłem go ponownie głównie po to aby go widzieć i dotykać

W oryginale jak i tutaj za odtwarzacz CD służył mi model Sony (co prawda inny niż mam obecnie, ale Sony), natomiast teraz chciałbym dobrać sobie coś z Pioneera w rozsądnych pieniądzach. Niestety nie znam za bardzo modeli CD Pioneera i nie chciałbym wydać więcej niż 300-500 PLN. Przeczytałem Wasz wątek, ale pewnie trochę się zmieniło na przestrzeni lat głównie z dostępnością zamiennych laserów jak i cenami. Nie szukam drogiego modelu pewnie dzisiaj za ponad 1000 PLN, a coś przyzwoitego ze średniej półki. 

Słyszałem, że nie złe są starsze modele PD-8700, ale z nowszych kuszą mnie wyglądem te PD-S505 i wyżej PD-S605 (o których nie ma zbyt wiele opinii, choć tutaj ktoś wyśmiewał model S501). Co ciekawe te z serii PD-S7xx wydają mi się uboższe, bo brak im m.in. przycisków wyboru nagrania na przednim panelu.

Biorę też pod uwagę istotny aspekt dostępności zamiennego lasera i jego ceny.

Liczę na rzeczowe i cenne opinie i porady bazujące na założonym budżecie, estetyce pasującej do mojego zestawu, brzmieniu i dostępności lasera.

Brałem pod uwagę także modele DVD, bo w przypadku Sony zdarzały się modele które brzmiały bardzo dobrze jako CD mimo iż były sprzedawane głównie jako DVD, ale tu kompletnie nie mam rozeznania i chciałbym także aby logo było w starym formacie takim jak na zdjęciu w pozostałych klockach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.