Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

JMLab Klub
IGNORED

klub niewolników JMLab


Gość masterofdeath6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

936 technic to ceny zależnie od stanu 6500-7500 - to trudno odsprzedawalny kolor co dziwne, bo źle nie wyglądają na żywo :)

classic czy signature nieco drożej chodzą, jak miałem plan moje sprzedać to było 4 zdecydowanych za 8000, i jeszcze więcej za 7500 :)

a do czego chcesz je podpiąć i w jakim pomieszczeniu ??

 

 

mam dwie koncowki hitachi dual mono i tym mam je zamiar napedzic - w sumie sie zastanawic czy sie nastawic na 936 czy nabyc 926 ktorych jest wiecej na rynku wtornym. ale moje zamilowanie do nisko schodzacego basu chyba przewazy szale na strone 936. co do pomieszczenia to jets to pewien problem bo obecnie jestem w trakcie zmiany jamy na wieksza wiec sam nie wiem co trafie ale jak na razie to staly by w 20m2 i mam nadzieje ze ten parametr sie zmieni na lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Siemka!

Ja sprzedaję moje 936, 20m2 to dla nich mało jest, a raczej minimum (chyba że masz coś ala 4x5m no i dobrą akustykę!!!) ale musisz je dać od ścian minimum te 100-120 od tyłu i 70-80 od boku.

926 a 936 do duża różnica w dźwięku - nie tylko sam bas, ale rozmiary sceny, dynamika i przestrzeń są zdecydowanie na korzyść w 936 + znacznie lepszy środek mają 936! Lepsza w 936 jest też separacja instrumentów, z 926 dźwięk jest bardziej sklejony. Ciekaw byłem jak mi po raz kolejny zagrają 926 - teoretycznie 926 powinny lepiej znikać w moich 27m2 jednak tak się nie stało! Miałem tydzień temu obie parki po raz kolejny :)

Teoretycznie te kolumny powinny grać identycznie z tym że jedne w mniejszych drugie w większych pokojach - tak jednak nie jest w rzeczywistości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiś 3 lat jestem niewolnikiem tej firmy i zrobię wszystko, żeby zapewnić tym kolumienkom godziwe warunki :)

 

To ja dołączam do klubu:) Od ponad pół roku jestem posiadaczem Chorus 836v, póki co grają z NADem C542+C355BEE, ale zaczyna się nudzić. Pierwszy komplet do zmiany, który zamierzam sprawdzić, to Roksan Kandy K2. Z kolumn zdecydowanie jestem zadowolony i chcę wycisnąć więcej. Może ktoś ma podobną konfigurację Roksan+Focal?

 

Pozdrawiam

Moon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocno niesprawiedliwe porównywać tak różniące się gabarytami paczki :)

A co mnie to obchodzi, czy sprawiedliwie ;-).

Kosztuja na rynku wtornym chyba dosc podobnie, gdyby 936 graly lepiej od Mini, to bym wymienil na Electry.

 

Fakt jest faktem, ze kiedys na ktoryms Audio Show to wlasnie 936 mnie zauroczyly. Kupilem w koncu Mini w nadziei, ze beda grac lepiej (i troche ze strachu przed podlogowkami, ale odkad mam TacTa, nadmiaru basu juz sie nie boje), ale nie mialem okazji zrobic konfrontacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Fajne kino, a i muzyki (też z "trójki") da się posłuchać;)

 

Jak szeroko masz fronty?

Jestem teraz w pracy - nie mogę zmierzyć , ekran ma w podstawie 260 cm to tam jest pewnie około 3m . Ten audiofilizm (przyjmij tą nazwę jako żart )to trochę chory wymysł . Tak jak ktoś nieraz określił że jak raz zapędzisz się w ślepą uliczkę to trudno znaleść z niej wyjście . . 85% realizacji płytowych i BD ( filmy , koncerty ) zadawalają mnie jakościowo . Te pozostałe piętnaście ( i choć zdaję sobie sprawę że to nie wina sprzętu ) potrafi zasiać ziarno niepokoju , podsycane dodatkowo przez niektórych forowiczów i obecnie czekam na pana z firmy Avcon który przyjedzie ze swoimi panelami akustycznymi i będziemy adoptować akustykę . Broniłem się przed tym rok czasu ( nie widząc celowości ) ale pękłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/jm-lab-jmlab-focal-electra-936-i1843315390.html

8 klocków będzie ciężko ale cóż powodzenia Ja swoje 920 chciałem 6kzł i lipa:(

 

http://allegro.pl/jm-lab-jmlab-focal-electra-936-i1843315390.html

8 klocków będzie ciężko ale cóż powodzenia Ja swoje 920 chciałem 6kzł i lipa:(

Edytowane przez Obywatel_Piszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wpiszę się i ja. :-) Od niedawna jestem posiadaczem Chorusów 715. Jak dotąd nie miałem nic lepszego, więc nie mam szczególnego odniesienia, no ale tak czy inaczej - 715stki zostaną u mnie długo! ;-)

Firma ma taką otoczkę tajemniczości , magi wokół siebie że dużo osób przekonuje do swoich wyrobów . W dobie powszechnej chińszczyzny doceniamy napis Made in France czy Made in Japan . ja często podchodzę do swoich 836 i muszę je delikatnie pogłaskać i wówczas czuję się lepiej . Może to już czas na wizytę u jakiegoś psychiatry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie mam możliwości wcześniejszego odsłuchu.Czy podłączenie Focali 716s (model chyba z 2004r) do Grundiga Fine Arts A-904 będzie całkiem trafne ?

Reszta toru to Sony CDP-750 (na TDA1541A) interkonekt IXOS104, głośnikowy Straight Wire Rhythm. Repertuar to głównie jazz z naciskiem na trąbki :)

Każda opinia cenna, nawet teoretyczna od kogoś kto zna charakter tych elementów zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś porównywał JMLaby Point Source 5.1 z Dynaudio 1.3MKII? Tomek

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

To ja dołączam do klubu:) Od ponad pół roku jestem posiadaczem Chorus 836v, póki co grają z NADem C542+C355BEE, ale zaczyna się nudzić. Pierwszy komplet do zmiany, który zamierzam sprawdzić, to Roksan Kandy K2. Z kolumn zdecydowanie jestem zadowolony i chcę wycisnąć więcej. Może ktoś ma podobną konfigurację Roksan+Focal?

 

Pozdrawiam

Moon

 

Miałem Caspian i 807v, , caspian lepszy od kandy jeśli chodzi o realizm, kandy dynamiczniejszy. Zobacz wcześniejsze strony i w klubie roksan, trochę tam pisałem o tym na świeżo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Odświeżę temat czy wymiana kabli w P.S. 5.1 ma sens. Kolega kupił swego czasu na allegro te głośniki z dokonaną zmianą wytłumienia oraz okablowania na kable z posrebrzanej miedzi. Gra to u niego super. Właśnie kupuję PSy i zastanawiam się czy jest to konieczne.

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Lucky ! Wymiana kabli w Ps 5.1 daje dobry efekt.Jest jednak kwestia w jakim kierunku chciałbyś zmienić brzmienie.Ja robiłem wymianę kabli dwa razy.Zacząłem od włożenia kabla Qed profile Silver 12 (taśma) i nie byłem zadowolony ! Dźwięk się zagęścił za bardzo ,stracił przejrzystość,jedynie dynamika się poprawiła.Po tym eksperymencie doszedłem do wniosku,że trzeba włożyć lepszy kabel i tak zrobiłem.Kabel ,który wybrałeś jest moim zdaniem za słaby.Obecnie mam w środku Siltecha Ls 25 MxT.

Jak zaczniesz eksperymentować ,pamiętaj o dokładnym lutowaniu,od strony głośników możesz zastosować konektory ,w razie czego nie będziesz musiał rzeźbić lutownicą na zaciskach głośników.

Kable wymienia się w sytuacji,kiedy te firmowe np. się utleniły,a mogły z racji wieku kolumn.Taki przypadek miałem w subach Ps 10,gdzie kable ewidentnie były utlenione.Natomiast w nastoletnich Ps 5.1 kable były czyściutkie,nieutlenione ! Nie przesadzaj z przekrojem,na wyskoie tony można zastosować kabel o mniejszym przekroju,ale tego samego typu i z tego samego materiału.Jest sporo koncepcji.

Gdzieś czytałem o dobrych efektach wymiany kabla na VdH CS 122 w Ps 5.1 .

Na tym forum jest kilka przykładów ,poszukaj.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.