Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z Audience 50 mój REL-T7 był integralną częścią całego systemu, w muzyce i kinie. Wspomagał je naprawdę dobrze, bardzo dobrze, choć nie był zbyt głośno ustawiony. Z Focusami 140 do muzyki REL już nie jest potrzebny, bas jest sprężysty i na 18 m2 bardzo mocny. Włączam go tylko do TV, bo do efektów sub jest nadal niezbędny.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wczoraj odebrałem, wszystko oki tylko nie wiem jaki kabel optyczny pasuje do tego rotela ?

co do dzwieku gra to po jasnej stronie, porownujac do musical fidelity tubalog,

na tomiast bt, wlaczylem spotify z tabletu, dzwiek mnie zaskoczyl, spodziewalem sie duzego spadku jakosci, a tu nic nie wylapalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlaczylem spotify z tabletu

może zadam głupie pytanie, ale nie korzystałem z serwisów streamingowych, czy np Tidal ze smartfona HTC na android można odtwarzać na tym Rotelu? Czytałem, że z Applem ma działać...? I jak łączy się twój tablet z DAC? Edytowane przez fido920

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, chciałbym dołączyć do klubu rotela.

Od kilku lat jestem posiadaczem wzmacniacza ra- 04se i odtwarzacza rcd12. Przejrzałem kilkadziesiąt stron tutejszego forum i gratuluje wam obcowania z tyloma różnymi klockami rotela, ja nie miałem okazji posłuchać ich tak wiele. Zauważyłem że najbadziej lubicie łączyć do rotela kolumny dynaudio. Ja mam teraz B&W686, ale będe chciał je wymienić na inne, choć nie wiem jeszcze jakie.

Czy ktoś z was słuchał takiego zestawienia? jesli tak to prosiłbym o wasze opinie, bo u mnie jest za ostro czasami dźwięk jest wręcz suchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was słuchał takiego zestawienia? jesli tak to prosiłbym o wasze opinie, bo u mnie jest za ostro czasami dźwięk jest wręcz suchy

Słuchałem m.in. Rotel RB/RC-06 z B&W CM5. Jak wiesz, są to kolumny zdecydowanie lepsze od twoich, z ciekawszą średnicą i wysokimi tonami, Bas i dynamika też na zdecydowanie lepszym poziomie. Nie były tak ostre i nieprzyjemne jak 686, jednakże po wielu godzinach odsłuchu i one mnie zmęczyły. Były zdecydowanie ciekawsze w wolnych i lekkich składach (jazz, lekki rock, muzyka poważna). W rocku i muzyce elektronicznej przejaskrawione i zbyt szczegółowe.Bas twardy i niekoniecznie spójny z całym pasmem.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ma min.4ohm ale jest za mały do dyń

 

zależy do jakich

kiedyś kolega z forum zastanawiał się nad kupnem serii DM, która nie jest prądożerna

przyjechał do mnie posłuchać 2/7 z RA-05SE

zagrało bez problemu

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem Rotela RA-980BX + Dynie 42, równocześnie posiadałem wtedy RA-930AX 30w. Ów 30-to watowiec zagrał oczywiście z Dynaudio ale było czuć, że nie napędza ich tak jak powinien. Było mizernie. RA-04 dysponuje mocą 40w i nie napędzi Dynaudio. Jeśli chodzi o kolumny Dali Zensor 5 + RA-04 odradzam. Słuchałem tychże kolumn z Rotelem i było za ostro na górze mimo tekstylnej kopułki. Nie wiem jakiej muzyki słuchasz ale weź pod uwagę coć z Indiana Line. Odsłuchiwałem RA-1070 kiedyś z trzema parami Indiany i góra była w sam raz. A wiadomo do jakich wzmacniaczy należy 1070 jeśli chodzi o wysokie tony. Na średnicy nie był suchy, ale brakło mi tam dynamiki mimo dość dużej skuteczności tych kolumn bo aż 91db. Dla mnie zagrały trochę miękko, ale to było jakieś 2 lata temu i wtedy słuchałem więcej napierdalanki. Teraz moje gusta troszkę się zmieniły więc nie wiem jakie odczucia miałbym teraz. Ale wcale nie zniechęcam Cię do odsłuchania Dali. Wiadomo każdy ma inny gust.

 

Moj wzmak ma 8ohm, dynki sa 4, nie chce uszkodzic wzmaka

Twój wzmak ma od 4do 8Ohma więc nie wiem w jaki sposób mógłbyś cokolwiek uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy słuchałeś tego wzmacniacza z serią DM lub Emit?

Nie nie słuchałem może trochę się rozpędziłem Krzyśku ale zapomniałem dodać, że chodziło mi o starą serię Audience. Miałem Audience 42 i 50. 42 mam do dzisiaj. Więc cofam swoje słowa jakoby nie napędził żadnych Dynek :-)

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w papierach mam że wzmacniacz jest 40W przy 8omach, wiec przy 4 pobór mocy większy i moze go spalic przy dużym obciążeniu. Jeśli cos pokrecilem to wyjasnijcie mi dokladnie.

Muzyki jakiej slucham to rock, progresywny tez, blues, jazz. Moje bw 686 maja tylko 82dB skuteczności, i 6om impedancja. Porównałem je kiedys do 685, były za bardzo krzykliwe i kupilem 686.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei miałem do Rotela RA980 BX podpięte Dynki Audience 72 SE. Dobrze się zgrywały

Dźwięk bardzo przestrzenny, dzięki wysokiej klasy tweeterom, bas szybki i mocny.

 

Jednak przy ostrych brzmieniach rockowych/metalowych, gdzie produkcja nie była najlepsza, pojawiało się, po dłuższym słuchaniu, zmęcznenie, były w takiej muzyce zbyt krzykliwe na górze.

Jak dla mnie miały zbyt wyeksponowaną wyższą średnicę.

Teraz mam Minas Anory w wersji Signature, które mają wszystkie zalety Audience 72 SE, ale są spokojniejsze.

I to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie słuchałem może trochę się rozpędziłem Krzyśku ale zapomniałem dodać, że chodziło mi o starą serię Audience. Miałem Audience 42 i 50. 42 mam do dzisiaj. Więc cofam swoje słowa jakoby nie napędził żadnych Dynek :-)

 

To bardzo ważne, bo zwykliśmy zakładać, że wszystkie Dynaudio są tak prądożerne, że bez wiadra prądu nie podchodź. Tymczasem taka seria DM została tak zaprojektowana, by grała ze słabszymi wzmacniaczami, jest też prosta w ustawieniu - kolumny te można postawić blisko ścian i też grają w miarę ok. DM 2/7 miałem sześć lat i w tym czasie podłączałem do nich RB970, RB980 i RB991, a także RA-05se, z którym przyjechał forumowy kolega. Oczywiście różnice jakieś tam były, lecz na moje niewprawne ucho były to różnice niewielkie, a kolumny poprawnie grały z każdym z tych urządzeń. Dla porównania, różnica między RB980 a RB991 przy napędzaniu Contourów 1.3 mk2, które obecnie posiadam, jest bardzo duża. Na RB980 Contoury też grają bardzo ładnie, ale bas jest rozlany i potrafi przytłoczyć.

Wydaje mi się zatem, że nie ma co zniechęcać kolegów dysponujących słabszymi wzmacniaczami do wypróbowania DM czy Emitów w swoich systemach. Nawet jeśli te Dynki nie zagrają w takiej sytuacji na 100% swoich możliwości, to i tak zagrają zdecydowanie lepiej od budżetowych Bowersów. Moim zdaniem.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DM jak jak pisze krzysiek są mniej wymagające i przypasują do większej ilości wzmacniaczy.Jest jeden paradoks, który udało mi się wyłowić. Jeżeli podłączy się mocniejszy wzmak do DM, to zagrają na poziomie Audience, gdy zasilimy je dużo słabszą Integrą.

Bez wykopu, bez podkreślonej aksamitnej średnicy, i wyeksponują wady, a nie zalety nagrania.

 

Jak dla mnie seria monitorów DM, podobnie jak inne najnowsze duńskie Dali, w podobnej cenie, są ewidentnie słabsze.

Stereofonia i przestrzeń, szerokość sceny są tylko namiastką Audience, o Focusach czy Contourach nie wspomnę.

 

Co by nie marudzić, DM nie są złe, porównując do konkurencji, i faktycznie z Rotelami parują się nie najgorzej.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w papierach mam że wzmacniacz jest 40W przy 8omach, wiec przy 4 pobór mocy większy i moze go spalic przy dużym obciążeniu. Jeśli cos pokrecilem to wyjasnijcie mi dokladnie.

Ty masz wzmacniacz, który obsługuje kolumny od 4 do 8 Ohma. Podłączając kolumny o impedancji 4 Ohma do swojego wzmaka nic się absolutnie nie stanie będzie tylko wygenerowana większa moc wzmacniacza. Gorzej by było gdybyś podłączył do swojego RA-04 kolumny 2 ohma wtedy ryzykujesz spaleniem wzmacniacza lub jego wyłączeniem. Przykład: końcówka mocy RB-870BX obsługuje kolumny o impedancji od 8-16 Ohma. Więc tutaj jest wielkie ryzyko gdyby podłączyć do niej kolumny 4 Ohma wtedy możesz spalić wzmacniacz. Ja jednak podłączałem to tej końcówki kolumny 6 ohma i nic się nie stało. Więc bez obaw. A tak przy okazji poczytaj sobie w necie o impedancji kolumn i wzmacniacza. Myślę, że jakoś sensownie to wytłumaczyłem a jeśli nie to niech ktoś mnie poprawi :-)

Tutaj proszę RA-04:

 

Specyfikacje

 

Moc wyjściowa: 40 W na kanał na 8Ω (stereo)

Pasmo przenoszenia: od 10 Hz do 40 kHz

Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0,03%

Współczynnik tłumienia: 180

Czułość wejściowa: 2,5 mV (MM), 150 mV (linia)

Stosunek sygnału do szumu: 80dB (MM), 100dB (linia)

Wyjście: 1V (wyjście na wyjście)

Impedancja obciążenia głośników: 4Ω (minimum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz wzmacniacz, który obsługuje kolumny od 4 do 8 Ohma. Podłączając kolumny o impedancji 4 Ohma do swojego wzmaka nic się absolutnie nie stanie będzie tylko wygenerowana większa moc wzmacniacza. Gorzej by było gdybyś podłączył do swojego RA-04 kolumny 2 ohma wtedy ryzykujesz spaleniem wzmacniacza lub jego wyłączeniem. Przykład: końcówka mocy RB-870BX obsługuje kolumny o impedancji od 8-16 Ohma. Więc tutaj jest wielkie ryzyko gdyby podłączyć do niej kolumny 4 Ohma wtedy możesz spalić wzmacniacz. Ja jednak podłączałem to tej końcówki kolumny 6 ohma i nic się nie stało. Więc bez obaw. A tak przy okazji poczytaj sobie w necie o impedancji kolumn i wzmacniacza. Myślę, że jakoś sensownie to wytłumaczyłem a jeśli nie to niech ktoś mnie poprawi :-)

Tutaj proszę RA-04:

 

Specyfikacje

 

Moc wyjściowa: 40 W na kanał na 8Ω (stereo)

Pasmo przenoszenia: od 10 Hz do 40 kHz

Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0,03%

Współczynnik tłumienia: 180

Czułość wejściowa: 2,5 mV (MM), 150 mV (linia)

Stosunek sygnału do szumu: 80dB (MM), 100dB (linia)

Wyjście: 1V (wyjście na wyjście)

Impedancja obciążenia głośników: 4Ω (minimum)

Tej ostatniej linijki tekstu nigdzie nie zauwazylem, reszta danych tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.