Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie sprzedaje RC-1070 + RB-1080. Nigdzie nie wystawiłem na razie. Gdyby ktoś chciał zaproponować jakąś fajną cenę to proszę na priv. Interesuje mnie tylko sprzedaż w całości. Przepraszam że na forum napisałem to ogłoszenie - nie linczujcie mnie ;)

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprzedaje RC-1070 + RB-1080. Nigdzie nie wystawiłem na razie. Gdyby ktoś chciał zaproponować jakąś fajną cenę to proszę na priv. Interesuje mnie tylko sprzedaż w całości. Przepraszam że na forum napisałem to ogłoszenie - nie linczujcie mnie ;)

Samej końcówki na pewno nie sprzedaż??? Bo bym ją wziął od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was testował rb-990bx z pre lampowym?

 

Miałem podpięty RB-991 do lampowego przedwzmacniacza Modwright LS100. Była piękna barwa, więcej szczegółów, ale jednocześnie brakowało mi dołu i wykopu (w porównaniu do 991 podłączonego do rc-995). Proszę jednak traktować moją opinię z dużą dozą ostrożności, gdyż Modwright był włączony bardzo krótko, nie zdążył się rozgrzać, a na całe spotkanie mieliśmy zbyt mało czasu, by pograło to w takiej konfiguracji dłużej niż pół godziny.

 

Kiedyś natomiast słuchałem zestawu Modwright LS100 + KWA100 z kolumnami Zingali i to był najfajniejszy dźwięk, jaki słyszałem.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z Was testował rb-990bx z pre lampowym? Zależy mi na uzyskaniu lepszej barwy bez utraty dynamiki. ?

 

Też miałem kiedyś zadać tu te pytanie.... - też mam rb990bx i też myśle o pre lampowym do niej.... co do imp wejśćiowej - to jest 33 kiloomy.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kiedyś zadać tu te pytanie.... - też mam rb990bx i też myśle o pre lampowym do niej.... co do imp wejśćiowej - to jest 33 kiloomy.

Heh szymek, a co się stało, że chciałbyś ocieplić trochę swoją RB 990 wszak pamiętam jak rżnąłeś swego czasu na niej z Paradigm i byłeś bardzo zadowolony. Czyżby to przychodziło z wiekiem jak w moim przypadku? :)))

Fajnie Cię znowu widzieć na forum pod starym nickiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko :) - może to z wiekiem przychodzi...- faktycznie..., może doradź jakieś kable głośnikowe i interkonekt.....? interkonekt do stówy a kable do ok max 20 za metr ... - aby coś może poprawić, i za dużo nie wydać..., bo obecnie cały czas interkonrekt to klotz la grange a głośnikowe to....- zwykłe lite druty 4x1,5mm kw takie ze ściany podtynkowe ... :P:)

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam takie kable głośnikowe: http://www.audiostrefa.pl/ultralink_calliber_2_c-12-p-444.html

Tam je kupiłem. Dla mnie fajne kabelki, bardzo elastyczne ładnie układają się na ziemi. Nie wnoszą nic do dźwięku. Nie podbijają żadnego pasma grają naturalnie. Kiedyś były produkowane jako Ultralink Challenger, ale produkcji już zaprzestano i zmienili nazwę na Calliber. AWG 12 to anglosaska miara i oznacza przekrój żyły 3,31mm2. No i Made in Canada. Challenger też mam i gdzieś leżą i żadnych zmian nie zauważyłem. Zostawiam je do innego systemu z tym, że są trochę cieńsze AWG 14 czyli 2,08mm. Tylko tych już nie produkują.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko :) - może to z wiekiem przychodzi...- faktycznie..., może doradź jakieś kable głośnikowe i interkonekt.....? interkonekt do stówy...

Podbiję zapytanie o inter konekty, z linka z powyżej znalazłem takie coś.

http://www.audiostrefa.pl/melodika_md2r05_kabel_2xrca_-_2xrca_purple_rain_-_0,5m-p-9383.html

 

i takie

http://www.audiostrefa.pl/profigold_proa4200_2xrca-2xrca_o.5m-p-3768.html

Ktoś coś?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbiję zapytanie o inter konekty, z linka z powyżej znalazłem takie coś.

http://www.audiostrefa.pl/melodika_md2r05_kabel_2xrca_-_2xrca_purple_rain_-_0,5m-p-9383.html

 

Melodika sobie odpuść. Miałem i testowałem. Od razu siadła dynamika po wpięciu go w mój system. Tego drugiego profigold nie znam.

 

http://allegro.pl/rotel-ra-980bx-twardy-zawodnik-i6804140338.html

Kolego mol01 czy miałeś kiedyś do czynienia z RA-1070 czy tylko tak sobie rzucasz te opisy z rękawa? Przede wszystkim cały ten damping factor 1000 to można włożyć między baje. Różnica między RA-1070 a 980BX? Przede wszystkim 1070 wydaje się szybszy mimo iż DF ma 400, po za tym skala makro jak i mikro na korzyść 1070. Twardszy bardziej konturowy bas. 980-tka bardziej zaokrąglony. Co jest na plus 980-tki to tylko to, że gra troszkę "kulturalniej" jak to mówią w slangu audio. Dla mnie to po prostu znaczy z większa ogładą. 1070 to taki nieoszlifowany diament, który trzeba doszlifować z odpowiednio dobranymi komponentami, a pokaże na co go stać. Po za tym RA-980 teraz na rynku to już tylko loteria jak wszystkie już zresztą wiekowe klocki z serii 9xx. Miałem w domu dwie 980-tki i każda grała inaczej. Dla przykładu jeśli chodzi o ten Damping Factor, o którym ciągle rozpisujesz na swoich aukcjach. Hegel 80 DF-1000 Rotel RA-930AX DF-180 a szybkość ta sama. Pisałem o tym już rok temu kiedy z Korisa wziąłem go do domu na testy. Dlaczego napisałem ten post? Ponieważ nieco poruszył mnie fakt tego co napisałeś, że kolejne konstrukcje z serii 10 prezentowały nieco niższy poziom z czym się nie zgadzam jeśli chodzi o RA-1070.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi np. w rotelu ra-1070 nie podoba sie tylko lekko przedni panel (niebieska dioda i te czarne "uszy-blaszki zagięte po bokach") ale w środku wg mnie jest jak najbardziej okej.... - co do dźwięku - to nie pisze nic bo go nie słuchałem , podobnie jak ra-980

 

zresztą mi też ten parametr damping faktor=1000 wydaje sie taki troche na wyrost (ma go też mój rb990) i o nim także mol01 pisze na kolejnej aukcji:

http://allegro.pl/rotel-rb-990bx-niech-moc-bedzie-z-toba-i6791473870.html

bo przedtem miałem sony f770es i miał on ten parametr na poziomie.... 80-100 i nie odczuwam , aby 10 razy gorzej kontrolował głośniki niż rotel - ale fakt rotel lepiej sobie radzi...., ale nie 10-cio krotnie - jak by to wynikało z danych :P:)!

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi np. w rotelu ra-1070 nie podoba sie tylko lekko przedni panel (niebieska dioda i te czarne "uszy-blaszki zagięte po bokach") ale w środku wg mnie jest jak najbardziej okej.... - co do dźwięku - to nie pisze nic bo go nie słuchałem , podobnie jak ra-980

Niebieska dioda szymek jest w wersji srebrnej. W wersji czarnej ma kolor czerwony :) A skrzydełka ? Mi się podobają. Skrzydlaty Rotel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów Rotela. Jestem "prawie" szczęśliwym użytkownikiem Rotel RA-980BX. Piszę "prawie" bo kilka dni temu podczas transportu z przeglądu zaginęła mi podstawka, kółko od nóżki/stopki. Tylko tego w chwili obecnej do szczęścia mi brakuje. Może ktoś ma to małe "coś" do odstąpienia? Dzięki za pomoc.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melodika sobie odpuść. Miałem i testowałem. Od razu siadła dynamika po wpięciu go w mój system. Tego drugiego profigold nie znam.

 

Dzieki za info, ktoś coś może wie o tym drugim IC profigold? (swoją drogą nazwa nie nastraja optymistycznie ;) )

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz ale miałem dawno temu Profigold PGA 3000 wtedy chyba ich najwyższy model i to były bardzo kiepsko wydane pieniądze.Oprócz wyglądu dźwięk był średni gdy były wpięte w tor audio. Gdy posłuchałem Qed Silver Spiral, Nordost Wyrewizard Dreamcaster, Audionowa Proteus Silver ,Qed Reference, Cyrus RCA, to zrozumiałem ile mogą zepsuć słabe kable czyli w tym przypadku Profigold PGA 3000. Ostatecznie wybrałem Qed Silver Spiral i mam je do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od zestawionego systemu audio.Z tych kabli o których pisałem to właśnie Qed-y wypadły u mnie najlepiej . Moje kolumny Vienna Acoustics Mozart stara wersja grają ciepło-neutralnie.

Ostatnio do Rotela 970 BX podpiąłem deck Kenwood 5060s. Zapuściłem moją ulubioną kasetę z szantami i grało otwarcie z takim koncertowym duchem. Zmieniłem wzmacniacz na Cyrusa i czar koncertowy prysł.Zbyt kulturalnie.

Za to przed weekendem posłuchałem Metaliki z odtwarzacza CD Nad 5000 Monitor Series właśnie przez kabel Qed-a i byłem zaskoczony transformacją dźwięku Cyrusa .Podobało mi się bardziej niż z wzmacniaczem Rotela.Jak skończę długi weekend to porównam odtwarzacz Nada do odtwarzacza Marantz 63 KIS z obydwoma wzmacniaczami.Będzie zabawa.

Edytowane przez dzeus67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.Proszę mi powiedzieć czy kupno Rotela RCD 971 w cenie ok.1000 pln to dobra oferta ,i jaki poziom tak w przybliżeniu prezentuje ten cd w porównaniu do nowych cd np.Vincent cd400,Atoll cd50se czy Pioneer Pd50. pzdr

Miałem tego Rotela i u mnie przegrał w szrankach z Denonem DCD-1450AR jeśli chodzi o najniższy bas i gęstość barwy. Ale szybki bas, punktowy. Wysokie detaliczne nie ostre (jak w przypadku Denona jeśli chodzi o ostrość w górnych rejestrach) natomiast dynamika w skali makro i mikro na tym samym poziomie. Dla mnie zagrał lekko i i właśnie brakowało mi w nim tego dociążenia i masywnej średnicy, którą ma Denon. Ogólnie dobry Player muzykalny na plus jeszcze dostępny tani laser widziałem ostatnio na allegro. Czy warto za 1000 zł ? Za tyle go kupiłem a Denona za 700. No ale teraz takie ceny i poniżej tysiąca będzie trudno go zdobyć. Co do innych CD, które opisujesz wyżej nie słuchałem ich. W moim przypadku granie Denona bardziej mi przypadło, ale możesz go kupić i sprawdzić, to chodliwy model i sprzedaż go za tyle ile kupiłeś. U mnie po wystawieniu poszedł w ten sam dzień. Więc niczym nie ryzykujesz jeśli oczywiście jest on w 100% sprawny technicznie.

 

Jest tak jak piszą tutaj chłopaki, którzy go użytkowali. Z tego co czytałem pokrywa się z moimi spostrzeżeniami: http://www.audiostereo.pl/rotel_rcd971_odtwarzacze-cd-5-864-3.html

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie mam.

Od jakiegoś czasu mój Rotelek 980BX podczas załączania się np.lodówki itp. sprzętów zaczyna "strzelać" w głośnikach.

Dzieje się to już jakiś czas jednak dolegliwość ta się nasila i jest coraz głośniej. :(

Co może być tego przyczyną? Może ktoś spotkał się z takim problemem.

Będę wdzięczny za informację.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mój Rotelek 980BX podczas załączania się np.lodówki itp. sprzętów zaczyna "strzelać" w głośnikach.

Dzieje się to już jakiś czas jednak dolegliwość ta się nasila i jest coraz głośniej. :(

Co może być tego przyczyną? Może ktoś spotkał się z takim problemem.

Będę wdzięczny za informację.

Powinno pomóc zabezpieczenie typu D listwa przeciwprzepięciowa i przeciwzakłóceniowa

np. niedroga i sprawdzona , nawet ciekawie ( dobrze ) wpływa na poprawę brzmienia

https://www.google.p...S9mCgUZADZfrSFA

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników Rotela.

Od kilku lat mam Rotela RA1070. Ostatnio padł mi przekaźnik na wyjściu "Speakers A" i do czasu sprowadzenia nowych przekaźników ( na wszelki wypadek kupiłem 2) podłączyłem głośniki do wyjścia "B" . Miałem wrażenie, że jest więcej "góry" a "dół" osłabł co mnie zastanowiło.

Okazało się, że na wyjściu "B", pomiędzy przekaźnikiem a terminalem głośnikowym jest dodatkowo jakaś cewka TRL-331. Filtr?

Czy może ktoś wie jaka jest jej rola?

I czy w tym wzmacniaczy ma sens podłączenie kolumn głośnikowych do obu wyjść po przez "bi-wiring"?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensator przeciwzakłóceniowy w lodówce do wymiany ;)

Myślę, że to nie to, gdyż inne sprzęty np.młynek do kawy, mikser, itp.też podczas załączania lub wyłączania powodują takie objawy.

Powinno pomóc zabezpieczenie typu D listwa przeciwprzepięciowa i przeciwzakłóceniowa

Qurcze no właśnie listwa jest i raczej nic nie pomaga w tym temacie.:(

 

Jak sięgam pamięcią wstecz jakiś czas temu miałem awarię sprzętu. Wysłałem więc do serwisu nawiasem mówiąc, też obecnego na form.

Diagnoza była iż prócz naprawy dolegliwości należy wymienić kilka kondensatorów gdyż wykazują oznaki "starości"

Na 99% od tego czasu pojawiło się to "strzelanie w głośnik" lecz nie było to głośne i częste więc to zignorowałem. Mój błąd.

Od tego czasu nie zaglądałem pod pokrywę więc tak do końca nie wiem co tam było wymieniane.

Możliwe by było to spowodowane niewłaściwym doborem podzespołów podczas naprawy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Rotel RCD 965 BX (ten nad którym wahałem się kilka stron temu) jest już u mnie... :) Jestem raczej zadowolony, choć jest kilka rzeczy, które mnie zastanawia i kilka pytań (pewnie dość dyletanckich), na które być może będziecie mogli mi udzielić odpowiedzi. Do rzeczy.

 

Sprzęt jest w bardzo dobrym stanie wizualnie, w Polsce miał jednego właściciela, a ogółem był sprowadzony z UK. Nic nie wiadomo o żadnych naprawach czy przeróbkach. O dziwo płyty czyta lepiej i szybciej niż mój NAD C516BEE z 2014 roku. Nie robi przeskoków tam gdzie NAD miał problemy, choć i Rotelowi zdarzyło się na jednej płytce (nowej, bez rys) zrobić kilka przeskoków, ale to jednorazowy wybryk. Stąd moje pierwsze pytanie:

 

1. Czy to możliwe, żeby sprzęt ok 25 letni tak dobrze czytał płyty? Czy większe prawdopodobieństwo jest, że jednak laser był gdzieś po drodze wymieniany lub może np. prąd lasera został podkręcony i stąd tak dobry odczyt?

 

2. Czy jest jakiś sposób, żeby sprawdzić czy coś było w środku wymieniane, podkręcane albo coś w tym stylu? Zaglądałem do środka, porównywałem to ze zdjęciami w internecie, kondensatory i inne wydają się takie same, ale jako laik nie wiem na co zwrócić uwagę i czy wszystko okej. Brzmienie mi się podoba, ale nie mając porównania również trudno mi powiedzieć, czy gra to tak jak powinno... Tutaj fotka jak to wygląda:

 

7Ywd0E5.jpg?1

 

2 rzeczy na minus, jedna mała, a druga większa, które troszkę mi psują radość z kupna. Mała – szuflada chodzi głośno i trochę jak ruski czołg. Starałem się to charakterystyczne pyr-pyr-pyr nagrać na filmiku:

 

 

i druga rzecz, mam wrażenie, że niektóre płyty kręcą się jakoś nienaturalnie głośno. Siedząc metr od głośników słyszę w przerwach charakterystyczne „cykanie” obracającej się płytki. Nie jest tak na wszystkich płytach, ale zdarza się. Nie jest to też jakoś przesadnie głośno i nie zagłusza muzyki, ale... a być może po prostu to normalne i doszukuje się na siłę jakiegoś problemu? :) Mam tylko nadzieję, że to nie jest oznaka, że coś nie tak się dzieje z laserem.

Edytowane przez rooster85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.