Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

X18 juz zapakowane, graja X14 i ten wypchniety (bardzo mocno) zakres gornej srednicy jest na chwile obecna nie do zniesienia... One atakuja wrecz sluchacza tym wypchnietym i bardzo dokuczliwym fragmetnem pasma, Edyty Gorniak lepiej na nich nie sluchac (pomijam czy ktos ja lubi czy nie hah) bo nawet przy cichym odsluchu ten wypchniety zakres "przestawia bebenki i wrecz oglusza", no kurde tego przykrego efektu nie ma przy X18!. Wiele osob uwaza, ze atoll in100se wypycha przestrzen mocno na sluchacza ale jak wytlumaczyc fakt, ze z X18 to zjawisko nie wystepuje? Modowac atoll-a czy wysylac do S16hz X14 zeby cofnac te pchanie na gebe gornej srednicy? W sumie jestem w czarnej d.., kupno nowego wzmaka z tak barwna srednica i napowietrzona gora ale pozbawionego jego wad to koszt zakupu nowki in100se x2, sprzedaz X14 to 2kzl. w plecy i wydatek 5kzl. na naprawione X14 czyli X18. Ostatnia opcja, spaskudzic wyglad scian pokoju roznymi polepszaczami i liczyc, ze bebenki w uszach odpoczna...Ps. Nie odbierzcie tego jako calkowita krytyka X14, pewnie z dobrym i za dobre pieniadze zawodnikiem na wzmocnieniu one zagraja bardzo dobrze, przestrzen "zostanie" na lini glosnikow no ale ile taki piec bedzie kosztowal....A moze z czasem pogodze sie z tym "atakujacym wyciem".

 

Otóż tak jak napisał Emil nie męcz się i zbieraj na x18 albo co innego :). Nie znasz efektów innych zabiegów a ten znasz. Ewentualnie kup lampę i baw się lampkami :)

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serii Audience jest podobnie.

17cm midwoofery Dynaudio mają generalnie lepszą barwę od 15cm. Mniej wznoszącą się w kierunków wyższych częstotliwości.

17stki mają też o 15hz niższy Fs i cała równowaga tonalna poprzez inne też strojenie z tweeterem jest mniej rozjaśniona jak w kolumnach z 15stkami.

imho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów. Chciałem podpytać o wydolność Roksan Caspian m1 z Audience 72 lub Focus 220? Gram obecnie Caspianem z Audience 62 - jest super lecz czasem odczuwam, że brakuje mu mocy i szybkości. Chcę w zmienić kolumny na większe i stąd moje obawy. Niestety zakup tylko w ciemno.

Zastanawiam się czy wymienić Caspiana na końcówkę mocy Roksan Kandy K2. Może ktoś porównywał Caspiana m1 z końcówką mocy K2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham 90% przez Arcam rDac, przy zmianie na końcówkę myślałem o CA Stream Magic 6.

Ogólnie chciałbym się zmieścić w 1200-1500 euro ze wszystkim (zakup w Niemczech). Po odsprzedaży rDaca i Caspiana już nie dużo trzeba by dołożyć. Stream Magic chodzi po 400-500 euro. Nowy 700euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie dobry chiński DAC z regulacją głośności (gustard a20h lub dac-x20 pro, w Niemczech jest dystrybutor, poszukaj też dystrybucji z UK - byle ominąć cło) i końcówkę mocy Abrahamsen V4.0 lub nowsza.

 

Kambodża ma jedną zaletę - jest łatwa do kupienia. Na tym jej zalety się kończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to Abrahamsen nie dostępny (tylko nowy na stronie producenta) no i GUSTARD też tylko nowy (ebay 944e). Ta końcówka da radę większym Dynką? Tak trochę słabo ze specyfikacji. I Raczej za drogie te klocki:(

 

Może jeszcze jakieś inne propozycję o miłym i barwnym dźwięku bez wypchniętej i wyostrzonej góry?

Edytowane przez nieolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś o brzmieniu w odniesieniu do 2/7.

 

Wybacz, że odpisuję po takim czasie :) ale mam trochę wolnego czasu od pracy, zniosłem do salonu zarówno 1.3 mk2, jak i DM 2/7, jedne i drugie na takich samych standach atacama. W gabinecie grają w raptem 12 m.kw., salon to 24 m.kw. częściowo otwarty na kuchnię.

 

Najpierw posłuchałem trochę Stinga, powiedzmy jeszcze coś tam ustawiałem, przestawiałem, więc nie bardzo skupiałem się na muzyce. Posłuchałem na contourach, potem na 2/7 i myślę, ale te 2/7 fajnie grają przecież niczego im nie brakuje, dobrze że ich nie sprzedałem.

 

Jak już wszystko dobrze poustawiałem i skończył się mecz ;) posłuchałem troszkę bardziej krytycznie; włączyłem Erykah Badu "In Love With You". Bardzo lubię ten numer. Na Contourach pierwsze co słychać to powietrze, dźwięk jest otwarty, nieskrępowany, lepsze wokale, gitara brzmi jak gitara i jest precyzyjna, dobra lokalizacja wokali - przełączam na DM 2/7 - grają spójnie, ładnie, tylko że... każdy aspekt jest gorszy o klasę. Wokale są dla mnie rozmazane, gitara dwa razy bardziej rozmazana, hm to co dobiega z głośników to nie jest dźwięk strun :)

Następny utwór na płycie to Bag Lady i tu jasno widać jaka jest różnica w głębokości i jakości basu na obu kolumnach, w contourach jest bas głęboki dobrze zaznaczony, zdefiniowany. W DM-ach coś tam buczy :)

Proszę mnie źle nie zrozumieć, DMy to bardzo bardzo fajne kolumny, ale w bezpośrednim porównaniu słychać tę różnicę. Wydaje mi się, że Contoury względem DM dają więcej realizmu, jeśli można tak powiedzieć.

 

Teraz słucham płyty Lee Ritenoura z 1990 r. Stolen Moments. Największa różnica jaką wychwyciłem od razu to instrumenty perkusyjne, bębny, werble to zupełnie inna jakość na Contourach. Posłuchałem pierwszego utworu jeszcze na DM-ach, ale dość szybko się przełączyłem z powrotem na Contoury i raczę się muzyką (i piwkiem :))

 

Może dla bardziej doświadczonych kolegów moje spostrzeżenia będą miałkie, ale przyznaję, że nie jestem wprawnym słuchaczem-oceniaczem, bardziej interesuje mnie muzyka, niż porównywanie sprzętu ;)

 

Ponieważ godzina już wieczorna, na jutro zostawiłem sobie łomot w stylu Marilyn Manson :) zobaczymy jak wypadnie. Pozdrawiam wieczorowo :)

 

post-12-0-68157000-1492640128_thumb.jpg

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś Was rozbierał kiedyś Esoteca D260.Chcę usunąć ferrofluid.Wiem że takie coś robił G.Rogala ze S 16hz i zna te głośniki najlepiej,ale pytam tu...;)

 

Zdecydowanie Grzegorz Rogala Studio 16 Hertz

Ogarnia ten temat perfekcyjnie.

Duża wiedza + doświadczenie w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac SM6 posłuchałem jakieś 30 min i odesłałem do sklepu. Dźwięk chcący zrobić wrażenie, wokale brzmiące technicznie tak że czegoś takiego jeszcze nigdzie indziej nie słyszałem, ale że jest klub w którym to osoby piszą pozytywnie i to się podoba to aż dziw. No i mój pierwszy zakup po którym podszedłem sceptycznie co do opinii i ogólnie gusta entuzjastów na tym forum, że jest to w stanie się podobać.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dac SM6 posłuchałem jakieś 30 min i odesłałem do sklepu. Dźwięk chcący zrobić wrażenie, wokale brzmiące technicznie tak że czegoś takiego jeszcze nigdzie indziej nie słyszałem, ale że jest klub w którym to osoby piszą pozytywnie i to się podoba to aż dziw. No i mój pierwszy zakup po którym podszedłem sceptycznie co do opinii i ogólnie gusta entuzjastów na tym forum, że jest to w stanie się podobać.

 

Opisz proszę jakie to techniczne brzmienie wokalu...tylko proszę nie pisz, że są sybilanty...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz proszę jakie to techniczne brzmienie wokalu...tylko proszę nie pisz, że są sybilanty...

 

Po prostu we wrażeniu sztuczny a to już ciężko opisać tak jak co to jest metaliczność. Od czego pochodzi wrażenie sztuczności ? To już temat dla psychoakustyki. Spekulowałbym że w dużej mierze od małej plastyczności, czym jest platyczność..? I można tak po Sokratejsku dalej aż do wiem że nic nie wiem.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dynaudio X 18

 

Nostalgia...

Pamiętaj ze cena na półce jest tylko na pokaz, mi proponowano za 4,6k nówki. Przed końcem roku w pewnym sklepie (nie chce robić reklamy), przez neta była cena 4,2k.

Zdecydowałem się jednak na coś innego, bo w moim systemie w bezpośrednim porównaniu zagrało lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.