Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Vladko napisał:

miał ktoś do czynienia z końcówką RB-1092 , znalazłem taki na jednym z portali  i jestem w sumie ciekawy co ta maszynka potrafi ? a druga sprawa jaka jest "rozsądna" cena zakupu takiego wzmacniacza ? 

To pierwsza końcówka Rotela w klasie D, bodajże na modułach ICE Power Banga&Olufsena, były też monobloki RB-1091 - w zasadzie to samo, tylko w dwóch obudowach. Piekielnie mocny sprzęt, ale nie miałem okazji posłuchać, czy brzmienie idzie w parze z mocą. Prawdopodobnie mówisz o tym, co i ja go widziałem jakiś czas temu - na początku używki chodziły chyba w podobnych cenach do "standardowego" RB-1090 (choć nówka RB-1092 była o 500$ droższa od niego), ale obecnie (ze względu na niezbyt pochlebne opinie o klasie D) raczej chodzi taniej od RB-1090, a o jego cenach ostaniu @baksiu tu dużo naskrobał. Rotel ogólnie obecnie w ogóle się wycofał z klasy D w stereo po niepowodzeniach sprzedażowych RB-1072, RB-1510, RB-1562 i RB-1572, tylko końcówki wielokanałowe w klasie D są nadal w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal szukam RB-1090, ale to pewnie was nie dziwi ? Co do tej D-klasowej, to chyba bym nie zaryzykował, trzeba by posłuchać, bo brzmienie może być odmienne od klasy AB, klasa D raczej mało się spopularyzowała w droższym Hi-Fi, nie wiem, czy to konserwatyzm tego światka, czy faktycznie brzmienie nie powala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje, pojawiło się na Aledrogo... Cena wydaje mi się dość wysoka, ale w sumie nie jestem na bieżąco ?

https://allegro.pl/oferta/koncowka-mocy-rotel-1080-rc-1090-pilot-8030967302

EDIT: Żeby nie było niedomówień... ? Dostałem w powiadomieniu o obserwowanych, nie mam nic wspólnego ze sprzedającym.

Edytowane przez tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tym napisał:

Może kogoś zainteresuje, pojawiło się na Aledrogo... Cena wydaje mi się dość wysoka, ale w sumie nie jestem na bieżąco ?

https://allegro.pl/oferta/koncowka-mocy-rotel-1080-rc-1090-pilot-8030967302

EDIT: Żeby nie było niedomówień... ? Dostałem w powiadomieniu o obserwowanych, nie mam nic wspólnego ze sprzedającym.

no cena konkretna ? zobaczymy ile za samą końcówkę powie, bo pre już posiadam :), jak 3kzł, to już wolę polować na nieporównywalnie mocniejszą 1090 w okolicach 4kzł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, baksiu napisał:

no cena konkretna ? zobaczymy ile za samą końcówkę powie, bo pre już posiadam :), jak 3kzł, to już wolę polować na nieporównywalnie mocniejszą 1090 w okolicach 4kzł... 

Hmmm... No to pytanie do Adama... ? Gdyby Baksiu upolował końcówkę, to czy warto sobie zawracać głowę tym preampem, a jeśli tak, to ile realnie można za niego dać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tym napisał:

czy warto sobie zawracać głowę tym preampem, a jeśli tak, to ile realnie można za niego dać?

RC-1090 jest naprawdę niezły - nie wiem, czy nie nieco lepszy (a na pewno bardziej neutralny) od RC-995, niestety nie miałem okazji ich porównać łeb w łeb, ale jedno jest pewne: choć to nadal preamp liniowy, a nie zbalansowany, to o wiele lepiej gra na XLR-rach niż RC-995 (tu XLR-y były nieużywalne). Druga kwestia, że RC-995 naprawdę super wypada tylko w towarzystwie końcówek Rotela, a RC-1090 świetnie radzi sobie też z "obcym" towarzystwem (a może tylko z obcym... nie mam teraz żadnej końcówki Rotela). Jestem nim naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczony - w kwestii neutralności bliżej mu do Classe CP-65 niż Krellowi KAV-280p.

Małe sprostowanie - XLR-ami podpiąłem źródło i końcówkę, może ze źródłem po RCA i końcówką po XLR byłoby jak w RC-995 - granie niemal samym środkiem pasma i utrata przestrzenności.

A cenowo - jeszcze niedawno chodziły po 3500zł na rodzimym rynku, ale jak by poszukał okazji za granicą jak @baksiu, to może i by znalazł poniżej 2500zł.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że 2,5kzl to max ile mozna zapłacić za egzemplarz w dobrym stanie. Ja jestem zadowolony, choć wiem, ze z lepszą końcówką moze być jeszcze lepiej? czekam na zdjęcia zawartości tej końcówki z kompletu... no i w te xlr w rotelu bym się nie bawił, z racji konstrukcji liniowej mogą tylko psuć dźwięk...

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, baksiu napisał:

czekam na zdjęcia zawartości tej końcówki z kompletu

Ten egzemplarz wydaje się pewniejszy na pierwszy rzut oka, ale zobaczymy, co nam zaserwują foty bebeszków, bo czasem można się nieźle naciąć patrząc na ładniutką obudowę i wierząc zapewnieniom sprzedawcy...

1 godzinę temu, baksiu napisał:

Myślę,że 2,5kzl to max ile mozna zapłacić za egzemplarz w dobrym stanie.

No to pewnie ładną cenę za tą końcówkę wynegocjowałeś, skoro już o foty poprosiłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich klubowiczy po kilku latach świetlnych mojej nieobecności. Ostatnio krucho było z czasem, no i wydaje mi się, że króliczek został za dwie nogi złapany.

Rotel A 14 / RCD-971 i Dynaudio Focus 140 zrobiły swoje. Przyjemność z odsłuchów wielka, choć przyznam się, że nabyłem drugi zestaw/system, i nie jest to Rotel i Dynaudio. :-)))

P.S. molu01, witaj stary druchu ?

 

 

 

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.04.2019 o 23:56, mol01 napisał:

Czemu mało audiofilska - a Rotel to niby audiofilski? Yamaha ma droższe i bardziej zaawansowane konstrukcyjne flagowce niż Rotel (np. są w pełni zbalansowane, a nie ściemniane jak Rotele). Jak chcesz mieć A14 i T14 w jednym, to kup Yamahę R-N803D i będzie miała wszystko, a nawet więcej - choćby mikrofon do automatycznej korekcji akustyki pomieszczenia.

Trochę poniosło Cię z tą Yamahą ? Może i Rotel nie jest audiofilski, przecież nie musi, ale śpieszę poinformować, że akurat A14 niestety jak dla niektórych,  jest dużo, dużo bardziej ciekawszy niż ta Yamaszka. Potęga brzmienia przy zwyczajnym głośnym graniu Yamahy, perlista góra przy jaskrawej Jamaszki, przestrzeń a nie  ........ i można tak porównywać i porównywać bez końca. Co nie znaczy że ta Yamaha jest zła, ale w bezpośrednim porównaniu z tym nieaudiofilskim Rotelem, po prostu przegrywa. Sorki Winnetou ?

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sittek napisał:

Potęga brzmienia przy zwyczajnym głośnym graniu Yamahy, perlista góra przy jaskrawej Jamaszki, przestrzeń a nie  ........ i można tak porównywać i porównywać bez końca.

Porównywałeś łeb w łeb, czy tak Ci się wydaje? Druga sprawa, nawet jeśli porównałeś łeb w łeb na Dynkach, to wiadomo, że Rotel wypadł lepiej - do Yamahy trzeba zupełnie innych kolumn.

Poza tym, ja pisałem tylko o tym, że R-N803D ma funkcje A14 i T14 (czego poszukiwał kolega @Bruno), a jest tańsza od samego A14, nie że jest absolutnie lepsza (aczkolwiek bardzo dobra w swej cenie). Niemniej jednak, jak byś wziął dzielonkę Yamahy C-5000 + M-5000 i porównał do RC-1590 + RB-1590, każdą z dopasowanymi kolumnami i zbalansowanym źródłem, to jestem przekonany, że Yamaszka zmiotła by Rotela...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, porównywałem łeb w łeb oba zestawy, z Dynaudio Focus i z fajnie brzmiącymi B&W CM5. Bowersy nie pomogły. Niestety ta Yamaha przy Rotelu była płaska i mało absorbująca, często drażniąca. Rotel za to pięknie sobie muzykował całym pasmem. Niestety Yamaha ta grała przy nim jakby była ubogim krewnym z Etiopii ?

I wcale nie piszę tego ze złości, miałem kilka urządzeń Yamahy, gdzie w tamtych czasach bardzo sobie je chwaliłem. A ta na marginesie słuchałeś tego Rotela w warunkach domowych, czy tylko sobie tak piszesz, bo wiem, że wiedzę masz ponadprzeciętną? ? ?

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście też nie piszę po złości - nie słyszałem ani A14 (jak zapewne wiesz, zbytnio nie interesują mnie integry Rotela), ani R-N803D (amplitunery z DAC tym bardziej mnie nie interesują), ale słyszałem za to "przypadkiem" R-S300, czyli najniższy model z tej serii amplitunerów Yamahy (bez DAC) i moim zdaniem zagrało to na poziomie RA-980BX, a nowa kosztowała mniej niż używany 25-letni Rotel.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A14 i RA-980BX zdecydowanie nie grają tak samo. Trzeba przyznać że w najnowszej Integrze odrobili lekcje i zrobili coś dużo lepszego. Dużo ciekawszego niż niższe modele, A12, A10, starsze serie. Ten model to już inna półka, choć jest jeden warunek. Potrzebuje w kolumnach dobrych przetworników, gdyż jak wielu z nas wie, sam wzmacniacz bez dobrych kolumn nigdy nie zagra (i odwrotnie, dobre kolumny bez odpowiedniego wzmacniacza nie pokażą swojej mocy).

Te nowe zintegrowane Yamahy to też inna kultura grania niż niegdyś. Wszystko się zmienia.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, sittek napisał:

Rotel A 14 / RCD-971 i Dynaudio Focus 140 zrobiły swoje.

A, że tak spytam z nieposkromionej ciekawości: player ze wzmakiem masz połączone drogą analogową, czy cyfrową (jako napęd do przetwornika we wzmaku)? Bo z tego odkrzacza otrzymać perlistą górę po analogu wydaje mi się niezwykle trudno... jest strasznie "krzykliwy"/ostry w swym charakterze.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mol01 napisał:

A, że tak spytam z nieposkromionej ciekawości: player ze wzmakiem masz połączone drogą analogową, czy cyfrową (jako napęd do przetwornika we wzmaku)? Bo z tego odkrzacza otrzymać perlistą górę po analogu wydaje mi się niezwykle trudno... jest strasznie "krzykliwy"/ostry w swym charakterze.

I tak i tak. Poza tym nie wiem skąd bierzesz opinię że RCD-971 jest "krzykliwy". Zapewniam, że w parze z Dynaudio w żadnym razie taki nie jest. Góra jest bardzo przyjemna, wielowymiarowa, średnica nienachalna, dokładna, ale w żadnym razie nie jest wyeksponowana, aby coś w dźwięku przeszkadzało. Dodatkowo nie znasz zalet A14, więc trudno Ci to opisać, a tym bardziej cokolwiek udowodnić. Jak widać z jakiegoś ważnego powodu jesteś uprzedzony, więc wydaje mi się, że dalsza dyskusja mija się z celem.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, sittek napisał:

I tak i tak. Poza tym nie wiem skąd bierzesz opinię że RCD-971 jest "krzykliwy"

Bo go miałem i akurat co do niego, wiem z czym to się je (wiem, wcześniej się nie popisałem, pisząc o tym, czego nie słyszałem, opierając się tylko na podstawie dedukcji)... po raz n-ty napiszę, że w bezpośrednim starciu, dla mnie zdecydowanie fajniej (czyt. naturalniej, bez wyostrzeń i z dociążonym dołem) brzmi RCD-975, choć oczywiście ten też nie jest pozbawiony wad. No i przyznaję, nie znam A14 i nie zamierzam tu niczego oddawać w wątpliwość, ani nie jestem do niczego uprzedzony - po prosu od dawna jadę na wzmakach dzielonych i integry ze śladowymi preampami mnie nie porywają. Być może A14 jest nawet lepszy od RC-1090 + RB-1090 w pewnych aspektach, ale nie można pisać, że to najlepszy wzmacniacz Rotela w historii, tylko dlatego, że Ty osiągnąłeś z nim nirwanę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, najlepszy w dziejach Rotela to on na pewno nie jest, ale z pewnością jest najlepszy, jaki do tej pory miałem :-)

Dzielone jednostki są klasą same w sobie, Rotel wie jak je tworzyć, jeśli mają do tego odpowiedniej klasy kolumny i dobrej jakości źródło, można długo cieszyć uszy.

 

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, baksiu napisał:

obiecane zdjęcia RB-1080 z allegro, widzę wymieniane trany w końcówce, mol01 powiedz co jeszcze wypatrzyłeś, wiem, że masz dobre oko ?

@Bumpalump ma rację: 2SD1047 i 2SB817 to trany sterujące,  trany mocy wyglądają na oryginały - wszystkie z tej samej serii, no ale właściwie tylko na nich ktoś się skupił wykonując foty, więc trudno cokolwiek więcej powiedzieć. Bezpiecznik w prawym kanale od strony zasilania (koło czerwonego kabelka) wygląda na wypełniony piaskiem kwarcowym - we wcześniejszych końcówkach, jak i w RB-1582 są bez wypełnienia, o ile dobrze pamiętam - RB-1080 nie miałem u siebie, więc może się wstrzymam z dedukcjami ?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mol01 napisał:

@Bumpalump ma rację: 2SD1047 i 2SB817 to trany sterujące,  trany mocy wyglądają na oryginały - wszystkie z tej samej serii, no ale właściwie tylko na nich ktoś się skupił wykonując foty, więc trudno cokolwiek więcej powiedzieć. Bezpiecznik w prawym kanale od strony zasilania (koło czerwonego kabelka) wygląda na wypełniony piaskiem kwarcowym - we wcześniejszych końcówkach, jak i w RB-1582 są bez wypełnienia, o ile dobrze pamiętam - RB-1080 nie miałem u siebie, więc może się wstrzymam z dedukcjami ?

Czyli te sterujące są wymienione? Brać toto? Reszta wygląda ok chyba, prosiłem o zdj tranzystorow i takie dostałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, baksiu napisał:

Czyli te sterujące są wymienione?

Nie, takie powinny być, masz 10szt. tranów mocy (5x C3856 + 5x A1492), no i sterujące D1047 + B817 (które nawiasem mówiąc robią za końcowe m.in. w RB-960BX, RB-03 i wielu integrach Rotela) oraz D1953 (ten przykręcony na jednym z tranzystorów mocy na przewodach).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bumpalump napisał:

Sokole oko, z tego co pamietam powinny byc male (to-92) w obu kanałach, a tu jeden jest w wiekszej (to-92mod)

Tak mi się zdawało - co prawda oryginalne (nie chińczyki) Sanyo 2SA1016/2SC2362 (zawłaszcza w selekcji hFE KF lub KG, w zależności od egzemplarza wzmaka) są trudne do nabycia, ale nie niemożliwe - nie wiem, czemu ludziska pakują tam co popadnie i to pojedyncze sztuki, niesparowane z resztą w układzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.