Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako , że lubię ten klub to się pochwalę :)

Jak ktoś z Opolskiego i potrzebuje usługi to,

może o sprzęcie coś się uda porozmawiać :)

http://149.156.26.220/Strona/o_nas.htm

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puki co strona działa poprawnie na przeglądarce Google Chrome

Niebawem będzie działać sprawnie na innych przeglądarkach .

U mnie działa na chromie i mozilli firefox więc w czym problem :) ? Sittek musisz sobie kupić też nowy komputer :)))

Tomek u mnie zatkał się kibelek skolka to budiet diengów za rabotu?

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zobaczcie jakie są recenzje i czy warto w to wszystko wierzyć co piszą w tych kolorowych gazetkach. Pytałem się się Sittka czy A14 ma ściętą górę jak RA-12 na co Sittek odpowiedział, że nie. A tu cytat z testu Pana Pacuły :

"To, czego nie dostaniemy i co trzeba wziąć pod uwagę przy składaniu systemu z Rotelem w roli głównej to przede wszystkim rozświetlona góra i detaliczność." Sprawa jasna, samemu trzeba się pofatygować i odsłuchać innej rady nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa na chromie i mozilli firefox więc w czym problem :) ? Sittek musisz sobie kupić też nowy komputer :)))

E tam, wolę nowe kolumny.

 

Tomek u mnie zatkał się kibelek skolka to budiet diengów za rabotu?

A co to TomEk kible przepycha? :-)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To, czego nie dostaniemy i co trzeba wziąć pod uwagę przy składaniu systemu z Rotelem w roli głównej to przede wszystkim rozświetlona góra i detaliczność."

Generalnie gościu napisał dziwnie, nie za bardzo go zrozumiałem , o co mu chodziło, jakby nie po polsku, jakby skądś zgapił. Oczywiście z rozświetloną górą i detalicznością Marantza czy Cambridge Audio nie ma co porównywać. Ale to chyba dobrze, co nie? :-)

 

Nie no to był oczywiście żart w związku ze świadczeniem usług wodnokanalizacyjnych :)))

Ale jeśli kolega Tom poczuł się urażony no to ja bardzo przepraszam ;-)

Oczywiście ja też :-)

 

A ja znalazłem coś tutaj : http://www.highfidelity.pl/@main-2925&lang=

Wbrew pozorom obie opinie są do siebie zbliżone, ważne jest jednak, z jakim towarzyszącym sprzętem się słucha i do jakiego sprzętu topowego ostatecznie ma się odniesienie? :-)

 

Na przykład wstawienie w tor B&W DM302 i ProAc Studio 118.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z rozświetloną górą i detalicznością Marantza czy Cambridge Audio nie ma co porównywać. Ale to chyba dobrze, co nie? :-)

Ogólnie rzecz biorąc każdy Rotel słynie z tego, że sypie górą oprócz serii 12, z którą troszkę przesadził. Ale jeśli w serii 14 jest trochę więcej blasku to także uważam, że to dobry kierunek. Większe możliwości w doborze kolumn, przynajmniej mnie się tak wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Udało mi się okazyjnie kupić decka RD-965BX w celu uzupełnienia zestawu, ale niestety się naciąłem. Zakupu dokonałem w Niemczech i to bez opcji zwrotu. Magnetofon wizualnie wygląda bardzo dobrze ale pod względem technicznym już nie jest tak różowo. Nie trzyma obrotów tzn znaczy albo przeciąga albo przyspiesza, w zależności od tego jakiej kasety użyję. Rozebrałem go i w okolicach silniczka jest dolutowany jakiś kondensator. Nie wiem czy on tam był oryginalnie ale na pewno ktoś tam coś lutował bo są ślady lutowania. Innych modyfikacji nie zauważyłem i teraz nie wiem co dalej z nim zrobić?! Wymienić pasek i rolkę dociskową czy poszukać jakiegoś serwisu? Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym magnetofonem albo może ktoś poleci jakiś dobry i sprawdzony serwis, ewentualnie może w Klubie jest jakiś miłośnik elektronik, który potrafiłby go przywrócić do życia?

 

Off-topic ma już ponad 300 stron ale albo przegapiłem albo nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek, a czemu A14 a nie RA1570 ?

Ma w stand-by czerwoną diodkę, jak stara seria.

To mnie przekonało. :-))))

 

14-stka tańsza o 1500 zł. Do moich 18m2 ta moc spokojnie mi wystarczy, uznałem, że wolę dołożyć do lepszych kolumn.

Podoba mi się sterowanie głośnością, nie wali od razu mocą, tak jak w 15-stce. Zakres regulacji wzmocnienia jest szerszy.

 

Jest lepiej wyposażona, nowocześniejsza, ma dużo lepszy DAC hi res, nawet taki gadget jak bluetooth z aptx robi wrażenie. Gdy puszczam bezprzewodowo muzyka, jakby analogowa była, przyjemna dla ucha, ale dynamiczna i przyjemnie szczegółowa. Nie ma zamulenia, wszystko działa bezproblemowo. To im się udało. PC-Audio jest naprawdę świetnej jakości, można się trochę pobawić.

 

Sonicznie na analogach, tak jak pisałem, gra trochę gorzej, ale różnice są naprawdę niewielkie.

Mniejszą moc zawsze można sobie łatwo poprawić lepszą końcówką mocy. Nie 100W, a 200W. Może kiedyś?

Poza tym jak już kupować nowe, to nowe, a nie kilkuletnie modele, które nie będą miały wsparcia firmware.

 

No i na wygląd lepiej mi się podoba, nie lubię krągłości :-)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś gdzieś wypatrzy RB-1080+RC-1082 niech daje zaraz w klubie znać !!!

np:

https://www.hifishark.com/search?q=rotel+1082

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na takich aukcjach to ja nawet nie wiem jak się kupuje. Tu najchętniej z Polski bym chciał. Wyżej kolega napisał, że kupił decka RD-965BX i się naciął. A tak to zawsze można do kolesia podjechać gdyby coś nie tak :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na takich aukcjach to ja nawet nie wiem jak się kupuje. Tu najchętniej z Polski bym chciał. Wyżej kolega napisał, że kupił decka RD-965BX i się naciął. A tak to zawsze można do kolesia podjechać gdyby coś nie tak :))

I se dogadać :-)

 

Jak widzę to jest taka zbieraczka wszystkich aukcji ze sprzętem.

 

Witam.A co sądzicie o RA-02 i Tannoy M1?

To zależy od wielu czynników.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak to zawsze można do kolesia podjechać gdyby coś nie tak :))

 

Za dużo "Pulp Fiction" ;-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.