Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ale gra pewnie lepiej jak ta cała seria 2xxx.

No tak sie składa ze go mam i faktycznie gra fajnie, lepiej niz 15xx i 2000R, a ma gabaryty nawet mniejsze niz seria 1500 co jest wg mnie zaletą. Środek napakowany elektroniką na maxa.

Co nie zmienia faktu ze cena jest znacznie wygórowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon DCD-1600NE przetstowany na okolicznośc czytania DVD-R oraz DVD+R zapisanych plikami .dsf 5.6 MHz oraz vawe 24/96 . Czyta bez problemu po kilku sekundach TOCowania . W żaden sposób nie sygnalizuje tego na wyświetlaczu.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym pierwszym zmieniałeś?

 

1 Wtyczke zasilajcą na 3 pinową z uziemieniem żeby mozna było podłączyć kondensator typu/klasy Y na wejściu

2 Kabel zasilajacy , bardzo dużo mi daje na plus jeśli chodzi o czystość dźwięku - Xindak PC 03B

3 Kondensatorki klasy X i Y na wejściu

4 Radiatorki na układy i mostki prostujące

5 Sekcja analogowa zasilacza ma miejsca na dodatkowe/równoległe diody prostujące (DCD 2500 ma obsadzone) wlutowałem Vishay 27/200 + dodatkowy kondensator filtrujący ( tu będę jesczcze dodawał elementy) te diody są super dają lepsze wokale/miękość/analogowość bez utraty "krawędzi"

6 Oba mostki w sekcji cyfrowej na wejściu i wyjściu "zbocznikowałem" kondensatorkami 0.47uF/400V bardzo duża porawa w czystości dźwięku ( co słychac zwłaszcza przy cichych odłuchach/na niskich poziomach dźwięku) + duży wzrost powietrza/trójwymiarowści dźwięków.

7 wymieniłem śrubki w środku na miedziane :)

8 cdn.

Edytowane przez monkas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gwarancja przepadła? :)

 

Denon to dobry niepsujący sie sprzet :). A nawet gdyby, to żaden problem :)

 

 

Który lepiej gra dcd-1600ne czy dcd-2700 ?

 

Na razie przestałem je porównywać. Mam w planie jeszcze kilka zmian we wzmacniaczu i w DCD 1600NE. Gdy je zakończę będę miał stabilne źródło odniesienia dla modyfikacji w DCD 2700 , tutaj dużo zrobiłem ale jeszcze sporo przede mną, mam do niego nawet kompletny stopień końowy w klasie A do zamontowania wiec będę miał dwa CD w 1. Intuicyjnie czuję że DCD 2700 będzie lepszym źródłem jeśli chodzi o CD. Teraz np jest bardziej słodki i ma większą głebię/trójwymiarowość niż 1600, ale może tak być dlatego że ma Mundorfy M-Lityc'i w sekcji analogowej zasilacza ( magiczne kondy swoja drogą i trzeba mieć cierpliwośc do ich wygrzania). DCD 1600NE jest za to bardziej rozdzielczy i dynamiczny jak na ten moment; no i ma odczyt plików DSD, HI-res i SACD.

Edytowane przez monkas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys porównywałem dcd-1650ar (powiedzmy ze odpowiednik dcd-2700) i 1510ae ( powiedzmy że odpowiednik 1600ne) i ten pierwszy wypadl zdecydowanie lepiej,cos w stronę modeli 20xx. Dźwięk czystszy, bardziej krystaliczny, więcej detali...Lepszy bas, lepsza gora a zarazem bardziej klarowna srednica... jakby ktos zdjął kotare z kolumn. Mowa o modelach fabrycznych bez tuningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monkas kolego, wrzuć zdjęcia tych przeróbek jak możesz, zobaczę jak Ci to wyszło.

 

Przy kolejnej okazji zrobię zdjęcia, ale bez zbocznikowanych mostków "cyfrowych" bo są wlutowane od spodu a to sporo odkrecania.

Poza tym każdemu wychodzi tak jak wychodzi.., ja nie zarabiam na tuningu i nie po to o tym wspominam, robię to dla siebie , jak ktoś będzie chciał sam spróbować to może skorzystać...

 

A zamontowałem jeszcze radiator do Transformatora (na górze) i nakleiłem bitumiczną matę wytłumiającą ze srebrną folią z boków szuflady i od spodu DCD.

 

pozdr.

s.

 

Ja kiedys porównywałem dcd-1650ar (powiedzmy ze odpowiednik dcd-2700) i 1510ae ( powiedzmy że odpowiednik 1600ne) i ten pierwszy wypadl zdecydowanie lepiej,cos w stronę modeli 20xx. Dźwięk czystszy, bardziej krystaliczny, więcej detali...Lepszy bas, lepsza gora a zarazem bardziej klarowna srednica... jakby ktos zdjął kotare z kolumn. Mowa o modelach fabrycznych bez tuningu.

 

1510ae słuchałem tylko na youtube. Przez moment miałem dwa DCD 2700 jeden zmodyfikowany już przeze mnie drugi bez tuningu. Nie będe jednak opisywał różnic bo nie chcę nikogo urazić. Powiem tylko że różnice są ogromne, choć gdy nie miałem porównania brakowało mi tylko góry na czystym 2700, potem zacząłem zauważać więcej mankamentów, ale tak to już przeważnie jest, jak nie ma odniesienia do lepszego uznajemy to co mamy za dobre i tak faktycznie jest :), jak również to że prawie zawsze moze być lepiej.

 

Czystego prądu/naturalnego trójwymiarowego dźwięku wszystkim życzę :)

Edytowane przez monkas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.