Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko będzie coś znaleźć sensownego panowie. Chciałbym podlogowki wziąć pod uwage bo wczesniej monitory caly czas. Pokój mam 15m2 średnio umeblowany. Czy jest sens w tym przypadku czy zdecydowanie odpuścić sobie?

Do Rotela zawsze jest trudno dopasować kolumny. Nie podoba Ci się dźwięk z B&W ? Wiadomo mi też się nie podoba. Gdzie mieszkasz, skąd jesteś? Tak trudno wziąć pod pachę wzmaka szczególnie takiego mikruska i przejechać się do jakiegoś salonu ? Nikt Ci nie odpowie co masz do niego podłączyć bo każdy ma inne preferencje słuchowe. I nikogo radziłbym nie słuchać by kupić coś w ciemno. Bierzesz wzmacniacz i walisz do sklepu. Odsłuchaj tego wzmacniacza z kolumnami takimi jak Tannoy, Usher, Indiana Line i Bóg wie co tam mają jeszcze w sklepie. Wypożycz za kaucją, odsłuchaj w domku na swoim kwadracie. Niestety innej rady nie ma. Rotel to nie jest sprzęt dla leniwych kolesi. Zapamiętaj to sobie. A Ty zaraz rezygnujesz. Jest sens czy nie? O to jest pytanie. Ale zapytaj się najpierw samego siebie. Dla mnie jest sens. Jak miałbym się męczyć z B&W, których z Rotelem nie cierpię to wolałbym nic nie słuchać. Więc wzmacniacz pod pachę i zapierdzielaj do salonu. Tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rezygnuje tylko zastanawiam sie czy podlogowki do mojego pokoju nie będą za duże. Mam kilka typow, nawet biore pod uwagę stare Tannoye m2 lub m3 jesli znajde w dobrym stanie bo to co widzialem to masakra, głośniki powgniatane, stolarka poobijana, ludzie kompletnie nie dbaja o sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rezygnuje tylko zastanawiam sie czy podlogowki do mojego pokoju nie będą za duże. Mam kilka typow, nawet biore pod uwagę stare Tannoye m2 lub m3 jesli znajde w dobrym stanie bo to co widzialem to masakra, głośniki powgniatane, stolarka poobijana, ludzie kompletnie nie dbaja o sprzęt.

Nie będą za duże nawet z dwoma głośnikami średnio i niskotonowymi po 160mm. Pamiętajmy, że producent podaje wymiary głośników z koszem. Normalnie mają po 15cm. Nie będą za duże na 15 m2. Ja mam podłogówki jeszcze w kanciapie na niecałych 12M2 i jest dobrze. Tylko teraz akurat grają Dynie. A mój pokój jest dość zagracony i na tylnej ścianie meble, ale uważam iż jest dobrze przynajmniej ma się o co odbić dźwięk. Tannoy M2 z tym Rotelem się zgra. M3 nie słuchałem.

 

Pamiętaj, że zawsze możesz odsłuchać coś w salonie i jeśli Ci się spodoba poluj za używkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tym warto by się zainteresować już kiedyś Violet z AS je zachwalał a i ja słyszałem dosyć pochlebne opinie o tych monitorkach jeśli chodzi o stosunek cena-jakość: https://www.olx.pl/oferta/kolumny-koda-k-2000b-CID99-IDkFJ70.html#38532757b1

Tu masz opis od Violet: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2011/10/monitory-koda-harmony-k-2000b-w-trzech.html

 

Dość trudno je zdobyć ale widzę, że się pojawiły.

 

Mam kilka typow, nawet biore pod uwagę stare Tannoye m2 lub m3 jesli znajde w dobrym stanie

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś w stanie to wypróbuj Audiovector SR 1 lub sr3 ale te drugie to jeżeli dysponujesz ponad 20 m.kw.

 

 

 

 

 

 

klasyka też na nich świetnie brzmi

 

 

 

 

Igor się rozwija a mnie to szczególnie cieszy

 

 

 

 

 

 

Na dobry weekend :)

 

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej ostatniej linijki tekstu nigdzie nie zauwazylem, reszta danych tak samo.

A wystarczyło przecież zaglądnąć na tył wzmaka :-)

 

post-8490-0-37301400-1504976691_thumb.jpg

 

Proac???studio 140 nie wiem czy za duże

Te Dynaudio duże nie są, mają 35 cm wysokości, ale RA-04SE może sobie z nimi nie poradzić.

Będzie grało przyjemnie, nie powiem, ale nie optymalnie i bez dynamiki i basu jaki mają w swoim potencjale.

 

Zebrałem potencjalnych kandydatów

Usher v 601

Tannoy m1

Tannoy m2

Eltax liberty 3+

Acoustic energy AE109

Elac fs147

Indiana line tesi 560

Proac???studio 140 nie wiem czy za duże

Z tej kolekcji wybrałbym Ushery, Tannoy M2 lub Indiany Tesi 560. Edytowane przez sittek

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej kolekcji wybrałbym Ushery, Tannoy M2 lub Indiany Tesi 560.

Dobry wybór. Szczególnie odsłuchał bym Indiany. Co do Proac 140 nie wiem czy kolega lubi takie granie ale te kolunmny raczej do ciemniejszych wzmacniaczy. Proac 140 odsłuchiwałem z RA-1570 i mnie się nie podobało. Elac z Rotelem też odsłuchiwałem i w moim przypadku odpadają, też zaliczają się raczej do jasnych kolumn. Acoustic Energy trzeba by jak najbardziej odsłuchać bo każdy model to inne granie a tych akuratnio nie słuchałem, aczkolwiek miałem dwa modele podstawkowych AE i te z Rotelem zagrały dobrze. Eltax liberty 3+ tych kolumn nie znam. Z tej listy byłbym za Indiana Line Tesi 560.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin są fajne bo miałem chyba prawie wszystkie ich integry lecz do spokojniejszych klimatów i raczej łatwiejszych kolumn. Lampa jest specyficzna i tyle ;)

 

 

RA 1592 może nie ma tego wyrafinowania na wysokich względem topowego Cayin lecz trzymie nawet najtrudniejsze 3 way za mordę .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam uszatki 601 miałem 1 rok czasu i załuję,że sprzedałem,bas mialy lekko za miekki dlas mnie ale z lampa i nie wiem jak z tranzystorem by było,byłem bardziej zadowolony niz dziś .Cayin cs 55a+v601

Sprzedałeś taką dobrą lampę??? Zamieniłeś na RA-1570? Co Ci się nie podobało w Cayin?

 

Zbieram na Gryphon Diablo

Ja też sobie go sprawię tylko muszę sprzedać kilka narządów. Jak myślicie ile warta jest nerka? Mam jeszcze w dobrym stanie ;-)

 

Cayin są fajne bo miałem chyba prawie wszystkie ich integry lecz do spokojniejszych klimatów i raczej łatwiejszych kolumn. Lampa jest specyficzna i tyle ;)

No nie gadaj mi Łuki, że CS 55A Metaliki czy Ironów nie zagra dobrze ;-)

 

 

Użytkownik McKrisu dnia 09.09.2017 - 14:26 napisał

Proac???studio 140 nie wiem czy za duże

Te Dynaudio duże nie są, mają 35 cm wysokości, ale RA-04SE może sobie z nimi nie poradzić.

Będzie grało przyjemnie, nie powiem, ale nie optymalnie i bez dynamiki i basu jaki mają w swoim potencjale.

Sittku nie rozumiem tego co napisałeś, co ma wspólnego proac z Dynaudio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

No nie gadaj mi Łuki, że CS 55A Metaliki czy Ironów nie zagra dobrze ;-)

 

 

 

 

Nie Cayin CS55 a CS88 a to jest totalnie inny wzmacniacz. Następca zresztą topowego legendarnego a88 takiego jaki ma np.forumowicz "Lutek"

 

CS88 chodzi na Kt88(oraz zamienniki) czy EL 34 . Wymyśliłem sobie zresztą jak wiesz Gryphon-a Diablo i dlatego robię wyprzedaż min. wzmacniaczy za chwilę licznych odtwarzaczy CD z mojej kolekcji.

 

Najwyższego Gryphona słuchałem osobiście :)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Cayin CS55 a CS88 a to jest totalnie inny wzmacniacz.

Ale mnie chodzi o Cayin CS55a on też gra na kt 88. Na cs88 nie stać mnie na ten pierwszy to też jedynie z drugiej ręki. Ostatnio widzę podrożały te lampy CS55a był w cenie 6999 a teraz widzę nówkę po 7,5 tysiaka od Rogali. Więc o niego mi chodzi, że cięższy skład typu Metallica czy Iron czy Deep Purple zagra bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale mnie chodzi o Cayin CS55a on też gra na kt 88. Na cs88 nie stać mnie na ten pierwszy to też jedynie z drugiej ręki. Ostatnio widzę podrożały te lampy CS55a był w cenie 6999 a teraz widzę nówkę po 7,5 tysiaka od Rogali.

 

Więc kup CS 55 od GR . Nowy i od zacnego sprzedawcy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acoustic energy AE109 podobno świetne kolumny juz od lat na rynku.Teraz jest nowy model tych kolumn.Wyglądają zupełnie inaczej.

Tannoye znam bardzo miły dźwięk,do długiego słuchania, szkoda że nie produkowane już.

kolega Sitek ale mnie załatwiłeś, faktycznie nad gniazdami jest info o impedancji.Te kolumny indiany to nie jest jakaś lipa? niby włoska firma ale chińszczyzna w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittku nie rozumiem tego co napisałeś, co ma wspólnego proac z Dynaudio?

Oj tam, popierdoliło mi się, i już :-)

 

Niedawno stałem się posiadaczem Dynaudio Focus 140 i wszędzie je widzę.

Te Proacki, zresztą też 140-stki, też sobie testowałem, no i mi się te 140-stki razem zbiegły. Sorki.

 

ProAc Studio 140 są łatwiejsze do napędzenia - są 8 omowe, i nie są aż tak wymagające jak Dynaudio, choć nie ukrywam, prąd też lubią.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel tu fajnie nadąża za rytmem i szybkim najniższym basem bez zaokrąglania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poniżej zgoła inne lata ale jaka różnica w instrumentach , stylu . Alan Alborn to wyjątkowy artysta i jeszcze nie raz nas zaskoczy ale czy tak jak Ian Gillian ?

 

 

 

 

Rotel tu fajnie nadąża za rytmem i szybkim najniższym basem bez zaokrąglania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poniżej zgoła inne lata ale jaka różnica w instrumentach , stylu . Damon Alborn to wyjątkowy artysta i jeszcze nie raz nas zaskoczy ale czy tak jak Ian Gillian ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=nHjiNJuVRCk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam wszystkich

 

Jestem na etapie wyboru wzmacniacza do głośników Focal Aria948.

Mam aktualnie na odsłuchu Rotela RA-1572 i jest to moja pierwsza przygoda z tą marką. Jest to niestety zupełny świeżak, totalnie niewygrzany.

Ale przyznam, że trochę namieszał mi w głowie. Do wczoraj zdecydowany byłem na Naima dzielonego serii 200 - sporo droższe rozwiązanie.

Oczywiście ten Rotel wg moje oceny gra gorzej, jest jednak mniej detaliczny, w gęstych rockowych i szybkich kawałkach potrafi się nieco pogubić. Jeśli byłby to w ogóle Rotel to w zestawieniu RC1590+RB1582MKII i ten wariant myślę, że zagrał by sporo lepiej - ale to tylko moje przeczucie. Jest to sporo tańsze rozwiązanie od Naima i ma pewne "niesmaczki", na które, z uwagi na cenę, można by oko przymknąć, tym bardziej, że ma być do drugi system, to ostrzejszej nutki.

Pytanie jest takie, czy ktoś napędza może Arie, te czy mniejsze, nieważne, Rotelem i może coś ciekawego napisać. Jak wygrzanie Rotela wpływa na jego brzmienie. Czy jest szansa, aby górne rejestry zrobiły się troch bardziej potulne.

 

I jeszcze jedna prośba proszę nie doradzać zmiany głośników. Jest fragment systemu jest na tę chwilę stały.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich usznych obserwacji zazwyczaj wynikało, że Rotele z Focalem nie za bardzo się lubiły, ale zaznaczam, że dotyczyło to serii Chorus. Przeszkadzała mi w nich ich zazwyczaj wyeksponowana góra. Arie to już inna bajka, to taka namiastka Utopii, które słuchałem w wersji mini i grand. Słuchałem Arie, modele 906 i 926 z Rotelem RA-1570 i było naprawdę dobrze, generalnie muzyka brzmiała przyjemnie dla uszu, nawet jeśli kolumny nie miały tekstylnych kopułek. Wybrzmienia, mikrodynamika, spójność pasma były na najwyższym poziomie. 906 były lżejsze, choć namiastka potęgi już była. Mogę powiedzieć, że zbliżone były w swoim charakterze do ProAc-ów, które bardzo cenię. Nie słuchałem najwyższego modelu Arii, ale z doświadczenia wiem, że będą jeszcze ciekawsze od tych które słuchałem. Reasumując dźwięk był efektowny i ładny, ale miałem zawsze to coś, co odwodziło mnie od ich zakupu.

 

Co mi się w nich jednak nie podobało, i wybrałem jednak Focusy Dynaudio?

Tej góry pasma i ciepłej średnicy w Dynkach, tego miodu jak na razie nic nie przebiło.

Wydaje mi się, że tę potulność górnych rejestrów można znaleźć właśnie w Dynaudio.

No ale wymiana kolumn przecież nie wchodzi w rachubę.

 

Dlatego wydaje mi się, że jeśli coś ci przeszkadza i masz niepokoje, to jest to Rotel.

Co do wygrzewania? Kupiłem nowego Rotela A14, miałem nowe inne modele i od samego początku grały tak jak grały potem.

Nie czułem aż takiej wielkiej różnicy, niczego co by dało nagle efekt wow. Może miałem jakieś wrażenia, że jest lepiej,ale bez szału.

Był okres, gdy wydawało mi się, że gdy nie był na podtrzymaniu standby, był kilka dni wyłączony, grał bardziej sucho? Nie wiem, może było coś na rzeczy, może coś innego? Teraz z moim zestawem, gdy kilka, kilkanaście dni jest pozbawiony prądu, nie mam takich odczuć.

 

Nowe kolumny jak najbardziej potrzebują wygrzania, wzmak, poza lampą, już nie. Ale jest to tylko moje zdanie.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jeszcze jest ASR Emitter, którego posiadam, który też potrzebuje koło godziny od odpalenia ze standby, aby pokazał swoje ja - to taki "lampowy tranzystor".

Ale wracając do Rotela i Arii. Arie są o wiele spokojniejsze od Chorusów (z którymi także miałem do czynienia) i bardziej okiełznane w górnych rejestrach.

 

Jak to zwykle bywa wszystko zależy też od realizacji płyty. Resztę toru mam naprawdę na przyzwoitym poziomie, także tu nie ma się czego czepić.

Są płyty, które naprawdę brzmią świetnie z tym zestawieniu.

Chcę zaznaczyć, że góry jest czasami trochę za dużo, przy czym nie jest to góra "żyleciasta" tylko dość delikatna i subtelna. Powiem szczerze, że w ogóle się nie spodziewałem, że Rotel ma taką delikatną górę, ma jej sporo, ale delikatną. Wtedy, co prawdo mało audiofilsko, ale na pomoc przychodzi opcja wyłączenia/włączenia "tone bypass" i lekkie ujęcie 1-2 dB na wysokich i już jest super. (wszak do dzisiaj nawet najbardziej zacne marki jak. np. Accuphase mają regulację barwy)

 

I ciągle ten aspekt finansowy. Jednak sporo taniej od mojego faworyta, czyli Naima.

Jakby to miałby być pierwszy i jedyny system, napewno poszedł by Naim. Ale, że ma być to drugi system, to codziennego, szybkiego grania to coraz bardziej zaczynam tego Rotelka lubić.

 

Jeszcze jedna kwestia to kable głośnikowe. Podłączyłem na początek dość wysokim modelem Equilibrium Piece of Heaven. Okazało się, że etam. Potem poszedł VDH The Wind MKII. Zrobiło się miło. Myślę, że jeszcze świetnie sprawiłby się tu jeszcze Tellurium Q np. Silver, albo wyższe model VDH.

Edytowane przez Andrzej Ł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chcę zaznaczyć, że góry jest czasami trochę za dużo, przy czym nie jest to góra "żyleciasta" tylko dość delikatna i subtelna. Powiem szczerze, że w ogóle się nie spodziewałem, że Rotel ma taką delikatną górę, ma jej sporo, ale delikatną..

 

 

W moim RA 1592 po wyjęciu z pudełka góra była wręcz wycofana.Wzmak grał dołem i średnica. Po ok. 100 godz. się otworzył i jest to granie rowne bez dominacji żadnego pasma. Bardzo uniwersalne i bezpieczne. Jeśli o sama góre to daleko jej do ostrości a słychać naprawdę dużo . Dla mnie RA 1592 np. z Dynaudio Focus 160 jest ciut za ciemno . Z Excite x18 już jest swietnie.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.