Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

RCD-961 wcale nie był ostrym odtwarzaczem. Skoro coś tam powymieniał i oznajmia, że taki jest, to ja bym go nie brał. Nie wiadomo jak teraz gra i na czym ta wymiana polegała. Ostrą serią były wzmacniacze RA-971 i RA-972, odtwarzacz RCD-971 już taki nie był.

 

Generalnie na wszystkie modyfikacje trzeba uważać, bo nie zawsze się udają.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli znajdę oryginał 951 lub 961 to brać?

Ja Ci mogę polecić RCD-975 - gra dużo kulturalniej od wszystkich odtwarzaczy serii 900 (łącznie z RCD-991AE)> Według mnie RCD-971 jest ostrawy, a na pewno jasny. RCD-961 nie słyszałem, ale ma ten sam przetwornik co RCD-1070, a tego właśnie mam u siebie i jego charakter jest o wiele bliższy RCD-975 niż RCD-971 (którego miałem 2 egzemplarze).

 

Dziwne jest to, że zawsze w danych technicznych końcówek Rotela RB-03, RB-960, 970 podana jest moc dla 8ohmów i potem dla 4 w trybie bridge. Więc skoro taka dajmy na to RB-03 ma te 70W przy 8 ohmach to powinna przy 4 mieć spokojnie powyżej 100W. Zasilanie w Rotelu nie wygląda ubogo. Możliwe że zrobię taki eksperyment i kupię którąś z tych końcówek i przekonam się co moje Dynaudio na to powiedzą.

Po przesiadce z RB-1080 na RB-03/960/970 na pewno będziesz czuł niedobór, jakie byś kolumny nie miał - to zupełnie inna liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj według kolejności : 971, 975 ( ten niestety jakby co ma dużo droższy i rzadziej spotykany laser CDM Philipsa, a nie tani jak barszcz i łatwy do wymiany Sony) ,potem 951,i 961. Jest też bardzo dobry RCD-965, szczególnie w wersji LE.

 

Zakup w audio trzeba robić z głową, na spokojnie, bo potem można żałować.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel A14

Odsłuchałem tego Rotela. No cóż. Aha ze swoimi maluśkimi klockami Dynaudio 42. Sittek ma rację. Jeśli chcecie posłuchać porządnej muzy to tylko Dynie z serii Audience. Chodzi o stare Rotele serii 8xx i 9xx. Natomiast bas i perkusja brzmi nie już tak twardo jak seria 9xx dla mnie to było słuchanie serii 0xx. Bas oczywiście nie był tak rozlazły ale... miękki. Cóż to opisać... Nie podobało mi się. Fajnie zagrał z Bowersmi to trzeba przyznać wysokie tony jak najbardziej w porządku. Niestety nie sprawdziło się to w Audience. Mimo iż napędzał je ze spokojem to brakowało góry.

 

Kuźwa co jest z tym internetem

 

Obecnie posiadam końcówkę mocy 980BX i miałem też preamp 980BX ale dla mnie gra ta końcówka lepiej z dac magic 100. Natomiast sam preamp ma niesamowity przedwzmacniacz gramofonowy. Vinyle tak pięknie grały, że aż szok ale za dużo ich nie mam. Integra Rotela RA-1070 gdyby miała średnicę gładką a nie taką jak ma -:) uważał bym ten wzmacniacz za najlepszy w historii Roteli. Twardy bas podstawa basu to niesamowita rzecz. Jak ja bym porównał RA-1070 do dzielonki RB-980BX? 1070 gra twardo ale sucho na średnicy. Ile ja z nim kolumn przewaliłem będąc w Poznaniu. RB-980 gra łagodnie to nie jest styl starszych roteli. Ale podstawa basu jak i makro czy mikrodynamika przy 1070 zupełnie siada. Poszła mi szczęka w dół kiedy podłączyli mi Vincenta 227. No nie potrafię tego opisać, ale nie stać mnie na niego. Końcówka mocy 980 gra pięknie ngrania bluesowe, które ja ostatnio słucham. Snowy White szczególnie BDB nagrana płyta Highway to the sun. Kiedy usłyszałem Vincenta... no cóż nie ma się nad czym zastanawiać.

 

Pzdr.Jacol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SATORI- strzała !!!

 

Właśnie w A14 bardzo spodobała mi się góra, nienachalna, ale czysta i delikatna, no i basik bardziej przyjemny, choć cały czas zdyscyplinowany, i co ciekawe zauważalnie różnorodny, a to już coś.

 

Gdyby wznowili produkcję serii 98x i 99x to nie zastanawiałbym się, ale w tej cenie uważam, że jest to dobry kompromis.

A14 już spokojnie napędza te małe dynki, choć wiadomo, gdyby było więcej watów maluchy pokazałaby jeszcze dłuższe pazurki.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ,Vicek jest lepsiejszy od rotela?

Posłuchaj go. Ja już siedząc od lat nad Rotelami poczułem ten dystans, który kroi się z innymi wzmakami. Poczułem to co mnie najbardziej uwierało w buty:-) Gęsta średnica, która od razu wprawiła mnie w kłopot. Czy wybrać Rotel, który gra z odchudzonym basem, czy Vicka który młóci z zagęszczoną średnicą i świetnym basem. Od razu poczujesz, że... Przy szybkich nagraniach Rotel jest wyjątkowy ale Vicek mu nie odpuszcza też pokaże swoje zwłaszcza z fundamentalnym basem i tłustą średnicą czego w żadnych Rotelach nie uświadczysz. Po drugie wkurzające są wysokie tony w starszych modelach, choć bas jest na prawdę ale to na prawdę dobry. Mówię tu o serii 8xx RB-870BX+RC-850. Stany jazgotliwe pod wpływem wokalu led Zeppelin Roberta Planta po prostu mnie wk***iały. Na Vicku czegoś takiego nie ma. Och i to jest dylemat co wybrać? Odsłuchiwałem Twojego 1570 i tak jak seria 15 jest odchudzony na basie i jasny po prostu. Zauważ to. Mam teraz na sprzedaż RB-980BX ale zdecyduję się zrezygnować ze sprzedaży i mieć jak nazbieram Vicka z drgiej ręki. Ot dwa wzmaki. Właśnie słucham Sade na audiencach to coć pysznego jak powiedział kiedyś "leciwy już sittek" :-) i na 42 nie trzeba takiego nagłośnienia jak przy 50-kach choć to monitory dobre ale wymagają prądu. Kiedy gałę się zrobi niżej cały czar uleci. A przy 42-jkach można sobie kopać na godzinie ósmej i każdy detal brzmi nie budząc i nie wnerwiając sąsiadów. Audience 50 to ciemne kolumny żeby z nich wydobyć dźwięk potrzebują właśnie wzmaka o power 100w na kanał. I pasują tylko do jasnych wzmacniaczy, którym jest Rotel.

 

Pzdr.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie lepiej po przez wzmocnioną moc lecz bas nie ulegnie zmianie. Nie Będzie głębszy i twardszy. Tak było w moim przypadku. Seria 0xx gra z miękkim basem nie poprawi się. Ale będziesz miał większego kopa. Będzie bardziej ogarniał kolumny o mniejszej skuteczności. I tu właśnie piszą się Audience 50 lub 52SE.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze kablami cos poprawie? Myslalem o chord oddysey 2

Rzadko, który rotel jest podatny na kable. Ja wyczuwałem tylko różnicę już w nowszych modelach np. RA-1070 ale z serią 0 mając RA-04 na nim żadne kable nie odgrywały różnicy.

 

Czy 1570 gra podobnie do A14 ?

Nie nie gra podobnie. Twój ma lepszy twardy bas. Ale jest też ale... A-14 ma bardziej ocieploną średnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 1570 gra podobnie do A14 ?

Sprzedaj mi go za uczciwe pieniądze i kup sobie RB-990BX -:)

A tak poważnie stare Rotele mają to do siebie, że jakoś źle zrealizowane nagrania potrafią zaskoczyć. Mnie na ten przykład zaskoczyły płyty Saxon czy Accept Iron Maiden. Szczególnie z kontaktem Vinylowym ze zwykłym Pioneerem i wkładką Ortofon OM 10.

 

Ok,można zewnetrznym daciem docieplić średnice?

Pewnie, że można źródło to podstawa tylko jakim? Wszystkie to cyfrówki ;-) Pewnie lampowy dac nie będzie tani, a nie wiadomo czy nie zamuli Ci systemu. Nie martw się nie jesteś jeden. Wielu nas :-) weź się za kolumny człowieku a nie szukaj dac"a. Bo w nich leży niebagatelna i o stateczna siła. Odsłuchaj innych kolumn.

 

Ja bardzo dobrze zdaję sobie sprawę, że wzmacniacz powinien grać inaczej. I wielu ludzi popełnia błędy sprzedając dobre wzmaki. Żadne kabelki was nie uratują kochani. Przyczyny trzeba szukać w źródle lub co jest oczywiste w i najważniejszym konspekcie kolumny. Bo to jest podstawą. A co do Roteli będę się powtarzał trzeba mieć niebywały zmysł i być po prostu artystą. Właśnie żeby złożyć system oparty na tym wzmacniaczu. Jakimkolwiek.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zestaw Rc +Rb 06 co zyskam kupujac druga koncowke Rb 06 i podlaczajac kolimny w bi-ampie

Ogólny charakter dźwięku będzie taki sam, basu więcej nie przybędzie, po prostu na tym samym ustawieniu będzie trochę głośniej i przy tym zwiększy się dynamika. Aby odczuć zmianę trzeba byłoby podłączyć pod preamp końcówkę 2x mocniejszą.

 

A moze kablami cos poprawie? Myslalem o chord oddysey 2

W Rotelach jak dla mnie szkoda wydawać na kable. Trochę przewaliłem i tańszych i droższych ( w salonie w UK i w domu) i efekt był mizerny.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.