Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To super, dobrze wiedzieć. Teraz kiedy coś wystawię na aukcję np. RA-1070 rzucę cenę 3500 tyś. i zaznaczę panowie z żalem rozstaję się ze swoim sprzętem, a na pytanie dlaczego tak drogo już szybciutko odpowiadam: Ponieważ 1000 zł to jest dla mnie ta wartość sentymentalna :-) he he. Spoko Paradox przekonałeś mnie :-) jest też dużo prawdy w tym co piszesz.

 

Hehe, nie bez kozery golfy od lat się sprzedają z legendą "niemiecplakałjaksprzedawałigoniłdogranicy"

A na poważnie, stan techniczny za który ręczę, można zweryfikować osobiście tak jak i pochodzenie sprzętu, i to właśnie kosztuje ten dodatkowy tysiąc (+ sentyment, do negocjacji ;) )

 

No jakoś nie pasuje. Ale teraz już wiem, że pasuje :)

Docieknę...ze technics...??

Pewnie to wiesz, ale na wszelki wypadek dodam, że w swiecie drapaków to akurat technics miał jedne z lepszych urządzeń, a ten

mój to tangencjal Direct Drive, po full serwisie (z paragonem i 12miesieczną gwarancją), z wkładką digitrack380NE.

Nie upieram się że kladzie na łopatki Duale i Thorensy, ale u mnie gra miodnie i nie jest na sprzedaż ;)

Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakoś nie pasuje. Ale teraz już wiem, że pasuje :)

Ten na pewno będzie pasował :) ale to wtedy jak będzie mnie stać na wkładki MC ;)

s-l1600.jpg

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś motel 840BX3 i moze sprawdzić wejście słuchawkowe..

Po wpięciu Jack-a nie wycisza mi głośników - raczej to nie jest normalne ? :)

 

Jest normalne, a dlaczego tak się dzieje masz napisane w instrukcji :-P

 

hint - masz dwie pary wyjść na głośniki

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wychuchany : http://allegro.pl/rotel-ra-985-pilot-i6785580742.html#thumb/1

Ciekawe jak w środku. I nawet pilot jest.

 

Ciekawe jak to gra: http://allegro.pl/rotel-rb5000-prawdziwa-potega-vintage-i6780925417.html#thumb/1

Moc mocą tego potwora, ale raczej zawsze chciałem usłyszeć jak gra to monstrum ?

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare Rotel-e na kondach Rubycon których wykończyć się nie da ...nieśmiertelne.

 

Nowe Rotel-e na kondach najlepszych z obecnie możliwych czyli Nichicon . Trafa Rotel-owskie na szczęscie .) olbrzymia wydajność prądowa .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem świeżo upieczonym posiadaczem Rotela, model RA 06SE. Chciałbym się dowiedzieć jakie kolumny podłogowe widzielibyście u jego boku? Obecnie są to MA Bronze 5, ale brakuje mi trochę bardziej wciągającej i gładkiej średnicy, głębi, takiego oderwania się dźwięku od kolumny. Słucham przeważnie rocka, ale też sporo muzyki filmowej i chilloutu. Reszta toru na chwilę obecną to laptop z plikami flac i dsd oraz dac Denon DA300. Kolumny będą grały w ok. 20m2. Mój budżet to ok 3 tys, rozważam raczej sprzęt z drugiej ręki.

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mogę kupić RCD-965BX ale zastanawia mnie fakt jak to jest z wymianą lasera w razie W. Ale nic nie mogę na ten temat znaleźć. W opisie jest tylko podane: mechanizm: CDM-4\19. Co to znaczy? Żeby wymienić laser trzeba wymienić sam laser, głowicę laserową czy cały mechanizm? I czy takie cosik jest jeszcze ogólnie dostępne? Wie ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczow Posiadam Rotela Rb+Rc 06 wraz z kolumnami B&W 602s3 zastanawiam sie nad zakupem odtwarzacza RCD 06 obecnie jest Yamaha cds300 Czy ten Rotel bedzie lepszy?

Masz Rotela połączonego z B&W i jeszcze do tego Yamaszkę? Nie jest czasami za jasno? Ja miałem swego czasu Yamahę CDS700 i jak dla mnie z Rotelami to nie było dobre połączenie. Nie chodzi o to, że grała za ostro bo ta yamaha gra łagodnie, ale no cóż jak dla mnie był to za jasny przekaz. Za dużo syków. Z kolei RCD-06 może być za ostry w tym połączeniu. Łagodniejszą wersją serii 0 jest RCD-02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mogę kupić RCD-965BX ale zastanawia mnie fakt jak to jest z wymianą lasera w razie W. Ale nic nie mogę na ten temat znaleźć. W opisie jest tylko podane: mechanizm: CDM-4\19. Co to znaczy? Żeby wymienić laser trzeba wymienić sam laser, głowicę laserową czy cały mechanizm? I czy takie cosik jest jeszcze ogólnie dostępne? Wie ktoś coś?

Sa dostepne za granica ewentualnie w polsce uzywki, wymienia sie caly mechanizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, proszę o poradę.

 

Mam okazję za kilka stów kupić od rodziny CD Rotel RCD 965BX. Niestety rodzinka za bardzo nie jest kumata w temacie sprzętów i zbyt wielu danych nie potrafi mi powiedzieć, oprócz tego, że sprzęt był mało używany i wszystko działa jak należy, choć chyba rodzina nie była pierwszym wlascicielem. Korci mnie, żeby to kupić, pomimo tego, że mam na czym na co dzień słuchać muzyki i nie dążę zbytnio do zmiany (korzystam z NAD C516 BEE i integry NAD C 326 BEE). Zawsze słyszałem, że Rotele sprawdzają się w metalu, a tego słucham najwięcej - głównie metal z lat 80, thrash, doom, power, klasyczne odmiany. Niestety odsłuch ze względu na odległość nie wchodzi w grę.

 

Zacząłem grzebać po forach i generalnie opinie są pozytywne o tym odtwarzaczu, ale widzialem rownież komentarze, że to już "nowszy" rodzaj odtwarzacza, że lepsza była seria 8xx, że 965 ma w odróżnieniu od wcześniejszych bitstreama, co jest niby wadą (nie orientuje się zbytnio co to jest), że ma gorszy DAC (polecają wybrać coś z TDA1541) itd.

 

Dlatego pozwalam sobie zapytać o opinie Was, czy warto? czy nada się do NADa? ;) W końcu czy lepiej sobie odpuścić i jeśli naszłoby mnie na budowanie drugiego zestawu to szukać czegoś innego np. wspomnianych wcześniejszych CDków Rotela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry odtwarzacz. Kolega, zapalony analogowiec, dość chwalił ten sprzęt, gdy go u mnie słuchał. Mojego używam z 10 lat. Moim zdaniem jest równorzędnym źródłem dla moich źródeł analogowych i rDACa. rDAC w porownaniu daje nieco więcej powietrza, tak bym powiedział. U mnie jedyny problem po tych latach to lekkie zacięcie szuflady przy pierwszym otwarciu w ciągu dnia. Bardzo popularny w UK. Za cenę £50-60 - okazja.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie czy warto inwestować w kable XLR do połączenia RCD991AE do pre RC995? Obecnie są IC VdH "The First".

Czy XLR wniosą coś zdecydowanie na plus? jesli tak to jakie? Model, cena?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie czy warto inwestować w kable XLR do połączenia RCD991AE do pre RC995? Obecnie są IC VdH "The First".

Czy XLR wniosą coś zdecydowanie na plus? jesli tak to jakie? Model, cena?

Ja odsłuchiwałem w Korisie w Poznaniu Hegla 80 na analogowych. Poprosiłem potem sprzedawcę żeby podpiął mi XLR-y. Skrzywił się trochę i odpowiedział, że jak dla niego dźwięk na xlr nie brzmi za ciekawie, że jak on to ujął zbyt technicznie. No ale podłączył i powiem szczerze, że ja jako takiej różnicy nie odczułem. Dla mnie to grało podobnie. Może te RCA, które podłączył były z wyższej póły. Nie wiem. Jak by to wyglądało przy Rotelu? Ale z drugiej strony w Korisie mają jak dla mnie zbyt duże pomieszczenie odsłuchowe. Może faktycznie w warunkach domowych jakaś różnica by była na plus.

 

To bardzo dobry odtwarzacz. Kolega, zapalony analogowiec, dość chwalił ten sprzęt, gdy go u mnie słuchał. Mojego używam z 10 lat. Moim zdaniem jest równorzędnym źródłem dla moich źródeł analogowych i rDACa. rDAC w porownaniu daje nieco więcej powietrza, tak bym powiedział. U mnie jedyny problem po tych latach to lekkie zacięcie szuflady przy pierwszym otwarciu w ciągu dnia. Bardzo popularny w UK. Za cenę £50-60 - okazja.

No ja także miałem i mam nadal okazję kupić tego playerka. Ale jak wyżej w moim poście na pytanie o wymianę lasera to :

Sa dostepne za granica ewentualnie w polsce uzywki, wymienia sie caly mechanizm

Jak by nie było sprzęt ma 24 lata. No ale też zależy za jaką cenę jeśli np. 3 stówki od rodzinki to bym brał.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, skoro jesteśmy przy kablach, jakie IC sprawdzają się w rotelach? U mnie gra kilka VdH, nie narzekam, ale też nie sprawdzałem z innymi kablami. Będę potrzebował uzupełnić kablozję w drugim zestawie,

najlepiej coś w niewielkim budzecie, nie chcę strzelać na ślepo ;)

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Qed Qunex Silver Spiral - nie narzekam ;-)

Dzieki za propozycję, wyglądają cool :) jednak przy cenie ok 350 zeta,

w sytuacji gdy potrzebuję 4 komplety, kabelki będą stanowić wartość ok 40-50% systemu ;).

Gdzieś ktoś pisał o przyzwoitych kablach z pułapu budżetowego, przyjmijmy 50+- za komplet.

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.