Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Broy, rynek zawsze wpływa na producentów, więc powiedzieć że to rynek wymusił to nic nie powiedzieć. No chyba że odkryłeś właśnie istnienie rynku i chcesz się podzielić swym odkryciem. Bardzo niejasna poza tym ta Twoja wypowiedź, np. to "bo przecież już"... brak jasnego ciągu logicznego w wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew

 

Miałem na myśli fakt, że nowa seria Dynaudio to odpowiedź firmy na potrzeby rynkowe, aby urządzenia były łatwiejsze w użyciu i bardziej uniwersalne. Może spotkałeś się z pojęciem 'user friendly'?

Rzeczywiście wyszedł mi lekki lapsus słowny z tym 'bo przecież już', ale chodziło o to, że poprzednie Audience, mimo że to seria budżetowa, były i są stosunkowo trudne do napędzenia. Dlatego teraz serię budżetową tworzą zupełnie nowe konstrukcje.

 

Poza tym proponuję już zakończyć to chyba niepotrzebne bicie piany. Jeśli dalej coś jest niejasnego w moich wypowiedziach, nie podejmuję się dalej tłumaczyć. Może warto skorzystać z rady kolegi Mamza?

 

---------

 

z uwagi na chęć niezaśmiecania wątku nie podejmuję dalszej rozmowy z kolegą: "Jakew"

bardzo proszę kolegę: "Jakew", aby nie podejmował dalszej dyskusji ze mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broy

 

Z satysfakcją witam Twą empatyczną refleksję pisarską. Dostrzegłeś że wywód o zawartości logicznej -Rynek wymusza, aby urządzenia były w miarę uniwersalne, bo przecież Audience do łatwych nie należy -nie jest komunikatywny jako że istnienie i sukces Audience nie potwierdza pierwszej części Twej myśli lecz jej przeczy. Chwała Ci za to! Zgadzam się także z Tobą że powinniśmy zaniechać wszelkich dyskusji - ja zresztą nie prokuruję wymian myśli z Tobą, lecz czynisz to Ty. Peace and silence! Long live the Dynki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że Mamz może Ci bardzo pomóc Kinimod:)

 

sprzedam

 

--------------------------------------------------------------------------------

Dynaudio Exite X16

 

...

 

Stan perfekcyjny, kolor rosewood, gwar EU.

cena: 2800

 

--------------------------------------------------------------------------------

Kontakt:

mamz [email protected]

 

wyślij prywatną wiadomość do użytkownika mamz »

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak druga idealna to może warto tą poobijaną doprowadzić do normalnego stanu. Zależy ile sprzedawca krzyczy za całość.

 

Co do kopułki, nowego Esoteca nie wiem czy kupisz, ale trzeba się liczyć z wydatkiem ok. 800zł. To jedwab, jest bardzo delikatny i lepiej nie ruszać go w ogóle. Na tej fotce wygląda już na prostowany. Wklęśnięcia można prostować zasysając np. odkurzaczem (pomocne też na czyszczenie z kurzu), lub jeszcze delikatniej, zasysając własną paszczą ;P

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->radoslavm

Nie mam zielonego pojęcia ile to może być warte. Dynki 52 SE w dobrym stanie chodzą coś koło 2,5tys. Jeśli brać po uwagę że druga kolumna jest sprawna, a w tej uszkodzonej trzeba by wymienić tweeter, należałoby chyba po porostu odliczyć koszt tweetera, minus kilka dych za te obicia (chyba że Cię wyjątkowo kłują w oko). Jeśli jednak ta kolumna spadła, np. strącona ze standu, trzeba mieć pewność czy głośnik nisko-średniotonowy nie doznał jakiegoś trwalszego uszczerbku. Trzeba by do gościa pojechać i obejrzeć, osłuchać "ofiarę" dokładnie.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że ja się na tym ni cholery nie znam to chyba sobie podaruję... Dodatkowo cena, którą mi zaproponowano jest bliska tej, o której piszesz. Zatem to żadna okazja. Dzięki za słowa rozsądku.

Gdyby ktoś z Klubowiczów słyszal o 52SE lub podobnych do sprzedania lub sam chciałby się pozbyć to jestem otwarty na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam zestaw Focusów (5.1) i właśnie stanąłem w chwili wyboru nowego amplitunera bo obecnemu zupełnie brak mocy

Słucham głównie stereo ale wszedłem w zestaw 5.1 z racji jakiejś nieokreślonej chęci posiadania kina sam nie wiem czy słusznie czy nie ale to się już stało i jestem konsekwentny. Docelowo kupię projektor HD i wywalę TV precz. Poprzednio miałem zestaw stereo. Lubię minimalizm i odrzuciłem opcję kupienia wielokanałowej końcówki mocy.

 

Obecnie (do piątku, gdzie z racji różnych przyczyn muszę podjąć decyzję) zastanawiam się nad takimi 2 opcjami:

1. Arcam AVR600 za 14k zł

2. Onkyo TX-SR 906 za 8k zł

 

Specjalnie podaję ceny po różnica w niech jest niebagatelna a różnica w jakości trudna do sprecyzowania.

 

Słyszałem i czytałem o AVR600 już dosyć dużo i jest to niewątpliwie mój faworyt ale jakoś drży mi ręka przed wydaniem takiej kasy. Jest to świetny amp i to z rewelacyjnym torem stereo oraz dobrze spasował się z dyniami. Onkyo też jest świetne i obecnie mam też taki amp który sprawuje się dobrze.

 

I tu prośba o radę – czy jest sens aż tyle wydawać kasy na AVR600? Targają mną sprzeczne uczucia i dla tego wstąpiłem na forum miłośników dyń – może ktoś jest w podobnej sytuacji.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jestem zwolennikiem kina domowego ale chyba rzeczywiscie troche szkoda kasy.

Ja na Twoim miejscu zainteresowal bym sie uzywka np jakas Yamaha DSP AZ( topowe modele) mozna trafic w cenie do 1000 euro, Rotel RSX 1065, 1066 lub jakis Topowy model Denona. Jesli nie zalezy Ci na najnowszych dekoderach to chyba bedzie sluszna droga.

Pozdr

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie masz rację ale dużej oszczędności w ten sposób nie uzyskam. W yamaszce jeszcze brakuje radia którego dużo słucham i które musiałbym dokupić osobno (czego chcę uniknąć).

Focusy są dosyć wymagające prądowo więc muszę im zapewnić odpowiedniego kopa i współpracę z 4 omami. Nowszy sprzęt, poza dekoderami do wykorzystania w niedalekiej przyszłości, daje też możliwość podłączenia np. dysku twardego z zripowanymi cd-kami na flaki, wawy - nie trzeba przeszukiwać szafy płyt aby coś włączyć i może zastąpić dobrego CD-ka (pliki odtwarzane cyfrowo z bezstratnych formatów).

 

Kiedyś myślałem o Denonie AVR-4308A ale generalnie Onkyo TX-NR 906 jest lepiej oceniane. Rozmawiałem też ze sklepem gdzie mają Deona i Onkyo i na Audiencach Onkyo lepiej brzmi. Więcej http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1097522

 

Yamaszka kosztuje DSP-Z11 17k zł a DSP-Z7 11k zł , Rotel kosztuje RSX-1550 to 8,5 k, a RSX-1560 13 k ale - nie miałem możliwości tego posłuchania i nie wiem jak to się spasowuje z dyniami.

 

Zależy mi na czasie, bo Arcam podniósł ceny i mogę jeszcze kupić ten amp po starej, niższej.

 

Poniżej więcej info o Arcamie.

http://www.avforums.com/forums/arcam-owners-forum/933073-avr600-initial-impressions.html

 

A że sprawa nie jest prosta świadczy to że borykam się już z wyborem wymaka od marca 2008 – im więcej wiem, tym trudniej wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasaki powinienes wypozyczyc zabawki ktore Cie interesuja do siebie do domu i zrobic powazny odsluch. Wiesz jakie sa plusy - kupujac amplituner zrealizujesz swoj cel, ale wiesz tez jaki jest minus - za 14 tys. mozna juz szarpnac sie na prawdziwie high-endowy wzmak (demo) stereo typu Pass Int 150 ktory napedzi Focusy 220 zapewne lepiej niz rzeczony Arcam caly zestaw 5.1, ale moge sie mylic:). W kazdym razie powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> JarlBjorn

 

Doprawdy, podziwiam Twoje zauroczenie Pass'em. Muszę przesłuchać tego IN 150 i jakiejś końcówki XA .5, może wreszcie usłyszę jakiegoś hi-endowo grającego Pass'a. Ten komentarz bez cienia złośliwości. Po prostu X-250, X-350, X-600 są IMO urządzeniami, które przeczą pojęciu Hi-End, podobno X-1000 były jeszcze gorsze. Seria XA też mnie nie powaliła, natomiast słyszałem od paru osłuchanych osób, że XA .5 to już jest wysoki poziom, więc rzucę kiedyś uchem.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam pytanie do użytkowników kolumn podstawkowych Dynaudio jak oceniają szanse uciągnięcia Dynaudio 40 przez wzmacniacz Teac AH-500i. Ma on moc podawaną (ile w tym prawdy nie wiadomo) 2X80W dla 4ohm i 2x50W dla 8ohm....Teac gra jasno z dużą ilością powietrza i sypie dość szczodrze góra dlatego znając dźwięk Dynaudio myślę o takim połączeniu w pokoju około 10m^2...

Jeśli uważacie to za zły pomysł to chętnie posłucham każdej opinii.

Ach i jeszcze pytanko czy 1000-1200zł za te kolumny to uczciwa cena, wiadomo ,że mają z 8-10lat..

Pozdrawiam i dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie uzupełnić dane o Teac'u A-H500i-będzie kolegom łatwiej ocenić szanse w starciu z Dynkami:)

2x50W 8ohm, 2x80W 4ohm, 360W z sieci.Prądu ma sporo. W zasadzie to dual mono o symetrycznej konstrukcji L=toroid=P. Jeden torid ale z osobnymi uzwojeniami dla kanału lewego i prawego. Końcówki mocy oparte(na każdy kanał) o 4 szt Sanken'ów prądowych + po 2 szt Sanken'ów sterujących. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.