Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

smykus_likas - jestem pewien, bo obydwa mam w domu, tzn odtwarzacze i piloty:)

Nie wiem jaki pilot jest w 991, bo mam wersję AE, a jak piszesz są różne.

Po południu sprawdzę ich oznaczenia.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowolny, badziewny pilot uniwersalny z marketu powinien mieć bazie danych kody do Rotela. Ja kupiłem jakiegoś za 15zł i też działa.

 

PS. Nie działa, podobnie jak inne, tylko z CD Akai, który to chyba chodzi w jakimś nietypowym paśmie.

 

-> smykus_likas

Możesz sprawdzić w instrukcji tego pilota co go kupiłeś czy masz tam CD Akai ?

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak szukałem pilota do swojego 991 AE (RR-d93) to był problem. Nawet serwisant z Audioklanu nie potrafił pomóc. Sprawdzałem od 06 i nie pasował (nie sprawdzałem od ra05- nawet nie pomyślałem o tym). Nie pasował też RR-901 choć jak zapewniał sprzedawca obsługiwał wszystkie cd rotela.

 

-> MICKE

Jak przyjdę do domu- sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SITTEK sprawdź, bo mnie to też interesuje. Jak pisałem wyżej pilot od rcd 06 NIE pasuje do 991 AE.

 

ASMON, kurcę gdybym wiedział to dawno miałbym rezerwowego pilota do 991AE. Jak widać nawet autoryzowany serwisant nie wie wszystkiego. Pamiętam, że chciał mi sprzedać rr-d91 (nie było rr-d93) za 120 zł, ale nie dawał gwarancji, że to zadziała. Dlatego odpuściłem

 

MICKE, sprawdziłem te AKAI. Są takie oznaczenia:

1. RCG 65R

2. RCS 115

3. RCS 690

4. RCS 810

5. RCS 890

6. RCW 502E

7. RCG 65

 

Nic mi to nie mówi. Nie wiem czy odnosi się do wzmaków, cd ale na pewno dotyczy to AUDIO. Żadne tv czy vcr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wątek o leniuszkach rozwinął się w najlepsze :)

 

Mój do przedwzmacniacza RC-990BX ma oznaczenie RR-909 ale jest na nim tylko włącznik Stand by, przyciski numeryczne 1 – 16, Auto Tun, Tuning, Memory i tych których używam najczęściej, Muting, dwa Volume :)

Tak więc nie wiem czy jest przydatny do odtwarzacza CD.

 

->smykus_likas

Te oznaczenia to pilotów Akai ? Myślałem że powinny być jakieś kody do tego pilota uniwersalnego którego Ty masz. Np. do mojego uniwersala jest tabelka z markami, odnajduję Rotela i w kolumnie CD mam trzy kody (553, 582, 583). Co najmniej jeden z nich pasuje do każdego odtwarzacza Rotela :)

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MICKE

To chyba oznaczenia pilotów. Tu też jest tabelka kodów. Zostało to podzielone na tv, vcr, audio (tutaj czasem na tape, cd, tuner). Kody do AUDIO Akai chyba są cztery. Ale Tobie się nie przydadzą bo są czterocyfrowe. Dziś wieczorkiem mogę je podesłać.

 

SITTEK, nie myślałeś, żeby wykorzystać xlr w 991 AE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek - "a pilot od wzmacniacza Rotela jak miałeś kręcił Ci RCD-991 lub RCD-971?" - pilot od wzmacniacza 02 kręci 991. 971 pewnie też.

W sumie odtwarzacze Rotela od dłuższego czasu wykorzystują napędy i lasery Sony, więc pewnie i piloty na tych samych kodach działają.

Tak jest na przykład (sprawdzałem) z odtwarzaczami z napędami Philipsa - Marantz, Creek, Myryad, Micromega.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smykus_likas, 1 Lip 2009, 06:13

 

>

>SITTEK, nie myślałeś, żeby wykorzystać xlr w 991 AE?

 

Na razie nie myślałem bo go jeszcze nie mam. A jak może będę miał to nie podłączę, gdyż mój wzmacniacz ich nie ma. Ja na razie wybiegam sobie w przyszłość :)

 

Choc nie powiem, kusi mnie kupić sobie jakiegoś w miarę dobrego uniwersalnego a resztę pilotów wsadzić do wielkiego kartonu bo tyle się ich już zebrało że się gubię...

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->smykus_likas

Te kody oczywiście nic mi nie dadzą, działają tylko z Twoim pilotem, po prostu byłem ciekaw czy w jakimś porządniejszym uniwersalnym niż z marketu są takowe do Akai. Może pomyślę o tym pilociku, tylko 70 zł trochę drogo :/

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo? W moim przypadku pilot do wzmaka 200, do cd ponad 100 (a w jednym i drugim przypadku to straszna plastikowa tandeta). Uniwersalny 70 zł :) No i ten ma możliwość "nauki" z oryginalnego nadajnika. Dodatkowym plusem może być też to, że potrafi obsługiwać do 10 urządzeń. Ja w każdym bądź razie jestem bardzo zadowolony. Szkoda mi było wywalić ponad 300 na uniwersalny Logitech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już bym chyba 300 zł na kabel nie wydała co dopiero na pilota :/ Na allegro oryginalne leniuchy do Akaia są za 20kilka złotych :] Z drugiej strony jakby mi ktoś dał za mojego pilota do Rotela 200 zł to bym go mu bez wahania sprzedał, sam zadowoliłbym się uniwersalnym ;P

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

czołem,

Rotel wypuszcza nowy model RA 1520 - cena u dystrybutora ok 3400. W gazecie lipcowej audio video ma być jakiś test. Ciekawe czy to następca RA 06 - ponieważ numeracja starego RA 1620 jest wyższa od nowego ? Moc nowego 2x60 więc chyba to następca 1620 - dziwne.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

w gazecie ra 1520 wygląda dobrze, wszystko z przodu z metalu - dynamika podobno słabsza ale wiele muzycznych smaczków - trzeba się zastanowić jaką lubimy muzykę i jak nagrane mamy płyty.

P.S. generalnie to w prasie i tak piszą bzdety np marantz daje się słuchać z uwagą długie godziny i posiada minimalnie zaakcentowane soprany. Kto słuchał ten ma własne zdanie.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stench, 6 Lip 2009, 20:00

generalnie to w prasie i tak piszą bzdety np marantz daje się słuchać z uwagą długie godziny i

>posiada minimalnie zaakcentowane soprany. Kto słuchał ten ma własne zdanie.

 

Jak trzeba to napiszą, wszystko napiszą :) zresztą co tu pisać o obcych. Piszmy o Rotelu.

 

Od niedawna jestem posiadaczem naprawdę świetnego modelu odtwarzacza RCD-971.

Wrażenie z odsłuchu niedługo............. :)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kvist, 25 Cze 2009, 18:07

 

>ja wczoraj wieczorem popelnilem thete data ;-) wiec moj 991AE prawdopodobnie trafi w dobre sitkowe

>rece :D>>>

 

życzę zadowolenia kvist !!!

Jak już Ci wytłumaczyłem wcześniej czynnik WAF jednak zwyciężył. I zdrowy rozsądek. Ten odtwarzacz sprawuje się jednak bardzo dzielnie. :) pozdrawiam

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smykus_likas, 8 Lip 2009, 06:51

 

Za jasno nie jest. Słuchałem kombinacji z RCD-06, wtedy było dość jasno. Z tym odtwarzaczem jest przyzwoicie, pasmo jest wyrównane. RC/RB-06 gra faktycznie bardziej miękko niz RA-972 czy RA-1062. Nawet jest przyjemniejszy niż RA-930 który był czasami nawet "pluszowy" :)

Musiałem jednak definitywnie wywalić kable Supra. Teraz gram na Monster Cable i jest naprawdę przyjemnie. Poza tym ten wzmacniacz cały czas się wygrzewa.....:) mięknie z dnia na dzień coraz mocniej.

 

A RCD-991 AE ? no cóż. może innym razem. recesja jest przecież :)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

codziennie odsłuchując swoje nagrania stwierdzam, że fajnie jest usłyszeć w tych samych aranżacjach coś nowego. A poprawnie zrealizowanymi płytami to rzuca mnie i każe na kolanach do niego wzdychać...:)

 

Niech mi ktoś powie, że wzmacniacz Rotela nie zgrywa się ze swoimi odtwarzaczami......:)

Nawet nie chcę myśleć co by było z RCD-991.......choć podświadomie kasę odkładam....

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.