Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Które ze strasznych modeli sa najbardzej muzykalne , znajomy poszukuje miłego ciepłego dzwieku tak do 3 tysięcy złotych

moze dynaudio 300 (nie msp) 96db 6.5ohm.wszystkie przetworniki referencyjne.a te same basy co w nich siedza kupuje od dynaudio,wilson audio do kilku modeli.dynaudio 300 sa bardzo zadkie bo to krotka seria byla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BYły białe 110 tki,jedne roswood i contour s1.4 black piano.Dwie ostatnie aukcje oszusta ,naszczescie szybko allegro zablokowalo możliwe ,ze te białe również..

Mnie ciekawi jak Allegro "sprawdza" tych oszustów...?

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Kojarzycie może czy był w naszym klubie posiadacz białych Focusów 110A z okolic Rzeszowa lub Mikołowa?

W ostatni piątek zostałem oszukany na allegro, ani kolumn ani kasy :( ..a taką miałem ochotę je przetestować.

Straszne :( Ja też chciałem je kupić na przeczekanie uprzedziłeś mnie. Pisałem do niego przez allegro ale nic nie odpisał... miałem szczęście .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie sam to przerabiałem. Teraz zostaje zgłosić sprawę na policję i po 30 dniach jak bez od już numer sprawy zgłosić do Allegro. Program ochrony kupujących odeśle cała kasę. No chyba ze się kupiło poza Allegro to wtedy już dupa zimna.

Edytowane przez tomek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie sam to przerabiałem. Teraz zostaje zgłosić sprawę na policję i po 30 dniach jak bez od już numer sprawy zgłosić do Allegro. Program ochrony kupujących odeśle cała kasę. No chyba ze się kupiło poza Allegro to wtedy już dupa zimna.

Faktycznie jest coś takiego zapomniałem o tym . Skoro przerabiałeś to i kasę oddali to super wiadomość .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalicytowałem te s1.4 ,na drugi dzień pracownik allegro zakonczył aukcje i zablokował konto użytkownika.Na trzeci dzień zadzwonił do mnie przestraszony starszy Pan ,bym nie wpłacał nikomu żadnych pieniędzy bo on nic nie sprzedaje tylko ktoś mu skradł dane konta.Trzeba uważać bo coraz częściej widze takie wałki .

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne :( Ja też chciałem je kupić na przeczekanie uprzedziłeś mnie. Pisałem do niego przez allegro ale nic nie odpisał... miałem szczęście .

 

Tak, miałeś farta, że ich nie kupiłeś. Zastanawiający był w tym wszystkim tekst "mile widziany odbiór osobisty". Sprawa okazała się bardziej skomplikowana niż myślałem. W allegro w między czasie zmienił się nr tel właściciela konta. Zadzwoniłem do niego i twierdzi, że nic nie wie. Wychodzi na włamanie na konto i pocztę. Właściciel konta zgłosił sprawę na policję wczoraj, a ja dziś. Całę szczęście, że jest ten program ochronny do 10k, także pozostaje czekać. Mam nauczkę...

Edytowane przez Whyduck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja teraz jeśli już się zdecyduje to kupuje albo z odbiorem osobistym albo za pobraniem. Kasy już nie posyłam, coraz więcej jest takich oszustów.

 

Od kilku lat to powtarzam...odbiór osobisty to najlepsze rozwiazanie w naszym hobby...czasami trzeba długo czekać na taką ofertę albo zmienić obiekt poszukiwań ale spokój nie ma ceny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalicytowałem te s1.4 ,na drugi dzień pracownik allegro zakonczył aukcje i zablokował konto użytkownika.Na trzeci dzień zadzwonił do mnie przestraszony starszy Pan ,bym nie wpłacał nikomu żadnych pieniędzy bo on nic nie sprzedaje tylko ktoś mu skradł dane konta.Trzeba uważać bo coraz częściej widze takie wałki .

 

a moze ten starszy pan robil walek? jak sie zrobilo goraco to scieme zrobil, :) nic nie wiesz do konca z kim robisz biznes

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie tajemnica to zapłaciłeś za nie tyle ile było w zakończonej aukcji ? Bo ja mu proponowałem znacznie więcej . Mam nadzieję że allegro odda Ci kasę .

 

Tak, 1800zl wyslalem w kosmos. Allegro zwraca niezaleznie czy placi sie przez payu czy przelewem tradycyjnym. Najsmieszniejsze ze gosc odbiera telefon i mowi ze ma te kolumny. Ode mnie nie odbiera tylko. Jak ktos ma chec to prosze przedzwonic 536238029, może okaze sie to pomocne w zatrzymaniu zlodzieja.

Przed chwila wystawial jakies sztucce za 4,5k z innego skradzionego konta. Na szczescie byla tam strona wlasciciela z prawdziwym numerem, wiec poinformowalem go co sie dzieje.

 

 

 

Od kilku lat to powtarzam...odbiór osobisty to najlepsze rozwiazanie w naszym hobby...czasami trzeba długo czekać na taką ofertę albo zmienić obiekt poszukiwań ale spokój nie ma ceny;)

 

Od tej pory juz tylko w ten sposob bede robil zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed kupnem wszelkich rzeczy od prywatnych sprzedawców. Oczywiście jak się kupuje coś za 100-200 zł, to w razie wtopy aż tak nie boli. Ale trzeba uważać.

 

I proszę z dystansem traktować Allegro jako rozjemcę i stronę, która zawsze ochroni kupującego i zwróci mu pieniążki. To wszystko ładnie brzmi, ale pamiętajcie, że są sytuacje w których Allegro nic nie zdziała.

Choćby taka: zamawiacie wzmacniacz za 5 koła. Sprzedawca przysyła Wam płytę chodnikową. Nie otwieracie paczki w obecności kuriera (czyli tak, jak to przeważnie się dzieje), 5 minut później okazuje się, że w paczce zamiast wyczekiwanego sprzętu jest kawałek betonu. Niestety w tej sytuacji nie ma już żadnych dowodów, kurier odjechał. Zgłaszacie sprawę do Allegro. Brak odzewu ze strony Sprzedawcy jeszcze o niczym nie świadczy i Allegro nawet nie zablokuje mu konta. A co do naszych ewentualnych kolejnych roszczeń wysyłanych w mailach do Allegro ich odpowiedź będzie taka: "Nie jesteśmy w stanie jednoznacznie ocenić, czy w tej paczce był wzmacniacz czy płyta chodnikowa". Co zresztą jest zgodne z prawdą...

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak kolorowo panowie. Na ebay idzie to blyskawicznie z pomoca paypal 2 tygodnie i kasa na koncie. Z allegro mam wlasnie jedna sprawe i sa dosyc dlugie ramy czasowe. A wszystko wydluza wymog zgloszenia sprawy na policje. Bez wszczecia postepowania przez prokurature zapomnijcie o zwrocie kasy z allegro. Ja zglosilem oszusta miesiac temu i jeszcze czekam na pismo o wszczeciu badz odmowie postepowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem trzeba poczekać ale nie jest to dziwne przecież na podstawie czegoś Allegro musi zwrócić kasę wiec podstawa to sprawa na policji. Policja ma 30 dni na nadanie numery krd sprawy i wszczęcie dochodzenia. Ja jak już wysłałem numer sprawy do Allegro w tydzień miałem kasę ma koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem trzeba poczekać ale nie jest to dziwne przecież na podstawie czegoś Allegro musi zwrócić kasę wiec podstawa to sprawa na policji. Policja ma 30 dni na nadanie numery krd sprawy i wszczęcie dochodzenia. Ja jak już wysłałem numer sprawy do Allegro w tydzień miałem kasę ma koncie.

 

To akurat pocieszające co piszesz. Natomiast przykry jest fakt, że złodziej prawdopodobnie pozostanie bezkarny, jesli np. ma dane konta na słupa i telefon z kartą pre-paid. Osobiście jestem za zlikwidowaniem takich kart lub zastosowanie zasad jakie panowały u nas kiedyś czyli kupno za okazaniem dowodu osobistego. Sprzyja to tylko złodziejstwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem trzeba poczekać ale nie jest to dziwne przecież na podstawie czegoś Allegro musi zwrócić kasę wiec podstawa to sprawa na policji. Policja ma 30 dni na nadanie numery krd sprawy i wszczęcie dochodzenia. Ja jak już wysłałem numer sprawy do Allegro w tydzień miałem kasę ma koncie.

 

6 tygodni. Trzymajmy się faktów. Do tego dochodzi jeszcze czas na spór w allegro. Strata czasu na komisariacie. I ciągłe czekanie. I jest to dziwne zwłaszcza że trzepią na tym ogromną kasę. Już dawno powinni wywalić to śmieszne Payu na zbity pysk i wprowadzić możliwość płacenia poprzez Paypal. Skończyło by się cwaniakowanie na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze zmiany jakieś są potrzebne w przyszłości może i tym temacie coś zmienią. Ja i tak jestem zadowolony ze kasa wróciła.W przypadku zgłoszenia oszustwa na policji nie otwierasz żadnego sporu w Allegro wiec to nie wydłuża terminu. Cztery tygodnie to policja ma na nadanie numeru sprawie wiec Allegro nic do tego nie ma. Takie są fakty. A to ze możesz im zgłosić sprawę dopiero po 30 dniach od popełnienia oszustwa to tez nie jest dziwne, musza przecież odczekać jakiś czas a może ktoś wróci kasę lub wyślę sprzęt. Zreszta i tak wcześniej nie zdobędzie się numeru sprawy z policji.

Edytowane przez tomek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem, że także z perspektywy uczciwego sprzedawcy preferuje on odbiór osobisty bo wtedy nie ma dyskusji co się kupiło, narzekania na uszkodzenia wynikłe z powodu kuriera itd...czasami trafiają się bowiem i kupujący narzekacze lub cwaniaczki, które próbują kombinować...więc dla obu stron jeśli są uczciwe najlepsze co może być to spotkanie w cztery oczy i wymiana towaru na pieniążki...

 

Jedynie moim zdaniem kable można przesyłać kurierem...ale kolumny i sprzęt to za duże ryzyko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno powinni wywalić to śmieszne Payu na zbity pysk i wprowadzić możliwość płacenia poprzez Paypal.

Paypal to zdecydowanie wyższa półka obsługi finansowej, choć trzeba za to zapłacić.

 

więc dla obu stron jeśli są uczciwe najlepsze co może być to spotkanie w cztery oczy i wymiana towaru na pieniążki...

Zdecydowanie tak, zwłaszcza, że tak przy okazji można tego czegoś posłuchać, zanim dokona się tej ostatecznej zapłaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie moim zdaniem kable można przesyłać kurierem...ale kolumny i sprzęt to za duże ryzyko.

Dynie są pakowane przeciw pancernie,dostałem Dynaudio 3.4LE zapakowane i dotarły kurierem bez śladu przesyłania.Jak dostawałem kiedyś C2 w skrzyniach,to złapałem się za głowę jak można o ten problem zadbać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.