Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napieraj, napieraj! Może wreszcie podda się chłopina. Przecież szkoda, żeby ta końcufka robiła za "kwietnik" .

Może tak w prywatny leasing? :-)

 

Mnie też się serce kraje, że tak zacny sprzęt niszczeje.

TomaszE nie daj się prosić. Sprzedaj, wypożycz, wyleasinguj, czy co tam sobie wymyślisz.....

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam też szukac pre 1082 i 2 koncówek.

Nie wiem jaki masz plan co do dwóch końcówek rb-1080 , osobiście proponuje zamiast dwóch 1080 kupić jedną RB-1090

 

TomaszE nie daj się prosić. Sprzedaj, wypożycz, wyleasinguj, czy co tam sobie wymyślisz.....

 

 

Neee , jak już niejednokrotnie wspominałem mam ją od nowości , stan idealny , nikt mi za nią nie da tyle ile bym chciał to po pierwsze, a po drugie wolę niech leży , może coś mi przyjdzie do głowy jak ją wykorzystać , a kasa co tam rozejdzie się i dupa w szafie :)

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasywka bedzie pracowac z RB990, RCD991AE oraz I.Kappa 8.2. Grany bedzie głownie rock, metal, ale i POP, czasem klasyka

RC995 mało dostępne, stąd poszukiwania alternatywy.

Ktoś coś?

Podbiję temat, może ktoś cos poradzi. Szukam preampa, zbliżonego muzycznie i jakosciowo do RC990/995,

ważne żeby miał phono i pilota, bedzie pracował w zestawie jak powyżej no i z gramiakiem.

A może jakaś dobra integra jako preamp?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neee , jak już niejednokrotnie wspominałem mam ją od nowości , stan idealny , nikt mi za nią nie da tyle ile bym chciał to po pierwsze, a po drugie wolę niech leży , może coś mi przyjdzie do głowy jak ją wykorzystać , a kasa co tam rozejdzie się i dupa w szafie :)

Jeśli takie są twoje zasady to zasady można nagiąć, słowo też można zmienić. To nie jest jakaś tam kobieta, do której można tęsknić. Napisz mi chociaż na PW ile ona jest dla ciebie warta mój kolego, tylko dla mojej wiadomości. Zrozum, że jeśli nie kupię takiego zestawu to rezygnuję z Rotela i przestawiam się na dobrą dynamiczną lampę. Nie interesują mnie inne końcówki Rotel. Chciałbym mieć ten zestaw, właśnie taki zestaw który ty masz. Nie znamy się w tym klubie od dzisiaj ani nawet od pół roku, znamy się dłużej i spotykamy się tutaj chociaż wirtualnie ale już parę lat. Zżyłem się z niektórymi z was. Kiedyś była tu pewna postać. Postać gwałtowna, zbyt gwałtowna, zadziorna, nieoszlifowana i nieokiełznana. Postać, która już nie żyje a z jej popiołów powstał Satori. A Satori to dobry człowiek, niejednemu za darmo by oddał gdyby sam nie potrzebował. Jak to poeta powiedział miej serce i patrzaj w serce. Oddaj Tomku swojego "konia" w dobre ręce Satori. Bo inaczej klub straci dobrego żołnierza, a strata choćby jednego żołnierza to niepowetowana strata, wie o tym tylko ten który wie :(

 

Mnie też się serce kraje, że tak zacny sprzęt niszczeje.

TomaszE nie daj się prosić. Sprzedaj, wypożycz, wyleasinguj, czy co tam sobie wymyślisz.....

Święte słowa "słoneczny człowieku" :-)

 

Chciałem 2 rb1080 po jednej na kanał , ale masz racje Rb-1090 bylaby ok. Tak zrobię

Ortadragon mogę wiedzieć jaki Ty masz metraż ?

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie to nie. Zrozumiałem. Zastanawia mnie tylko fakt ile jest jeszcze takich ludzi, którzy traktują sprzęt wysokiej klasy jako mebel. Zapewne tysiące. Bardzo przykre. Trudno trzeba się z tym pogodzić i tyle. Sprawa zamknięta :-)

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na poważnie, ja rozumiem tomaszE.

 

Gdybym miał wystarczającą ilość siana ( czemu ja głupi nie poszedłem w hydraulikę? !!!) też bym sobie zostawił taki sprzęt, bo strata wartości jest ogromna, i np dla potomnych. Niech stoi, potem będzie jak znalazł. Bo ten model to Hi End, za niewielkie pieniądze, choć nowy kosztował mnóstwo kasy.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie miałem wystarczającej ilości siana, a oddałem wzmacniacz RA-11 za którego zapłaciłem nówkę 2600 zł. swojemu bratu praktycznie za Free. I gra nim sobie do dzisiaj. Zostawmy ten temat i koniec. Trzeba szukać i liczyć na fart.

 

Ot jakie fajne grajotko, dawno nie widziałem go na aukcjach za 2 stówki do komputera jak znalazł. Granie kulturalne, dynamiczne nie ostrawe. Zamiast tych wszystkich komputerowych gównianych plastikowych Logitech Creative itp. : https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-rotel-ra-810a-CID99-IDkOCHo.html#6608a376f5

 

Nawet do małej sypialni extra.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaiłem się na to : http://allegro.pl/wzmacniacz-lampowy-mingda-mc-368bse-super-okazja-i6740163568.html#thumb/1

Ale zbyt długo, była po 4,5 tyś. i ktoś ją sprzątnął mi z przed nosa za nim dowiedziałem się co nieco o niej. A do rocka i Metalu ponoć tylko brać!!! Jak mi powiedzieli :(

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle takiego 3 lata temu w idealnym stanie kupiłem za 150zł swoim chłopakom do ps3

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się na zakupem dwóch końcówek RB-850, do gry w bi-ampingu pionowym z Eltaxami liberty 5+. Jak moglibyście ocenić ich brzmienie i barwę? Zależy mi na ciepłym i nasyconym graniu z dużą ilością szczegółów. Jak u nich z basem?

Te Eltaxy są podobno dość wymagające, czy te koncówki są wystarczająco wydajne prądowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się na zakupem dwóch końcówek RB-850, do gry w bi-ampingu pionowym z Eltaxami liberty 5+. Jak moglibyście ocenić ich brzmienie i barwę? Zależy mi na ciepłym i nasyconym graniu z dużą ilością szczegółów. Jak u nich z basem?

W Rotelu ciepła nie znajdziesz to po pierwsze. Chyba, że dokupisz jakiś ciepły, albo lampowy preamp. Druga sprawa jest taka, że to wiekowe sprzęty 30 letnie i każdy będzie grał inaczej. Tego jestem pewien.

Mam obecnie te Eltaxy liberty 5, grają z Primare A10, nie jest barwowo źle, ale wygląda na to, że ten Primare nie do końca je wysterowuje. Stąd moje zainteresowanie konkretnymi, mocnymi końcówkami, które wpuszczą w nie więcej życia.

Nie lepiej dokupić drugi Primare A10? Mogą robić przecież jako końcówki mocy. I będziesz miał 100w. Ten Primare do nowych też nie należy ale ma lat 16 a nie 30. I jeśli barwowo nie jest źle i podoba Ci się takie granie to tak najlepiej zrób.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego chłodu i analityczności rotela wolałbym uniknąć. Tak jak mówisz można to skorygować preampem lub IC.

Z drugiej strony znalazłem opinie i recenzje mówiące, że te końcówki grają raczej ciepło. Stąd moje pytanie o barwę tych konkretych końcówek wg klubowiczów, którzy mieli z nimi styczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony znalazłem opinie i recenzje mówiące, że te końcówki grają raczej ciepło. Stąd moje pytanie o barwę tych konkretych końcówek wg klubowiczów, którzy mieli z nimi styczność.

Powtarzam jeszcze raz, żaden Rotel nie gra ciepło. Może grać ostro, lub mniej ostrzej lub łagodnie. Seria 8 bez oznaczenia BX gra łagodnie ale na pewno nie ciepło. Nie słuchałem RB850 ale mogę sobie wyobrazić ten dźwięk. Ciepło to gra Xindak lub Musical Fidelity nie Rotel. Tak jak pisałem wyżej Rotel RB + cieplej grający preamp. To będzie udane połączenie, które może Cię zadowolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie te Eltaxy liberty 5, grają z Primare A10, nie jest barwowo źle, ale wygląda na to, że ten Primare nie do końca je wysterowuje

Nie znam brzmienia Primary A10, ale dobrze znam Liberty 5+ , jeśli chodzi o pobór prądu do dobrego i dynamicznego grania to praktycznie każdy wzmacniacz sobie z nimi poradzi , to kolumny dość uniwersalne o bardzo poprawnym brzmieniu ( jakość do ceny )

Jeśli chodzi o połączenie ich z Rotelem , to nawet zakup RB-1050 jest jak najbardziej na miejscu , niuansy można poprawić doborem źródła i kablami

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o połączenie ich z Rotelem , to nawet zakup RB-1050 jest jak najbardziej na miejscu , niuansy można poprawić doborem źródła i kablami

Coś tam się na pewno poprawi, ale nie wiem o jakie ocieplenie konkretnie chodzi koledze marantz boy, ale kabelkami Rotela na pewno się nie ociepli. Rotel nie gra ciepło. Mój braciszek ma RA-11 w połączeniu z castle knight 2, kolumny o misiowatym ponoć brzmieniu, ale z tym nawet zmatowionym Rotelem nie grają ciepło. Nie bardzo więc rozumiem co ma znaczyć to ciepło. Ostatnio przeczytałem wpis: RA-980BX grał u mnie ciepło z kolumnami Dali. No coś takiego? O jakim ociepleniu tu mowa. Ludzie mylą to z ogładą i większą kulturą przekazu pewnie niż inne modele tej marki. Nie ma ciepłego Rotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.