Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Creek Klub
IGNORED

KLUB POSIADACZY CREEKA


nick102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć klubowicze, pomoże ktoś, proszę ?

Creek Destiny 1. Kupiłem z drugiej ręki w styczniu, jeszcze raty spłacam. Grał bezbłędnie do czerwca, petarda po prostu. W czerwcu przeprowadzka, ale obchodziłem się jak z jajkiem, żadnych przygód w transporcie, podczas przeprowadzki. Urządzałem mieszkanie, w końcu podłączyłem. Tylko zestaw podstawowy, czyli kolumny i CD. Zagrał przez niecałą minutę i przełączył się w "protection mode". Czerwona dioda, brak dźwięku. Odłączenie od prądu, ponowne włączenie i tak w kółko. Przeguglałem cały internet, nic nie znalazłem. To w pytę skomplikowana konstrukcja, kolega elektronik nie dość że rozłożył ręce, to jeszcze pogorszył sprawę, coś przestawił wartość prądu spoczynkowego, bo teraz jest nawet niecałe 10 sekund i tylko jeden kanał gra ledwie słyszalny, brzęczy jakby przesterowany, ale po tych 10 sekundach przechodzi wciąż w ten tryb. Tylko w łeb sobie strzelić, taka maszynka i co, do utylizacji? Ktoś z Was to przerabiał, coś słyszał? Jest w ogóle w Polsce ktoś, kto by to naprawił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, jennajameson napisał:

Cześć klubowicze, pomoże ktoś, proszę ?

 Jest w ogóle w Polsce ktoś, kto by to naprawił ?

https://iviteraudio.pl/serwis-audio/serwisowane-marki/serwis-creek

Dawno temu naprawiałem u siebie w mieście Creek Evo 2, ale to była stosunkowo prosta usterka; chyba przekaźnik sterujący wyjściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
57 minut temu, dedal75 napisał:

a to chciałbym kiedyś odsłuchać A100 .

Miałem taką sposobność w styczniu 2021 roku. Wzmacniacz zagrał zabrzmiał lepiej od mojego ówczesnego Creek Evolution 2. Lecz w porównaniu do lampy Cayin A55TP zagrał z gorzej. Choć jak na wzmacniacz tranzystorowy to był wart swojej ceny. Moim zdaniem brzmienie wzmacniacza lampowego jest lepsze, inne w stosunku do wzmacniacza tranzystorowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka wzmocnień wcześniej miałem A50 , zbierałem się by przetestować A100 jednak nie było okazji. Ciekawe jakie byłyby moje odczucia teraz .

Natomiast Lampa nie każdemu pasuje , zgodzę się że inne granie ale nie to że  brzmienie na którym każdy powinien zakończyć 😊 .Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim,

Od już ponad pięciu lat mam piękny tercet:
CREEK Evolution 50A - Evolution 100CD - EPOS K2 w kolorze białym,
ale jak to bywa chciałbym coś zmienić...

Klocki zostają (chyba już na zawsze;-) jestem w nich zakochany, ale będę szukał nowego właściciela dla EPOS'ów.

Kolumny grają u mnie od nowości, są w bardzo dobrym stanie,
mam do nich karton z zabezpieczeniami.

Jeśli byłby ktoś zainteresowany zapraszam na priv.

Kamil 🙂

Edytowane przez Kamil_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.12.2021 o 01:39, jennajameson napisał:

Cześć klubowicze, pomoże ktoś, proszę ?

Creek Destiny 1. Kupiłem z drugiej ręki w styczniu, jeszcze raty spłacam. Grał bezbłędnie do czerwca, petarda po prostu. W czerwcu przeprowadzka, ale obchodziłem się jak z jajkiem, żadnych przygód w transporcie, podczas przeprowadzki. Urządzałem mieszkanie, w końcu podłączyłem. Tylko zestaw podstawowy, czyli kolumny i CD. Zagrał przez niecałą minutę i przełączył się w "protection mode". Czerwona dioda, brak dźwięku. Odłączenie od prądu, ponowne włączenie i tak w kółko. Przeguglałem cały internet, nic nie znalazłem. To w pytę skomplikowana konstrukcja, kolega elektronik nie dość że rozłożył ręce, to jeszcze pogorszył sprawę, coś przestawił wartość prądu spoczynkowego, bo teraz jest nawet niecałe 10 sekund i tylko jeden kanał gra ledwie słyszalny, brzęczy jakby przesterowany, ale po tych 10 sekundach przechodzi wciąż w ten tryb. Tylko w łeb sobie strzelić, taka maszynka i co, do utylizacji? Ktoś z Was to przerabiał, coś słyszał? Jest w ogóle w Polsce ktoś, kto by to naprawił ?

Miałem to samo. To bolączka tych wzmacniaczy cała masa zimnych lutów. Dałem do naprawy, przy okazji wymieniłem baterię kondensatorów na lepsze, bo te stare były już zużyte. Wzmacniacz śmiga jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć CreekOmaniacy!

Jestem szczesliwym posiadaczem Evolution 50CD oraz 50A. Sprzęt zakupilem nowy w salonie. Wczesniej przeszedłem drogę od 4330 przez 5350SE do obecnego zestawu. U mnie grał z wieloma zestawami kolumn, od Dali, Marantz, szereg modeli B&W, aż do obecnego zestawu z B&W CDM 7NT. Uważam to za genialną kompozycje. Okablowanie to Van den Hull wind mkII (MKI również posiadane i nawet w bi-wiring testowane). RCA to Kimber KS 1016. Tu pierwsza obserwacja - klocki Creeka są bardzo podatne na zmianę okablowania. Można wiele tym zmienić. Zasilanie CD - XLO Reference 2, wzmak - Tara Labs Prism Reference.

Pozdrawiam i cieszę się że jest nas doceniajacych wartość produktów Creek a tyle 🙂

ps. Kto wie, że CD 50 może sterować A50, który staje się końcówką mocy? (To samo tyczy się "setek") 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominięcie przedwzmacniacza w moim przypadku i potraktowanie wzmacniacza jak końcówkę mocy przyniosło więcej detali i lepsza przestrzeń. Można powiedzieć że wzmacniacz zagrał o poziom wyżej. Gratuluję zakupu!

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Creek przedstawił nową integre A 4040 ( 35/70 W) a właściwie pół integry.

4040a-2.jpg

4040a-3-1-750x400.jpg

800 £

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, marek-1969 napisał:

Creek przedstawił nową integre A 4040 ( 35/70 W) a właściwie pół integry.

Creek strzelił sobie w kolano rezygnując z serii A50 i A100. Niestety nowy model nic w tym zakresie nie poprawi.

Szkoda, długo byłem użytkownikiem wzmacniaczy Creek. Obecnie posiadam CD i Tuner Creek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.