Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Jako użytkownik Dynaudio Audience 50 chciałbym dołączyć do klubu tejże marki.

Kolumny te mam od niespełna roku ale już wiem, że zagoszczą u mnie na dłużej :)

Grają obecnie w małym, 12m2 pokoju napędzane integrą Rotela RA-980BX i CD RCD-965BX.

 

Jestem też właścicielem Dynek 52SE przedstawionych już tutaj na 6 stronie (tak tak, w tym tej "nieszczęsnej"). Żeby nie było - nie ja jej to zrobiłem!

Kolumny te są na sprzedaż także jeśli ktoś byłby zainteresowany zapraszam na oględziny i odsłuch (Wejherowo, 20km od Gdyni). Zapewniam, że na żywo nie wygląda to tak źle a gra doskonale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ja nie zauważam jakiejś kolosalnej różnicy w brzmieniu. Być może to kwestia pomieszczenia, sprzętu albo moich mało doświadczonych uszu. Niskie tony w 52SE są bardziej 'mięsiste' a wysokie wydają się być nieco lepiej zaakcentowane. Ciężko mi coś więcej powiedzieć, może nie jestem aż tak wymagający. 50-tki w każdym razie zupełnie mi wystarczają, a przynajmniej wmawiam tak sobie żeby nie pakować się w kolejne audio-wydatki :) No i z całą pewnością nie odczuwam między 52SE a 50 takich różnic jak po przesiadce z Tannoy'ów M2 na 50-tki.

 

Jutro jeden z forumowiczów ma wpaść na odsłuch także będzie mógł opisać swoje spostrzeżenia - może lepiej ubierze to w słowa, wychwyci coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo pożyteczne porównanie Tomos. A więc Audience 50 masz od roku i spodobały Ci się. Ja je mam 10 lat i liczę na następne 10 (Jarlbjorn który się zna na tych sprawach wspomnial wyżej, że nasz ulubiony producent oblicza żywot swoich produktów nawet na 25 lat). Mięsistszy bas by mi się przydał, ale bardziej zaakcentowane wysokie tony to już nie dla mnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Dziś kończę erę kina w MCH i zaczynam w stereo. Po długich rozważaniach nad wyższością jednego nad drugim wybrałem taką drogę. Spakowałem do sprzedaży głośniki i ruszam z kupnem wzmaka stereo. Na tyły ze stadami już kupca mam ale jak ktoś chciałby kupić centralny i/lub sub-a Dynaudio Focus rosewood to zapraszam na PW.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucmaster - gratuluję nabytku! Tak z ciekawości - to te z allegro? Napisz trochę jak one grają.

Pamiętam, że Crafty to było kiedyś moje marzenie... niestety poza zasięgiem finansowym.

A potem pojawił się zasięg, ale zainteresowania poszły w innym kierunku...:)

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asmon - tak to te co swego czasu były wystawione na allegro. tan przetworników idealny, obudowy - przyzwoity.

 

Ja też kiedyś chorowałem na te monitory, bliski byłem nawet zakupu używanych na audiomarkt.de. okazało się wręcz, że negocjowałem cenę w tym samym czasie co mój kolega z tego samego miasta :)

 

jak grają? ano tak jak sobie zawsze wyobrażałem studyjne granie: otwarty przekaz, pełen szczegółów. brzmienie neutralne, bez upiększeń. stereofonia dobra i takież efekty przestrzenne. mam wrażenie, że wiele osób może taki sposób prezentacji uznać za zbyt surowy i mało relaksujący. faktycznie muzyki słucha się trochę "wyczynowo", bez wytchnienia, ciągle goniąc słuchem nowe elementy.

 

pewnie sporo zależy od reszty toru - tutaj mój impulsowy Bel Canto to też nie jest synonim "ciepłego" grania. ważne, że daje im radę, bo czuć duży apetyt na prąd :)

 

pozdr.

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu!

To i ja na łamach forum pogratuluję Crafftów!!!

No cóż - jako były posiadacz Dynek, a i miłośnik marki też pamiętam zachwyt nad tymi monitorami po ich teście w miesięczniku Audio (było to wieki temu)!

Z niecierpliwością czekam na własnouszne zmierzenie się z Twoim zupełnie nowym systemem!

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie podstawki planujesz do Crafftów? Robiłeś już jakieś eksperymenta? Próbowałem swoich na lekkich, z mdf - u (od Chario), przynajmniej dla mnie tak dość przeciętnie, próbowałem powiedzmy średnio ciężkich od Ostoi - jakby lepiej. Teraz czekam na zamówione b. ciężkie a`la szczytowy Target.

Recenzja w Audio - hmmm? Albo nieco podkolorowali, albo moja elektronika o wiele za słaba. O wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...Z chęcią zapisuje się do klubu.Przez ostatnie półtora roku posiadałem Dynaudio Audience 52,niestety w moim maleńkim pokoiku 13,7 m Dynki ewidentnie się dusiły,więc postanowiłem wymienić je na monitory stricte stworzone do małych pomieszczeń.Wakatem po Audience 52 miały być: Audience 42,Excite 12,Cotury 1.1,Focusy 110.Ostatecznie zdecydowałem się na te ostatnie.Pomimo że Focusy mam dopiero od wczoraj,są nowe,jeszcze nie wygrzane,to już teraz mogę powiedzieć że był to strzał w dziesiątkę.Monitory na lata.Serdecznie pozdrawiam wszystkich posiadaczy i miłośników tej zacnej marki jaką jest niewątpliwie DYNAUDIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

KALI

 

http://www.audiostereo.pl/user.html?id=15230

 

"STUDIO 16 HERTZ"

PRODUKCJA ZESTAWÓW GŁOŚNIKOWYCH

GRZEGORZ ROGALA

 

www.studio16hertz.pl

e-mail: [email protected]

tel. +48(0)506-472-044

 

Pisz, dzwoń. Kto jak kto, ale człowiek przerobił sporo głośników od Dynek. Będzie wiedział czym się różnią i czy jest sens wymieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

->kali77

Basu na pewno ubędzie bo to mniejsze konstrukcje, wielkości Audience 42, ale klasy brzmienia droższych Contourów. Czyli jeśli już teraz z A50 basu masz tyle ile trzeba celuj raczej w Contoury 1.3 / A52SE (bo to prawie to samo).

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Kali77

 

Contour 1.1 to bardzo fajne paczki, sam bylem kiedys bliski ich zakupu. Moim zdaniem sa ciekawsze niz Contour 1.3., swietnie buduja scene, sa detaliczne a do tego spojne. Jedyne co moze pozostawiac niedosyt to dynamika w skali makro oraz zejscie i rozciagniecie basu (to w koncu nieduzy glosniczek), chociaz w kwestii basu sporo daje dobry wzmacniacz i cd. Odnosnie wzmaka - 1.1 lubia duzo pradu, sluchalem ich kiedys ze Sphinxem Myth 3 i byla nedza, lepszy byl Myth 5 ale dopiero podpiecie Audio Analogue Maestro tchnelo zycie w Contoury. Tak wiec glosnik fajny, ale wymagajacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kali 77

 

Nie znam Audience 50 i Contour 1.1 ale posiadałem kiedyś Audience 52 a obecnie gram na Focusach 110. A więc to takie same proporcje gabarytów. Porównując obie konstrukcje powiem Ci, że skala dźwięku nie jest znacząco mniejsza w 110-tkach ale jest on (dźwięk) bardziej zdyscyplinowany, zebrany w sobie. Basu może jest i trochę mniej ale jest on lepiej zdefiniowany i subiektywnie schodzi niżej co zresztą ma odzwierciedlenie w specyfikacji technicznej obu monitorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.