Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  456 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A celuje wzmak podobny rocznikowo bądź starszy od A1HD, ostatnio miałem kilka różnych wzmacniaczy raczej budżetowych ostatni to był NAD 375 bee i dla mnie okazał się lepszy zdecydowanie mój ampli. Lepsza podstawa basowa, Góra mniej wyeksponowana bardziej naturalny dzwiek. Rozglądałem się jeszcze za Onkyo 9000r i właśnie Denon 2000 IV R 

Edytowane przez MistrzuSony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.09.2023 o 09:33, rejbis napisał:

Cześć soberowy.

Sprawa niestety utknęła w martwym punkcie i to wygląda na to, że na długie... miesiące? Życie płata figle i na razie jeden taki fikołek spowodował zmianę priorytetów. Ale powtórzę, że warto sprawdzić nowe bowersy z denkiem - to było najlepsze połączenie, które udało mi się zestawić z pma 2020ae.

Mówiłem posłuchaj Bowersow 🙂

Szkoda, że nie mogłeś zostać dłużej w salonie. Później grały dwa modele tanich monitorów, które według mnie zagrały ciekawiej od znacznie droższych podłogówek.

 

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, soberowy napisał:

Mówiłem posłuchaj Bowersow 🙂

Szkoda, że nie mogłeś zostać dłużej w salonie. Później grały dwa modele tanich monitorów, które według mnie zagrały ciekawiej od znacznie droższych podłogówek.

 

Które to Michał, które???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rejbis pisał wcześniej, które były na odsłuchu. Jakieś Linn, Proac i Vela 407. Dźwiękowo też w tej kolejności bym umieścił powyższe kolumny. My z Seba pojechaliśmy coś zjeść, a @rejbis za moją namową poprosił jeszcze o Bowersy. Gdy wróciliśmy do salonu czekal na nas już podłączony zestaw z Rotela a14, B&W 606 i BS Node. Było bardzo spoko, dla mnie lepiej jak poprzednie modele. Można powiedzieć, że byłem zdecydowany ale z ciekawości poprosiłem o model 707, który zagrał troszkę ciepłej, z mocniejszym basem. O ile bas w 606 bardziej mi się podobał tak cała reszta włącznie z jakością wykonania i wyglądem w modelu 707 jest na wyższym poziomie. 

Prawdopodobnie pomieszczenie odsłuchowe, myślę że miało ok 16-18 m2 było za małe na podłogówki. 

Edytowane przez soberowy

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, soberowy napisał:

@rejbis pisał wcześniej, które były na odsłuchu. Jakieś Linn, Proac i Vela 407. Dźwiękowo też w tej kolejności bym umieścił powyższe kolumny. My z Seba pojechaliśmy coś zjeść, a @rejbis za moją namową poprosił jeszcze o Bowersy. Gdy wróciliśmy do salonu czekal na nas już podłączony zestaw z Rotela a14, B&W 606 i BS Node. Było bardzo spoko, dla mnie lepiej jak poprzednie modele. Można powiedzieć, że byłem zdecydowany ale z ciekawości poprosiłem o model 707, który zagrał troszkę ciepłej, z mocniejszym basem. O ile bas w 606 bardziej mi się podobał tak cała reszta włącznie z jakością wykonania i wyglądem w modelu 707 jest na wyższym poziomie. 

Prawdopodobnie pomieszczenie odsłuchowe, myślę że miało ok 16-18 m2 było za małe na podłogówki. 

Mowa jest o generacji 606 i 707 S3???

Zdziwiony jestem czytając o jakichkolwiek Bowersach, że mogą zagrać ciepło 😉

Choć pamiętam połączenie starych 602 s2 z ciepłym Denonem 980r jako bardzo przyjemne...

Na ilu metrach grają te 707 u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, stach_s napisał:

Mowa jest o generacji 606 i 707 S3???

Zdziwiony jestem czytając o jakichkolwiek Bowersach, że mogą zagrać ciepło 😉

Choć pamiętam połączenie starych 602 s2 z ciepłym Denonem 980r jako bardzo przyjemne...

Na ilu metrach grają te 707 u Ciebie?

606 S2, były wtedy na promocji i można powiedzieć, że jechałem do salonu po ten konkretny model. Ostatecznie wziąłem 707 S3 🙂

U mnie graja w 10m2 i wydaje mi się, że w salonie ten zestaw zagrał lepiej jak u mnie w domu. Trzeba popracować nad akustyką 🙂

Odnośnie brzmienia Bowersow to nie grają ciepło. Pisałem, że model 707 S3 zagrał cieplej od 606 S2, co nie oznacza, że były to jakieś kluchy jak w Linn 🙂

 

Dodam, że dodanie do systemu Denona DCD 3000 troszkę zabrało charakteru z Bowersow, które mają bardzo czysty dźwięk i podbite wysokie. Nie trzeba używać treble w wzmacniaczu 🙂

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

cześć, drodzy forumowicze udało mi się nabyć integrę Denon 2000 IVR i po pierwszych odsłuchach jestem zadowolony podpięty jest z Harpiami Jantar jednak mam jeden mały? problem otóż czasem po włączeniu wzmacniacza gdy już przejdzie w tryb gotowości wydobywa się z głośników jedno uderzenie basowe widać nawet wychył membrany, częstotliwość jest niska wysokotonowe milczą i po tym basowym wstępnie wzmacniacz normalnie funkcjonuje. Obecnie mam podpięty tylko DAC, przeprowadzałem test z wyłącznie podłączonymi kolumnami i opisana sytuacja również występuje. Mam dwa inne wzmacniacze tranzystorowe i lampowe tutaj zjawisko takie nie występuje. Czy ktoś miał podobny problem ze swoją integrą?

a i tak przy okazji Wesołych Świąt 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...
5 godzin temu, kapusta7 napisał:

Nie wydaje wam się że coś nie tak jest z górnym panelem? Według mnie jest poniżej górnej krawędzi obudowy.

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-denon-pma-a110-CID99-IDYLCRK.html

Wyglada jakby był po przejściach typu rzucanie. 

Ciekawe jak wyglada z dołu, bo mam wrażenie że tam nóżki to w podłogę weszły. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby takie coś wyszło z fabryki. Poza tym widać obity panel z lewej strony i to nie raz. Pewnie da się to jakoś naprostować, panel jest przykręcony chyba do blaszanego szkieletu, ale jak tak się pogial to co z nim robione było. 

Dopiero doczytałem że jest nie sprawny. Więc na 99% upadek z jakiejś wysokości zapewne aż coś w środku popekalo. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy takowe porównanie pojawiło się wcześniej, ale ciężko jest przebrnąć przez 150 stron lektury, więc proszę o wyrozumiałość. Jestem posiadaczem Denona 1600ne i jego brzmienie znam już na wylot i chciałbym przeskoczyć na trochę wyższy level w postaci 2500ne bądź PMA-A110 (pięknie wygląda) jak te dwie konstrukcje wypadają dźwiękowo przy młodszym bracie? Nie pytam o moc bo to oczywistość bardziej chodzi mi o całokształt czy wysokie są bardziej złagodzone i podawane z większą kulturą i ogładą czy jednak są bardziej wyraźiste? Bas odchudzony czy raczej bardziej masywny co akurat lubię i pożądam, twardszy, bardziej miękki? Jak sobie radzą przy cichym nocnym odsłuchu, przyznam, że przy 1600 trzeba podkręcać ten wzmak lubi raczej głośniejsze granie. Czytałem internetowe testy, ale wiadomo jak to z nimi.

Edytowane przez SlaveNoise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, margaryna85 napisał:

Cześć . Ktoś z Klubowiczów nie chce się rozstać z Denonem Pma 2010 ae ewentualnie z 2020 ae ?

Nie ma szans 😛😛😛

Mi to nawet przez myśl nie przychodzi aby się pozbyć. Gra już 7 rok. 👌

Edytowane przez kapusta7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, kapusta7 napisał:

Cena spadła już 2700 od ceny wyjściowej.Chyba coś dobrze nie tak z nim 

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-denon-pma-a110-CID99-IDYLCRK.html

Chyba poprawił na 3800 - może jest tylko obudowa - dał by fotki ze środka i by było wszystko albo prawie wszystko jasne 🙂

 

Edytowane przez teurle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.12.2023 o 10:46, MistrzuSony napisał:

cześć, drodzy forumowicze udało mi się nabyć integrę Denon 2000 IVR i po pierwszych odsłuchach jestem zadowolony podpięty jest z Harpiami Jantar jednak mam jeden mały? problem otóż czasem po włączeniu wzmacniacza gdy już przejdzie w tryb gotowości wydobywa się z głośników jedno uderzenie basowe widać nawet wychył membrany, częstotliwość jest niska wysokotonowe milczą i po tym basowym wstępnie wzmacniacz normalnie funkcjonuje. Obecnie mam podpięty tylko DAC, przeprowadzałem test z wyłącznie podłączonymi kolumnami i opisana sytuacja również występuje. Mam dwa inne wzmacniacze tranzystorowe i lampowe tutaj zjawisko takie nie występuje. Czy ktoś miał podobny problem ze swoją integrą?

a i tak przy okazji Wesołych Świąt 🙂

Napięcie stałe na wyjściu należy je sprawdzić  na wyj głośnikowych multimetrem  ustawionym na Mv, być może szwankują któreś z tranzsytorów na wejściu pary różnicowe lub inne usterki półprzewodników trzeba by było zobaczyć do SM czy wzmak ma w ogóle regulacje offset dc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z innej całkiem beczki.Kupułem Denona 1600 i wszystko jest cacy.Ale brakuje mi troche wejsc.Jest tylko cd i phono z takich oczywistych.Reszta to jakies recordery,network...Pytanie czy mozna pod nie podlaczyc np drugi odtwarzacz cd albo zewnetrzny dac?Prosciej by było gdyby to byly wejscia typu line.Byloby od razu wiadomo co jest co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.