Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie , które być może już bywało na forum .

Jestem posiadaczem Rotela RA-840 BX4 z problemem – zanikania co pewien czas kanałów ( częściej lewego }.

Czy możecie polecić kogoś w Warszawie, kto mógłby to naprawić.skutecznie.

Robiłem to już w serwisie Rotela - pomogło przez 1 rok.

Wzmacniacz gra ostatnio z kolumnami Indiana Lines Diva 255 – rewelacja !!!

Czy moglibyście coś powiedzieć także o RotelTuning z Czeladzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem, jakiś czas temu nabyłem Krella KAV-250cd/2, który nie zbytnio wpasował się w mój Rotelowy system... większość by powiedziała Krell zagra tylko z Krellem - guzik prawda. Przy okazji jego sprzedaży odsłuchałem go ze wzmacniaczem Krell KAV-300i i kolumnami Monitor Audio PL200 (dla niewtajemniczonych, flagowa seria Platinum) i może góra nie była już tak drażniąca (choć nadal szklista i męcząca) jak z Rotelem, ale ogólnie na moje ucho zagrało to dużo gorzej niż moje zestawienie Rotel + ALR. Nie wiem czy to akustyka pomieszczenia tyle nabruździła (skos sufitu z tyłu i z jednego boku), ale bas nawet po zmianie odtwarzacza na NAD S500i (który wypadł zdecydowanie lepiej niż odtwarzacz Krella) nie miał w ogóle kopa i był jakby zdławiony (prawie pudełkowy), a wokale jakby nieobecne (gdzieś "schowane za perkusją"), w ogóle brzmienie było bez życia, płaskie, bez głębi i szerokości (dźwięk nie chciał się odlepić od kolumn). Akcent był nastawiony na środek pasma, jednak nie powodujący przybliżenia wokali a ich wyszczuplenie. Później jeszcze na chwilkę podłączyliśmy mój przetwornik PS Audio DL Three (jako napęd jakiś Pioneer z napędem Stable Platter) i było już lepiej (moim zdaniem, bo właściciel zestawu stwierdził, że dla niego jest za dużo góry, choć dźwięk zdecydowanie bardziej wypełniony) ale nadal sucho i bez mięcha... To mnie utwierdziło w przekonaniu, że stare Rotelki będzie naprawdę ciężko czymkolwiek zastąpić - wróciłem i jak ich posłuchałem weryfikacyjnie, to od razu miałem banana na twarzy - utwierdziłem się w przekonaniu, że pod względem kontroli i "soczystości" basu oraz obszerności sceny na pewno seria KAV Krella im nie zagraża :)

 

Panowie czy jest sens kupić lepszy,inny dac niż wbudowany w mojego rotela ze sygnatury za kilka stówek używany czy nie ma za bardzo co tracić pieniążków bo różnica żadna?słucham flac 24-192

Za kilka stówek nie ma szans na kupienie dobrego DAC-a - jeśli ten w Rotelu RA-1570 (nie znam jego sygnatury) Ci nie odpowiada a np. chwiałbyś aby brzmienie miało analogowy sznyt jednak bez utraty szczegółowości na górze to polecam stare przetworniki PS Audio i Theta, ale to wydatek 1000-3000zł no i gęstych formatach oraz USB należy zapomnieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to,że nie pasuje tylko poprostu nie miałem okazji z niczym porównać dlatego zapytałem czysto praktycznie bo dzwięk całości mi odpowiadaz razem z dyniami,Chciałem wiedzieć czy można lepiej czy nie ma sensu kupując daca za kilka stów ale może nie będe drążył tematu bo jest ok(chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to,że nie pasuje tylko poprostu nie miałem okazji z niczym porównać dlatego zapytałem czysto praktycznie bo dzwięk całości mi odpowiadaz razem z dyniami,Chciałem wiedzieć czy można lepiej czy nie ma sensu kupując daca za kilka stów ale może nie będe drążył tematu bo jest ok(chyba)

cepiano jak nie masz możliwości za kaucją gdzieś koło siebie pożyczyć to kup Cambridge Audio Dac Magic 100 z allegro i sobie przesłuchaj. Potem go sobie zwrócisz. Kiedyś były po 1300zł teraz są w dobrej cenie za 650 zeta i się przekonasz. Jak tak zrobiłem do porównania z magic 100 kupiłem S.M.S.L M8 i kasę zwrócili bez problemu po paru dniach. Tylko nie bierz tego SMSL M8 bo z Rotelem tego się słuchać nie da, jeden jazgot. Ostry jak żyleta. Po za tym ogólnie porównując go do Cambridge to nieporozumienie jakieś. Wpiąłem je nawet u brata do Marantza PM 8005 i to samo. SMSL niby bardziej dynamiczny na papierze, ale stereofonia, bas itp. po prostu do luftu. Jest suchy jak papier ścierny. Może w jakąś lampę na El 34 by się wpasował. Do tranzystorów to jakieś nieporozumienie. Ale Dac Magic 100 sobie zostawiłem, nawet fajny mały dac szybki, dynamiczny, niezła średnica jak za taką kasę. Kup porównaj i będziesz miał czyste sumienie :)

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cepiano jak nie masz możliwości za kaucją gdzieś koło siebie pożyczyć to kup Cambridge Audio Dac Magic 100 z allegro i sobie przesłuchaj. Potem go sobie zwrócisz. Kiedyś były po 1300zł teraz są w dobrej cenie za 650 zeta i się przekonasz. Jak tak zrobiłem do porównania z magic 100 kupiłem S.M.S.L M8 i kasę zwrócili bez problemu po paru dniach. Tylko nie bierz tego SMSL M8 bo z Rotelem tego się słuchać nie da, jeden jazgot. Ostry jak żyleta. Po za tym ogólnie porównując go do Cambridge to nieporozumienie jakieś. Wpiąłem je nawet u brata do Marantza PM 8005 i to samo. SMSL niby bardziej dynamiczny na papierze, ale stereofonia, bas itp. po prostu do luftu. Jest suchy jak papier ścierny. Może w jakąś lampę na El 34 by się wpasował. Do tranzystorów to jakieś nieporozumienie. Ale Dac Magic 100 sobie zostawiłem, nawet fajny mały dac szybki, dynamiczny, niezła średnica jak za taką kasę. Kup porównaj i będziesz miał czyste sumienie :)

DA100 czasami ludzie odsprzedają nawet z gwarancjami, stosunkowo mało używane. Widywałem je w kwotach 450 zł z pełną dokumentacją i oczywiście, gwarancją. Mam również DA100 i od siebie polecam. Czasami da się trafić jeszcze Aune X1 za ~~300, a raz za 750 widziałem Aune X1S i te dwa również polecę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy widzieli nowości z cyfrą 2 na końcu : RCD-1572 ( zrezygnowano z slotu :( ) RC-1572 lift oraz RA-1572 lift ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DA100 czasami ludzie odsprzedają nawet z gwarancjami, stosunkowo mało używane. Widywałem je w kwotach 450 zł z pełną dokumentacją i oczywiście, gwarancją. Mam również DA100 i od siebie polecam. Czasami da się trafić jeszcze Aune X1 za ~~300, a raz za 750 widziałem Aune X1S i te dwa również polecę.

A z jakim wzmakiem u Ciebie to gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cepiano widzę, że posiadasz 1570, zbyt dużo kłótni z nim było na forum, po czym musiałem prowokowany siłą innych... Czy dla Ciebie też gra tak jasno? Nawet z Dyniami dla mnie tak zagrał. Ciężkiego metalu nie da się słuchać oczywiście dla mnie. Ty też masz takie wrażenie?

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy widzieli nowości z cyfrą 2 na końcu : RCD-1572 ( zrezygnowano z slotu :( ) RC-1572 lift oraz RA-1572 lift ?

Teraz widziałem :) Czyżby w RCD-1572 wrócili do napędu Sony (wystająca podłoga pod napędem jak w RCD-971/951)? Ja tam się bym cieszył, że nie będzie to napęd rodem z radia samochodowego, ale jak tam jest jakiś tani Soniak to niema się z czego cieszyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam lubię sloty ale oczywiście made in Teac . Ale te firmy nie współpracują .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak nie ma wejścia do DAC.

Witać w serii 15 stronią od "all in one" - chcesz mieć DAC, to dokup urządzenie ;) Jedynym wyjątkiem był RDG-1520... Zresztą masz DAC we wzmacniaczu, to na co Ci jeszcze wejście na DAC w CD?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana dotyczy tylko napędu

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... Zresztą masz DAC we wzmacniaczu, to na co Ci jeszcze wejście na DAC w CD?

 

 

Tak , DAC w RA 1592 jest bardzo dobrej jakości . Pierwszy raz mam okazję słuchać integrę z aż tak dobrze grającym przetwornikiem w środku . Potrzebny jest jedynie jak najlepszy transport bo różnice między nimi słychać i to dobitnie w połączeniu z 1592.

 

Przypuszczałem iż w nowym CD dodadzą DAC-a bo wiadomo że nie wszyscy lubią komplety i mogą podłączyć takiego CD Rotel do dowolnego wzmacniacza. Z DAC -iem otrzymujemy przecież funkcjonalność a tak "goły" CD na te czasy nie do końca ma sens.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , DAC w RA 1592 jest bardzo dobrej jakości . Pierwszy raz mam okazję słuchać integrę z aż tak dobrze grającym przetwornikiem w środku . Potrzebny jest jedynie jak najlepszy transport bo różnice między nimi słychać i to dobitnie w połączeniu z 1592.

 

Przypuszczałem iż w nowym CD dodadzą DAC-a bo wiadomo że nie wszyscy lubią komplety i mogą podłączyć takiego CD Rotel do dowolnego wzmacniacza. Z DAC -iem otrzymujemy przecież funkcjonalność a tak "goły" CD na te czasy nie do końca ma sens.

 

 

RCD-1572 niczym się nie rózni od poprzednika !

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie jakiś patent żeby przyciemnić to oczeojebne świecące kółko wokół przycisku "power"?

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.