Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofony szpulowe.


Marek-41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakos tak sie ostanio zmobilizowalem i wzialem za moje szpulowce.

Wlasnie udalo mi sie zredukowac wow & flutter w moim teac'u x1000r do akceptowalnego poziomu. Glownym winowajca byly lozyska, ktore musialem wymienic. Rozebralem przy okazji silnik, wyczyscilem, nasmarowalem (uzywam bitron do skrzymi biegow i premium amsoil 10w30 zalecany przez skywavebe z tapeheads), dalem nowy pasek 16.8", wymienilem elektrolity w ukladzie motoru i nasmarowalem reszte tego co sie smaruje. W rezultacie uzyskalem 0.027% na 19cm/s JIS, w DIN 0.05%. Na 9.5cm/s te wartosci sa prawie dwa razy wieksze.

 

Najwiekszy problem mialem w ustawieniu toru prowadzenia tasmy przez glowice bo majstry w TEAC kiepsko to zaprojektowaly. Aby wymienic lozyska trzeba zdjac mostek z glowicami. Zdjac latwo ale raz, ze plytka nie jest dosc sztywna a dwa sa do niej przykrecone dwie prowadnice tasmy to prac dodatkowych az hej. Prawidlowe ustawienie zajelo mi pare godzin. Ale udalo sie jakos. Perfekt pewnie nie jest ale na perfekt bede nastawial jak glowice wymienie na nowe. Do odtwarzania mam amorficzne z x2000r. Ciekwaym czy bedzie jakas slyszalna roznica ale to pozniej, jak znow mi przyjdzie wena.

 

Teraz czeka mnie zdjecie i rozebranie silnikow szpulowych akai gx-77 i ich czyszczenie bo zwalnia przy przewijaniu. Cala reszte doprowadzilem do porzadku. Wow&flutter ma jak TEAC x1000r.

 

Ale pewnie najpierw zloze ct-95 po ustawieniu glowic bo majster w pioneer service niepotrzebnie je dotykal. No i jeszcze rt-909 czeka na dalsza modyfikacje. Ale jak zloze ct-95 i przeczyszcze silniki gx77 to sobie odpoczne zanim o rt-909 zaczne myslec.

 

Tak szczerze to wole dobrze nagrane sacd, szczegolnie 5.1 ale sentyment z dawnych czasow mi zostal i robie sobie kompilacje z winyli na tasmach.

 

samych przyjemnosci ze szpulakami zycze,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez vik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to wole dobrze nagrane sacd, szczegolnie 5.1 ale sentyment z dawnych czasow mi zostal i robie sobie kompilacje z winyli na tasmach.

 

 

Kiedyś muzyki słuchało się z Radia Luxemburg, zanikający czasem dźwięk i specyficzny pogłos. Teraz szukam na singlach tych utworów, których od dwudziestej do trzeciej rano, dwa razy na godzinę się słuchało. Kiedy znajduję w końcu kolejną płytę i słucham, widzę że czegoś brakuje. Po prostu te zniekształcenia dźwięku tak mocno zapisane w pamięci stały się częścią utworu, utwór z płyty jest nie kompletny. To nie ten utwór, nie niesie tych emocji co ten zniekształcony. I nie chodzi tu o sentyment, tamto stało się wzorcem od którego odbiega wersja z płyty. Czyli nie zawsze krystalicznie czysty dźwięk jest zaletą. Dotyczy to również szumu taśmy i trzasków na płycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez staryrevox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po włączeniu zasilania silnik powinien od razu pracować. To jest prawidłowo. Chyba że czegoś nie zrozumiałem.

 

To było bardzo dawno temu więc mogę czegoś nie pamiętać w szczegółach. Też walczyłem w moim GX210 z podobnym problemem. Usunąłem te dziwne objawy (to był silny szum z czymś w rodzaju "przydźwięku") przez zwarcie wyjścia z głowicy odczytującej do masy i przepuszczenie fragmentu czystej (skasowanej) taśmy przed głowicami. Co było przyczyną takiego stanu rzeczy i jakie zjawiska za to odpowiadały nigdy nie udało mi się ustalić. Na sposób usunięcia wpadłem przypadkiem.

W tym akai powinien się włączyć silnik po podniesieniu prawego napinacza, tak jest wielu szpulowych.A tu włącza się od razu to by może nie przeszkadzało,ale kiedy się podnosi napinacz jest jakieś tarcie.Później tego nie słychać tylko w trakcie podnoszenia.Największy problem to odtwarzanie,jak już pisałem jeden kanał jest ok drugi szwankuje.Nie mogę znaleźć przyczyny po dotknięciu na głowicy śrubokrętem wszystko jest ok cała taśmę odtwarza poprawnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym akai powinien się włączyć silnik po podniesieniu prawego napinacza, tak jest wielu szpulowych

ale nie w tym !!!~ mam takie 3 szt i wiem jak jest , a to tarcie , powinna sie podnosic dzwigienka od pauzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś muzyki słuchało się z Radia Luxemburg, zanikający czasem dźwięk i specyficzny pogłos. Teraz szukam na singlach tych utworów, których od dwudziestej do trzeciej rano, dwa razy na godzinę się słuchało. Kiedy znajduję w końcu kolejną płytę i słucham, widzę że czegoś brakuje. Po prostu te zniekształcenia dźwięku tak mocno zapisane w pamięci stały się częścią utworu, utwór z płyty jest nie kompletny. To nie ten utwór, nie niesie tych emocji co ten zniekształcony. I nie chodzi tu o sentyment, tamto stało się wzorcem od którego odbiega wersja z płyty. Czyli nie zawsze krystalicznie czysty dźwięk jest zaletą. Dotyczy to również szumu taśmy i trzasków na płycie.

 

Tak tez bywa i niektorzy muzycy o tym wiedza, wiedza o tym sentymencie do muzyku polaczonej z trzaskami starej plyty czy szperaniem po falach radiowych i wkomponowuja trzaski albo fragmenty z trzaskami i szumami do nowego utworu. Pamietam wkomponiwany fragment utworu Foga z trzaskami do nowego utworu czy nowej wersji tego samego. Bylo tez kilka anglojezycznych utworow z wkomponowanymi trzaskami i szumami.

 

A co do Luxemburga to tez bym swa biblioteke nagran/plyt chetnie uzupelnil wieloma starymi nagraniami ktorych tytulow ani wykonawcow nie pamietam i dlatego nie moge nawet ich szukac. Czesc z tych utworow nadal istnieje a czesc juz nie, master tapes i matryce wyrzucono, jedynie ktos moze ma stara plyte albo nagranie na tasmie.

 

A tak swoja droga to polecam wszystkim szpulomanom aby sprawdzili wow&flutter swoich magnetofonow z paskowym napedem. Nawet akai direct drives warto sprawdzic bo moze motor zabrudzony i warto wyczyscic aby wszystko wrocilo do normy. Teoretycznie w top akai z silnikami doprowadzonymi to maximum mozliwosci (szczegolnie capstan motor wazny) i innymi czesciami toru przesuwu mozna uzyskac wyrazna poprawe rownomiernosci przesuwu nawet bez modyfikacji elektroniki. Mysle, ze mozna zejsc ponizej 0.01% JIS. Teac x1000r z top rolkami i top paskiem schodzi do prawie 0.01% JIS.

 

No ale mozna tez lubic tego typu znieksztalcenia.

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez vik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoja droga to polecam wszystkim szpulomanom aby sprawdzili wow&flutter swoich magnetofonow z paskowym napedem. Nawet akai direct drives warto sprawdzic bo moze motor zabrudzony i warto wyczyscic aby wszystko wrocilo do normy. Teoretycznie w top akai z silnikami doprowadzonymi to maximum mozliwosci (szczegolnie capstan motor wazny) i innymi czesciami toru przesuwu mozna uzyskac wyrazna poprawe rownomiernosci przesuwu nawet bez modyfikacji elektroniki. Mysle, ze mozna zejsc ponizej 0.01% JIS. Teac x1000r z top rolkami i top paskiem schodzi do prawie 0.01% JIS.

Jak to robisz i jak mierzysz ? Możesz nam to przybliżyć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym akai powinien się włączyć silnik po podniesieniu prawego napinacza, tak jest wielu szpulowych.

W moim GX210 silnik pracował cały czas po włączeniu zasilania. Miałem do czynienia z trzema albo czterema takimi magnetofonami. Chyba że czegoś nie pamiętam bo to było w ubiegłym wieku, ale to mało prawdopodobne. We wszystkich Akai-ach które miałem/mam (trzy silnikowe - GX210, 620, 747) silniki główne pracowały od chwili włączenia wyłącznika "on".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Luxemburga to tez bym swa biblioteke nagran/plyt chetnie uzupelnil wieloma starymi nagraniami ktorych tytulow ani wykonawcow nie pamietam i dlatego nie moge nawet ich szukac.

 

Ja robię tak, ściągam skąd się da listy top....jak np. te:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Odrzucam to co znam a resztę wklejam w youtube i patrzę co to jest. Tak znalazłem utwory o których myślałem ze nigdy już ich nie usłyszę, niezły odjazd. Nie znałem tytułu ani wykonawcy. Nie koniecznie szczytowe osiągnięcia muzyki pop, ale MOJE utwory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos drogo na allegro, ceny poleciały w góre, drozej jak na ebayu , co sie dzieje szok

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to jeden przykład, ale tak przeglądam i patrze z niedowierzaniem szpule puste revox 26,5 cm jeszcze nie dawno kupowałem po 30-35 zł teraz 55 i wyzej !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomaszinkaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to robisz i jak mierzysz ? Możesz nam to przybliżyć ?

 

Potrzebny jest miernik wow & flutter. Ja kupilem swego (Kenwood FL-180A) na Ebay za okolo $100. taki jak ponizej:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

staryrevox,

 

Dobry pomysl, skorzystam

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez vik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w końcu udało mi się skompletować REVOXA A77

 

Co dziwne jest to wersja MK III a wskaźniki normalnie działają przy odtwarzaniu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

jeden wskaźnik VU musiałem dokupić bo jakiś niezły mechanik do niego się dobrał i rozwalił

 

2 -udało mi się uruchomić -okazało się że odkleił się magnesik i blokował cewke

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez filon705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do gratulacji.Ciekawe z tymi wskaznikami, bo ja mam wersje MK IV i wskazniki przy otwarzaniu nie pracują.Mam jeszcze uszkodzony licznik taśmy i cały czas go szukam.mam na ewentualną wymianę , fabrycznie nowy od A-700.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w końcu udało mi się skompletować REVOXA A77

 

Co dziwne jest to wersja MK III a wskaźniki normalnie działają przy odtwarzaniu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

jeden wskaźnik VU musiałem dokupić bo jakiś niezły mechanik do niego się dobrał i rozwalił

 

2 -udało mi się uruchomić -okazało się że odkleił się magnesik i blokował cewke

.

A Może by tak dać po żaróweczce pod każdym wskażnikiem . Było by równiejsze pdświetlenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do gratulacji.Ciekawe z tymi wskaznikami, bo ja mam wersje MK IV i wskazniki przy otwarzaniu nie pracują.Mam jeszcze uszkodzony licznik taśmy i cały czas go szukam.mam na ewentualną wymianę , fabrycznie nowy od A-700.

 

 

 

Dzięki wielkie wszystkim

 

Tu już w całej okazałości z dużymi szpulkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No własnie mi się wydawało że wskaźniki powinny pracować przy odtwarzaniu - bo oglądałem sporo filmików przed zakupem i przeważnie działały ale no forum pisaliście że działają tylko przy nagrywaniu

 

Ja Marek-41 w sumie też mam niedziałający licznik -potrzebuje ząbkowanego paska bo mam wersje z rozsuniętymi kołami zębatymi

 

i brak jednego kapsla chromowanego na pokrętle

 

.

A Może by tak dać po żaróweczce pod każdym wskażnikiem . Było by równiejsze pdświetlenie

 

 

Na razie dałem żarówkę jak w instrukcji 36 V 50 mA-ale jak dla mnie daje za słabe światło

 

ale jak by dał 2 szt bezpośrednio pod zegarami to pewnie było by super

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez filon705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można dać diody białe - ciepłe.

 

Wole zachować oryginał -żaróweczkowy

 

O niebo lepiej się prezentują VU jak świecą 3 szt przy NAGRYWANIU

 

bo właśnie robię próbę nagrywania

 

Niestety podczas nagrywania wyszło że przy klejeniu lekko mi uciekł magnes i wskazówka zatrzymuje się na 1 dB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez filon705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywam z CD nie wiem czy to OK ale sporo traci na głośności w stosunku do źródła

 

co do jakości myślę że po tych moich lutowaniach na pewno powinien być skalibrowany

 

sporo sopranów ma -czułość podobna do AKAI 4000

 

Tragicznie wygląda przewijanie -taśma bardzo źle się układa lata po całej szerokości szpuli i słaba ściśliwość zwojów -natomiast na odtwarzaniu prawie ideał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuj na najlepszej taśmie jaką masz ..

Przewiń przez białą szmatke i sprawdż ,czy nie brudzi..

Jeśli słabo nawija taśmę to coś musi być z silnikiem nawijającym. Może coś go chamuje w trakcie pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka będzie najlepsza -mam między innymi

 

AGFA PEM 269

BASFA TP18 LH

BASFA DP26 LH

PHILIPS LP18

 

 

co do przewijania w obie strony jest tak samo

 

rolki wymienione na nowe

prawą stałą -zamieniłem na łożyskowaną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez filon705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakim stanie jest dana taśma .

Wybierz taką w dobrym stanie .

Cżęsto na taśmie widać ślady po głowicach . Wybierz taka która nie brudzi szmatki .

Jeśli brudzi po kilkukrotnym czyszczeniu to tylko. wyrzucić ..

Jeśli słabo zwija taśmę na przewijaniu to szpula podająca daje za mały opór.Nie wiem jak w tym modelu jest to rozwiązane więc [poproś posiadaczy Revoxów o podpowiedż.

Po kilkuminutowym graniu wyczyść IZO wszelkie kołki i rolki . Będzie widac czy taśma brudzi.Nie może być nawet śladu brudu..

A każdą nową taśmę najpierw 2-3 razy przewiń w te i we wte.. Złapie powietrza i ułoży się do danej maszyny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam niedziałający licznik -potrzebuje ząbkowanego paska bo mam wersje z rozsuniętymi kołami zębatymi

 

 

 

witam zamiast zabkowanego paska do licznika mozesz uzyc zwyklego, tez bedzie dzialal bez problemu.

 

 

revox A77 z dolby jest jedynym modelem , ktorego wskazniki dzialaja przy odtwarzaniu.

 

tasmy stilon w porownaniu do Basf zdecydowanie nizej sie wysterowuja i dzwiek jest slabszej jakosci.

jesli masz najwiecej tasm stilon to mozna potencjometrami wewnatrz magnetofonu podniesc poziom nagrywania zeby byl podobny do zrodla w czasie przelaczania tape/source.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do paska wypróbuje byłem przekonany ze bedzie spadał zwykły pasek

 

Co do różnicy w nagrywaniu jest znaczna myśle ze ok 40 %

 

Co do regulacji wszelkimi peerkami -linki lub info bardzo chętnie przyjmę

 

Z taśm mam sporo Stilonow Orwo ,Permatonow ale mam tez kilka lepszych

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie będzie tak że podnosząc poziom zapisu na gorszej taśmie , przy założeniu dobrej-lepszej taśmy te wskażniki skoczą mocno w prawo?

I znowu regulować?.

Czy nie lepiej było by ustawic wskażniki na 1 KHZ i tego się trzymać?Dobre taśmy pokażą dobre oddawanie sygnału a gorsze - niższy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasmy stilon w porownaniu do Basf zdecydowanie nizej sie wysterowuja i dzwiek jest slabszej jakosci.

Opisywałem już przypadek mojego byłego magnetofonu GX620. Dawno temu, po zakupie był skalibrowany do taśm AN35/25 Stilonu. Po wielu latach dostałem go do konserwacji i wyregulowania do taśm profesjonalnych Basf 911. Poziom zapis/odczyt nie wymagał żadnej zmiany a prąd podkładu symbolicznej korekty (można było ją pominąć). Moim zdaniem jest duża zbieżność pomiędzy AN35 i Basf 911 jeżeli chodzi o pasmo i poziomy choć trzeba by jeszcze porównać zniekształcenia. Na Basfie bez trudu uzyskuje się przy głowicach w idealnym stanie <0,3% po taśmie dla 0 dB VU i 1 kHz a jak pamiętam jak kiedyś mierzyłem na Stilonach to wychodziło 0,8% przy tych samych warunkach pomiaru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.