Skocz do zawartości
IGNORED

magnetofon cyfrowy DAT


krell69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dźwiękowo EMU jest słabiutka. DAT nagra niemal każdy materiał w 48kHz po analogu. Tutaj chodzi o sygnał cyfrowy 44.1 kHz z oryginalnej płyty. Sony DTC-1000ES to właśnie urządzenie sprzed 1992 roku datego podobnie jak np JVC 1100 i kilka innych nie nagrywa oryginalnych płyt po cyfrze choć powinien.

Polemizowałbym czy karta emu 1212 jest słabiutka. W klasie cenowej do 1 tys zł właśnie po cyfrze nie ma rywala. Po analogu to już kwestia gustu.

DAT oczywiście nagra każdy materiał po analogu w 48 khz, i tu nie ma o czym dyskutować , lecz ja cały czas mowie, że przy mojej konfiguracji sprzętowej nagra i zabezpieczoną płytę po coaxialu czy nawet po optyku :):). Chciałem cyfrowo nagrać na sharp rx100 z cd sony 920qs , niestety przycisk REC nie reagował. Skopiowałem płyte na PC , podłączyłem PC coaxialem jak i optycznym DAT i nagrywanie ruszyło :):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nikifor, mój dat tez ma zabezpieczenie przed cyfrowym nagraniem, lecz po zgraniu płytki na pc , odtworzeniu przez foobar , dat nagrywa taką płytkę bez problemu w 48khz :) Karta EMU to studyjna karta posiada dynamikę rzędu 115db więc na pewno nagra bez dodatkowych ingerencji.

 

Piękna sprawa,nawet nie sądziłęm że tak się da,mój dat cyfrowo może nagrywać w 44.1khz cyfrowo,analogowo natomiast w 48khz

 

czyli pliki w formacie flac puszczone przez foobara da się skopiowac:) muszę tylko zrobić sobie jakiś konwenter cyfrowy,został mi układ pcm2706 i na nim spróbuje coś zrobić do pc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Polemizowałbym czy karta emu 1212 jest słabiutka. W klasie cenowej do 1 tys zł właśnie po cyfrze nie ma rywala. Po analogu to już kwestia gustu.

DAT oczywiście nagra każdy materiał po analogu w 48 khz, i tu nie ma o czym dyskutować , lecz ja cały czas mowie, że przy mojej konfiguracji sprzętowej nagra i zabezpieczoną płytę po coaxialu czy nawet po optyku :):). Chciałem cyfrowo nagrać na sharp rx100 z cd sony 920qs , niestety przycisk REC nie reagował. Skopiowałem płyte na PC , podłączyłem PC coaxialem jak i optycznym DAT i nagrywanie ruszyło :):)

 

Owszem, stare DATy nagrywają po cyfrze z kompa ale nie nagrają płyty CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę to jak zdobęde konwenter usb,ale denerwuje mnie jedna sprawa:

mianowicie magnetofon w trybie nagrywania jako dac,działa przez ok 10minut a potem się automatycznie wyłącza (rec) aby ponownie słuchać jako dac,należy znów nacisnąć przycisk REC,i tak co jakiś czas,czy dało by się to jakoś odblokować na stałe?

 

Dzisiaj pobawiłem się w sprawdzanie jakośći i przegrywałem z data na nagrywarkę cd philps,i ponownie.

Jednoznacznie słychać pogorszenie dynamiki i precyzjii dzwięku na nagrywarce,nawet jeśli ponownie pusci się sygnał z nagrywarki do data po coaxialu.

Sony DTC-1000ES ma niesamowitą jakość jako cyfrowy rejestrator,oraz odtwarzacz,bardzo odpowiada mi dzwięk TDA1541,lubię muzykalny analogowy dzwięk z mocnym twardym basem.

 

 

Owszem, stare DATy nagrywają po cyfrze z kompa ale nie nagrają płyty CD

 

A jeśli zrobię taki numer że nagrany z kompa materiał zgram z kompa na nagrywarkę cd a potem puszczę cyfrowo do data,to też pujdą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

 

Sony DTC-1000ES ma niesamowitą jakość jako cyfrowy rejestrator,oraz odtwarzacz,bardzo odpowiada mi dzwięk TDA1541,lubię muzykalny analogowy dzwięk z mocnym twardym basem.

 

 

To jest jeden ze słabszych magnetofonów DAT na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy dało by się to jakoś odblokować na stałe?

 

Nie da się. To bardzo stary model DAT. Opcja przetwornika w tym modelu nie istnieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy jest to słaby model?/ napewno lepszy dzwiękowo od datów które miałem,min Pioneer d-05 grał precyzyjnie ale za to mało muzykalnie,następnie dat dtc-57ES mało muzykalny dudniący basem.

Dlatego sony DTC1000ES jest najbardziej muzykalny i ma twardy zwarty bas i piękny wokal,poprostu nie za bardzo lubię dzwięk nowych przetworników

 

Wewnątrz zbudowany o wiele lepiej jak dtc57es

 

a możecie mi powiedzieć czemu osiąga takie zawrotne ceny na allegro?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może i tak,tylko nie mówcie mi że DTC1000es nie jest lepszy od DTC-670 bo to bzdura,i tu moda nie ma z tym nic wspólnego,miałem dtc-670 i 57es i obydwa dzwiękowo przy dtc1000es to zwykłe kasztany: jeden sypie piachem,a drugi jest bumboxem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nikifor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

czy ja wiem czy jest to słaby model?/ napewno lepszy dzwiękowo od datów które miałem,min Pioneer d-05 grał precyzyjnie ale za to mało muzykalnie,następnie dat dtc-57ES mało muzykalny dudniący basem.

Dlatego sony DTC1000ES jest najbardziej muzykalny i ma twardy zwarty bas i piękny wokal,poprostu nie za bardzo lubię dzwięk nowych przetworników

 

Wewnątrz zbudowany o wiele lepiej jak dtc57es

 

a możecie mi powiedzieć czemu osiąga takie zawrotne ceny na allegro?

 

Pioneer D-05 jest co najmniej o dwie klasy lepszym urządzeniem od Sony DTC-1000ES. Muzykalność 1000ES sprowadza się do wycofanej średnicy i rozmywania szczegółów. Modele późniejsze grają zupełnie inaczej. Np 59ES brzmi dość jasno. Za to 60ES ma sygnaturę podobną do 1000ES z tym że jest urządzeniem brzmiącym lepiej. Nie rozmywa aż tak informacji. Myślę że Twoja ocena 1000ES sprowadza się do zamontowanego przetwornika tymczasem nie sama kość jest najważniejsza. Najważniejsza jest jej aplikacja.

 

a możecie mi powiedzieć czemu osiąga takie zawrotne ceny na allegro?

 

W pewnym momencie był wysyp tych urządzeń ponieważ nie nagrywają oryginalnych płyt CD po cyfrze 44.1kHz. Ich ceny wahają się od 250-300 PLN do 600 PLN i nie są wcale wyższe od cen 55/57/59 czy 60ES. W wielu przypadkach 1000ES jest magnetofonem który można kupić za grosze (poniżej 250 PLN). Zawrotne ceny na Allegro osiąga za to DTC-77ES - jeden z najlepszych DATów w historii. Podobnie znakomity DTC-2000ES. Był jeszcze jeden lepszy od 77ES i bardzo do niego podobny z rynku japońskiego ale nie mogę sobie teraz przypomnieć jego nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był jeszcze jeden lepszy od 77ES i bardzo do niego podobny z rynku japońskiego ale nie mogę sobie teraz przypomnieć jego nazwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kawał historii .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne maszyny,, ten model mnie interesuje JVC-XD-Z505 ,ciekawe jak odbiega dzwiękoo od pozostałych.

 

spodobał mi się zapis analogowy na DAT bo dat robi to duże lepiej o dokładniej jak nagrywarka cd-philips cdr600,być może to słabiutka nagrywarka ale mimo wszystko trochę odbiega zapis na płycie cd-r od dat.

 

Nagrywam narazie analogowo i wydaje mi się że nawet słaby materiał z you tuba,po nagraniu gra bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spodobał mi się zapis analogowy na DAT bo dat robi to duże lepiej o dokładniej jak nagrywarka cd-philips cdr600

Już pisałem. To bardzo słaba nagrywarka .

Nagrywam narazie analogowo i wydaje mi się że nawet słaby materiał z you tuba,po nagraniu gra bardzo dobrze.

Żarcik ?

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło o zapis z wejśc analogowych .

 

Czy DATy mają funkcje fader . Chodzi o włączenie nagrywania z pilota od max sciszonego sygnału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Pewnie chodziło o zapis z wejśc analogowych .

 

Czy DATy mają funkcje fader . Chodzi o włączenie nagrywania z pilota od max sciszonego sygnału.

 

Mam DTC-59ES po remoncie u forumowicza krell69 którego wszystkim polecam. Z tego co pamiętam jest funkcja fade-in i fade-out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, 1000ES przy 1500ES to młodszy brat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam jest funkcja fade-in i fade-out.

Mógłbyś to sprawdzić i potwierdzić ?

Chodzi o to że mam włączony REC . Zaczyna się jakiś fajny kawałek z radia internetowego , wciskam fader a DAT sam mi rozgłośnia do ustalonego poziomu . Pod koniec wciskam ponownie fader i mi ścisza .

Tak dział mi ta funkcja w Mini Disc i korzystam z niej jak coś nagrywam ( czasem idzie nagrać kawałki w niedostępnych wersjach ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się jakiś fajny kawałek z radia internetowego

 

To nagrywasz z radia internetowego czinczami? jaką masz jakość po nagraniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Mógłbyś to sprawdzić i potwierdzić ?

Chodzi o to że mam włączony REC . Zaczyna się jakiś fajny kawałek z radia internetowego , wciskam fader a DAT sam mi rozgłośnia do ustalonego poziomu . Pod koniec wciskam ponownie fader i mi ścisza .

Tak dział mi ta funkcja w Mini Disc i korzystam z niej jak coś nagrywam ( czasem idzie nagrać kawałki w niedostępnych wersjach ) .

 

https://docs.sony.com/release/DTC59ES.PDF

 

str 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nagrywasz z radia internetowego czinczami? jaką masz jakość po nagraniu?

Nie , cyfrowo . Toslinkiem w obydwie strony . Po co płacić za lepsze kable RCA jak toslink jest po 30zł ?

;)

No i po co przetwarzać DA AD .

Jakość ?

Akceptowalna do jakości muzyki którą nagrywam i traktuję to jako zabawę a nie na audiofilską jakość do której mam inne klamoty .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

str 25

Dziękuje .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dobre masz wyjście w pc jako spdif?

 

bo ja zrobie sobie ten układ na pcm2706,ale zastanawiam się nad zmontowaniem strymera do audio,tylko nie wiem od czego zacząć,czy koniecznie musi być to srymer sony9000 czy może być coś łatwiej dostępnego,i z kąd wziaść to oprogramowanie do obsługi i soft,o którym pisano wcześniej,linki podane do stron z softem dawno już są nieaktualne.

 

tak wygląda DTC1000ES w środku raczej solidnie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikifor, ja również myślałem o strymerze, ale odpuściłem temat. Ceny streamerów które działają jako dat są wysokie i jest ich bardzo mało. Lepiej usiąść i pobawić siew zgrywanie 1:1 , oczywiście po cyfrze omijając wszelkie analogowe przetworniki. Osobiście nie miałem możliwości porównania DAT. Mojego Sharpa wysłałem na przegląd do kolegi krell69 którego podobnie jak discomaniac bardzo polecam, ale do sedna , p. Piotr (krell69) dosyć pozytywnie wypowiadał sie na temat wspomnianego w temacie dtc1000. Ku mojemu zaskoczeniu,mój sharp zrobił na nim duże wrażenie pod względem dźwięku jak i zastosowanej w nim mechaniki. Może też dlatego yamaha zamówiła u sharpa studyjnego dat`a który zwał sie Yamaha DTR2 i był to klon sharp SX-D200 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dobre masz wyjście w pc jako spdif?

Nie cierpię komputerów ;)

Radio chodzi na Stream Magic 6 - toslink Pioneer MJ-D707 ( po modzie cyfry ) - toslink - SM6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było mam do porównania dvd yamaha-s1800 sacd i na zwykłych płytach dat wydaje się być bardziej melodyjny z mocniejszym basem,yamaha gra bardzo przestrzennie,ale nie ma tego dzwięku co tda,chyba dlatego że Dat ma bardzo dobrą średnice na wokalach,i dlatego inne ostrzej grające daci jakoś słabiej mi podchodzą.

 

Dareka4-w sygnaturce widzę że masz Mini disc sony920QS,jak on ma się dzwiękowo do data jako dac? nie chodzi mi o odtwarzanie z mini discu,tylko samego przetwornika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

żeby nie było mam do porównania dvd yamaha-s1800 sacd i na zwykłych płytach dat wydaje się być bardziej melodyjny z mocniejszym basem,yamaha gra bardzo przestrzennie,ale nie ma tego dzwięku co tda,chyba dlatego że Dat ma bardzo dobrą średnice na wokalach,i dlatego inne ostrzej grające daci jakoś słabiej mi podchodzą.

 

Dareka4-w sygnaturce widzę że masz Mini disc sony920QS,jak on ma się dzwiękowo do data jako dac? nie chodzi mi o odtwarzanie z mini discu,tylko samego przetwornika

 

DAT jest od tej Yamahy po prostu lepszym i dużo droższym urządzeniem. Nie porównuj studyjnego DATa do MD z kompresją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie na temat modyfikacjii tego odtwarzacza dtc1000es,myślałem o podmianie kośći ze zwykłej TDA1541 na TDA1541s1,ew na tą z koroną,dodatkowo można by go zlampizować,tylko nie wiem czy warto i czy nie będzie za trudno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.