Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na marginesie, ciekawe czy podobny manewr zrobili przy nowych Contour'ach - tam też mamy już Esotar'a. Pytanie tylko jakiego :-)

Mam akurat na stanie nowego Contour 20 i Confidence C-2 i nie słychać różnic w wysokich.

 

A może nawet odwrotnie?Tylko wiadomo monitor inaczej jest strojony więc można odnieść takie wrażenie,że lepsza góra wydaje się być z monitora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 30 c i z tym esotarem2 mozna wziąć slub :) Nawet mi sie nie snilo że ze zwyklych nagran 16/44 mozna wycisnać nawet nie 3 a 4 plan jesli chodzi o glębie i przestrzen. Wogóle tez nowe woofery sa bardziej miekkie niz stare. Dzwiek jest bardzo analogowy, gleboki, ocieplony, duzo przestrzeni. Klasyczne kolumny do sprawiania przyjemnosci ze sluchania a nie analizy i wytykania bledow realizatorskich. Dlatego nie kupilem m.in nowych bowersow d3 ktore ze starymi maja niewiele wspolnego.

Edytowane przez ////
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie witam i mam małe pytanko. Chodzi mi o Dynki z serii audience 40 i 42. Audience 42 posiadałem kiedyś i wiem jak grają natomiast nie słyszałem 40-tek. Chodzi mi o górę. W których monitorkach góra jest łagodniejsza? I tak ogólnie które dla was lepiej grają? Chodzi mi o połączenie z Rotelem RA-1070, który ma wyeksponowane górne pasmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie witam i mam małe pytanko. Chodzi mi o Dynki z serii audience 40 i 42. Audience 42 posiadałem kiedyś i wiem jak grają natomiast nie słyszałem 40-tek. Chodzi mi o górę. W których monitorkach góra jest łagodniejsza? I tak ogólnie które dla was lepiej grają? Chodzi mi o połączenie z Rotelem RA-1070, który ma wyeksponowane górne pasmo.

 

40 to bardzo porządna mała kolumienka. A jak gra w porównaniu do 42 to już sprawa gustu. Trzeba posłuchać bo takie porady bez znajomości wzmaka są do niczego. Natomiast jeśli tylko można to lepiej zakupić 50 bo to jest zupełnie inna skala grania i z tranzystorem tworzy super połączenie jeśli tylko tranzystor to nie jakiś słabeusz. Ze stareńkim Pioneerem 400x świetne połączenie tak 40 jaki 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 to bardzo porządna mała kolumienka. A jak gra w porównaniu do 42 to już sprawa gustu. Trzeba posłuchać bo takie porady bez znajomości wzmaka są do niczego. Natomiast jeśli tylko można to lepiej zakupić 50 bo to jest zupełnie inna skala grania i z tranzystorem tworzy super połączenie jeśli tylko tranzystor to nie jakiś słabeusz. Ze stareńkim Pioneerem 400x świetne połączenie tak 40 jaki 50.

Więc ja powiem jeszcze tak. Wiadomo aby Dynie rozwinęły skrzydła potrzeba im mocy. Rotel nie jest słabeuszem bo dysponuje 100w na kanał prawdziwej rotelowskiej mocy, więc bez problemu pociągnie i bardziej prądożerne kolumny. Dynki 42 łączyłem z Rotel 980BX 100w i było całkiem nieźle szczególnie przy podkręceniu gały. RA-1070 też dysponuje tą samą mocą tylko jest troszkę bardziej wyostrzony. Pomieszczenie to 12m2 więc nie jest duże. Audience 50 lub 52 będą za duże na ten pokój więc zastanawiam się nad kupnem 40-stek. Tylko zastanawia właśnie mnie ta góra czy nie będzie za ostro. Tam jest chyba jedwabna kopułka esotek, ale z tego co pamiętam Rotel RA-980BX też w niektórych nagraniach dawał po uszach, ale nie były to typowe żyletki tylko raczej taki metaliczny nalot rzec można. No i teraz nie wiem. Widzę coś takiego na alle: http://allegro.pl/dynaudio-audience-40-gwarancja-i6827978077.html

Tylko chyba cena nieco zawyżona. Gdyby kosztowały mniej strzeliłbym w ciemno i gdyby nie pasiły odsprzedał bym je. Tylko nie chciałbym robić tego ze stratą. Ile według was są warte te kolumienki?

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audience 70 i 60 (zwłaszcza w tych) była najsłodsza góra jaką pamiętam z kolumn, które miałem. Słyszałem też 62-ki - to bardziej rockowe granie i aż takiej słodkości chyba w nich nie było. W mniejszych Dynaudio może być jednak wszystko przesunięte mocniej w kierunku górnych rejestrów, niski bas w jakiś sposób wpływa na wrażenie soczystości i odczuwania góry/jasności. Zauważyłem, że podstawkowce Audience się mocno cenią, o wiele bardziej od podłogówek, może dlatego że są w stanie i tak nagłośnić duży pokój ? Pamiętam jak wstawiliśmy Audience 60 na poddaszu mojego brata, ok 60m2 przestrzeni otwartej i grało to konkretnym basem. Co do ceny ciężko stwierdzić ile dokładnie warte są używki, to jest zawsze kwestia subiektywnej oceny, wynikowa jakości dźwięku, stanu, wieku, trwałości itd. Kolumny generalnie jak są użytkowane normalnie to są długowieczne, ja mam m.in. stare Sansui z lat 70-tych i trzymają się super. Ostatnio faktycznie widać że wszystko podrożało (nie tylko Dynki), w końcu nowe głośniki też drożeją z roku na rok i równowaga gdzieś musi zostać zachowana. Na pewno wolałbym takie niż nowe monitorki Dali Zensor albo Tannoy Mercury :) Można rozważyć też Dynki DM 2/6 2/7 (może i mają mniej magii od Audience), ale to wciąż dośćświeże kolumny i już pojawiają się w ogłoszeniach, w abstrakcyjnie niskich cenach (do jakości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena mocno wygórowana jak za 40.. Na niemieckim Ebay kupisz za tyle spokojnie wyzszy, nowszy i lepszy model. Te lepsze głośniki w seri 40 i gorsze w 42 to ma małe znaczenie. Tam jest i tak bardzo podstawowa zwrotnica ktora nie da tym driverom pokazać Nam nausznie co potrafią. Dalej jestem za 50/52, nawet kosztem zatykania portów BR. Za 350/400 eu można kupić w niezłym stanie 1.3 Contur w pierwszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ja powiem jeszcze tak. Wiadomo aby Dynie rozwinęły skrzydła potrzeba im mocy. Rotel nie jest słabeuszem bo dysponuje 100w na kanał prawdziwej rotelowskiej mocy, więc bez problemu pociągnie i bardziej prądożerne kolumny. Dynki 42 łączyłem z Rotel 980BX 100w i było całkiem nieźle szczególnie przy podkręceniu gały. RA-1070 też dysponuje tą samą mocą tylko jest troszkę bardziej wyostrzony. Pomieszczenie to 12m2 więc nie jest duże. Audience 50 lub 52 będą za duże na ten pokój więc zastanawiam się nad kupnem 40-stek. Tylko zastanawia właśnie mnie ta góra czy nie będzie za ostro. Tam jest chyba jedwabna kopułka esotek, ale z tego co pamiętam Rotel RA-980BX też w niektórych nagraniach dawał po uszach, ale nie były to typowe żyletki tylko raczej taki metaliczny nalot rzec można. No i teraz nie wiem. Widzę coś takiego na alle: http://allegro.pl/dynaudio-audience-40-gwarancja-i6827978077.html

Tylko chyba cena nieco zawyżona. Gdyby kosztowały mniej strzeliłbym w ciemno i gdyby nie pasiły odsprzedał bym je. Tylko nie chciałbym robić tego ze stratą. Ile według was są warte te kolumienki?

 

Z tego co kiedyś przeczytałem tutaj to np 50tki są górą spokojniejsze od 52ek analogicznie może być z 40tkami, nie wiem czy można nazwać d28/2 w 40tkach z ponoć naniesionym impregnatem estekiem, ten tweeter w 40 wygląda tak sami jak w 42 oprócz tego szczegółu. Mam 42ki i wkładałem tam esotec z excite x 16 z ciekawości, jakichś rewelacji nie było, większe zmiany były po wymianie części w zwrotnicy. Wniosek miałem taki że nic po lepszym twiterze jeśli zwrotnica filtruje jak filtruje. Jeśli góra jest za ostra to wystarczy dać tam rezystor grafitowy zamiast cementowego co przerabiałem. Cena moim zdaniem wysoka, jak za x12tki jeśli nie x14tki. U mnie w 15 m2 było mniej basu jak u kuzyna w ok 25m2 w tym samym towarzystwie, więc akustyka bywa na tyle różna że ciężko ustalić optymalną kubaturę. Contour 1.1 poluj, tylko ciężko znaleźć teraz.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nieznajomy, ja na Twoim miejscu zadbałbym najpierw o odpowiednią amplifikację dla frontów. Na przykład zastosować końcówkę mocy jak atoll in200 , amplitunery nie są w stanie napędzić dynek wiec to może załatwić kwestię braku basu.

Edytowane przez kulek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak zwykle cisza w temacie........................

Hmmm chyba będę musiał sam poeksperymentować bo znawcy zanikli.

Ewentualnie nikt z forum nie połączył Excite x44 z tak słabym cenowo sprzętem.

Opcja druga ............... wszyscy mają już wakacje ;-)

 

Albo też niewiele osób interesuje temat audio w kinie domowym.

Kiedyś przeczytałem na tym forum jak któryś z entuzjastów audio miał system pod kino domowe na droższych Focalach, oglądali z koleżeństwem film i wszyscy myśleli że grało 5 kanałów a to było stereo i od tamtej pory nie interesuje się dzwiękiem z większej ilości kanałów :) Z precyzją na przedniej scenie też przecież może być różnie w kinie domowym tak jak i w stereo, może być sugestywnie a może być nie wiadomo co nie wiadomo dokładnie skąd.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witaj.

Od Hegla to patrzyć na końcówkę mocy np. HEGL H20 czy raczej popatrzeć na wzmacniacz HEGEL H160??

Oba te wyroby na papierze mają dużą moc i powinny sprostać moim Escite x44

 

 

Z Heglem 160 i X44 basu będzie dużo ale obawiam się że na wyższej średnicy może być za rześko i sucho. Do Hegla 160 bardziej Focusy by pasowały moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu kolegów popełnia podstawowy błąd włączając w tor amplitunera dodatkowe końcówki mocy licząc, że to wystarczy.

Niestety często wąskim gardłem amplitunerów AV są ich średniej jakości przedwzmacniacze, przez co nawet najlepsza końcówka mocy nie zrekompensuje poniesionego wydatku.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, skoro w 75% sprzęt ma służyć ci do KD a reszta muzy z netu to po jakiego pchać się w wyrafinowany sprzęt typu Dynaudio czy Hegel? Nie lepiej zainwestować np w Bose Lifestyle 650 i mieć święty spokój?

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mając kolumny podłogowe AP i subwoofer poszukiwał CDeka, po przepięciu na inny odtwarzacz stwierdził że już mógł by być subwoofer niepotrzebny. Także po wymianie elektroniki może okazać się czy dodatkowy subwoofer będzie czy nie potrzebny.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj wzmacniacza stereo który będziesz mógł wykorzystać jako końcówkę w KD, a po przełączeniu (guzikiem) będzie to integra która zagra lepiej w stereo od amplitunera KD z zapiętą najlepszą końcówką.

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby iść tokiem Twojego myślenia to można kupić w byle markecie podrzędny sprzęt za nie wielkie pieniądze a resztę przepić lub wydać na coś innego.Nie powiem żeby Bose było złe, ale ja nie lubię plastiku.

Ja wychodzę z założenia że trzeba mieś kasę i klasę i dlatego kupiłem taki sprzęt.

Akurat fantazję to mają ci, którzy kupują sprzęt Bose i to ten z górnej półki :-)

 

Jestem przekonany, że nie słuchałeś nigdy tego zestawu, ponieważ gdyby było inaczej nigdy byś tak nie napisał.

Akurat ten zestaw za prawie 20.000 zł nie jest plastikowy i uwierz mi, kładzie na kolana nie jeden wypasiony komplecik KD.

Oczywiście Bose to była tylko jedna z opcji, nikt nikogo nie zmusza.

 

Widzę, że chcesz upakować mnóstwo kasy w sprzęt do KD, którego do końca nie wykorzystasz.

Łączenie amplitunera AV z końcówkami mocy jest to tylko taki sobie półśrodek. Dobra i tania KM? Nie ma czegoś takiego.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze o tym, bo kolega też zasłuchany w M20 i 3/7 chciał kupić 2/7 no i tu się okazało, że to jednak coś innego. Dzięki @krzysiek za możliwość posłuchania.

 

Witajcie!

Zgłasza się "kolega, który chciał kupić DM 2/7", od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem parki Focus 110.

Na razie ustawione na biurku, jest dobrze, mimo że tak "byle jak". Czeka mnie mały remont pokoju i adaptacja pod kątem lepszego ustawienia sprzętu, nie chcę żeby się "marnowały", sporo jeszcze przede mną...

Focusy grają w 16m2 z Pioneerem A400X, pięknie to gra, nawet cicho. Jestem pod wrażeniem jak te 15 cm "głośniczki" potrafią grać takim basikiem (moje poprzednie Jamo E800, również, na 15 cm midwoferze nie miały go zbyt wiele, resztę pasma też miały znacznie uboższą). Focusy według mojego "ucha" grają bardzo spójnie, są muzykalne, rozjaśnione ale idealnie, nic nie "kłuje" uszu, jest za to sporo szczegółów. Kolumny stworzone do delektowania się muzyką, siedzieć i słuchać, bajka, czego wszystkim życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw je na dociążonych standach, dopiero usłyszysz co to jest bas z tak małych monitorów :-)

Poza tym Focusy te potrzebują dużo bardziej wydajniejszego piecyka.

 

Wydaje mi się, że jak na razie pokazały ..... tak z 30% swoich możliwości :-)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jakąś małą podpowiedź prosić mogę?????

Denon PMA 1500/1510/1520AE , 2000/2010/2020 AE,

Marantz większość modeli od PM 7003 w górę.

Niektóre modele MUSICAL FIDELITY

Marantz i Denon Przerabiałem i działa to ok, ale jak się to zgra z Dynaudio to niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu kolegów popełnia podstawowy błąd włączając w tor amplitunera dodatkowe końcówki mocy licząc, że to wystarczy.

Niestety często wąskim gardłem amplitunerów AV są ich średniej jakości przedwzmacniacze, przez co nawet najlepsza końcówka mocy nie zrekompensuje poniesionego wydatku.

 

100% racji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz napisania "100% racji" możesz dodać coś bardziej konstruktywnego????

Nabijanie postów tego typu tekstami najłatwiej przychodzi.

Prosiłbym może o trochę więcej szacunku dla starego forumowicza. Dziękuję.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.