Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wczoraj przełączyłem się z Cayin CS88 na Rotel RA 1592 na kolumnach Studio 16 hertz Minas Anor Premium i powiem iż niczego mi nie brakuje . Bas jest lepiej jak to z porządnego i wydajnego trana prowadzony na Rotel. Na średnicy nie słyszę niczego in minus w stosunku do lampy a to dlatego że RA 1592 naprawdę gra soczyście i lekko zaokrąglonym basem a góra jest bardzo przejrzysta , żywa ale w żadnym razie nie natarczywa.

 

Było porównanie do topowej integry Hegla 360 i Rotel wypadł znacznie bardziej muzykalnie ale też bez utraty szczególów.

 

W dodatku ra 1592 jest niesamowicie funkcjonalny gdyż ma wybornego wewn.Dac i co ważne wszystko tu do siebie pasuje i nie ma zabawy z interkonektami. Za transport z Tidala robi Auralic Mini.

 

Zaimplementowany Bluetooth moim zdaniem wypada znakomicie i nie ma tu żadnej szorstkości .Do przesłuchu nowości w serwisach stramingowych a także muzyki w tle i nie tylko moim zdaniem jest znakomicie .

 

Porównuje obecnie transport Wadii z najlepszych ich lat 90tych do Marantza SA 14s1 oraz wiele innych CD z mojej kolekcji aby dokonać analizy i różnic w roli transportu CD.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku ra 1592 jest niesamowicie funkcjonalny

Co ciekawe naleśnik A14 w torze cyfrowym jest wyposażony identycznie jak flagowiec RA-1592.

 

- Wejście USB 2.0 typu B pozwala na przesyłanie sygnału HI-RES PCM 384 kHz i DSD 5,6 MHz

- DAC oparty jest na najdroższej kości VERITA AKM AK4495SEQ 4Pro o częstotliwości próbkowania 768 kHz i 32 bity.

- LAN wyłącznie służy do aktualizacji oprogramowania.

 

Różnica na plus RA-1592 to przede wszystkim końcówka mocy, gdzie w A14 znajdują się po 4 tranzystory na kanał (2x2SA1695 + 2x2SC4468) firmy Sanken, pracujące w klasie AB w równoległym układzie push-pull. Natomiast w RA-1592 jest ich nie 4, a 12 :-)))

 

Do tego wydajniejsze zasilanie oraz wyjścia XLR.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 12cm przesadziłeś, ruszy nawet 20cm talerze ;-)

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe naleśnik A14 w torze cyfrowym jest wyposażony identycznie jak flagowiec RA-1592.

 

- Wejście USB 2.0 typu B pozwala na przesyłanie sygnału HI-RES PCM 384 kHz i DSD 5,6 MHz

- DAC oparty jest na najdroższej kości VERITA AKM AK4495SEQ 4Pro o częstotliwości próbkowania 768 kHz i 32

 

To powoduje niesamowitą funkcjonalność i jakość. Zewnętrzny DAC jaki by nie był i kosztował jest w tym przypadku bezsensowny.

 

Różnica na plus RA-1592 to przede wszystkim końcówka mocy, gdzie w A14 znajdują się po 4 tranzystory na kanał (2x2SA1695 + 2x2SC4468) firmy Sanken, pracujące w klasie AB w równoległym układzie push-pull. Natomiast w RA-1592 jest ich nie 4, a 12 :-)))

 

Do tego wydajniejsze zasilanie oraz wyjścia XLR.

 

Mocy nigdy nie za dużo aczkolwiek moje Minasy takowej wcale aż takiej nie potrzebują. XLR już nie używam jak i parokrotnie przekonałem się iż nie jest to potrzebne.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99 % racji do Minasów wystarczy 30 wat żeby grały wybitnie zgodnie ze swoją szkołą dźwięku aczkolwiek żeby zaczęły przełamywać swoją sygnaturę grania i być bardziej uniwersalne trzeba je ożywić jednak dużą mocą . Miło wspominam te kolumny choć czas pokazał że trochę ograniczeń mają .

 

Jednak dla lubiących ten sposób prezentacji lepszej propozycji że świecą szukać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem obydwie + RHA i RHC i właśnie pasywka najbardziej przypadła mi do gustu

Ech...te to chyba poza budzetem.

Pasywka bedzie pracowac z RB990, RCD991AE oraz I.Kappa 8.2. Grany bedzie głownie rock, metal, ale i POP, czasem klasyka

RC995 mało dostępne, stąd poszukiwania alternatywy.

Ktoś coś?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Panowie to o czym niedawno pisałem: https://www.olx.pl/oferta/rotel-rb-870-bx-CID99-IDjB6L5.html#19d9e1b743

Ocena Dobry+ Gdyby był plastik na pewno ocena byłaby stan Bardzo Dobry. I ta cena.Szkoda słów . Porysowany panel przedni, zdjęcia zrobione w piwnicy... I tak właśnie windują ceny pierd...ni Handlarze ciągnąc szroty z zagranicy. Kurz, brud, smród i ubóstwo. Powodzenia w sprzedaży.

 

To akurat rozumiem choć cena i tak zawyżona, ale egzemplarz zachowany w pięknym stanie : http://allegro.pl/audiofilski-wzmacniacz-rotel-ra-870bx-legenda-i6741646885.html

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych i tak wysokich cenach 800 zł byłoby optymalne.

Choć z tą najlepiej udaną Integrą to trochę poniosła fantazja.

Zła nie była, nawet dobra, ale to było ponad 20 lat temu.

Poza tym 2x60 W łba nie urwie. Są dużo lepsze.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

870Bx czyli 2 x80W.... Kupiłem niedawno za 900zł...Już mogę napisać że trafił mi się egzemplarz w naprawdę dobrym stanie....Wcześniej byłem dogadany z innym handlującym na kwotę 850 ale zwlekałem i sprzedał komuś innemu....Czyli reasumując cena w granicach 850-900zł to jest realna cena- za ile ten wzmacniacz można kupić....Wzmacniacz gra na poziomie nówek z przedziału chyba powyżej 5 tys.... W każdym bądź razie, mój poprzedni rotel -840bx nie był jakoś wyraźnie słabszy od creeka evo 50A a jest to ponoć jeden z liderów do 5 tys nowych właśnie a pomiędzy rotelem 840bx i 870bx jest przepaść jeżeli chodzi o klasę dźwięku….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA-970BX ma 2x60 Watt dla 8 Ohm

 

Podane jest to dla parametru RMS. Co ciekawe Rotel wartość DIN (moc znamionowa) zazwyczaj ma wyższą niż moc muzyczna.

Dlatego w testach okazuje się, że na przykład RA-06 posiada moc rzeczywistą 2x90W a nie 2x60W, jaka jest podawana w specyfikacji.

Gdy wzmacniacz nie ma dużych zniekształceń to wtedy ma to znaczenie.

 

Przynajmniej ja to tak widzę.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurna. :-)

 

Widocznie miałem zaburzoną projekcję i częściowo zniesioną poczytalność. Przepraszam klubowiczów.

Wczoraj były wybuchy na słońcu.

Jeny Sittku jak nazywa się okovita, którą wlewasz w siebie ? :-)

Lub co palisz chcę to!!!

Prawdopodobnie dopalacz pod nazwą Rotel A 14 :-)

 

Mam pytanie, czy wy również macie problemy od kilku dni z napsianiem posta na tej stronie, szczególnie w godzinach wieczornych? No za cholerę nic nie idzie wkleić ani zacytować czy napisać cokolwiek.

 

pomiędzy rotelem 840bx i 870bx jest przepaść jeżeli chodzi o klasę dźwięku….

A pomiędzy tymi dwoma a RB-870BX+RC-850 jeszcze większa :-)

 

Tak wyglądała moja dzielonka z serii 8. A po przeglądzie i ociepleniu delikatnie preampa przez naszego kolegę Mariusza grała jeszcze lepiej. Błąd zrobiłem, że ją sprzedałem. Trzeba było sobie ją zostawić bo była ustawiona na lata. I teraz mam pewność, że dynamiką przewyższała RA-1070 a grałem nią na tych samych kolumnach. Mogła zostać jako drugi zestaw. Ech...

 

Jenak końcówki mocy to świetna sprawa, zawsze można pobawić się preampami :-)

Czy nasz szanowny kolega TomaszE ma zamiar sprzedać RB-1080 czy będzie mu gniła w kącie ? Wszak nieużywany sprzęt także traci na wartości muzycznej. Kondensatory też wysychają kiedy się nie gra. Sprzedaj Tomi mi tą końcówkę, bądź kolegą.

post-63976-0-73897500-1488986154_thumb.jpg

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego gościa napisałem czy mu się czasem sufit na głowę nie zwalił : https://www.olx.pl/oferta/rotel-ra-920-ax-bajeczny-dzwiek-perfekcja-doznan-super-stan-CID99-IDfdVGf.html#6608a376f5

Odpisał mi, że za obraźliwe słowa jego adwokaci zajmą się sprawą Hehe. Widzicie gdzieś tu obraźliwe słowa? Ludzie mają fantazję. Umieram ze strachu :)) Jego adwokaci uff.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nasz szanowny kolega TomaszE ma zamiar sprzedać RB-1080 czy będzie mu gniła w kącie ? Wszak nieużywany sprzęt także traci na wartości muzycznej. Kondensatory też wysychają kiedy się nie gra. Sprzedaj Tomi mi tą końcówkę, bądź kolegą.

Z całym szacunkiem ale nie , parcia na kasę nie mam, aa koncówka przynajmniej za ładny mebel robi w zestawie :)

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie, zasada jest bardzo prosta. Nie chcesz, nie kupujesz. Można też zaproponować własną kwotę, a jak nie pójdzie na to, to niech sprzedaje sobie dalej. Jak lubi sprzedawać, a nie sprzedać, to co mu zrobisz...?

Mnie głównie chodzi o to, że jak widzę ceny niektórych modeli Rotela to aż mnie zatyka. Niedługo RA-980BX przez takich fantastów będzie kosztował 2 tysiące pewnie już nie mówiąc o wyższych modelach. Jeszcze trzy lata temu 980-tkę można było śmiało wyrwać za 800-900zł. Mnie to się nie podoba, żeby ceny budżetówek w dodatku wiekowych tyle kosztowały. Pewnie, że nic mu nie zrobię, może jest tak jak piszesz koleś lubi sprzedawać. Ale ja mu tego złośliwie nie napisałem, trochę z żartem a ten się zaraz unosi i straszy adwokatami, na których go zapewne nie stać. Napisałem ten post tutaj żeby trochę rozruszać klimat w klubie bo cisza ostatnio jakaś. Więcej humoru Panowie i brać niektóre rzeczy z tzw. przymrużeniem oka :-)

 

całym szacunkiem ale nie , parcia na kasę nie mam, aa koncówka przynajmniej za ładny mebel robi w zestawie :)

To ja Tobie taki mebel jako atrapę wyrychtuję z jakiegoś tworzywa i będzie cacy, a u mnie przynajmniej sobie pogra. Dostaniesz oprócz kasy jeszcze w gratisie ode mnie wzmacniacz Unitra PW8010. Serio Tomi, nie żartuję. Wiem, że nie masz parcia na kasę, ale uwzględnij to, że ja mam parcie na tę końcówkę. Oj będę Cię nękał kolego :) Albo kup mi może gdzieś taką końcówkę, przecież obracasz się na różnych aukcjach, na których ja nie mogę kupić. Oj oj oj.

 

:))) No i dobrze Ci odpisał. :))))

Sami zobaczcie co się dzieje ostatnio z ludźmi sittek już nawet wybuchy na słońcu widzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napieraj, napieraj! Może wreszcie podda się chłopina. Przecież szkoda, żeby ta końcufka robiła za "kwietnik" .

Jasne, że będę napierał nawet przejadę się do niego i namiot przed domem rozbiję. Będą pikiety i blokady wyjazdowe, do pracy tyłka nie ruszy. Opony będę palił :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.