Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rooster 85,

objawy wskazują na wadliwe działanie napędu.

Można spróbować przesmarować zębatki i prowadnicę szuflady smarem silikonowym. To może poprawić, zmniejszyć głośność pracy napędu.

Jeżeli w trakcie odtwarzania płyty następują zatrzymania to jest prawie pewne, że pada laser. Tam jest prawdopodobnie CDM-4/19, który ma niestety dość dużą awaryjność. Na szczęście ten napęd można kupić bez większych problemów - koszt ok 150zł. (https://allegro.pl/listing?string=laser%20cdm%204%2019&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-ele-1-2-0403) a wymiana to dość prosta czynność.

Nie baw się w żadne próby "podkręcania" lasera. To nic nie da. Szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Zamierzam zaszaleć i się przesiąść na RA-1592, więc gdyby ktoś był zainteresowany mam na sprzedaż połtoraroczny Rotel RA-1570. Więcej info w dziale sprzedaży:

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/wzmacniacze-stereo/rotel-ra-1570-w-stanie-idealn-os116500.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zaszaleć i się przesiąść na RA-1592, więc gdyby ktoś był zainteresowany mam na sprzedaż połtoraroczny Rotel RA-1570. Więcej info w dziale sprzedaży:

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/wzmacniacze-stereo/rotel-ra-1570-w-stanie-idealn-os116500.html

Oj to na prawdę zaszalejesz. Kurdę gdyby ten Rotel zagrał po ciemniejszej stronie to bym się skusił. Ale odsłuchiwałem go i nie bardzo ten przekaz mi odpowiada. Zbyt jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pozwoliłem sobie na kupno leciwego egzemplarza RA-980BX. Podłączaliśmy na zmianę RA-1070 by porównać dźwięk. 980-tka była w pełni sprawna zarówno technicznie jak i wizualnie. Przy głośności na godzinie 9-tej oba wzmacniacze grały z niesamowitym przytupem w moich 12M2. 980 grał z taką można powiedzieć większą kulturą tzn. ogładą. Płyty starsze typu cc.catch pet shop boys itp. z lat 80-tych wybrzmiały wybornie. Natomiast starsze płyty typu Iron Mainden zabrzmiały kiepsko. RA-1070? w nim nie ma ogłady gra tak jak na koncertach. Konturowy krótki bas szybkość niesamowita, uderzenia perkusyjne twarde brak w nim sprężystości, ale to mi się podoba. Denon, który był podłączony jako źródło dodawał barwy i dynamiki. RA-1070 przy głośności na godzinie 10-tej zaczął jazgotać ale to już w moim przypadku głośność na prawdę straszna. 980 nie jazgotał do godziny 11-tej to trzeba mu oddać. Więc zatrzymuję obydwa wzmaki na razie. Więc cały ten DS można wsadzić sobie w... no tam gdzie słońce nie dociera. Ach byłbym zapomniał szybkość po stronie 1070.Ogłada po stronie 980 co wybrać? Zależy do jakich nagrań :) Zatrzymałem dwa.

 

Mam jeszcze zestaw słuchawkowy, choć nie lubię słuchać zbytnio przez słuchawki ale włączyłem płytę Joy Didision Unkown Pleasure tam wstawione są jakieś dźwięki typu otwieranie windy czy różne wachlarzowe specyfiki. RA-1070 przy 980-stce okazał się mistrzem :)

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Zamierzam zaszaleć i się przesiąść na RA-1592, więc gdyby ktoś był zainteresowany mam na sprzedaż połtoraroczny Rotel RA-1570. Więcej info w dziale sprzedaży:

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/wzmacniacze-stereo/rotel-ra-1570-w-stanie-idealn-os116500.html

Obniżam cenę do 4750zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki.

Widzę, że panuje ruch w interesie- kupujecie, sprzedajecie, wymieniacie i cieszycie się.

I o to w tym wszystkim właśnie chodzi, aby czerpać radość.

 

Widzę, że nawet kolega Satori przełamał się i zakupił starowinkę 980-tkę :-)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O banita wrócił :)

Widzę, że nawet kolega Satori przełamał się i zakupił starowinkę 980-tkę :-)

No, to już będzie trzeci :))

 

Sittek jakie Dynie by się zgrały z RA-1070 tylko mi tu z ceną nie przesadzaj. I pamiętaj jaki mam metraż 12m2. Wiem, że cena trochę wygórowana ale czy słuchałeś: http://allegro.pl/dynaudio-audience-40-gwarancja-i6827978077.html

 

Potrzebuję oprócz podłogowych jeszcze monitory. Może DM2/6 ?

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mol01 czy miałeś kiedyś do czynienia z RA-1070 czy tylko tak sobie rzucasz te opisy z rękawa? Przede wszystkim cały ten damping factor 1000 to można włożyć między baje.

bo przedtem miałem sony f770es i miał on ten parametr na poziomie.... 80-100 i nie odczuwam , aby 10 razy gorzej kontrolował głośniki niż rotel - ale fakt rotel lepiej sobie radzi...., ale nie 10-cio krotnie - jak by to wynikało z danych :P:)!

O Damping Faktor pisałem tutaj kiedyś tutaj obszernie i wtedy też rozgorzała gorąca dyskusja na kilka stron klubu odnośnie jego wagi - oczywiście jego przyrost nie jest wprost proporcjonalny do wzrostu kontroli i zależy od kolumn (zwłaszcza ich impedancji) oraz specyfiki jego liczenia. Tak, czy inaczej, faktem niezaprzeczalnym jest, iż Rotel podaje taką wartość dla modeli RA-980BX, RB-980BX, RB-990BX, RB-1080 i RB-1090, a dla innych już mniej przy tych samych warunkach (20-20000Hz, 8Ohm). RA-1070 nie porównywałem bezpośrednio z RA-980BX (ani na tym samym systemie), ale bazuję na zasłyszanych opiniach (między innymi na łamach tego forum), ale już mogę zdementować zasłyszane tutaj uwagi, jakoby RA-980BX brzmiał lepiej od RA-985BX - porównywałem je przez cały zeszły tydzień i RA-985BX zagrał nieco lepiej - z większym rozmachem i z bardziej szczegółową górą (oczywiście na TONE OFF). Poza tym, włączenie regulacji w RA-980BX powoduje dużo znaczniejszą degradację przestrzeni niż w RA-985BX (tu jej włącznie jest prawie nieodczuwalne).

Swoją drogą, zauważyliście że część wzmacniacza mocy w najnowszym RA-1592 łudząco przypomina RB-990BX/991/1080/1582?

 

Aha, w kwestii Sonego TA-F770ES... ja miałem TA-F870ES (2x200W/DIN 4Ohm, DF=100) i przegrał sromotnie pod względem kontroli (i to nie 2-3x) z słabowitym RB-970BX (2x110W/DIN 4Ohm, DF=280).

 

Wyglądał ładnie, ale co z tego...

post-18838-0-06292700-1495686338_thumb.jpg

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem dla kogoś kupić RA-840BX4. Wygląd zewnętrzny jest w stanie BDB, prosiłem o zdjęcia środka ponieważ na pytanie czy Rotel mocno się grzeje, facet odpowiedział, że jest letni.

Dobrze, że sobie dałeś spokój z tym szrotem - trany końcowe widać, że wymieniane (upaćkane w paście), ślady na płytce jakby po zalaniu, a do tego ten przegrzany/nadpalony rezystor. Gdyby chodziło tylko o przerywanie jednego kanału przy manewrowaniu gałkami, to przyczyny wymienił Bumpalump i naprawa byłaby banalnie prosta (przeczyszczenie potencjometrów/przełączników/przekaźników i przegrzanie lutów).

 

Gość, który go sprzedaje jest w porządku na wszystkie pytania odpowiedział szczerze, niczego nie ukrywając. Ale ja się nie znam na budowie może który z was coś odkrył tu niepokojącego. Mnie niepokoi fakt, że ten Rotel niezależnie ile gra jest letni.

No i gdzie ta uczciwość sprzedawcy, skoro twierdził, iż jest tylko letni po długim graniu, a tu widać że aż się kopciło...

 

Każdy wzmacniacz Rotela, którego miałem mocno się nagrzewał po dłuższym słuchaniu z większym wolumenem, nawet RB-1582, więc to nie oznaka "starości".

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wzmacniacz Rotela, którego miałem mocno się nagrzewał po dłuższym słuchaniu z większym wolumenem, nawet RB-1582, więc to nie oznaka "starości".

Nie przesadzaj też miałem wiele modeli i nie wszystkie się grzały. Teraz mam 1070 i przy 4 godzinnym graniu temp. na oko jakieś 40-50 stopni. Seria 12 też się mocno nie grzała, seria 0 tak samo. Jedyny wzmak, który miałem (jak pamiętam, bo nie sposób wszystkie spamiętać jak się grzały) to był RA-840BX4. Z serii 8xx 810 820ax dzielonka RB870BX też jakoś nie parzyła a to przecież były stare modele. 971, 971 MK2 931 nie pamiętam żebym narzekał na wysoką temperaturę. Nie wiem widocznie miałem chyba farta :)

 

No i gdzie ta uczciwość sprzedawcy, skoro twierdził, iż jest tylko letni po długim graniu, a tu widać że aż się kopciło...

Widocznie mu się nie grzał bo był zjebany i tyle ;)

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem, wychodzi na to, że miałem same zjebane wzmacniacze - a było ich co najmniej kilkanaście Rotela (choć większość to mocniejsze piecyki, a nie mikrusy w stylu serii 0, 820AX czy 931).

Swoją drogą, widzę na Alledrogo RCD-975, który dłuuugi czas się nie sprzedaje - dziwi mnie to, bo według mnie pokonuje nawet RCD-991AE (miałem po 3 egzemplarze jednego i drugiego i wiem, co mówię). Czyżby coś z nim było nie tak?

 

A RA-1070 nie raz był tu opisywany jako "suchotnik" i w mojej ocenie jest wiele w tym prawdy...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że najwyższy czas na zmiany, ale nic lepszego nie udaje mi się upolować :P

No właśnie. A powiedz mi piszesz, że 985 zagrał z większym rozmachem i bardziej szczegółową górą tzn. według Ciebie wysokie tony ma bardziej wyeksponowane od 980-tki? A jak z kulturą przekazu u niego zbliżona do 980 czy jest to bardzo podobny przekaz? Pytam bo nie słuchałem 985. A niektórzy powiadają, że to praktycznie tak gra jak 1070?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, góra jest delikatnie bardziej wyeksponowana, ale nie ostra/sykliwa (co uświadczyłem na RA-1070 z innymi kolumnami) - ale chodzi bardziej o to, że środek z górą są ładniej zgrane, a więc wokale i wszelkie pogłosy wypadają dużo naturalniej (co prawda daleko do RC-995 + RB-990BX za sprawą bardziej zaokrąglonego wyższego basu, ale słucha się tego bardzo przyjemnie i zachęca do wrzucania kolejnych płytek). W ogóle nie uważam też, by RA-980BX, a tym bardziej RA-985BX był suchotnikiem - na moich podstawkowych ALR Nummer 2 walił mięchem aż miło, a atmosfera była raczej zagęszczona (jako źródło RDD-980 + RDP-980). Ogólnie myślę, że zestaw RDD-980 + RDP-980 + RA-985BX wykazał się jedną z najlepszych synergii, jakie uświadczyłem w przeróżnych konfiguracjach Roteli (RCD-991AE wydawał się w tym miejscu za bardzo ugłaskany). Myślę, że RA-980BX + RCD-971 (jaśniejszy) zagrał by bardzo podobnie, jak RDD-980 + RDP-980 + RA-985BX, ale nie wiem, czy oby już nie za ostro na przełomie średnicy i góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie niemieckie ustrojstwa z lat 1992-1995r na "specjalnych" głośnikach Vify - nic nadzwyczajnego, ale do małych pomieszczeń, jak znalazł...

 

O mało nie kupiłem Xavianów XN 125 II - szkoda, że się nie udało, bo wtedy można by bardziej określić ich miejsce ;)

 

Gość, który ode mnie kupił RA-980BX i przyjechał odebrać i posłuchać (a przy okazji zawinął też RCD-991AE), teraz szuka nowych kolumn, bo po odsłuchu u mnie za mało mu góry na jakiś jego starszawych AR.

post-18838-0-87986800-1495729648_thumb.jpg

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie niemieckie ustrojstwa z lat 1992-1995r na "specjalnych" głośnikach Vify - nic nadzwyczajnego, ale do małych pomieszczeń, jak znalazł...

Jak zgrywają się z Rotelem to na mój pokój w sam raz. Jaki ma wymiar niskotonowiec i jaka skuteczność? Widzę, że tak jak przy mission odwrócona kolejność głośników.

 

Nieaktualne. Kupiłem RC-1580.

Oj chłopie i dobrze bo byś się na śmierć zaczekał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskotonowiec ma 17cm, a skuteczność jest nieznana - trzeba poszperać w internecie, bo na tabliczce znamionowej takiej informacji producent nie zawarł. Na pewno jest to w pobliżu 90dB przy impedancji 4Ohn, bo mam też 90dB T+A i wrażenia są podobne. Tak odwrócona, dodatkowo wysokotonówka na tubkę, co nadaje specyficzny efekt grania średnicą, a midwofer czubiasty korektor fazy (nieruchomy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wygrał RA-985. 980-tka leży w szafie. Choć muszę przyznać, że byłem przekonany iż to z racji wieku i rozjechania się parametrów.

Mówisz mol, że 975 ciekawszy od 991AE? Ech kusisz...

Przy 991AE to taki jakiś cienki się wydaje ;-)

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz mol, że 975 ciekawszy od 991AE? Ech kusisz...

Mówiłem to już kiedyś przy okazji porównania ze "standardowym" RCD-991 i nie dowierzaliście. Wersja AE jest może ciut lepsza, ale mi nadal lepiej się podoba RCD-975, dlatego to jego sobie zostawiłem - popchnąłem RCD-991AE, a za kasę za niego kupiłem Krella KAV-250cd/2 (chyba najlepszy z serii KAV) :P

 

Choć muszę przyznać, że byłem przekonany iż to z racji wieku i rozjechania się parametrów.

Nie wiem, czy to z racji wieku, ale miałem dwa egzemplarze RA-980BX - obydwa grały identycznie i na 100% nie były grzebane (sprawdzam to zawsze skrupulatnie).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów wystawiony Rotel 840 BX 3 z Legnicy. Sprzedał się 2 maja za 625zł i ponownie jest na aukcji .

 

Co do grzania się Rotela 840 BX 3 to mój przeserwisowany ,ustawiony w/g serwisówki nieźle się grzeje ale dźwięk ma z moimi kolumnami w sam raz-czysty i nienatarczywy.

Rotel 970bx tez się grzeje choć trochę mniej. I nie gram głośno max rozkręcam do 9 godziny ale to bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O banita wrócił :)

 

Sittek jakie Dynie by się zgrały z RA-1070 tylko mi tu z ceną nie przesadzaj. I pamiętaj jaki mam metraż 12m2. Wiem, że cena trochę wygórowana ale czy słuchałeś: http://allegro.pl/dynaudio-audience-40-gwarancja-i6827978077.html

 

Potrzebuję oprócz podłogowych jeszcze monitory. Może DM2/6 ?

Ano wrócił :-)

 

RA-1070, jeśli komuś zależy na jakości dźwięku, zdecydowanie nadaje się do Dynek. W ogóle Rotel z nimi fajnie gra.

Audience 40 do 15 m2 spokojnie powinny przypasować, jednakże trzeba wiedzieć, że basu za dużego z nich nie będzie. Miałem 50- tki i też za dużo nie było. Była za to niesamowita spójność w całym pasmie, niskich tonów ( oczywiście w zależności od nagrania, jakości, rodzaju, i źródła) było w sam raz. Kapitalna podstawa basowa - niedościgniona w przypadku innych podobnej wielkości kolumienek. Oczywiście czasami było z innych więcej basu, ale był sztuczny i brzydki :-)

 

Średnica i wysokie na najwyższym poziomie.

Niestety ceny Dynaudio ostatnio poszły strasznie w górę, dla mnie za te 40-tki to 1000zł max

 

985 zagrał z większym rozmachem i bardziej szczegółową górą

To jak zagra dany wzmacniacz według mnie zależy od jakości podłączonych kolumn oraz akustyki pomieszczenia, gdyż nie zawsze usłyszy się różnice. Dlatego każdy może usłyszeć zupełnie co innego.

 

Nie przesadzaj też miałem wiele modeli i nie wszystkie się grzały.

Moje z serii RA-93x, RA06,06SE,RB-03, RB-06 oraz RA-1520 również nie grzały się, praktycznie wcale.

Obecnie A14 już trochę ciepełka daje, gdy przyczadzi dłużej Slayer to można już jaja sadzone serwować.

 

i na 100% nie były grzebane (sprawdzam to zawsze skrupulatnie).

Znaczy się grzebiesz? :-)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.