Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Creek Klub
IGNORED

KLUB POSIADACZY CREEKA


nick102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

ja Creeka pierwszy raz zobaczyłem/posłuchałem u znajomego- byl to Evolotion 2 wraz z CD. Pozniej przyszla pora na Evo, ale nie 100(nie byla nigdzie dostepna jak chcialem kupic) wiec znalazlem 50A. Poszedlem za ciosem i dokupilem 50CD i udalo mi sie rozwniez (po ciezkich poszukiwaniach bo az z Kanady przyplynal) znalesc nowa koncowke mocy 50P! Takze trio Evolution 50 w komplecie. Niebawem planuje to podlaczyc w biamp to FyneAudio502. Ma ktos moze takie polaczenie?

 

Pozdrawiam serdecznie!IMG_9279.thumb.jpeg.2e1bedf02f62593c0e66c71f22fbff61.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łyżka dziegciu , wejścia AV.

Niby da się do nich podłączyć amplituner przez pre out, ale nie rozłącza końcówki mocy , dźwięk i tak idzie przez preamp. Wzmaga się  szum w głośnikach. Do tego dźwięk idzie jednocześnie na kanał lewy i prawy, tzn robiąc np test w amplitunerze głośności poszczególnych głośników przy teście np prawego głośnika grają oba. Co potwierdza, że sygnał idzie na preamp.
Generalnie jest to bezużyteczna funkcja, nie wiem czemu się Creek bawi w takie głupoty. 
No nic, chcąc wykorzystać kino domowe w stereo będę musiał przepinać kable frontów.

5 godzin temu, Rafał_79 napisał:

Muszę napisać, że od momentu, kiedy kupiłem Creek'a 100A to gdy włączam jakąkolwiek płytę z kolekcji słucham ją zawsze do końca. Wcześniej było mi to nieznane. Niektóre płyty brzmiały dobrze, inne miały utwory, które słuchało się dobrze, ale pozostałe utwory jakoś "nie grały" w pełni zadowalająco itp

Z tym się nie mogę zgodzić, u mnie Creek bardzo różnicuje nagrania, niektórych płyt nie da się słuchać.

Np taka Sade, niektóre płyty są nagrywane bardzo źle, taki „plastikowy” dźwięk. Większości da się słuchać bo Sade ma piękny głos, ale płyta Diamond Life to masakra i na Creeku to bardzo słychać.
Podobnie jest też np z U2, to jest zespół znany z fatalnej rejestracji dźwięku. Słuchałem Achtung baby i też słabo się tego słucha, a szkoda bo płyta fajna. 
Oczywiście mą to i tą dabrą stronę, jak płyta jest dobrze nagrana to jest miazga. Koncert Adele Live at the Royal Albert hall rewelacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mcemsi napisał:

A przełączyłeś poziom wejścia? 

Tak, nawet wejście, które przełączyłem wyświetla się teraz jako AV. To „bypasses the internat pre-amp” to ściema, nawet działają wejścia pre-out, gdzie po rozłączeniu końcówki mocy nie powinny być aktywne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak dawno temu miałem 50a działało wszystko jak należy jeśli chodzi o Amp in . Czy to z amplitunera AV czy np pre w Stream Magic 6. 

I ta opcja jest jedną z ulubionych które z chęcią widzę we wzmacniaczach 

Pzdr 

Ps z chęcią bym posłuchał 100a chociaż ze 2 dni , jakoś nie było mi dane przez tyle lat .

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie ma takie, że mam subwoofer podpięty jednocześnie do amplitunera i Creeka. Z poprzednim wzmacniaczem miałem dwa różne systemy. Teraz podłączając amplituner do Creeka przez av direct do subwoofera idzie sygnał zarówno z amplitunera jak i z Creeka. 


Nawet w instrukcji Creeka jest napisane, że można podłączyć np cd100 do a100 po av direct, a do wyjść pre out koleje 100a i będziemy mogli wtedy podłączyć kolumny w biamp.

 

2 minuty temu, dedal75 napisał:

U mnie jak dawno temu miałem 50a działało wszystko jak należy jeśli chodzi o Amp in . Czy to z amplitunera AV czy np pre w Stream Magic 6. 

I ta opcja jest jedną z ulubionych które z chęcią widzę we wzmacniaczach 

Pzdr 

Ps z chęcią bym posłuchał 100a chociaż ze 2 dni , jakoś nie było mi dane przez tyle lat .

Nie wiem jak działało w a50, ale w 100a działa źle. Nie to, że w ogóle nie działa, działa, tylko jest to połączenie słabej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marskal napisał:

Poszedlem za ciosem i dokupilem 50CD i udalo mi sie rozwniez (po ciezkich poszukiwaniach bo az z Kanady przyplynal) znalesc nowa koncowke mocy 50P! Takze trio Evolution 50 w komplecie.

Tak z ciekawości, to w kilku zdaniach jak określiłbyś z grubsza różnicę w dźwięku pomiędzy Creek 50A + 50CD a zestawem wzbogaconym o końcówkę mocy (gdy 50A gra tylko jako PRE) ?

Fajnie się prezentują wszystkie 3 w komplecie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, essewissa napisał:

 

9 godzin temu, Rafał_79 napisał:

Muszę napisać, że od momentu, kiedy kupiłem Creek'a 100A to gdy włączam jakąkolwiek płytę z kolekcji słucham ją zawsze do końca. Wcześniej było mi to nieznane. Niektóre płyty brzmiały dobrze, inne miały utwory, które słuchało się dobrze, ale pozostałe utwory jakoś "nie grały" w pełni zadowalająco itp

Z tym się nie mogę zgodzić, u mnie Creek bardzo różnicuje nagrania, niektórych płyt nie da się słuchać.

Mnie chodziło o to, że kiedyś, gdy miałem wzmacniacz Arcam A28 a jeszcze wcześniej Marantz PM 6005 to wkładając jakąś płytę z mojej kolekcji zazwyczaj było tak, że niektóre utwory nie brzmiały (na moje ucho) całkowicie tak, jak powinny (mam jednak tu na myśli za mało basu lub drobne braki w stereofonii czy jakieś tam drobne kłucie w uszy itp). A z Creekiem 100A tego problemu nie mam. Cieszę się więc muzyką 🙂

Natomiast, że różnicuje jakość nagrań to się całkowicie zgadzam. I to dla mnie zaleta. Natomiast - mimo wszystko, jeśli puszczam coś słabo nagrane, to i tak nie mam ochoty zaraz tego wyłączyć. Biorąc poprawkę, że jest złe nagranie nadal cieszę się z wartości artystycznej nagrania. Mam wrażenie, że Creek mi to umożliwia. A może po części przez to, że nie jest on mistrzem w wyciąganiu na siłę wszelkich detali z nagrania ? Np w przypadku wzmacniacza Audio Analogue AACento nieco odczuwałem, że gdy nagranie było słabej jakości, to gorzej to brzmiało niż w przypadku Creek'a. Sam nie wiem - wiele tu subiektywnych odczuć w odbiorze muzyki.

Ważny jest też dobór pozostałych elementów systemu. No i... indywidualne oczekiwania co do efektów. Co do sprzętu to u mnie Creek napędza kolumny, które są detaliczne i dają świetną stereofonię, mają jednocześnie zróżnicowany i dobrze kontrolowany bas a mimo to potrafią nisko zejść jak trzeba. Nigdy natomiast moje kolumny nie "dodają więcej basu od siebie". Mają też leciutko uprzywilejowaną średnicę nad resztą pasma. Zgrywają się z Creekiem 100A co najmniej dobrze.

Nie jest to oczywiście zestaw idealny (tyle, że ideał to dla każdego co innego 🙂) ani wszechstronny. Dla miłośników cięższego "łojenia" można z pewnością podać wiele ciekawszych alternatyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Rafał_79 napisał:

Creek

Obecnie mam baardzo kiepskie marketowe kolumny, wiec niewiele na nich slychac- poprostu graja. Dodatkowo maja jedna pare terminali. Czy jest roznica- raczej nie, chociaz na pewno dam znac jak podlacze do FyneAudio, tam mysle ze biamping bedzie mocno odczuwalny w dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renesansu nie widzę . W ofercie urządzenia albo za drogie albo niedostępne.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2024 o 22:18, Marskal napisał:

na pewno dam znac jak podlacze do FyneAudio, tam mysle ze biamping bedzie mocno odczuwalny w dzwieku.

Tak czy inaczej dzięki za odpowiedź.

Wg moich doświadczeń, to dużą zmianę na PLUS powinieneś usłyszeć nie ze względu na biamping a ze względu na dużą zmianę jakościową kolumn. Natomiast nie zarzekam się - w audio wszystko jest możliwe 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2024 o 22:18, Marskal napisał:

Obecnie mam baardzo kiepskie marketowe kolumny, wiec niewiele na nich slychac- poprostu graja. Dodatkowo maja jedna pare terminali. Czy jest roznica- raczej nie, chociaz na pewno dam znac jak podlacze do FyneAudio, tam mysle ze biamping bedzie mocno odczuwalny w dzwieku.

Jestem przekonany, że  zarówno zmiana kolumn jak i połączenie wzmacniacza i końcówki z kolumnami osobnymi przewodami w klasycznym biampingu zrobi kolosalną różnicę na plus. Będziesz zadowolony. Tak z czystej ciekawości, podepnij najpierw sam wzmacniacz, posłuchaj trochę, a potem odpal końcówkę. A potem podziel się wrażeniami 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, essewissa napisał:

Pytanie jak będzie realizowane to  połączenie, jak tak jak zaleca Creek przez wejścia AV to słabo to widzę.

Nie wiem, co Ty tam robisz, ale w Monachium bodaj w 2016 roku Creek 100a plus Creek 50p plus Harbeth SHL5 Plus to był dźwięk wystawy.  

https://www.fairaudio.de/test/creek-evolution-evolution-100a-50p-verstaerker-endstufe-bi-amping-test-1-dwt/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.