Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy się grzebiesz? :-)

Zanim kupię, przeważnie proszę o foty wnętrza i film prezentujący pracę lub osobiście je oglądam - w innym przypadku daruję sobie zakup (niedawno była taka sytuacja z RB-993, którą tu przytoczyłem - kupił kto inny i się przejechał, choć ponoć szybko naprawił). Po zakupie każdy sprzęt, zanim wyląduje w moim systemie jest czyszczony w środku (o ile tego wymaga) i na zewnątrz, potencjometry i przełączniki w przed/wzmacniaczach są profilaktycznie czyszczone specjalnymi preparatami, lasery w odtwarzaczach czyszczone sprężonym powietrzem (ewentualnie są regulowane lub wymieniane), całość sprawdzana z serwisówką w dłoni i testowana (wszystkie wejścia, wyjścia, regulacje, przełączniki, funkcje, prąd spoczynkowy). Dopiero, gdy jestem absolutnie pewny, że nowy nabytek nie zagraża w żaden sposób mojemu systemowi ani samemu sobie jest podłączany i odsłuchiwany. Jest z tym grzebania, ale na pewno nie kupuję szrotu, który później reanimuję, jeśli to masz na myśli.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest audiofilski nalot....

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest model audiofilsko zabytkowy. Takich się nie czyści, a raczej dobrudza.

 

Wezmę to za żart.

Sittek jak A14 wypada w cięższych składach typu Slayer ? Czy jest podatny na okablowanie, czy może jak seria 12 nieczuły ? Czy blachy brzmią jak blachy czy jest to raczej jakieś cykanie. Jak z uderzeniem werbla?(chodzi o twardość) Czy starszy materiał taki jak Floydzi, Rainbow, Iron Maiden itp. są obnażone z niedoskonałości czy raczej gra to w miarę możliwie. Ostatnio chodzi mi po głowie ten wzmacniacz. Kurdę co nówka to nówka. Z jakimi kolumnami masz to teraz sparowane? jako źródło podejrzewam RCD 971. Po takim czasie użytkowani już czas żebyś się w końcu konkretnie coś wyłuskał z siebie. I jak z barwą na średnicy. Odchudzona czy raczej gęstawa? Jak gra najlepiej przez coaxial czy po analogu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie słucham Krella KAV-250cd/2 i już wiem, czemu ludziskom się podoba RCD-971 - "charakterkiem" są do siebie zbliżone, choć oczywiście Krell jest na pewno dużo precyzyjniejszy. Nie jest to porównanie "face to tace" niestety, ale mają na pewno podobną manierę góry pasma i mocny dół (choć w Krellu chyba nie aż tak twardy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca. Zdecydowanie po analogu. Po elektrycznym kablu jest na pewno trochę większa dynamika, lepsza separacja, wyeksponowane są skraje pasma, ale niestety znika to przyjemne ciepełko, które bardzo lubię.

Okablowanie. Nie bawię się już w kabelki. Mam od kilku lat głośnikowe i sygnałowe Van den Hula, i przy nich pozostanę.

 

Jak wypada Slayer?

REWELACYJNIE :-))))

 

Fight Till Death, Raining Blood, Angel of Death czy przede wszystkim War Ensemble zrywają kapcie i powodują że świat po ich odsłuchu nie jest już tym samym sprzed kilku minut. Po prostu jakbyś siedział na koncercie, a Lombardo czy Bosthaph napierdalał na bębnach tuż przed Tobą :-)

 

Ironów nie lubię, Rainbowsów ledwie przełknę.

 

Floydzi? The Wall czy jeszcze lepiej The Division Bell brzmią bardziej dojrzale, z dużo lepszą separacją i przestrzenią. Dynamika jest naprawdę smaczna. Słychać każdy instrument, nic nie razi, nie przeszkadza, płyta jak na dłoni.

 

Hm, jak tu by ci opisać brzmienie werbla czy blachy? To może być trudne, ponieważ blachy są krystalicznie czyste ale i gdy taka jest realizacja nagrania, również przyjemnie cykają. Tak samo werbel, co zespół to zupełnie inne strojenie.

 

Co do ogólnego charakteru- na pewno nie jest to dźwięk typowo koncertowy- twardy, przejmujący i przebijający płuca. Jest za to bardzo dynamiczny i miękki zarazem. Ciężko to opisać :-)

 

Na czym gram?

Obecnie jest to B&W DM 302 i REL T7.

 

Do testów miałem przez jakiś czas podłączone Avance Epsilon 960, ProAc Response 1SC oraz Totem Model 1.

Rewelacja ( moje zachwyty w opisie powyżej dotyczą tych trzech par monitorów).

Najciekawsze z nich były ProAc-ki.

 

Po sprzedaży Dynaudio grzecznie zbieram kasę na :

 

- ProAc Studio 118

- Dynaudio Focus 160

- coś z drugiej ręki, j.w.

 

Na monitorach B&W płaczu nie ma, jak wcześniej pisałem, kompleksów nie ma, jak na takie maluchy dają radę.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus dla A-14 może przemawiać (swoją drogą, gdzie się podziało "R" stojące jak dotąd na początku oznaczenia każdego modelu?) tylko przyjmowanie gęstszych formatów poprzez USB (do 32bit/384kHz oraz DSD128) i nowszy przetwornik AKM AK4495SEQ ale mimo tego, że mógłby przyjmować dużo gęstsze formaty, ograniczono go do "tylko" 24bit/192kHz (czyli jak Wolfson WM8740 w RA-1570). Moim zdaniem, cała reszta pod względem technologicznym przemawiam na korzyść RA-1570, a Sittek twierdzi, że A-14 i tak lepiej wypada po analogu. No chyba, że chodzi Ci o rozwiązania technologiczne typu przyciemnianie diod LED w MENU... to chętnie posłucham, co jeszcze potrafi?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy...

No nie wiem, ma na pokładzie niezły DAC oraz sekcja wzmocnienia też nie powinna wzbudzać jakichkolwiek kompleksów. W stosunku do dotychczasowych 60 W zdecydowanie czuć przyrost mocy.

Poprawie uległy też górne rejestry, wystarczy podpiąć pod niego kolumny, które to uwydatnią i będzie OK.

 

http://www.akm.com/akm/en/product/detail/0054/

 

 

No chyba, że chodzi Ci o rozwiązania technologiczne typu przyciemnianie diod LED w MENU... to chętnie posłucham, co jeszcze potrafi?

No właśnie, fajnie gdybyś najpierw posłuchał, porównał, a potem dopiero pisał. Ja rozumiem, że twoim wyznacznikiem jest seria michi, ale akurat w przypadku Rotela rozwój idzie szerokopasmowo, unowocześnianie nie dotyczy tylko serii Premium.

 

Dlaczego akurat bardziej spodobał mi się analog? Może dlatego, że pracuje wtedy DAC w RCD-971?

Natomiast gdy pod A14 podłączę iPhona lub łączę poprzez bluetooth'a i korzystam z DAC AKM nie mam żądnych kompleksów.

Gra to dla mnie rewelacyjnie.

Jeśli mnie to cieszy, to już powinno być dobrze, bo o to przecież chodzi :-)

Edytowane przez sittek

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, fajnie gdybyś najpierw posłuchał, porównał, a potem dopiero pisał.

Ja mówię tylko i wyłącznie o kwestii rozwiązań technicznych, których dotyczyło pytanie Stencha - nie słuchałem żadnego z nich i nie odnoszę się w żadnym napisanym słowie do wrażeń sonicznych. Kto wie, może technika tak poszła do przodu, że A-14 pobił by zestarzałego Miśka RHB-10...

 

Kto zgadnie co to?

Nie mam pojęcia, poza tym, że to jakiś sieciowiec/serwer muzyczny i wygląda na Rotela. Znaczy zrealizowałeś w końcu swoje długo zapowiadane plany...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ostatnio różni producenci mają z tymi intensywnymi diodami LED jakąś głupawkę. Np w moim REL-u musiałem zaklejać diodę, bo mi całe mieszkanie w nocy oświetlała :-) W RA-1520 było to samo, też trzeba było zaklejać, choć przynajmniej dawali własne firmowe naklejki.

 

W A14 to już technologia NASA. Z pilota można sobie ściemnić.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Przyszedł czas, że gramofon musi być. Mam 990 BX dualkę oraz Dynki 52 SE. Jaki gramofon polecacie? Czaję się na Thorensa 318 MK, ale czy to będzie właściwy wybór? Pytam pod kątem ewentualnych problemów technicznych lub brzmieniowych (za ostry dźwięk, za matowy etc.)

Edytowane przez buzz_astral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buzz: kwestie brzmieniowe to nie tylko gramofon, lecz również wkładka i przedwzmacniacz gramofonowy. Kwestie brzmieniowe to w dużej mierze zasługa tych dwóch elementów.

Nie znam tego Thorensa, ale kiedyś ustawiałem koledze podobnego i grał bardzo fajnie. Pamiętaj, że analog to finansowo studnia bez dna.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebayu kupiłem za 700zł, więc nie sądzę, żeby handlarz zapłacił więcej niż np. 500zł. To jest tak samo jak w komisach z telefonami komórkowymi, zobacz jakie mają ceny np. zadzwoń i zapytaj za ile kupi, można się zdziwić i parsknąć śmiechem :)

Kiedyś próbowałem tak na szybko sprzedać nowy telefon, ostatecznie poszedł na allegro za 800zł, komis proponował 300zł :)

Edytowane przez Mane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA 06 mam już parę miesięcy, ale dopiero teraz naszła mnie taka myśl. Czy jedyną opcją przełączenia go w tryb standby jest pilot?

A co w przypadku gdybym chciał dokupić do niego końcówkę mocy, np RB 03. Czy końcówka będzie się tak samo załączała jak integra i przechodziła w tryb standby?

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem że jak wzmacniacz i przed wzmacniacz są w oddzielnych klockach to ma to lepszy wpływ na muzykę brzmienie.

I moje pytanie to czy lepiej kupić porostu tak?:

ROTEL RA-930AX

Czy rozdzielić np. tak:

Rotel RC960BX Przedwzmacniacz.

ROTEL RB-970BX Konicówka Mocy.

Rotel RB-956AX albo taka może nie wiem która lepsza.

Jak kupiłbym zintegrowany ROTEL RA-930AX 600zł jak bym rozdzielał to około 1000zł czy to będzie bardzo duża różnica w dźwięku czy warto wydawać tego 1000?.

Trochę mnie korci na to rozdzielanie, ale wolałem jednak zapytać bo nie mam pojęcia. Czy może za tego 1000 lepiej jaki inny zagra wzmacniacz niż to rozdzielanie?

Edytowane przez Alkion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem że jak wzmacniacz i przed wzmacniacz są w oddzielnych klockach to ma to lepszy wpływ na muzykę brzmienie.

I moje pytanie to czy lepiej kupić porostu tak?:

Jak byś kupił Rotela RA-930AX za 600zł to i tak przepłaciłbyś co najmniej 2 stówy. Za 600zł idzie dostać integrę RA-970BX. Ale lepiej kupić zestaw dzielony RB-970+RC960 jeśli masz w dobrej cenie. A z takimi grajotkami jak RA-930 daj sobie spokój. Jeśli dysponujesz kwotą do 1500zł to możesz jeszcze kupić integrę RA-980BX lub RA-985BX. Tylko teraz z tymi cenami to jest różnie przez tych jeba.. handlarzy, a wręcz skandalicznie.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA 06 mam już parę miesięcy, ale dopiero teraz naszła mnie taka myśl. Czy jedyną opcją przełączenia go w tryb standby jest pilot?

A co w przypadku gdybym chciał dokupić do niego końcówkę mocy, np RB 03. Czy końcówka będzie się tak samo załączała jak integra i przechodziła w tryb standby?

Łączysz Trigger OUT w RA-06 z Trigger IN w RB-03 i załączają/wyłączają się jednocześnie...

 

Ale do RA-06 lepszym rozwiązaniem chyba byłoby dokupić RB-06...

 

Jak byś kupił Rotela RA-930AX za 600zł to i tak przepłaciłbyś co najmniej 2 stówy. Za 600zł idzie dostać integrę RA-970BX. Ale lepiej kupić zestaw dzielony RB-970+RC960 jeśli masz w dobrej cenie. A z takimi grajotkami jak RA-930 daj sobie spokój. Jeśli dysponujesz kwotą do 1500zł to możesz jeszcze kupić integrę RA-980BX lub RA-985BX.

Potwierdzam.

 

A RC-960BX (zwłaszcza, że jest lepszy od RC-970BX) + RB-970BX (choć zabawa zaczyna się od RB-980BX) za 1000zł to uczciwa cena raczej (o ile nie są w opłakanym stanie).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.