Skocz do zawartości
IGNORED

Początek końca odtwarzaczy CD?!


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

A, i zarządzanie tym całym ustrojstwem nie przekracza możliwości przeciętnego użytkownika, za przeproszeniem, mp3 playera :). Wszystko jest po polsku, dostępna jest pomoc również w naszym języku. Konsolka do zarządzania macierzą wygląda np. tak jak ta na obrazku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Waluch

"Muzyka z winyli ma duszę, podobnie jak z CD i nie można/nie da się ich zastąpić np. bezdusznym music serverem ..."

 

Hehe, jeszcze niedawno temu pisano, że to właśnie CD (w odróżnieniu od winyla) jest bezduszny. A jak widać dla niektórych już nawet kompakt nabrał tego czegoś magicznego. Czyli nadchodzi nowe i niedługo także music servery będą z uczuciowego punktu widzenia warte zainteresowania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waluch, 15 Wrz 2008, 18:52

 

>sfinki, 15 Wrz 2008, 18:47

>

>

>a, nie brakuje Ci CD ? Tego całego celebrowania płyt oraz muzyki nagranej na nich ?

 

Nie, bo mam CD :)

Ale następnego już nie kupię. A w CD brakuje mi pamięci, co właściwie na tych moich półkach stoi :(. Bardzo często też mam ochotę słuchać nie całych płyt, ale mieszanek. Np. ciut Claptona, potem troszkę BB Kinga, a potem Marylin Mason. Ale po jednym, dwóch utworach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nedj, 15 Wrz 2008, 19:00

 

>-> Waluch

>"Muzyka z winyli ma duszę, podobnie jak z CD i nie można/nie da się ich zastąpić np. bezdusznym

>music serverem ..."

>

>Hehe, jeszcze niedawno temu pisano, że to właśnie CD (w odróżnieniu od winyla) jest bezduszny. A jak

>widać dla niektórych już nawet kompakt nabrał tego czegoś magicznego. Czyli nadchodzi nowe i

>niedługo także music servery będą z uczuciowego punktu widzenia warte zainteresowania :)

 

kompakty od zawsze były magiczne ... może nie tak jak winyle, ale zawsze coś w sobie miały ... mam na myśli dobre wydania a nie CD-r y ;) ... hmm a co do serwerów to wg. mnie one nigdy nie nabędą 'duszy' muzycznej ... owszem będą/są cenione ze względów jakości dźwięku itp. ale dusza to nie tylko przecież jakość dźwięku ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Bardzo często też mam ochotę słuchać nie całych płyt, ale mieszanek. Np. ciut Claptona, potem

>troszkę BB Kinga, a potem Marylin Mason. Ale po jednym, dwóch utworach.

 

Fakt, ale tu już przemawia przez CIebie wygoda :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz od dwoch lat slucham z kompa. Macbook Pro + 500GB zewnetrzny dysk firewire 2.5" z flac-ami + Benchmark DAC1. Zmieni się keidys format, to sprzętu nie będe musiał zmieniać, bo DAC łyknie wszystko.

Nagrania np. 24/96khz to tym zestawie to miazga (np. Deep Purple Live on BBC '72).

W tym tygodniu mam zamiar zdekodować programowo kilka moich płyt HDCD, nigdy nie mialem odtwarzacza z HDCD, ciekawy jestem roznic - niby rozdzielość rośnie z 15bitów do 18bitów (czy nawet 20?).

 

A CD po zrippowaniu kurzą się na półce. Co innego winyle, gdzie z przyjemnością można wziąść do ręki, a okładka jest jak mały plakat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asfanter, 15 Wrz 2008, 18:29

>Natomiast jeśli chodzi o pliki internetowe to tu rewolucja trwa. Kiedyś zaczęło się od mp3, teraz

>mamy bezstratne pliki flac a także studyjne 24/96, co daje już nieosiągalną jakość nie tylko dla CD

>ale nawet dla SACD.

 

rozumiem że masz na myśli lepszą jakość niż SACD i DVD-Audio dlatego że odczyt pliku Studio Master FLAC 24bit/96kHz z wyeliminowaniem czytników i laserów wprowadza mniej jittera podczas podawania bit po bicie informacji na DAC music servera... coś w tym może być na rzeczy, nie przeczę, ale osobiście nie robiłem jeszcze porównania między np. płytą DVD Audio a FLAC 24/96 nie wykluczam jednak przewagi FLAC 24bit

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nagrania np. 24/96khz to tym zestawie to miazga (np. Deep Purple Live on BBC '72).

 

No tak z tym 24/192 to przesadziłem, to już DTS (ale swoją drogą też mam takie realizacje przeniesione z czarnych płyt kwadrofonicznych). Troszkę nie ten wątek, ale powiedz, serio warto tych Purpli kupić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>No tak z tym 24/192 to przesadziłem, to już DTS (ale swoją drogą też mam takie realizacje

>przeniesione z czarnych płyt kwadrofonicznych). Troszkę nie ten wątek, ale powiedz, serio warto tych

>Purpli kupić?

 

Jesli lubisz Purpli to tak, ja bardzo, więc nie jestetem do końca obiektywny... Jest dobrze oddany klimat małego kameralnego koncertu, gdzie czuć kontakt z muzykami. Tu znalazłem jakąś recenzję:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam winyla ,zajechany niebożebnie ale bije SACD stereo na głowę.

Co dziwne warstawa M.CH. na przeciętnym sprzęcie KD /Onkyo DX989 ,Samsung HD945,Tannoy Revollution/ zaskakująco dobrze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello, u mnie w pracy pojawił sie kiedyś młody inżynier, tuz po studiach który stwierdził, że nigdy nie posiadał CD Playera i cała muzę słucha wyłącznie z PC, naprawdę młodzi nie będą mieli problemów z przejściem na nowy nośnik, niezależnie jaki on będzie - a dla nas płytowych fetyszystów pozostanie skansen:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- Deep Purple "Machine Head" to wręcz wzorcowa płyta SACD, brzmi cudownie w porównaniu z 16 bitową wersją znaną od lat na CD

2- płyty DVDAUDIO zbieram do końca Porcupine Tree, płyt Dual Disc (hybrydowe płyty DVDAUDIO wzorowane na SACD)jeszcze nie znam, pytałem na forum o ich zawartość, chociaż tytułów sporo w MM.

3- daję słowo że pierwszy raz słyszę o jakiejś duszy płyt CD (śmiech na sali), toż to następca kaset magnetofonowych, jaka dusza ludzie. Audiofile się śmieją i boki zrywają.

Duszę mają tylko i wyłącznie winyle, nawet SACD nikt o duszę nie posądza. Zarówno SACD jak i flac czy wogóle wszelkie cyfrowe nowości 24/192 i powyżek służą tylko do odtworzenia oryginału ze studia, cała misteria to wyjmowanie winylu z koperty i zabawa w kalibrację gramofonu. Wyciszanie komputera itp. to juz czysto techniczne zajęcie.

 

A CD musi zniknąć z rynku bo jest za drogi. Żeby wycisnąć z 16 bitowej płyty CD to co mamy na starcie z komputera czy SACD trzeba odtwarzacza CD za setki tysięcy EURO, a kogo na to stać ?

 

A tu link do w pełni audiofilskiego odtwarzacza z czytnikiem BluRay włącznie za 4kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przyznacie że warto się zastanowić, nawet do mojego stolika Ostoji pasuje. A odtwarzacza CD pozbyłem się 2 lata temu, na rzecz SACD. Do tego gramofon jako źródło wzorcowe i komputer do jakości studyjnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden młody inżynier końca CD nie czyni. Jako opozycję mogę Ci podać mój przykład. Po kilkunastu latach obcowania z PC i kilku latach słuchania muzyki z mp3 przez wzmacniacz na kolumny kupiłem sobie na ebay.de cd Denona i tanim kosztem dzięki Piotrkowi mam wspaniałe źródło i nic tylko dalej gonić króliczka i powiększać płytotekę.

 

Pozdrawiam Mirek lat 22.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od blisko 2-3 lat bawię się dyskiem twardym ,najpierw przez kartę dźwiękową z wyjściem cyfrowym-optycznym,a teraz serwerem.

Korzystam z przetwornika wbudowanego w CD Accu DP-500,ale nie dajmy się zwariować - przetwornik tam jest za ok.2500 - 3000zł(cena dystrybutora) . Zakładając zwariowane ceny na Accuphase w Polsce jak i w Europie ,myślę ,że faktyczna cena tego przetwornika - tej płytki drukowanej to może z 500zł.

CD do lamusa nie pójdzie bo mam sporo płyt i lubię coś położyć na tackę ;-)

ale dzieje się to coraz rzadziej - właściwie cały czas słucham z serwera.

 

Jeśli stanieją duże dyski Flashowe - wtedy zabawa w serwer zacznie się na dobre ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słuchał muzyki z flaca z podanego adresu B&W ? Ciekaw jestem opinii, dźwięk to rewelacja, tylko jak pisałem nie wolno zgrywać na CDR bo cały czar pryska, tu właśnie wychodzi cała prawda o złym wpływie lasera itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie posiadam osobnego przetwornika, komputer mam podłączony do amplitunera. Przy okazji pryska jeszcze jeden mit- muzyka z kompa podana cyfrowo na amplituner brzmi lepiej niż z kiepskiej płyty CD podłączonej kablami za 10kzł do zacnego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Nie odważę się wieszczyć końca nosnika CD bo kompletnie nie wiem jakie przesłanki na to wskazują ,ani skąd biorą się takie informacje.Podskórnie zakładam,że taka sytuacja kiedyś nastapi,ale ponieważ źródło cyfrowe traktuję jako dodatek do swojej nirvany(wybacz Elberoth :))obecnie skupiam swoje wysiłki na zdobyciu jak największej ilości vinyli,aby w trudnych "serwerowych czasach"móc dożywotnio cieszyć się brzmieniem czarnej płyty,której nie zamieniłbym na nic innego.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadeo, 15 Wrz 2008, 19:53

 

>Mam winyla ,zajechany niebożebnie ale bije SACD stereo na głowę.

>Co dziwne warstawa M.CH. na przeciętnym sprzęcie KD /Onkyo DX989 ,Samsung HD945,Tannoy Revollution/

>zaskakująco dobrze .

 

hmm...a warstwę SACD stereo odtwarzasz na playerze Yamahy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do płyt. To jak ktoś wspomniał liczy się ten kontakt fizyczny.

Przecież płytę, książkę można pomacać, powąchać, upuścić, zniszczyć, dać bliskiej osobie na prezent, sprzedać...

Jest to rzecz, wartość fizyczna.

 

A jak potraktować plik ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie ten temat i postanowiłem coś sprawdzić. Mianowicie przeliczyłem pobieżnie zakupione w ciągu ostatnich 2 lat płyty.

1- około 100 płyt winylowych - jestem zadowolony i dumny, brzmią znakomicie i mam sporo frajdy przy zabawie z nimi i gramofonem

2- około 50 płyt SACD i 10 DVDAUDIO- słucham w stereo, za wyjątkiem cudownie nagranego w MCH Mesjasza, Porcupine Tree i Rogera Watersa

3- 1, słownie jedna prawdziwa płyta CD - RUSH "Chromicles" - totalne badziewie, strach włączać przy znajomych, zero wysokich tonów, brak dynamiki, do tego ostatnio 2 płytki CD zakupione ostatnio z gazetką "HARDROCKER". Tu nagranie jeszcze gorsze. Mam jeszcze kilka płyt "audiofilskich"kupionych wraz z numerami HiFi itp. ale tu zero słuchania no może oprócz Linna i wspomnianego B&W.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Skurzewski -

1- malejące stoiska płyt CD w Empiku (sprzedawca powiedział mi że ludzie słuchaja muzy z netu więc zwiększają ilość książek)

2- coraz więcej winyli, SACD i DVDAUDIO

3- zero zainteresowania płytami CD ze strony młodych ludzi

4- pliki bezstratne w internecie przyciągające audiofili obeznanych z komputerem, spragnionych czegos lepszego niż te 16 bitów ze starodawnej płyty CD.

5- ..............

6- ...........

7- .............

(tu dopisz sobie resztę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>1- malejące stoiska płyt CD w Empiku (sprzedawca powiedział mi że ludzie słuchaja muzy z netu więc

>zwiększają ilość książek)

>2- coraz więcej winyli, SACD i DVDAUDIO

>3- zero zainteresowania płytami CD ze strony młodych ludzi

>4- pliki bezstratne w internecie przyciągające audiofili obeznanych z komputerem, spragnionych

>czegos lepszego niż te 16 bitów ze starodawnej płyty CD.

 

5- gwałtownie rosnące zainteresowanie music serverami na zachodzie (no i powoli w Polsce na razie PC-based)

6-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

7-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

8-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

9-........

10-.......

11-.......

 

>(tu dopisz sobie resztę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodząc po Empkiach raczej powiedziałbym, że zero DVD audio, coraz mniej SACD i coraz więcej czarnych płyt, cieszących oczy :)

No, ale w empikach głównie kupuję książki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>audioholik player Yamahy identyfikuje na płycie warstwę SACD -stereo /tylko 7 utworów na M.CH. -10 utworów/ bo nie ma warstwy CD Audio . Brzmienie takie jak z dobrego magnetofonu ,nasycenie ,barwa ,lekko wycięta góra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe, a ja wczoraj podlaczylem kaseciaka Technicsa, wytargalem z pawlacza dwa pudla kaset i sobie slucham, zupelnie mi nie przeszkadza jakosc, mam dzwiek analogowy, bez przerobek i nalecialosci cyfrowych, slucham calych plyt, nawet nie chce mi sie wstawac, zeby cos przelaczac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ale ja słuchanie muzyki traktuję jednak z pewnym... może "misterium" to zbyt dużo powiedziane, ale lubię przygaszone światło, delikatne światło diódek czy tam żaróweczek ew. wyświetlacz nie przeszkadza specjalnie... Tak czy siak, wszystko w jakimś takim mocno relaksacyjnym i odprężającym tonie. I coś mi mówi, że jeszcze sporo czasu upłynie, zanim będę tolerował w tym otoczeniu panel kompurera z iTunes czy FrontRow...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.