Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Końcówkę mocy, a nie przedwzmacniacz - na RC-990BX nie można wybrać na co ma podawać sygnał - cały czas pracuje i przedwzmacniacz główny i przedwzmacniacz słuchawkowy... Jedyne, co można zrobić to wyłączyć końcówkę mocy przyciskiem POWER i wtedy kolumny zamilkną, a my słuchamy na słuchawkach...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://roteltuning.pl

Zna ktoś tego pana?

Nie chcę tuningować a tylko to mnie interesuje- Modyfikacja w kilkunastoletnich wzmacniaczach, to można powiedzieć konieczność z racji wysychających elektrolitów w zasilaczu. Da się to wychwycić w postaci głośnego szumu i buczenia w głośnikach, co daje ogólne zasłonięcie średnicy poprzez stratę rozdzielczości i przejrzystości dźwięku. Wyschnięte elektrolity sygnałowe gubią parametry i znacząco odbiegają ze współbieżnością miedzy kanałami, co daje efekt tzw. krzywego grania kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja szczerze powiedziawszy chciałbym usłyszeć takiego stuningowanego Rotela. Tak z ciekawości. Chociaż sam bałbym się oddać takie końcówki mocy jakimi dysponujecie. Ale z tego co pamiętam, kiedy w klubie kiedyś dyskutowaliśmy na ten temat ja zadzwoniłem wtedy do tego gościa i z jego rozmowy wynikało, że facet wymienia praktycznie wszystko. Ale mi wtedy chodziło o integrę 980BX. No to po wymianie kondensatorów głównych to nie byłby już przecież Rotel. Mariusz Bumpalump wtedy też coś dorzucił i po jego wpisie przestałem o tym myśleć.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po wymianie kondensatorów głównych to nie byłby już przecież Rotel.

Wydaje mi się, że "kondensatory główne" (znaczy w zasilaczu) sygnowane logiem Rotel, prawie na pewno nie robi sam Rotel, a zamawia je od kogoś i zagrzewa na nich termokurcze ze swoim logiem - pytanie tylko od kogo? Wtedy można sobie wstawić takie nówki, o ile jeszcze są produkowane / są dostępne dla przeciętnego zjadacza chleba.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC-990BX zmieniłem na RC-995 (jakościowo raczej to krok w tył, ale człowiek przyzwyczaja się do wygody sterowania z pilota wejściami

mol a możesz sprecyzować to co napisałeś ? Tzn. RC-990BX jest lepszy od RC-995? Dlaczego?

 

Tak, Pan ktory wlozy mundorfa mlytic wszedzie gdzie sie tylko da :) i w zasadzie tyle, tuning poprzez wymiane kondensatorow ;p

Tak właśnie brzmiała wcześniejsza odpowiedź, po której przestałem sobie tym głowę zawracać :)

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem mówiąc, niektórzy mówią że kondy elektrolityczne wytrzymują max. 10 lat, a później wysychają. Widziałem nie raz takie na płytach głównych komputerów (często przed upływem 10 lat) - aż spuchnięte, natomiast w poczciwych Rotelkach niekiedy mają po 20 lat i jakoś nigdy nie widziałem takiego efektu, choć widziałem dziesiątki klocków Rotela w środku...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast w poczciwych Rotelkach niekiedy mają po 20 lat i jakoś nigdy nie widziałem takiego efektu, choć widziałem dziesiątki klocków Rotela w środku...

Zgadza się, ja ooddałem na diagnostykę prawie 20-letnią końcówkę RB 870BX do kolegi Bumpalumpa i elektrolity trzymały poziom. Ale widziałem też Rotela 840BX4 na zdjęciach pewnego gościa z forum kondy były mocno napuchnięte, a nawet te małe popękane.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mol a możesz sprecyzować to co napisałeś ? Tzn. RC-990BX jest lepszy od RC-995? Dlaczego?

Przede wszystkim szum generowany przez obwody przedwzmacniacza - RC-995 bez podanego sygnału szumi masakrycznie jak podkręcimy gałkę głośności do połowy, a w RC-990BX można kręcić do końca i cisza. Po drugie, góra i średnica z RC-990BX wydawała mi się nieznacznie mniej zawoalowana, czego skutkiem była lepsza przestrzenność. Poza tym to grają bardzo podobnie... pisałem już kiedyś chyba tutaj.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem mówiąc, niektórzy mówią że kondy elektrolityczne wytrzymują max. 10 lat, a później wysychają. Widziałem nie raz takie na płytach głównych komputerów (często przed upływem 10 lat) - aż spuchnięte, natomiast w poczciwych Rotelkach niekiedy mają po 20 lat i jakoś nigdy nie widziałem takiego efektu, choć widziałem dziesiątki klocków Rotela w środku...

Kondensatory w sprzęcie komputerowym pracują w zupelnie innej aplikacji, branza it jest najszybsza rozwijajaca sie branżą, nikt wiec nic oczekuje dlugowiecznosci tych elektrolitow, sprzet audio a szczegolnie ten produkowany kiedys to zupełnie inna bajka, 30-40 lat dla dobrych kondensatorow to jest nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Satori

A miałeś może kiedyś RB-880BX? Dopiero niedawno się dowiedziałem, że istniał taki model, a obok RB-890BX prezentuje się ciekawie...

 

branza it jest najszybsza rozwijajaca sie branżą, nikt wiec nic oczekuje dlugowiecznosci tych elektrolitow

To wiadome - płyta w komputerze PC po 5 latach jest już przeżytkiem i nie można do niej kupić żadnego nowego podzespołu. Dałem tylko przykład jak tacy "fachowcy" żerują na naiwności klientów - wymiana starych kondów na, często dużo gorszej jakości, nowe ma być panaceum na wszystko...

 

widziałem też Rotela 840BX4 na zdjęciach pewnego gościa z forum kondy były mocno napuchnięte, a nawet te małe popękane

No to, jak ktoś z takim pójdzie do tego Pana od tuningu, to pewnie lepiej mu zagra po ;)

 

A ja słucham sobie teraz na Micromedze Stage 3 i nie mogę wyjść z podziwu jak "szybko" i przestrzennie to gra - podobała mi się barwa RCD-975, który został u mnie mimo zakupu RCD-991AE i postanowiłem kupić coś lepszego na dwóch przetwornikach TDA1305T Philipsa. Padło ma Stage 3 z fajnie rozbudowanym zasilaniem (3 trafa - w tym, po jednym na kanał).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim szum generowany przez obwody przedwzmacniacza - RC-995 bez podanego sygnału szumi masakrycznie jak podkręcimy gałkę głośności do połowy, a w RC-990BX można kręcić do końca i cisza. Po drugie, góra i średnica z RC-990BX wydawała mi się nieznacznie mniej zawoalowana, czego skutkiem była lepsza przestrzenność. Poza tym to grają bardzo podobnie... pisałem już kiedyś chyba tutaj.

Dzięki za odpowiedź.

 

A miałeś może kiedyś RB-880BX? Dopiero niedawno się dowiedziałem, że istniał taki model, a obok RB-890BX prezentuje się ciekawie...

Nie nie miałem ani RB-880 ani RB-890. Ale one są bez oznaczeń BX. Wiedziałem o niej, wszak dla mnie seria 8xx to najlepsza seria. Nigdy tej końcówki nie widziałem na żadnej aukcji, to połowa lat 80-tych. Z tego co czytałem to najlepsza końcówka Rotela z serii 8xx. Mnie mocno się wydaje, że właśnie Rotele z serii 8xx bez oznaczeń BX grają bardziej kulturalnie czyli nie za ostro. Miałem kilka klocków tej serii i między takim np. 810 A czy 820AX a już RA-840 BX3/4 jest ogromna przepaść jeśli chodzi o ostrość przekazu. Miałem ostatnio chrapkę na RB-890 był na allegro, ale jego stan... Szkoda gadać zwykły szrot. Ale kiedy zobaczę końcówkę 880 w eleganckim stanie to ją przygarnę. Chciałbym po prostu odsłuchać całą serię 8xx.

 

Tyle razy sobie obiecywałem, że koniec ze starociami, ale... to ciągnie jak cholera :)

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC-995 bez podanego sygnału szumi masakrycznie jak podkręcimy gałkę głośności do połowy

 

przełączyłem się na źródło CD, odtwarzacz wyłączony, gałka na godz. 12, cisza jak makiem zasiał

rc-995 -> rb-991 -> dynaudio contour 1.3

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełączyłem się na źródło CD, odtwarzacz wyłączony, gałka na godz. 12, cisza jak makiem zasiał

rc-995 -> rb-991 -> dynaudio contour 1.3

To dziwne, bo u mnie po wymianie RC-990BX na RC-995 pojawił się szum, a nic innego nie wymieniałem - samo pre też na 99% jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy sobie obiecywałem, że koniec ze starociami, ale... to ciągnie jak cholera :)

"Starocie" wymiatają - u mnie RB-1582 przegrał bój z RB-990BX, choć niektórym może by się spodobał bardziej ten pierwszy za sprawą dużo bardziej otwartej góry. Mnie jednak bardziej fascynuje dynamika RB-990BX.

 

Ale się rypnąłem, nie 20-to a 30-sto letnią :)

Tak właśnie mi coś nie pasowało, bo moje RB-990BX tyle mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

posiadam Rotel RA 930ax podłączony z Technics sl-ps770d interkonektem Bandridge, wcześniej miałem Melodika Purple Rain MD2R05 ale brzmieni mi nie odpowiadało - słaba dynamika. Bandridge jest w tej kwesti lepszy.

Chcę kupić inny interkonekt, zależy mi na dobrej dynamice, wyraźnym czytelnym basie i średnicy oraz bardzo wyraźnej szczegółowej górze.

Znalazłem INTERKONEKT STEREO QED PERFORMANCE AUDIO. Czy ten kabel spełni moje oczekiwania w/w sprzęcie? miał ktoś z nim do czynienia? Czy zostać z tym co mam?

 

kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup INAKUSTIK NF-102.

http://allegro.pl/inakustik-nf-102-rca-b-w-referenz-unikat-i6693200330.html

 

Mam go teraz razem ze Stereovoxem Vespa.

 

Inakustik 102 przestrzeń , detale , bas ,

Bardzo dobre. A w tej cenie co w linku to faktycznie okazja

Będziesz zadowolony.

post-23358-0-61752400-1485691436_thumb.jpg

post-23358-0-52634000-1485691940_thumb.jpg

Edytowane przez ortadragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szafka mi się ugina i muszę się rozstać z niektórymi klockami :-(

http://allegro.pl/rotel-rt-955-bdb-stan-gratisy-i6702423040.html

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.