Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A moze kablami cos poprawie? Myslalem o chord oddysey 2

 

Kable coś tam w sobie wnoszą i różnice jakieś są. Niemniej poprawnie zbudowana elektronika z wybitnym zasilaniem jak to zawsze jest u Rotel-a to na (kable) jest mniej czuła .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj posłuchałem tidala masters i nic już nie brakuje w dzwiękach,jest fajnie,jest dobrze z srednicą.Nie trzeba nic szukac chyba,ze kolumn o lepszej rozdzielczosci ale,,,nie te pieniązki co moje

Dobrze brzmi The War of drugs tak na szybko

Edytowane przez cepiano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz troche checi to sam mozesz to zrobic, podejrzewam ze wystarczy wyczyscic pasek od zamykania szuflady laczy on silnik z mechanizmem.

Taka u mnie bylo.

 

Dzięki. Swego czasu jak myślałem, ze laser padł i chcialem go wymienić -też podobno bardzo prosto- to jednak poległem. W sumie dobrze, bo laser działa.

U CIebie szuflada też sama się zamykała od razu po wysunięciu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem chłopaki.

Po prawie roku znowu pod swoje Rotele podłączyłem kolumny Dynaudio.

Po Audience 50 przyszła kolej na coś nowego, innego i dzięki uprzejmości naszego klubowego kolegi (krzysztof7202) stałem się posiadaczem Dynaudio Focus 140. Pierwsze co mi rzuciło się na uszy to potęga dźwięku z tak małych kolumienek.

Jak oni to robią, nie wiem, ale muzyka z nich płynąca to czysta, co ja gadam, najczystsza przyjemność. Jest nawet lepsza od seksu.

 

Na razie trwają pierwsze porównania pomiędzy 50-tkami a 140-tkami, jednakże co rzuca się pierwsze na uszy- dużo lepsza dynamika, cieplejszy przekaz ( trochę ciemniejszy) oraz bas. Jest wprost genialny. W pomieszczeniu 18 m2 jest jego tyle ile trzeba- czyli ogromnie dużo, ale z umiarem. Niskie tony kontrolowane i trzymane za mordę (to również zasługa Rotela A14) :-) Jednakże wszystko jest poukładane, spójność pasma wręcz rewelacyjna, można słuchać godzinami. Prawdziwe stare dobre Dynaudio.

 

Czytałem wcześniej wiele opisów co do ich nadmiernego basu i że są zbyt ciemne.

Być może, ale jeżeli poda się dynamiczny wzmacniacz o przyzwoitej mocy i wydajności to te Dynki będą grały tak jak trzeba.

Może nie są demonami przejrzystości, ale po dłuższym słuchaniu zaczynamy słyszeć smaczki i wybrzmienia.

Do takiej faktury na pewno trzeba się przyzwyczaić ale z pewnością zyska się na przyjemności odsłuchów.

 

Na pewno dużo dobrego w tym zestawie robi A14. Uważam, że te 20 W mocy do dużo więcej niż na papierze.

Poprzednie Audience 50 były bardzo dobre, zresztą nie ma ich co ponownie zachwalać, to klasa sama w sobie, ale

Focusy to już naprawdę wyższa półka. One są po prostu słodkie w średnicy i wulkany w dynamice.

 

Żeby z tak małych monitorów wydobywał się tak przyjemny i zarazem ogromny dźwięk? :-) Szok.

Słuchanie płyt Lighthouse Family, Sade czy Seal'a to naprawdę wielka przyjemność.

 

No i do muzyki REL T7 nie jest już potrzebny. :-)

 

Dodam jeszcze, że z największą przyjemnością mogę polecić naszego kolegę krzysztof7202.

 

Jak wiecie przerzucił już trochę Roteli i Dynaudio ( ma tego u siebie sporo) i chłopak wie co jest grane w temacie :-)

Kolumny zadbane, jak nowe, przesyłka pancerna, tak zapakować sprzętu nie potrafią nawet w fabryce :-)

Jeżeli ktoś w przyszłości będzie miał tę przyjemność coś od niego kupić to szczerze polecam !!

Krzysiu, naprawdę dziękuję !!!!

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie porównanie Audience 52SE i Focus 140. Co prawda na razie muszę stan Roteli poprawić w moim zubożonym systemie ale potem. Kiedyś myślałem właśnie o wymianie 52SE na Focus 140 ale mnie ten podobno przytłaczający bas Focusów trochę przerażał. A nie miałem skąd pożyczyć na odsłuchy.

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się kolegi krzysztof7202, miał możliwość ich porównania.

Ja porównałem A50 i F140, i jak dla mnie różnica jest zdecydowanie na korzyść F140.

 

Tu jest też trochę:

 

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0602/dynaudio.html

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci mogę polecić RCD-975 - gra dużo kulturalniej od wszystkich odtwarzaczy serii 900 (łącznie z RCD-991AE)> Według mnie RCD-971 jest ostrawy, a na pewno jasny. RCD-961 nie słyszałem, ale ma ten sam przetwornik co RCD-1070, a tego właśnie mam u siebie i jego charakter jest o wiele bliższy RCD-975 niż RCD-971 (którego miałem 2 egzemplarze).

 

 

Po przesiadce z RB-1080 na RB-03/960/970 na pewno będziesz czuł niedobór, jakie byś kolumny nie miał - to zupełnie inna liga.

 

Witam Szanownych kolegów

 

Jestem wieloletnim użytkownikiem sprzętu Rotela.

Obecnie posiadam 2 zestawy tj. Wzmak integra RA 980 Bx + RCD 975 oraz Końcowkę RB 980 Bx + pre Nakamichi CA 5E + RCD 971.

W pełni zgadzam się z opinią przytoczoną powyżej odnośnie kultury grania tych RCD Rotela.

975 gra łagodniej, przyjemniej, z łagodniejszą górą, natomiast 971 nieco jaśniej i szerzej. Który lepszy ?

Dla mnie oba są rewelacyjne.

 

Niestety z jednym zestawem będę się musiał wkrótce rozstać z przyczyn lokalowych

Więc jeśli jest ktoś chętny do "wzięcia" RA-980 BX i RCD 975, to zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Sittku,

 

Nie tyle lepszy, co lepiej wpasowany do całości zestawu. Pre Nakamichi gra z dużą kulturą, jest bardziej zrównoważone tonalnie niż np. RC 990, dlatego nieco jaśniejszy RCD 971, lepiej się sprawdza, w tym połączeniu. A właśnie ten zestaw sobie zostawiam.

Z kolei interga RA-980 BX, lepiej się zgrywa wg mnie z RCD 975. Oczywiście duże znaczenie mają kolumny, bo Rotele nie ze wszystkimi brzmią dobrze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, to była taka niewinna zaczepka kolegi mol01 :-)

 

Co do jasności RCD-971,zależy wszystko od reszty toru. W niedostatecznie dobranym będzie zbyt jaskrawo na górze, to fakt.

Na przykład z B&W nowszej generacji, gdzie zaczęli montować aluminiowe kopułki.

Gdy teraz grają Dynaudio Focusy 140, a nie np. Paradigmy czy B&W nie ma mowy o jasności przekazu, teraz naleśnik gra jak nie przymierzając RCD-991AE :-) Smółka.

 

Dlatego masz rację, Rotele są dobre, ale strasznie kapryśne i trzeba się namęczyć aby zestawić brzmienie, jakie się lubi.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cię zasmucać, ale w najnowszym Rotelu A14 oraz oczywiście flagowcu RA-1592 wbudowane są już dużo ciekawsze przetworniki (AKM Premium DAC)

 

"VERITA" AK4497EQ /128dB 768kHz/32-bit 2ch Next Flagship Premium DAC/

 

The AK4497 is a next flagship premium DAC. VELVET SOUND architecture has been improved enhancing its sound quality with our newly developed LSI manufacturing process that is exclusive for AKM’s audio devices. It realizes the highest performance of 128dB (stereo) S/N and -116dB THD+N characteristics among AKM’S D/A converters. The digital input supports up to 768kHz PCM and 22.4MHz DSD, the top performance in the industry. In addition, a sound quality optimized 32-bit digital filter is newly added to the other filters found in our previous generation device.

The AK4497 is ideal for a high-resolution audio source playback for network audio, SACD players and high-end audio systems.

 

- Maximum Sampling Frequency, Bit rate: PCM 768kHz/32-bit, DSD 22.4MHz

- SNR:128dB

- THD+N: -116dB

- Sound Color Digital Filter: 6 types

 

http://www.akm.com/akm/en/product/detail/0054/

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak łypnąłem okiem na na DACa, który zamówił luk1985 i zaczyna za mną chodzić wymiana wzmacniacza. W sumie miałem na DACa przeznaczone 2000, nie wiem za ile ożenię Regę (jest jeszcze rok na gwarancji), ale jak poczytałem o nowych wzmakach Rotela to jestem zaskoczony funkcjonalnością...Ubyłoby mi gratów w szafce...Niestety te 5555 to nadal trochę zbyt dużo jak dla mnie, brałbym pod uwagę 1570 lub A14. Tak na pierwszy rzut oka, który lepiej nadawałby sie do AP Yara? Mi się podoba 1570, ma ładniejszy wyświetlacz ;)

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cię zasmucać, ale w najnowszym Rotelu A14 oraz oczywiście flagowcu RA-1592 wbudowane są już dużo ciekawsze przetworniki (AKM Premium DAC)

 

"VERITA" AK4497EQ /128dB 768kHz/32-bit 2ch Next Flagship Premium DAC/

 

The AK4497 is a next flagship premium DAC. VELVET SOUND architecture has been improved enhancing its sound quality with our newly developed LSI manufacturing process that is exclusive for AKM’s audio devices. It realizes the highest performance of 128dB (stereo) S/N and -116dB THD+N characteristics among AKM’S D/A converters. The digital input supports up to 768kHz PCM and 22.4MHz DSD, the top performance in the industry. In addition, a sound quality optimized 32-bit digital filter is newly added to the other filters found in our previous generation device.

The AK4497 is ideal for a high-resolution audio source playback for network audio, SACD players and high-end audio systems.

 

- Maximum Sampling Frequency, Bit rate: PCM 768kHz/32-bit, DSD 22.4MHz

- SNR:128dB

- THD+N: -116dB

- Sound Color Digital Filter: 6 types

 

http://www.akm.com/akm/en/product/detail/0054/

 

zawsze jest jakas alternatywa :) ale 1500 zł za ten dac to kwota warta zaryzykowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się kolegi krzysztof7202, miał możliwość ich porównania.

Ja porównałem A50 i F140, i jak dla mnie różnica jest zdecydowanie na korzyść F140.

 

Tu jest też trochę:

 

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0602/dynaudio.html

A może ziomek (jesli byłaby możliwość ) oprócz 140 to może ten bardziej znany F 160 spróbować podłączyć chodź w tym przypadku czy dałoby rade te kolumny okiełznąć ...

 

Nie miałem okazji posłuchać 160 ale taka mysl sie nasunęła z Rotelami możliwe ze to strzał w dychę :)

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak myślicie, czy mój RA 06SE da radę napędzić Dynki M20 w 24m2?

 

Jeśli te M20 chcesz kupić nowe, to weź pod pachę Rotela do sklepu i posłuchaj w sklepie. Pod warunkiem, że w okolicy masz sklep z pomieszczeniem odsłuchowym o powiedzmy zbliżonej powierzchni :)

Ja tak zrobiłem, jak kupowałem onegdaj 2/7.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Ci to zagrało? Odsłuch zrobię na pewno.

 

 

 

 

Jeśli te M20 chcesz kupić nowe, to weź pod pachę Rotela do sklepu i posłuchaj w sklepie. Pod warunkiem, że w okolicy masz sklep z pomieszczeniem odsłuchowym o powiedzmy zbliżonej powierzchni :)

Ja tak zrobiłem, jak kupowałem onegdaj 2/7.

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się cieszyć :) moje contoury wymagają raczej więcej watów, przy 120W z rb-980bx jest trochę buła na basie, 200W trzyma to wszystko za mordę.

Ogólnie szukam jakiegoś bardziej fikuśnego wzmacniacza, powiedzmy chciałbym wskoczyć półkę wyżej, tylko nie bardzo mam pomysł co.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.