Skocz do zawartości
IGNORED

Test wzmacniacza Denon PMA 1500AE


audiostereo.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:

https://www.audiostereo.pl/magazyn/

 

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ukryte

osobiście od kilkunastu lat nie korzystam z analogu ale z resztą recenzji się zgadzam . urządzenie pracuje u mnie od 1,5 roku i przewidywalnej przyszłości nie bedzie zmieniane. raczej praca na kablach i kolumnach.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Pięknie wykonana maszynka a z testu wynika, że i dźwięk doskonały nic tylko kupować.Osobiście słuchałem wyższego PMA2000AE i oferuje on o samo w wersji XXL a napedza nawet deski..szkoda że nowe cedeki Denona są takie lichawe..mogli sie nie ładowac w to gówniane SACD i PCM17xx i pozostać przy normalnych klasowych cedekach na podbudowie wczesniejszych DCD-S10 czy słynnego DCD-S1...wstawić tylko lepszy chip DSP który by wszystko czytał..jakies MP3,WMA,SACD,DVDA,no i normalne cd.

Wiem wiem jestem dinozaurem postepu nie da sie uniknąć..

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Muzg

z tym dual mono to ja też do końca nie wiem, jak jest faktycznie. Przekazy są różne, raz że to jeden zasilacz rozbity na dwa trafa, raz że dual mono.

Pomiary w Audio wskazują jednak na to drugie - moc nie spada przy podłączeniu drugiego kanału nawet o watt, zarówno przy 8 jak i 4 ohm. A to praktycznie się nie zdarza. Więc może to jednak dual-mono?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Ukryte

Ja nawet zaproponowalem redakcji porownanie Denona 2000AE do Yamahy 2000,ale jakos na razie cisza.Coc obawiem sie ze w przypadku Deona 1500AE i Yamahy 1000 wynik dla Denona moze byc niekorzystny(odtwarzacz -ktory wyraznie ma tendencje do dzielenia plyt CD na lepsze i gorsze).W DCD 2000AE tego juz nie ma ,a przy dobrze dobranych kablach to nawet roznice miedzy SACD a CD sie znacznie zmniejszaja)

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Mam schemat tego wzmacniacza i niestety ale nie jest to dual mono. Poza tym gołym okiem widać że są 2 kondensatory w zasilaczu. Chciałbym dodać także że nie mam nic do tego wzmacniacza, a nawet bardzo mi się on podoba. Chciałby tylko żeby ludziom nie wciskali kitu ze jest to dual mono!

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Kilka (zlośliwych) uwag :]

 

"trafolek"? :D Takie słowa w recenzji nie brzmią ładnie. To mały transformator do zasilania części odpowiedzialnej za przełączenie z trybu standby do normalnej pracy.

 

"... czy to miejsce zajmowane w katalogu powstrzymało konstruktorów od posunięcia się krok dalej i zrobienia z 1500 wzmacniacza ze zbalansowanymi wejściami. "

 

- A po co? Urządzenia zbalansowane to chyba jakaś audiofilski kompleks. Połączenia zbalansowane w domu - tylko dla jednego urządzenia, czyli CD, to zbytek łaski. A co ze zródłami niezbalansowanymi, które trzeba sztucznie balansować - po co? W końcu nie produkuje się ani zbalansowanych tunerów,a ni magnetofonów. Co najwyżej preampy MM/MC. Ale dla tych kilku sztuk to nie ma żadnego sensu. Lepiej więc że są dwie porządne końcówki mocy niż cztery kompromisowe.

 

"Muszę przyznać, że [...] jest to konkurencja dla wzmacniaczy z zakresu raczej dziesięciu [...] tysięcy złotych."

 

Lub inaczej, cena wzmacniaczy za 10 tys. zł jest co najmniej 3x za wysoka i niczym nieuzasadniona.

 

"PMA 1500AE gra zaskakująco dobrze, zwłaszcza jeśli uwzględnić jego skromną w sumie cenę..."

 

Skromną? Trzy tysiakiz kawałkiem to tak mało? W tym kraju to nadal dość dużo. $1000 lub 3 minimalne pensje.

 

"... większość tego testu wykonałem za pomocą gramofonu z wkładką MC" :D Żart. Jak dla mnie to niszowe źródło o marginalnej przydatności w XXI w. a do testu urządzenia, które w 99% przypadków będzie grało z CD trzebaby użyć CD, bo test na winylu nie jest dla mnie dość miarodajny.

 

Poza tym, skoro już jest taka możliwość, przydałoby się dowiedzieć jak gra sama końcówka mocy i jak wypada porównanie z niższym modelem wzmacniacza.

 

Poza tym w porządku, ale czemu żadnych ktrytycznych uwag?

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

>"trafolek"? :D Takie słowa w recenzji nie brzmią ładnie. To mały transformator do zasilania części

>odpowiedzialnej za przełączenie z trybu standby do normalnej pracy.

 

Może i nieładnie, ale zrozumiałeś :-)

 

>"... czy to miejsce zajmowane w katalogu powstrzymało konstruktorów od posunięcia się krok dalej i

>zrobienia z 1500 wzmacniacza ze zbalansowanymi wejściami. "

>...

>- A po co? Urządzenia zbalansowane to chyba jakaś audiofilski kompleks. Połączenia zbalansowane w

>domu - tylko dla jednego urządzenia, czyli CD, to zbytek łaski. A co ze zródłami niezbalansowanymi,

>które trzeba sztucznie balansować - po co? W końcu nie produkuje się ani zbalansowanych tunerów,a ni>magnetofonów. Co najwyżej preampy MM/MC. Ale dla tych kilku sztuk to nie ma żadnego sensu. Lepiej więc że są dwie porządne końcówki mocy niż cztery kompromisowe."

 

Nie upieram się, przyzwyczajony jestem do swojego zbalansowanego wzmacniacza i możliwe, że jest to reakcja machinalna - jak dobre, to powinno jeszcze być zbalansowane.

 

 

>"Muszę przyznać, że [...] jest to konkurencja dla wzmacniaczy z zakresu raczej dziesięciu [...]

>tysięcy złotych."

>...

>Lub inaczej, cena wzmacniaczy za 10 tys. zł jest co najmniej 3x za wysoka i niczym nieuzasadniona."

 

Dla mnie to znaczy przede wszystkim, że cena tego małego Denona jest bardzo dobra.

 

>"PMA 1500AE gra zaskakująco dobrze, zwłaszcza jeśli uwzględnić jego skromną w sumie cenę..."

>...

>Skromną? Trzy tysiakiz kawałkiem to tak mało? W tym kraju to nadal dość dużo. $1000 lub 3 minimalne

>pensje."

 

Mówisz za siebie, czy za abstrakcyjnego "Kowalskiego"? Nie każdy potrafi zrobić samemu bardzo dobry wzmacniacz. Niektórzy płacą 3 000, inni 30 000, a inni kupują mini-wieżę za 1 000 pln. Ale tutaj nie mówimy o mini-wieżach.

 

>"... większość tego testu wykonałem za pomocą gramofonu z wkładką MC" :D

...

>Żart. Jak dla mnie to

>niszowe źródło o marginalnej przydatności w XXI w. a do testu urządzenia, które w 99% przypadków

>będzie grało z CD trzebaby użyć CD, bo test na winylu nie jest dla mnie dość miarodajny.

>Poza tym, skoro już jest taka możliwość, przydałoby się dowiedzieć jak gra sama końcówka mocy i jak

>wypada porównanie z niższym modelem wzmacniacza."

 

Po prostu użyłem do testu najlepszego źródła w okolicy. Test z użyciem pre riaa wykorzystuje całość układu wzmacniacza plus jeszcze preamp gramofonowy, więc nie będzie zafałszowanego wyniku, o ile tylko pre gramofonowy jest dobry. Sprawdziłem zarówno na CD jak i na gramofonie i stwierdziłem, ze można spokojnie użyć do testu dobrego źródła analogowego.

 

">Poza tym w porządku, ale czemu żadnych ktrytycznych uwag?"

 

Chyba wynika z tego, ze to całkiem fajny sprzęt. Wzornictwo może się nie podobać, jak ktoś nie lubi japońszczyzny w typie lat 90., poza tym mój Jazz miał lepsze basisko a niektóre lampy miały lepszą średnicę, ale to wszytko klocki 5 razy droższe, więc nie warto o tym wspominać, bo jest oczywiste. Ogólnie tak, podobało mi się.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Trochę to poza tematem ale padło pytanie i jestem zobowiązany odpowiedzieć ;)

Co do PMA-2000AE to schematu nie widziałem, ale... są rozbierane zdjęcia w necie i:

- końcówki 2szt

- trafa 2szt

- kondensatory również 2szt

 

...tak więc wniosek nasuwa się sam.

A dla tych co im się nie nasuwa to powiem tylko że również nie jest to dual mono.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

@Muzg, a co Ty masz z tym dual-mono? Taka sama wyższość jak niesymetryczne kontra symetryczne. Ma dobrze grać, nieważne jak.

 

Słyszałem opinię jednego posiadacza 1500AE, że go wybrał, bo 2000AE mu aż tak nie podszedł. Przenoszenie opinii na wyższy model poprzez analogię IMHO nie ma sensu. Trzeba posłuchać, a najlepiej porównać.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

nie , to następca PMA-1500ver.2

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.