Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się serie wyższe Rotela grają ciepło i kulturalnie. Np. opinie o RCD-991 są takie że jest on aż za grzeczny, w przeciwieństwie do 951 i 971 które są jakoby podrasowane. Dla przykładu, słuchałem u siebie RCD-971 i wielokrotnie amerykańskiego DACa Muse który jest na tych samych scalakach co RCD-991. RCD-971 grał szybko i neutralnie z podrasowanym, wyższym basem. Muse zaś to przede wszystkim wspaniałe barwy, nasycenie średnicy i kultura. Pierwsze wrażenie jest takie, że Rotel gra lepiej, ale wystarczy posłuchać kilku kawałków kilkadziesiąt minut by dojść do wniosku że Muse jest jednak lepszy, a Rotel troszku oszukuje, podbijając brzmienie, takie lekkie efekciarstwo. Ale oczywiście w systemach którym brakuje nieco pikanterii Muse będzie nudził a Rotel sprawdzi się lepiej ;)

 

Również moje pre Rotela, RC-990BX (najwyższy model) jest raczej mięsiste, docieplone i kulturalne, ale oczywiście to trochę co innego bo pre i końcówka grają i są projektowane jako całość. Tak więc nie zdziwiłbym się, gdyby RB-990 to była też żyleta jak moje dwa RB-971 ;)

 

Ale np. bardzo chciałbym posłuchać u siebie wyrafinowanego RCD-991, bo mój system, wzmocnienie i kolumny już grają wystarczająco dynamicznie i efekciarstwo im zdecydowanie nie służy. Powinno być podobnie jak z DACiem Muse, czyli bardzo dobrze ;) Tylko ja się już zdecyduje jednak na zewnętrznego DACa (z myślą o serverku w kompie), jakbym gdzieś trafił DACa Rotela, tylko nie wiem czy poza RDP-980 jest coś innego :]

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smykus_likas, 11 Lip 2009, 22:15

 

>I tu może być zdziwienie, bo 991 AE odstaje od 971. Brzmienie idzie w inną stronę. Bardziej

>spokojne, z wielkim dołem, nieco ospałe. 971 chyba bliżej do 1070 niż do 991

 

Dokładnie takie brzmienie RCD-991 jak opisujesz mam na Denonie DVD 1940 :)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke 13, 12 Lip 2009, 07:36

 

>Wydaje mi się serie wyższe Rotela grają ciepło i kulturalnie. Np. opinie o RCD-991 są takie że jest

>on aż za grzeczny, w przeciwieństwie do 951 i 971 które są jakoby podrasowane.

 

Przed zakupem RCD-971 udało mi się odsłuchać RCD-951. Wyższy model gra jednak bardziej miękko. I wszystko zależy od wzmacniacza i głośników.

 

RCD-991AE niestety przez WAF nie udało mi się odsłuchać :(

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Bracia. Rodacy !!!! Mam pytanie do znawców.

 

Kto z Was posiada w swoim zestawie tunery Rotela?

Co sądzicie na ich temat? czy możecie je porównać z innymi markami?

 

Chodzi mi o czułość anteny, szumy i ogólnie wrażenia z odsłuchu.

Wiem, że wiele zależy od stacji radiowych i sygnału ale może macie jakieś doświadczenia.

 

Pytam ponieważ szukam czegoś z Rotela (obecnie mam denona TU-255 lecz mi nie pasuje do serii :)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek - kumpel ma i bardzo sobie chwali (RT-06) - kupił w Polsce, od gościa, który przywiózł go z UK.

Co prawda nie byłem jeszcze u niego i nawet go nie widziałem:), ale z jego opowiadań wynika, że świetnie gra, jest łatwy w obsłudze i bardzo dobrze łapie sygnał.

I ma chyba ten "cały DAB" :)

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

mnie się nowa seria podoba.......... i wzmak i cd, myślę że mechanizm szczelinowy może być ciekawy - hałasujące szuflady trochę mi się znudziły.

Mam jedno pytanie ( całkowite odstępstwo od muzycznej ortodoksji ) : dlaczego nie czyta MP3 ?

Do samochodu zgrywam z oryginałów , często używam składanek itd, jakość trochę na tym cierpi ale ulubioną muzykę mamy przy sobie. A tu chcesz posłuchać tego w domu czy zrobić imprezę i wielka lipa.......

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wielbicieli szkoły brzmienia Rotela - również nim jestem i dopisuję się do klubu. Czytając tutejsze wpisy odniosłem wrażenie, że niektóre poruszone sprawy pozostały niewyjaśnione - ot choćby sprawa mostkowania końcówek mocy. Już wyjaśniam - otóż modele z serii BX i starsze mają z tyłu bardzo praktyczny przełącznik, natomiast wszystkie nowsze (produkowane mniej więcej od 1997 roku) mostkuje się przez przełączenie trzech zworek w środku obudowy (z pozycji 1-2 na 2-3). Nie wiem czemu zrezygnowano z tychże przełączników, ale domniemam iż było to spowodowane względami finansowymi - aby nie utracić gwarancji, a mieć zmostowaną końcówkę trzeba było zapłacić w autoryzowanym serwisie. A teraz coś w ogóle o mostkowaniu - wielu z Was pisze o dużym przyroście walorów brzmieniowych właśnie po zmostkowaniu. Nic bardziej mylnego, tak naprawdę to tylko moc mocno wzrasta, no i mamy wtedy wreszcie upragnione "prawdziwe dual mono", ale samo brzmienie ponosi dużą cenę - otóż końcówki konstruowano jako stereofoniczne z dbaniem symetryczne prowadzenie masy, stosowne separowanie kanałów itp., więc mostkując ją psujemy całą pracę włożoną w stworzenie tej właśnie "quasi dual mono" konstrukcji, tym samym zmuszając ją do pracy dużo cięższych, wyśrubowanych warunkach i odbija się to dosyć mocno na brzmieniu. Miałem dwie końcóweczki RB-970BX (z przełącznikami naturalnie) i po zmostkowaniu odczuwałem duże wyostrzenie góry (za duże, nie to co z jednej końcówki - jedna z cech brzmienia Rotela) i jakby zwiększenie tępa dołu (to akurat mi się podobało, ale nie wiem czy tak właśnie powinno być), dodam jeszcze że jedna z nich to wersja mkII (miała wlutowane dodatkowe rezystorki równolegle do nóżek kondensatorków w jednym miejscu obydwu kanałów w porównaniu do wersji "mkI") i to ona grając w stereo według mnie dawała najlepszy efekt. Z tego powodu, że jena 970-ntka w stereo nie dawała rady, a dwie w mono to już nie to, spróbowałem czegoś "nowszego", mianowicie RB-981 i tu zaskoczenie - góra o wiele łagodniejsza (można by powiedzieć ugłaskana), nawet co do jednej 970-ntki (zabrakło mi właśnie tej doniosłości wysokich tonów), za to wyższy dół pasma może nie szybszy, ale ogromnych rozmiarów, to był "wulkan uderzenia" i to niekoniecznie w dobrym tego stwierdzenia znaczeniu - zupełnie inna bajka, ponoć tak grają wszystkie nowsze Rotele (nie słyszałem, ale jeśli tak, to wolę starsze klocki). Rozglądam się teraz za RB-980BX, lub RB-990BX - to pewnie będzie to czego szukam, a na razie w systemie pracuje Audiolab 8000P i jego dół mnie zachwyca (od najniższych rejestrów, szok jak on potrafi nisko zejść), ale góry nie zapomnę z RB-970BX mkII (to było to czego szukam).

To tyle, co chciałem wnieść do tego wątku - może dużo, może mało, ale zawsze coś. Mam natomiast pytanko do klubowiczów - zastanawiałem się nad zakupem kondycjonera Rotela, modelu RLC-900. Czy wie ktoś może, czy była jego wersja na 220V (swoja drogą, ciekawe jak by działał na obecnych 230V?), czy był produkowany tylko na napięcie 110V? Trochę znalazłem w necie o nim, ale wszystko to dotyczy wersji na 110V, a w ściągniętej instrukcji na rysunku tyłu, mimo iż widnieją tam "gniazda angielskie" (a przynajmniej tak mi się wydaje), to zdaje się ze bezpiecznik opisano 250V/20A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ma ktos moze model cd RCD 1520 prosze napisac swoje spostrzezenia jak to gra i w wogole jak sie spisuje ten mechanizm szczelinowy w porownaniu do standartowego? prosze o pomoc i czy warte to grzechu jest ten odwarzacz i chyba z tego co zauwazylem ni eodtwarza mp3 ? Pozdarwiam

lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Mechanizmy szczelinowe stosowane są we wszystkich klockach caraudio , w tych tańszych i tych za całkiem grubą kasę i generalnie nikt nie narzeka. przypadki zacięcia są sporadyczne.

Jakość dżwięku ...........zależy jaka kasa i jaki model i jaki gust.

wg. mnie MP3 nie czyta- a szkoda.....

Piecyk RA 1520 widziałem dziś na żywo,czarny, świeżo z kartonu jeszcze nie wygrzany, wygląd klasa choć każdy punkt oświetlony jest w innym kolorze i to kółko przy power przy nocnym słuchaniu może być zbyt jasne, w dzień wygląda dobrze........

Ja poluję na 06 w dobrej cenie...........

Model 1520 wygląda super, szczotkowane aluminium i przetłoczenie z napisem

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawiku naprawdę mi szkoda, ale życie toczy się dalej ;)

A co w kwestii kondycjonera RLC-900 - czyżby mój wpis był taki nudny, że nikt go nie przeczytał do końca? Dodam, że na nowszy nie za bardzo mnie stać, a ten byłby wprost idealny, gdyby tylko była wersja na 220V. Może spytam inaczej: widział ktoś w ogóle to ustrojstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mol01, 16 Lip 2009, 15:42

 

na temat kondycjonera mało jest wiadomości. Ostatnio widziałem go na angielskim ebayu- w sekcji zagranica ( z USA). Gość sprzedawał cały zestaw Rotela, w tym ten kondycjoner. Jednakże jak sprawdziłem nie ma już tej aukcji. Albo sie skończyła i ktoś kupi albo zostanie wystawiona jeszcze raz.

 

A czy by działało na 230V?

Wiele sprzętu płynie do nas z USA i wystarczy zakupić dodatkowe trafo 110V>230V

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek, 18 Lip 2009, 12:14

>Wiele sprzętu płynie do nas z USA i wystarczy zakupić dodatkowe trafo 110V>230V

 

 

tylko nie jakieś tego typu

http://www.allegro.pl/item681241005_dla_wyjezdzajacych_do_usa_transformator_110_230.html

 

a co najmniej takie

 

 

i to nie wiem czy do Audio nie będzie za 'słabe' jakościowo i mocowo

 

 

na szczęście większość sprzętów zza wielkiej wody ma przełączenie na Europejski 'prąd'

post-19552-100009950 1247914836_thumb.jpg

post-19552-100009951 1247914836_thumb.jpg

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tą aukcję, facet sprzedawał tuner, ale miał większy zestaw:

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=230341738314

Ale na nic mi taki kondycjoner, nawet gdybym zastosował autotransformator - przecież i tak mam wszystkie klocki na 220/230V, a wyjścia były by w nim na 110V - znowu trzeba by stosować autotransformatory podnoszące napięcie - szkoda zachodu, zwłaszcza że one same wprowadzały by zakłócenia! W grę wchodzi tylko wersja na 220V - trochę by mnie zdziwiło, jeśli nie było by takiej na niemiecki rynek - przecież tam Rotel ma naprawdę dużą rzeszę fanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.